Davor pet 25.8.2017 10:23
=xfact= kaže...

mikrofon je uzas.autonomija u banani.bitno da bljesti gaming. 100€ ...za te novce se uzmu audiofilske sluske koje su duplo bolje od ovih plastikanera

 

Mikrofon je OK (za chat - za Twitch i YouTube voiceovere nije dovoljno dobar). Autonomija nije stavka, radi se o USB headsetu. Cijena je 80 EUR. Vidim da se čitalo s pozornošću 

 

Što se kvalitete zvuka tiče, već smo imali jednog koji je trabunjao slično poput tebe, možemo se dalje svađati u tom threadu: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/testirali-corsair-void-pro-rgb-usb/252582.aspx

Davor pet 25.8.2017 13:39
=xfact= kaže...

nemamo se kaj prepirati .ako mislis da su "gaming" sluske bolje od nekog "audio" brenda slobodno koristi do kraja zivota.ja zaobilazim u sirokom luku.

 

Ne, to misliš ti. Ja zaključke donosim na temelju isprobavanja uspoređivanja. To je razlika između tvojih i mojih saznanja 

Romano sub 26.8.2017 12:17
Davor kaže...
=xfact= kaže...

nemamo se kaj prepirati .ako mislis da su "gaming" sluske bolje od nekog "audio" brenda slobodno koristi do kraja zivota.ja zaobilazim u sirokom luku.

 

Ne, to misliš ti. Ja zaključke donosim na temelju isprobavanja uspoređivanja. To je razlika između tvojih i mojih saznanja 

 Kad budes shvatio da nisi podoban da nesto isprobavas i donosis zakljucke i jos prezentiras te gluposti u pisanom obliku onda ces napredovati. I nije lijepo nekome govoriti da trabunja samo zato sto ti smatras da si u pravu,a svi ostali su u krivu. Ocigledno te mama nije naucila lijepom ponasanju.

Davor sub 26.8.2017 20:46
Romano kaže...

 Kad budes shvatio da nisi podoban da nesto isprobavas i donosis zakljucke i jos prezentiras te gluposti u pisanom obliku onda ces napredovati. I nije lijepo nekome govoriti da trabunja samo zato sto ti smatras da si u pravu,a svi ostali su u krivu. Ocigledno te mama nije naucila lijepom ponasanju.

 

Iako smo već u drugom threadu zaključili sve što je trebalo zaključiti oko načina na koji ti i tebi slični stječu znanje (čitanjem foruma), za razliku od načina na koji to radimo ja i meni slični (testiranjem svega što izlazi), ajde da te svejedno pitam - što me to čini nepodobnim za testiranje audio opreme i pisanje recenzija? Naprosto to moram čuti 

 

Da, trabunjanje je sva argumentacija koja se u osnovi svodi na "ja mislim da to nije tako", a to je sve što ste vas dvojica dosad iznijeli  Kako bi ti to drugačije nazvao? Dakle kažem ti da posjedujem i da sam usporedio sve što si naveo kao bolje od ovog headseta, no ti i dalje ne priznaješ da možda ipak nije točno to što govoriš. Jel ti mene trolaš? 

Romano ned 27.8.2017 09:38
Davor kaže...

Iako smo već u drugom threadu zaključili sve što je trebalo zaključiti oko načina na koji ti i tebi slični stječu znanje (čitanjem foruma), za razliku od načina na koji to radimo ja i meni slični (testiranjem svega što izlazi), ajde da te svejedno pitam - što me to čini nepodobnim za testiranje audio opreme i pisanje recenzija? Naprosto to moram čuti 

 

Da, trabunjanje je sva argumentacija koja se u osnovi svodi na "ja mislim da to nije tako", a to je sve što ste vas dvojica dosad iznijeli  Kako bi ti to drugačije nazvao? Dakle kažem ti da posjedujem i da sam usporedio sve što si naveo kao bolje od ovog headseta, no ti i dalje ne priznaješ da možda ipak nije točno to što govoriš. Jel ti mene trolaš? 

Opet ti sa tim svojim stavom "ja sam najpametniji i ja sto testiram to je zakon". Po cemu ti mislis da je to tvoje narodno testiranje audio opreme relevantno,u ovom slucaju,stavio si slusalice glavu i napisao bezveznu recenziju koja nema veze s nici,osim sto si potrosio pola teksta na pisanje o RGB osvjetljenju. Na tom forumu su respektabilni ljudi iz audio industrije koji koriste profesionalnu opremu za testiranje frekvencijskih opsega poput NeumannKU 100 Dummy Head,NTIM2211 za mikrofone i osciloskopa u vrijenosti par desetaka tisuca eura i pricaju normalno sa forumasima,a ne kao neki bahati recenzent plasticnih "gejmerskih" slusalica sa bug foruma. Kad se toliko dičiš sa svojim bezbrojnim recenzijama i nepreglednim brojem isprobanih slusalica,predoci nam rezultate tih testiranja s nekim relevantnim dijagramima,frekvencijskim opsezima,tablicama,predoci nam kakav je sound stage,kakvi su visoki,srednji i niski tonovi,opseg u hz i khz,za koji tip glazbe su slusalice idealne, po tome cemo zakljuciti za kakav tip igara su slusalice,(tj,za igre sa puno basa (FPS) ili avanture sa puno dijaloga gdje su vazni srednji. A sve ostali argumenti tipa "Ja sam bolan testiro to,to je bolan super,svjetli crveno,zeleno i plavo,zvuk je super,imam bolan kuci slusalica koje god 'o'š" ne vrijede.

Davor pon 28.8.2017 09:01
Romano kaže...

Opet ti sa tim svojim stavom "ja sam najpametniji i ja sto testiram to je zakon". Po cemu ti mislis da je to tvoje narodno testiranje audio opreme relevantno,u ovom slucaju,stavio si slusalice glavu i napisao bezveznu recenziju koja nema veze s nici,osim sto si potrosio pola teksta na pisanje o RGB osvjetljenju. Na tom forumu su respektabilni ljudi iz audio industrije koji koriste profesionalnu opremu za testiranje frekvencijskih opsega poput NeumannKU 100 Dummy Head,NTIM2211 za mikrofone i osciloskopa u vrijenosti par desetaka tisuca eura i pricaju normalno sa forumasima,a ne kao neki bahati recenzent plasticnih "gejmerskih" slusalica sa bug foruma. Kad se toliko dičiš sa svojim bezbrojnim recenzijama i nepreglednim brojem isprobanih slusalica,predoci nam rezultate tih testiranja s nekim relevantnim dijagramima,frekvencijskim opsezima,tablicama,predoci nam kakav je sound stage,kakvi su visoki,srednji i niski tonovi,opseg u hz i khz,za koji tip glazbe su slusalice idealne, po tome cemo zakljuciti za kakav tip igara su slusalice,(tj,za igre sa puno basa (FPS) ili avanture sa puno dijaloga gdje su vazni srednji. A sve ostali argumenti tipa "Ja sam bolan testiro to,to je bolan super,svjetli crveno,zeleno i plavo,zvuk je super,imam bolan kuci slusalica koje god 'o'š" ne vrijede.

 

Da si odmah fino pitao što se od opreme koristi za testiranje, umjesto da si uletio s gomilom (krivih) pretpostavki i predrasuda (narodno testiranje, wtf?), ova čitava rasprava bi imala skroz drugačiji ton.

 

Za mjerenje/snimanje frekvencijskog raspona koristim ovo (approved by InnerFidelity, vjerujem da znaš tko su Tyll Hertsens i Bob Katz ako pratiš audio forume): https://3diosound.com/products/free-space-pro-binaural-microphone

 

Ovdje se dobije dijagram frekvencijskog odaziva slušalica, a mikrofon testiram snimanjem sampleova kad je mikrofon spojen na ulaz na integriranoj zvučnoj kartici (najčešći način korištenja za 95% korisnika) te kad je mikrofon spojen na eksternu USB zvučnu karticu. Za to koristim Audacity, uz isključivanje svih softverskih metoda filtriranja pozadinske buke i svega ostalog što bi moglo utjecati na zvuk mikrofona (u driverima), s ciljem dobivanja "sirovog" zvuka s mikrofona.

 

Premda ta mjerenja nisu vizualno prezentirana kao dio ovog opisa, uzeta su u obzir prilikom njegovog pisanja, štoviše, upravo se na tim mjerenjima i testovima čitava recenzija temelji. Ovaj opis prenesen je iz tiskanog Buga, gdje su gabariti recenzija vrlo limitirani. Za opis headseta na raspolaganju mi je 3500 znakova (s ubrojenim razmacima), dakle zadatak mi je da se što konciznije pokriju sve karakteristike, prednosti i mane uređaja, kako bi potencijalni kupac imao dovoljno informacija da odluči je li taj uređaj za njega ili nije. RGB je, naravno, jedan dio onoga što se ne može preskočiti. Koliko god je tebi (štoviše, i meni) smiješno da netko trpa lampice na nešto što se drži na glavi, bilo bi neozbiljno ignorirati postojanje LED-ica, osobito jer će dijelu ciljane publike upravo to biti jedna od ključnih stavki. I nije pola recenzije posvećeno RGB-u, već samo jedan paragraf.

 

Recenzije audio opreme s dubinskom analizom svega što si naveo imam čast objavljivati na TechPowerUpu, najvećem nezavisnom webu s tehničkim recenzijama na svijetu. Primjerice, bežična varijanta istog ovog Corsairovog headseta:

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/Void_Pro_RGB_Wireless/

 

Međutim, tamo mi prostor nije ograničen pa si mogu dozvoliti da mi već uvod ima veličinu cijele recenzije u Bugu, stoga je jasno da se također mogu upuštati u detaljnije analize svih drugih aspekata, uključujući akustičke performanse.

Bacelj uto 29.8.2017 21:03

Trebao bih preporuku wireless sluski koje su PS4/PC kompatibilne! do 100€. sad imam Afterglow Kral i bio sam dosta zadovoljan njima, ali je u zadnje vrijeme baterija pocela prebrzo prazniti....