G0me3 ned 9.7.2017 11:36

Evo malo da zagnjavim ne bi bilo loše da vezano uz temu napravite recenziju dodatnih LTE antena za routere https://www.amazon.com/AMAKE-Amplifier-Receiver-Connector-Broadband/dp/B01GVDVZ1M/ref=pd_bxgy_147_img_2/147-7487080-5605021?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01GVDVZ1M&pd_rd_r=032JPKCJJ1WKVNY9T34S&pd_rd_w=RCWM5&pd_rd_wg=7vbNr&psc=1&refRID=032JPKCJJ1WKVNY9T34S primjerice.

 

u potrazi sam za zadnjom crticom do max kvalitete signala , iako se niti sada ne smijem žaliti http://www.speedtest.net/my-result/6440283428

 

 

 

mr.ezrider sub 15.7.2017 11:42

tele2 h315s.. otok molat .. brguljska vala .. 3g .. 6mbit dl .. tcom ima 4g .. al koliko citam preskupe tarife .. nije nesto al da se surfat .. ono sto je problem jest pokrivenost kuce wifi signalom .. ima dvije terase i dva apartmana .. potrebno je pokriti tri kraja kuce .. prizemlje i kat .. kuca je 13 x 11 m .. stavio sam gore na tavan .. micao po tavanu okretao router .. njaaa .. ne mogu dobiti upotrebljivu vezu .. mjerio s wifi sweetspot app .. pada mi na 1mbit na nekim lokacijama .. pitao tele2 za vanjske antene to su samo za hvatanje mobilnog signala .. pitanje je dakle kako pokriti vecu povrsinu wifi signalom .. ima zidova i frizidera .. moze li to ovaj b315s .. ili ima neki treci router koji je 5x jaci po pitanju snage wifija .. imate li kakvu sugestiju ?

ridealong sub 15.7.2017 13:22
mr.ezrider kaže...
tele2 h315s.. otok molat .. brguljska vala .. 3g .. 6mbit dl .. tcom ima 4g .. al koliko citam preskupe tarife .. nije nesto al da se surfat .. ono sto je problem jest pokrivenost kuce wifi signalom .. ima dvije terase i dva apartmana .. potrebno je pokriti tri kraja kuce .. prizemlje i kat .. kuca je 13 x 11 m .. stavio sam gore na tavan .. micao po tavanu okretao router .. njaaa .. ne mogu dobiti upotrebljivu vezu .. mjerio s wifi sweetspot app .. pada mi na 1mbit na nekim lokacijama .. pitao tele2 za vanjske antene to su samo za hvatanje mobilnog signala .. pitanje je dakle kako pokriti vecu povrsinu wifi signalom .. ima zidova i frizidera .. moze li to ovaj b315s .. ili ima neki treci router koji je 5x jaci po pitanju snage wifija .. imate li kakvu sugestiju ?

 http://bfy.tw/CqwK

mr.ezrider sub 15.7.2017 15:58

hvala ti .. preko googla dobijem x clanaka nevezanih za moje pitanje .. koje je .. ima li neki "mobile" router sa super wifijem .. boljim od huawei b315 .. ne bih stavljao ap i extendere .. zelim router s velikim antenama za wifi .. koji je takav ?

ridealong sub 15.7.2017 19:01
mr.ezrider kaže...
hvala ti .. preko googla dobijem x clanaka nevezanih za moje pitanje .. koje je .. ima li neki "mobile" router sa super wifijem .. boljim od huawei b315 .. ne bih stavljao ap i extendere .. zelim router s velikim antenama za wifi .. koji je takav ?

 

Nije točno da nema odgovora na tvoje pitanje. Kakvo si pitanje postavio, takav si odgovor dobio. I sad si ljut.

 

Ako tražiš pomoć, bolje formuliraj pitanje.

 

Ne želiš AP (???) niti ekstendere, a želiš router s velikim antenama za Wifi. E, pa takav naši provideri ne nude, posebno ne mobilni router.

 

Pa kupi pošteni AP/router ili ekstendere. Pametnim odabirom možeš napraviti puno. U kombinaciji s UTP kablovima do kritičnih mjesta jer si napisao da je riječ o kući 13x11 metara.

 

 

 

 

 

 

 

 

mr.ezrider sub 15.7.2017 20:33

hahaha .. pa ti si lud ko kupus .. pises pizdarije .. kako si zakljucio da sam ljut i da pitanje nije dobro artikulirano .. pricas sam sa sobim .. nemoj pomagat vise molim te :) ovo je užas .. internet prepun trollova .. postam jedno pitanje nakon 10 godina i odmah ugazim na jednog :)

mr.ezrider sub 15.7.2017 20:33

hahaha .. pa ti si lud ko kupus .. pises pizdarije .. kako si zakljucio da sam ljut i da pitanje nije dobro artikulirano .. pricas sam sa sobim .. nemoj pomagat vise molim te :) ovo je užas .. internet prepun trollova .. postam jedno pitanje nakon 10 godina i odmah ugazim na jednog :)

wAlpha sub 15.7.2017 23:22
mr.ezrider kaže...
hahaha .. pa ti si lud ko kupus .. pises pizdarije .. kako si zakljucio da sam ljut i da pitanje nije dobro artikulirano .. pricas sam sa sobim .. nemoj pomagat vise molim te :) ovo je užas .. internet prepun trollova .. postam jedno pitanje nakon 10 godina i odmah ugazim na jednog :)

 

Sa samo jednim routerom nikako, IP je dvosmjerna veza, cak i da kupis dovoljno jake antene limitirajući faktor u dometu ostaju preslabe mrežne kartice u mobitelima tj. laptopima.

 

Ako želiš pokriti kompleks kvalitetnom vezom morati ćeš ipak uložiti malo više i kupiti barem po jedan extender na svake dvije prostorije, pa ih pospojiti u mesh da jedna drugu potpomažu.

mr.ezrider ned 16.7.2017 00:09

dakle .. nema sanse jedan router .. ap .. koliko citam snaga im je svima ogranicena .. regulirana FCC-om .. trebao bih stavljat extendere .. ima kakva preporuka za jeftine a ok extendere jer cu ih ocito trebat par komada ..

ridealong ned 16.7.2017 11:20
mr.ezrider kaže...
hahaha .. pa ti si lud ko kupus .. pises pizdarije .. kako si zakljucio da sam ljut i da pitanje nije dobro artikulirano .. pricas sam sa sobim .. nemoj pomagat vise molim te :) ovo je užas .. internet prepun trollova .. postam jedno pitanje nakon 10 godina i odmah ugazim na jednog :)

 Beskrajno si bezobrazan. Postaviš nesuvislo pitanje i na konkretan i ispravan odgovor uzvratiš uvredama.

 

Da mogu, lijepo bih novčano naplatio tvoj bezobrazluk.

 

Tvoj problem je toliko raširen da nema kutka interneta u kojem rješenja nisu opisana. Najveći problem je u tebi.

ridealong ned 16.7.2017 11:24
mr.ezrider kaže...
dakle .. nema sanse jedan router .. ap .. koliko citam snaga im je svima ogranicena .. regulirana FCC-om .. trebao bih stavljat extendere .. ima kakva preporuka za jeftine a ok extendere jer cu ih ocito trebat par komada ..

Jesi ugazio u vlastito govno ("ne bih stavljao ap i extendere")? Kakav je osjećaj? Barem se ispričaj za ono što si meni napisao.

 

Preporuku od mene nećeš dobiti mada ekstendere koristim dugo. Svi ovo radimo besplatno i dobrovoljno. Zašto bih pomogao nekome tko se pojavi nakon 10 godina (prema vlastitim riječima) i onda krene vrijeđat?

 

matrix777 ned 16.7.2017 11:36
ridealong kaže...

 

Preporuku od mene nećeš dobiti mada ekstendere koristim dugo. Svi ovo radimo besplatno i dobrovoljno. Zašto bih pomogao nekome tko se pojavi nakon 10 godina (prema vlastitim riječima) i onda krene vrijeđat?

 

 Zašto si obrisao dio prošlog posta gdje si boldao da je čovjekov najveći problem što je nesposoban?

 

Čim si se uključio u raspravu na njegov upit si krenuo bahato. Ismijavaš ga što da upiše u google da bi našao odgovor. Pa onda možemo svi guglati i ovaj forum je nepotreban.

 

Čovjek je postavio normalno i nedvosmisleno pitanje, a ti si ga napao da je nesposoban. Nije ti mjesto ovdje.

Jura iz druge galaksije ned 16.7.2017 11:49
mr.ezrider kaže...
tele2 h315s.. 

 

Ja bi na tvom mjestu nabavio 2 rabljena rutera (npr. Siemensi) za ADSL. Njih razmjestiš na odgovarajuće krajeve kuće i prebaciš u bridge mod, a ostaviš im uključen WLAN. UTP kablom povežeš ova dva rutera sa svojim glavnim ruterom, na njemu treba ostaviti uključen DHCP.

ridealong ned 16.7.2017 13:01
matrix777 kaže...
 Zašto si obrisao dio prošlog posta gdje si boldao da je čovjekov najveći problem što je nesposoban?

 

Čim si se uključio u raspravu na njegov upit si krenuo bahato. Ismijavaš ga što da upiše u google da bi našao odgovor. Pa onda možemo svi guglati i ovaj forum je nepotreban.

 

Čovjek je postavio normalno i nedvosmisleno pitanje, a ti si ga napao da je nesposoban. Nije ti mjesto ovdje.

 Kod pisanja odgovora pazim da ne budem poput onoga koji vrijeđa. A došao je po pomoć. Kao što sam napisao, njegov problem je toliko često opisan na internetu da ga uz jedan do dva upita putem Googlea može riješiti. I to je činjenica.


U dvije poruke sam mu ponudio pomoć, jednom guglanjem, drugi put sam mu napisao kakvu opremu da nabavi i da naši provideri ne nude routere koji imaju toliko snagu wifi-a koja njemu treba. I to je konkretan odgovor na njegovo pitanje koje u početku nije bilo jasno.

 

Na to sam dobio odgovora da sam lud kao kupus, da mu više ne pomažem i da sam troll. To ti ne smeta? Za mene je takvo viđenje stvari porazno.

 

EDIT: "Pa onda možemo svi guglati i ovaj forum je nepotreban." - njegov problem je već puno puta riješen na ovom forumu. Tako da nije pretražio čak ni ovaj forum, a to se traži od onih koji žele postaviti pitanje ama baš na svakom ozbiljnijem forumu kako se ista pitanja ne bi iznova ponavljala. Tako da na forumima u inozemstvu često imaš oznaku [SOLVED] kraj nečijeg upita o problemu koj je riješen.

 

Daj shvati da je pisanje na ovom forumu dobrovoljno i da nitko nikome nije dužan bilo što napraviti. Mičem se iz teme.

 

 

ridealong ned 16.7.2017 13:03
Jura iz druge galaksije kaže...
mr.ezrider kaže...
tele2 h315s.. 

 

Ja bi na tvom mjestu nabavio 2 rabljena rutera (npr. Siemensi) za ADSL. Njih razmjestiš na odgovarajuće krajeve kuće i prebaciš u bridge mod, a ostaviš im uključen WLAN. UTP kablom povežeš ova dva rutera sa svojim glavnim ruterom, na njemu treba ostaviti uključen DHCP.

 To sam mu i napisao ali ne dovoljno detaljno da on to prihvati: "Pa kupi pošteni AP/router ili ekstendere. Pametnim odabirom možeš napraviti puno. U kombinaciji s UTP kablovima do kritičnih mjesta jer si napisao da je riječ o kući 13x11 metara."

 

Odoh iz teme jer je pomoć dana i to konkretna, ne samo moja nego i tvoja.

razermario sri 10.1.2018 17:00

ja bi uzeo taj pokucni internet + evo tv + playstation. Ako imam 5 dana da isprobam i ako nisam zadovoljan dali mi vracaju novaj " 100 kn " Sto bi platio opremu i vracam sve " ukljucujuci i playstaion ili bi moro zadrzati ps i evo tv a samo internet vratiti odnosno ruter ? 

Filipou sri 31.10.2018 18:36

Bok ekipa, par pitanja. 

U ruteru radi samo sim kartica namijenjena iskljucivo za mobilni internet ili ce funkcionirati i sa sim karticom koja je prvenstveno za mobitel, ali sa tarifom koja ukljucuje bezbroj gb. 

 

Ako je odgovor na prvo pitanje da radi i sim iz mobitela. Onda je drugo pitanje. Za reaktivaciju odnosno kad se potrosi 5gb dnevno potrebno je poslati sms za daljnje koristenje dodatnih mb ( sve ukljuceno u tarifu). Kako najlakse poslati sms. Tj postoji li nacin da se posalje a da se ne mora vaditi sim iz routera.

Darky sri 31.10.2018 21:41
Filipou kaže...

Bok ekipa, par pitanja. 

U ruteru radi samo sim kartica namijenjena iskljucivo za mobilni internet ili ce funkcionirati i sa sim karticom koja je prvenstveno za mobitel, ali sa tarifom koja ukljucuje bezbroj gb. 

 

Ako je odgovor na prvo pitanje da radi i sim iz mobitela. Onda je drugo pitanje. Za reaktivaciju odnosno kad se potrosi 5gb dnevno potrebno je poslati sms za daljnje koristenje dodatnih mb ( sve ukljuceno u tarifu). Kako najlakse poslati sms. Tj postoji li nacin da se posalje a da se ne mora vaditi sim iz routera.

 u routeru radi bilo koja SIM kartica koja ima "signal" pretplatu, ali raditi će samo u data modu
za ovo drugo, WebSMS (ako ga ima tvoj telekom), no najbrže ti je izvaditi SIM, ubaciti u mob sa dual SIM, poslati sms i vratiti SIM u router

Edit:

prije 10 godina Vip je imao windows aplikaciju za PC kojim si mogao preko interneta poslati sms (kao njihov websms) a teretio ti je SIM karticu (morao si upisati tel broj)

da li ta aplikacija i danas radi nema pojma

ibarix sri 7.11.2018 23:00
Filipou kaže...

 Kako najlakse poslati sms. Tj postoji li nacin da se posalje a da se ne mora vaditi sim iz routera.

 

1. Na Tele2 stranici se logiraš i možeš preko weba poslati mjesečno besplatno 50 sms-ova.

 

2. Možeš se spojiti i na router preko IP adrese 192.168.8.1 i odande poslati sms. Nisam nigdje pronašao ima li taj način limit, ali pretpostavljam da nema. Defaultni podaci su ti admin i password koji se nalazi na dnu routera.

Chupo pon 7.1.2019 05:50

U clanku pise da se router spaja na internet sam bez da se ista mora ukljuciti. Je moguce da u user interface-u mogucnost za disconnect uopce ni ne postoji?

 

Netko napisao da mu se na mobilnom router-u vise ne mijenja IP adresa. Po tome pretpostavljam da su se IP adrese ranije mijenjale slicno kao na fixnoj liniji a da se sad vise ne mijenjaju? Da li se IP adresa povremeno ipak moze promijeniti? Netko je napisao da se moze ako se promijeni profil - kakav profil? Jer na fixnoj liniji se dosta puta desi da se pristup internetu uspori toliko da ga je nemoguce koristiti ili da radi sve osim jedne stranice a nakon odspajanja i ponovnog spajanja (promjene IP adrese) su brzine ponovo normalne ili stranica koja nije radila ponovo radi. Isto tako, nakon download-a torrent-a bez promjene IP adrese razni peer-ovi jos satima 'ping-aju' IP adresu s koje se je seed-ao torrent a i to se jednostavno rjesava s promjenom IP adrese.

 

Vidim da Huawei u Tele2 ducanima kosta 1000 kn a preko web shop-a 900. Koliko vidim se je prije B525 prodavao B315s a maximalna brzina na Tele2 je ionako 75 Mbit/s pa bi onda brzine trebale biti prakticki iste bez obzira na to da li se koristi CAT4 ili CAT6 router ali cini se da se B315s (citaj: jeftinija) verzija vise ne prodaje?

 

Da li se na svakom mobilnom router-u koji ima WAN/LAN portove wifi moze iskljuciti?

Barracuda727 uto 3.3.2020 17:33

Pozdrav jedno pitanje tj pomoc, imam pokucni internet od Tele 2 vec nekih 2 godine i signal je ok manje vise ujutro jaci navecer malo u padu, download pristojan za razliku od shita Tcom-a gdje mi se mjerilo u kbps ovdje je druga prica cak i za upload, e sad pitanje router koji imam je Huawei B315s-22 WiFi CAT4,dakle da li se moze takav router sa karticom zamjeniti za jaci jer kolko vidim prije nekih tjedan dana je Huawei izdao novi router Huawei WiFi AX3 koji je za 5G mrezu i WIFI 6+ dolje je link u nastavku jedino sto nemogu naci podatak da li taj AX3 ima taj utor za karticu jer ako ima nevidim razloga zasto nebi mogao biti zamjenjen, tako da molim pomoc ....hvala.....

 

 

https://www.cropc.net/it-vijesti/hardver/10773-huawei-predstavio-huawei-cpe-pro-2-i-wifi-ax3-rutere