Independent ned 11.12.2011 12:45
cuspajz kaže...

Koliko to megabajta troši?

 

I što ako ja pošaljem poruku nekome tko trenutno nije spojent na internet? Jel on onda vidi tu poruku kad se spoji?

 

Nebih znao tocno ali vjerujem da veoma malo. Inace kada posaljes nekome poruku dodje ti znak "delivered". Tako da ako nije u tom trenutku poruka stigla stici ce kada se navedena osoba prikljuci na net.

nsoul ned 11.12.2011 13:48

Dobre su to stvari, i viber i whatsapp, i slični.. samo, dobre su za pozive, ali za sms i mms ne baš, jer zna se dogodit da osoba nije u pokrivenosti internetom pa posuke kasne, ili primatelj nema 3g tarifu pa opet kasne. ili se ne da ljudima imat više aplikacija za istu stvar.

Ali da se uštedi na porukama i pozivima, to je istina

proćerani ned 11.12.2011 13:52

Jel postoji neki program za koji ne treba nužno i drugi korisnik imat viber, jer šta će mi taj viber kad i druga osoba mora imat viber da bi mogli razgovarat, šta onda moram svima u imeniku poslat poruku da skinu viber, nema mi neke logike. To isto mogu i sa skypom, da ne govorim sa fejsom(jer svi imaju fejs) pa šta se tiče poruka fejs je nekako najbolji(iako mu to nije svrha).

jura1992 ned 11.12.2011 13:56

To ti je ko da govoris zasto moram imat neciji broj da ga mogu nazvat -.-. Moras imati nesto cime  ce te se povezat ako nema viber ako ce dobit tvoju poruku preko interneta.DA za fejs ti dolaze hiljade notifikejšna treba registracija kao i za skype a Viber je jedini koji netreba nikakav ID ili registracija jer ide preko broja.I za poziv i poruke nije uopce potrerbna 3g veza vec je 2g sasvim uredu. Ja sam prico preko 2g mreze a poruke uvjek saljem preko 2g i stignu uvjek kad ih posaljem.Najbolji program sto se tice razgovora i poziva putem interneta.

proćerani ned 11.12.2011 13:58
jura1992 kaže...

To ti je ko da govoris zasto moram imat neciji broj da ga mogu nazvat -.-. Moras imati nesto cime  ce te se povezat ako nema viber ako ce dobit tvoju poruku preko interneta.DA za fejs ti dolaze hiljade notifikejšna treba registracija kao i za skype a Viber je jedini koji netreba nikakav ID ili registracija jer ide preko broja.I za poziv i poruke nije uopce potrerbna 3g veza vec je 2g sasvim uredu. Ja sam prico preko 2g mreze a poruke uvjek saljem preko 2g i stignu uvjek kad ih posaljem.Najbolji program sto se tice razgovora i poziva putem interneta.

Ma sve je to super, ali opet je problem šta drugi korisnik mora imat program da bi to mogli koristit, šta nema svrhe onda nikakve:)

Ali da svi imaju taj program(ili nešto slično integrirano u mobitele) to bi bilo odlično!!

cuspajz ned 11.12.2011 14:02
proćerani kaže...

Ma sve je to super, ali opet je problem šta drugi korisnik mora imat program da bi to mogli koristit, šta nema svrhe onda nikakve:)

Ali da svi imaju taj program(ili nešto slično integrirano u mobitele) to bi bilo odlično!!

Pa i da pošalješ poruku nekome preko skype-a, msn-a ili nečeg trećeg on isto mora imat instaliran taj program. Nekontam šta oćeš reć.

 

To je isto ko kažeš šta će mi mobitel, kad i onaj kog zove mora imat mobitel.

proćerani ned 11.12.2011 14:07
cuspajz kaže...
proćerani kaže...

Ma sve je to super, ali opet je problem šta drugi korisnik mora imat program da bi to mogli koristit, šta nema svrhe onda nikakve:)

Ali da svi imaju taj program(ili nešto slično integrirano u mobitele) to bi bilo odlično!!

Pa i da pošalješ poruku nekome preko skype-a, msn-a ili nečeg trećeg on isto mora imat instaliran taj program. Nekontam šta oćeš reć.

Govorim to da fejs ima oko 80% ljudi u mom imeniku, možda i više, svi su stalno na fejsu, a oni koji imaju smartphonove njima dolaze obavijesti kad im netko poruku pošalje. Tako da ja nikom ne moram govori, aj instaliraj ovaj program ovo ono, nego pošto svi imaju fejs, pišem preko fejsa, za razgovor nemogu tako ali nebi bilo loše da fejs sastavi takav nekakav program, pošto stvarni velika većina ljudi ima fejs.

 

I loš ti je primjer, jer mobitel svi imaju, a taj viber vjerojatno u cjeloj mojoj školi 5 ljudi.

cuspajz ned 11.12.2011 14:09
proćerani kaže...

Govorim to da fejs ima oko 80% ljudi u mom imeniku, možda i više, svi su stalno na fejsu, a oni koji imaju smartphonove njima dolaze obavijesti kad im netko poruku pošalje. Tako da ja nikom ne moram govori, aj instaliraj ovaj program ovo ono, nego pošto svi imaju fejs, pišem preko fejsa, za razgovor nemogu tako ali nebi bilo loše da fejs sastavi takav nekakav program, pošto stvarni velika većina ljudi ima fejs.

 

I loš ti je primjer, jer mobitel svi imaju, a taj viber vjerojatno u cjeloj mojoj školi 5 ljudi.

Pa i u početku je fejs imalo 5 ljudi. Kao što je i prije mobitel imalo 5 ljudi.

jura1992 ned 11.12.2011 14:14

Program je bolji od svih ostalih messengera tipa skypa live messengera i ostalih sranja i od ping chata koji sam koristio jer ovo netreba nikakva registracija i cim neko u tvom imeniku instalira viber ti javi da ima i on i mozete razgovarat a to za fejs i mobitele istina prije je imalo 5 ljudi mobitel i fejsa sad tisucu. Mozda za par mjeseci kad svi shvate moc Vibera ga i instaliraju

i_rambo_plache ned 11.12.2011 14:17

Vrlo sam zadovoljan appom. Samo mi jednom iz nepoznatih razloga nije poslao poruku. Zvuk na pozivima je kristalno čist, čak mi se čini i bolji nego zvuk preko GSM-a. Šteta što više ljudi nema smartphoneove.

 

P.S. - obožavam automatsko dodavanje kontakata :)

proćerani kaže...

Jel postoji neki program za koji ne treba nužno i drugi korisnik imat viber, jer šta će mi taj viber kad i druga osoba mora imat viber da bi mogli razgovarat, šta onda moram svima u imeniku poslat poruku da skinu viber, nema mi neke logike. To isto mogu i sa skypom, da ne govorim sa fejsom(jer svi imaju fejs) pa šta se tiče poruka fejs je nekako najbolji(iako mu to nije svrha).

Facebookova namjena nije slanje SMS-a, uz to, nema mogućnost zvanja. Za Viber je dovoljno imati upaljen internet da bi mogao primiti poruku ili poziv.

 

Bez programa kao posrednika (potrebno je imati instaliran i FB app) je nemoguće ostvariti slanje poruka preko interneta ili VoIP pozive, tako da je argument da svi trebaju imati Viber slab.

proćerani ned 11.12.2011 14:18

Isprike! Sad sam instalirao Viber i tek sam sad skužio kako to radi. Nači ja upišem broj on moj imenik synca, vidi iz brojeva tko još ima viber i automatski doda, super stvar, imam oko 15 ljudi u viberu. Ja sam mislio da je to tipa, ja moram nekog dodavat, onda on prihvati invite i te fore.

Zaboravite na moje prijašnje postove u ovoj temi!:))

dinos3 ned 11.12.2011 14:27

znaci mene zanima dali se moze pricati/slati poruke preko wifia ili samo preko 3g/2g .

i zanima me ima li kakav program da mi skenira sve brojeve s fejsa i stavi ih u imenik (ne facebook sync da mi samo slike stavi na kontakte nego imena i brojve)

nsoul ned 11.12.2011 14:29
dinos3 kaže...
znaci mene zanima dali se moze pricati/slati poruke preko wifia ili samo preko 3g/2g .

i zanima me ima li kakav program da mi skenira sve brojeve s fejsa i stavi ih u imenik (ne facebook sync da mi samo slike stavi na kontakte nego imena i brojve)

koji uređaj imaš? meni je syncalo sve kontakte s fejsa, i svih messenger aplikacija na mobitel, i onda odaberem dal hoću samo prikaz kontakata s brojevima ili sve

 

Shoma ned 11.12.2011 15:03

Ja nemam dobrih iskustva s Viber par puta sam ga stavljao na mob i svaki put odusta jer pozivi stekaju, probali su neki prijateljia i njima isto šeteka dok preko skype-a poziv radi savršeno???

 

 

d

nsoul ned 11.12.2011 15:08
dinos3 kaže...
android os . samsung nexus s. kako se zvala app preko koje si to radio . ja sam prije pola godine sa facebook syncom na iphone 2g i samo mi je skeniro slike ulice i to..

nemam program nego mi je sense sam napravio sinkronizaciju i ponudio linkanje slika na kontakte i brojeve.

probaj ovo

Scorp21 ned 11.12.2011 16:58

Ja viber koristim dosta često. Skoro nikada nisam imao preblema. Zvuk je čist a poruke stignu istog trena kada ih pošalješ, tj. skoro bez kašnjenja. Telefonirao sam do sada samo preko wlan i 3g tako da neznam kako se ponaša preko edge. Odlična mi je stvar što ti se viber registrira preko telefonskog broja i odmah iz imenika izvuće sve osobe koje imaju viber. Aplikacija je za svaku pohvali pogotovo što je još besplatna. Morat ću još probati skype pa da usporedim ta 2 programa.

proćerani ned 11.12.2011 17:01
Scorp21 kaže...

Ja viber koristim dosta često. Skoro nikada nisam imao preblema. Zvuk je čist a poruke stignu istog trena kada ih pošalješ, tj. skoro bez kašnjenja. Telefonirao sam do sada samo preko wlan i 3g tako da neznam kako se ponaša preko edge. Odlična mi je stvar što ti se viber registrira preko telefonskog broja i odmah iz imenika izvuće sve osobe koje imaju viber. Aplikacija je za svaku pohvali pogotovo što je još besplatna. Morat ću još probati skype pa da usporedim ta 2 programa.

Bolji je viber, vjeruj mi.za njega ne treba registracija, odmah ti doda kontakte, zvuk je bolji,jedina prednost skypa nad viberom je video poziv.

bistri ned 11.12.2011 18:16
proćerani kaže...
Scorp21 kaže...

Ja viber koristim dosta često. Skoro nikada nisam imao preblema. Zvuk je čist a poruke stignu istog trena kada ih pošalješ, tj. skoro bez kašnjenja. Telefonirao sam do sada samo preko wlan i 3g tako da neznam kako se ponaša preko edge. Odlična mi je stvar što ti se viber registrira preko telefonskog broja i odmah iz imenika izvuće sve osobe koje imaju viber. Aplikacija je za svaku pohvali pogotovo što je još besplatna. Morat ću još probati skype pa da usporedim ta 2 programa.

Bolji je viber, vjeruj mi.za njega ne treba registracija, odmah ti doda kontakte, zvuk je bolji,jedina prednost skypa nad viberom je video poziv.

 

IMHO skype ima bolju kvalitetu zvuka