Komentari App dana

Prijedlozi kandidata za - App dana

Miro čet 10.11.2011 14:07

U ovoj temi možete predlagati mobitelske programe koji zaslužuju biti opisani i predstavljeni u Bug Online rubrici - App dana

 

Kako bismo se lakše snalazili, navedite točno ime programa, svrhu, podržane platforme, URL (proizvođača ili na marketu).

 

I nemojte se upuštati u rasprave oko pojedinih kandidata da tema ne izgubi na preglednosti.

Mitch čet 10.11.2011 15:30

Viber je aplikacija koja omogućava slanje besplatnih SMS-ova i besplatnih poziva ukoliko oba korisnika imaju instaliran Viber.

Ona traži 3G ili Wi-Fi te vaš broj mobitela. Kad vas neko nazove preko njega, vama se pokaže kao da vas netko zove s normalnog GSM-a, a isto vrijedi i za poruku.

Idealan je za kućno zvanje - smanjenje troškova fiksne telefonije.

 

Dostučan je za iOS 3.0 ili noviji te za Android 2.0 ili noviji.

http://www.viber.com/

 

P.S. Da li će biti objavljivane samo besplatne aplikacije ili i plaćene ? :)

Šef čet 10.11.2011 15:32

Znači, prijedlozi idu u ovu temu?

 

Evo, odmah za početak, aplikacija domaćih developera i to vezana za Bug Online!

 

Aplikacija se zove Bug Droid, omogućuje pregledavanje Vijesti, Događaja, Games Mastera i BOL Plus-a.

Ima i widget koji, naravno, možete staviti na homescreen.

 

Link na Market:

https://market.android.com/details?id=org.bug.main

 

Opis aplikacije, službena tema:

http://www.bug.hr/forum/topic/rucna-racunala/android-aplikacija-bugdroid-citanje-bugonline/92141.aspx

NikoN čet 10.11.2011 15:56

Pozdrav, evo jedna naša aplikacija koja j "živa" oko 3 tjedna...

 

http://crocities.com/

ukratko o aplikaciji:

 

Prva iz serije aplikacija – turističkih vodiča za hrvatske gradove: CroCities – Osijek, donosi najvažnije informacije koje mogu pomoći posjetiteljima najvećeg grada istočne Hrvatske, ali i Osječaninama kojima trebaju servisne informacije. Izbor najvažnijih mjesta koje trebate posjetiti u Osijeku daje opis svake lokacije, ali i njenu poziciju na karti. Kulturni, sportski, gastronomski kapaciteti Osijeka… ukratko sve što treba imati jedan turistički vodič.

EchoOne čet 10.11.2011 18:18

EDIT:

Šef je upravu, meni dobar popis, nekome nije ;)

 

 

VirtuaGym

 

Platforme: iOS i Android (nisam siguran za WP7, molim potvrdu)

 

Opis: Aplikacija koja nudi zanimljiv program vježbanja i dovođenja u formu. Ponuđeno je više programa, od početnika do naprednih. Osobno nisam nešto zakržljao u razvoju (do 50 sklekova u komadu mogu napraviti), znači nisam neki atleta i mogu reći da sam počeo sa newbie razinom i bome mogu reći da su vježbe odlične. Uz svaku vježbu (jutarnju primjerice) je priložena animacija koja vas uz tajmer vodi kroz program. Svaka vježba ima određeno trajanje i pauze između njih (mogu se čak i same definirati). Što su vježbe zahtjevnije, to dulje i traju i sve tako.

Aplikacija nudi program za doma, kao i za teretanu.


Cijena: besplatna za Android (mislim i za iOS, molim potvrdu)

Šef čet 10.11.2011 18:19
EchoOne kaže...

yup, ali ovo je najbolja lista od svih koje sam vidio, kratka i jasna.

ima dosta korisnih na android borbenom kompetu, naravno i puno opširnijih, ali ove definitivno najbolje rade ;)

  Nije točno.

 

Osim toga, offtopic ste (smo).

eterna luchar čet 10.11.2011 22:38

Evo par nekih koje ja koristim

 

Stanza

 

Namjena: jedan od najpopularnijih e-čitača na tržištu i k tome besplatan...  
Platforme: iOS (danas dodana podrška za iOS5), Desktop (Win, OSX, Unverzal) 

LINK: www.lexcycle.com; iTunes

 

  

 

500px

Namjena: servis za share-anje fotografija i ocjenjivanje/komentiranje (sličan princip kao flickr, samo eni osobno puuuno bolje i kvalitetnije fotke)

Platforme: iOS - iPad

LINK: www.500px.com

 

  

 

Dropbox

 

Namjena: servis za cloud pohranu i dijeljenje podataka (dokumenti, videi, slike itd.)

Platforme: mobilne - iOS; Android; Blackberry; Desktop

Link: www.dropbox.com

 

    

 

Engadget

 

Namjena: aplikacija za praćenje sadržaja popularnog tech portala

Platforme: iOS - iPad, iPhone; Android; WebOS; BlackBerry; WP7

LINK: www.engadget.com

 

      

AlterA pet 11.11.2011 01:03

1. Tom Tom za IOS - Bolji ijednostavniji od GPS uredaja

 

2. TeamVeiwer, Najbolji remote control program

 

3. LogMeIn drugi naj remote control program

 

4. Skype - Videokonferencija

 

5. FooCall - teelfoniranje po niskim cijenama.

 

 

 

 

 

 

mali.ivica87 uto 29.11.2011 23:23

TramBus

Aplikacija domačeg autora. Sve pohvale.

 

http://www.trambus.com.hr/

 

Trambus omogućuje lakše snalaženje u javnom prijevozu grada Zagreba automatski računajući rute, locirajući najbliže stanice, prikaz voznog reda, prikaz stanica/linija na karti...

key words: tram,javni prijevoz,public transport,zagreb,croatia,croatian,zagreb tramvaj,zet, zagreb zet, public transport croatia, public transport Zagreb.

dostupna ovdje

dtubin uto 24.1.2012 09:08

 

 

Bok svima,

Napravio sam novu aplikaciju za vrijeme u kojoj sam se potrudio da spojim stvari koje su mi se činile da nedostaju u aplikacijama za vrijeme, prije svega appleovsko sučelje, brz pristup željenim podacima, prognoza na jedan "tap" iz prikaza trenutnih uvjeta...

 

[url]http://itunes.apple.com/hr/app/vremenar-hrvatska/id495564335?ls=1&mt=8[/url]

 

Pošto je aplikacija tek objavljena, poklonio bih 5 kodova za besplatan download toliko da čujem malo feedbacka od vas šta bi željeli da bude još bolje

 

MMLF4KYAWRFJ

MTY4RNTLXR3N

W6NEHMMPTEFJ

EAJMYWJ793YR

WLK37YALJ6JY

 

LP,

Duško

 

 

EDIT: Push obavijesti trenutno ne rade zbog problema sa appleovim certifikatom. Uskoro update.

 

 

 

Uny ned 29.1.2012 14:40

Probonbon

 

Android aplikacija, za sve korisnike bonbon operatera, olakšava svakodnevne provjere stanja računa, minuta, brzo i lako aktivira i deaktivira pakete, provjerava stanje paketa, omogućava slanje web sms poruka, nadoplatu računa drugima, različite widgete itd.

ivoleko sri 14.3.2012 20:02

Ja bih svakako preporučio aplikaciju GPlayer koja je dostupna za iOS. 

 

Riječ je o univerzalnom video playeru koji podržava pregršt video formata i dodavanje titlova, a na neki način (po mogućnostima i načinu rada) je nastavak na popularni VLC player kojeg su izbacili s App Store-a zbog problema s licencom. (ako mene pitate, mislim da su ovi cak i "posudili" dio koda od VLC-a, jer su i neki bugovi ostali isti :P)

 

Aplikacija jednom instalirana daje mogućnost jednostavnog dodavanja videa preko iTunes-a, podržava i HW encoding za odeđene formate i podršku za TV out. U principu sve što može zatrebati.

 

Ja imam punu verziju ($2.99), koliko vidim, lite verzija je jednaka samo ima reklama.

 

 

macak ned 29.4.2012 16:13

Za sve koji često putuju avionom i za sve druge kojima takvo što treba, postoji aplikacija Flightradar24.

 

To je flight tracker servis koji pruža informacije o svim letovima u svijetu. Inače postoji na stranici www.flightradar24.com, a dostupne su aplikacije za Android i iOS.

 

Skrećem pozornost prije svega zato što se pro verzija za Android nalazi na sniženju idućih 48 sati i može se nabaviti za samo 0.99 €, a za iOS će tokom poslijepodneva biti podijeljeno po 10 promo kodova na Facebooku i Twitteru.

 

 

 

ivoleko pet 29.6.2012 12:31

Evo predlazem i App svog tima: mVijesti!

Platforme: iOS i uskoro Android!

 

 

Opis:


Nova aplikacija mVijesti omogućava Vam da pratite vijesti s najpopularnijih HRVATSKIH WEB PORTALA na jednom mjestu, što uključuje prepoznavanje vijesti s istom tematikom i njihovo grupiranje. 
Aplikacija mVijesti NIJE još jedan RSS čitač!

Na jednostavan i brz način pregledajte vijesti iz kategorija NOVOSTI, SHOW i SPORT.

Naš napredni algoritam (koji je još u razvojnoj fazi) omogućava Vam GRUPIRANJE ISTIH VIJESTI s različitih portala. Na ovaj način različite vijesti će te brže pregledavati, a istovremeno i lakše pronaći dodatne informacije za vijesti koje Vas zanimaju.

Aplikacija uz sve to omogućuje i dijeljenje vijesti na društvene mreže Facebook i Twitter te dijeljenje vijesti putem e-maila.


Trenutno dostupni web portali:
- 24 sata
- Dnevnik
- HRsport
- Index
- Jutarnji List
- net.hr
- Slobodna Dalmacija
- tportal
- Večernji List

Imate li bilo kakvih prijedloga po pitanju aplikacije i dodavanja novih web portala, obratite nam se na e-mail:
info@mvijesti.net  

 

 

privremeni web: www.mvijesti.net

 

MarkoSMS sri 5.9.2012 11:44

Prijedlog za kandidata dana

 

GPS Data Monitor

 

- prikaz informacija iz GPS recievera LED fontom (long, lat, alt, brzina, preciznost)

- real-time iscrtavanje jacine signala za svaki satelit

- iscrtava do 55 satelita (31 NAVSAT/24 GLONASS)

- prikaz lokacije na Google Maps

- sheranje lokacije preko e-mail-a, sms-a, Facebooka..

- speedometer

 

Download na:

Google Play

 

MarkoSMS čet 27.9.2012 14:26

SMS Free Croatia

 

Prilagođeni internet preglednik za starije i najnovije Android mobilne uređaje a omogućava jednostavno

i brzo slanje SMS poruka pomoću VIP Web SMS usluge sa zaslona Vašeg mobilnog uređaja, kao i pregled

stanja Vašeg računa. Aplikacija je nedavno osvježena pa probajte.

 

 

jollyb pet 28.9.2012 10:18
MarkoSMS kaže...

SMS Free Croatia

 

Prilagođeni internet preglednik za starije i najnovije Android mobilne uređaje a omogućava jednostavno

i brzo slanje SMS poruka pomoću VIP Web SMS usluge sa zaslona Vašeg mobilnog uređaja, kao i pregled

stanja Vašeg računa. Aplikacija je nedavno osvježena pa probajte.

 

 

Apsolutne preporuke. Ja sam uredno koristio stariju verziju, ne znam zašto mi nije updejtalo na novu. Sad budem isprobao novu ver.

kratos091 sub 5.1.2013 21:40

Evo imam 2 prijedloga, dvije igre:
1. Contre Jour - prekrasna grafika, izvrsna glazba... Ima neki indie štimung.. Heh.. Ima za WP, iOS a mislim i Android
2. Ragdoll Run  - jednostavna i simpatična, po meni zarazna.. Klasika, treba preći što veću udaljenost, ali za razliku od Doodle runa i ostalih u 3D-u. Mislim da ima samo za WP.