skank666 sri 23.8.2017 14:35
lllnuclearlll kaže...

Ne vidim čemu to izvješće kad ti osiguravajuća kuća ne prizna štetu ako policija nije obavila očevid.

 Pa što nije ovo samo zamjena za ono europsko izvješće o šteti? Oću reć - ne popunjavaš kemijskom nego telefonom - i to je ta razlika.

lllnuclearlll sri 23.8.2017 14:43
zeroname kaže...

To europsko izvješće o nesreći ništa ne vrijedi. Ako nemaš policijski zapisnik možeš se slikat. Osiguravajuća kuća jedva čeka da nađe neku caku da ti ne isplati štetu.

 Problem je kad ti policija ne želi izać na mjesto nesreće gdje je samo blaga materijalna šteta... Onda ti je sranje...

Igzy20 sri 23.8.2017 14:48

Ja sam prošle zime na parkingu od svoje zgrade imao prometnu. Skretao sam sa ceste na parking koji je kompletan bio pod ledom i auto mi se odsklizao na parkirani auto. Nije bila nikakva brzina ni ništa, ali opet dovoljno da nam branici puknu.

 

Pošto nisam znao čiji je auto, poslikao sam sve kako je bilo, čovjeku ostavio poruku i navečer se našao sa njim. Sve smo se dogovorili, za par dana otišli u osiguravajuću kuću i 2-3 dana poslije stigao procijenitelj, napravili rekonstrukciju, poslikao sve, poslao mu slike koje sam ja imao i to je bilo to.

 

Nakon nekog vremena čovjek dobio riješenje i novce, bez uplitanja policije i ostalih gluposti.

 

Da smo zvao policiju samo bi imao sra*a bezveze. A i sve ovisi na kakvog čovjeka naletiš. Ja sam imao sreću što je ovaj bio normalan i sve se dalo bez problema sa njim dogovoriti.

lllnuclearlll sri 23.8.2017 14:57
Igzy20 kaže...

Ja sam prošle zime na parkingu od svoje zgrade imao prometnu. Skretao sam sa ceste na parking koji je kompletan bio pod ledom i auto mi se odsklizao na parkirani auto. Nije bila nikakva brzina ni ništa, ali opet dovoljno da nam branici puknu.

 

Pošto nisam znao čiji je auto, poslikao sam sve kako je bilo, čovjeku ostavio poruku i navečer se našao sa njim. Sve smo se dogovorili, za par dana otišli u osiguravajuću kuću i 2-3 dana poslije stigao procijenitelj, napravili rekonstrukciju, poslikao sve, poslao mu slike koje sam ja imao i to je bilo to.

 

Nakon nekog vremena čovjek dobio riješenje i novce, bez uplitanja policije i ostalih gluposti.

 

Da smo zvao policiju samo bi imao sra*a bezveze. A i sve ovisi na kakvog čovjeka naletiš. Ja sam imao sreću što je ovaj bio normalan i sve se dalo bez problema sa njim dogovoriti.

Odlično, no ima slučajeva gdje osiguravajuća kuća odbija isplatiti odštetu... Valjda ovisi i o kojoj kući se radi, zato ne imati posla s mutnim osiguravateljima i to je to... 

CyberDemonVZ sri 23.8.2017 15:20
lllnuclearlll kaže...

Ne vidim čemu to izvješće kad ti osiguravajuća kuća ne prizna štetu ako policija nije obavila očevid.

 Lik me lagano tresnuo na križanju, ispunili papire, našli se kod njegovog osiguranja, i za koji dan sam imao 5000kn na računu. Nismo zvali policiju.

 

To se misli da ako ovaj drugi ne želi priznati krivnju, pa treba policija? Ili sam samo imao sreće?