asusdvd uto 14.3.2017 07:59
Korny1603987 kaže...

Seiko 5 - najpametniji sat ikada. Pametniji i od mene.

 yep, i ja imam seiko 5 automatic, fora je da radi bez baterije, dovoljno ga je samo "prodrmati" i navijen je. Beskrajno pouzdan, moj je star 30-ak godina i nikad ga ne skidam.

 

A sa pametnim satom tipa Apple ili Samsung ne znam šta bih, iako vjerojatno postoji profil ljudi kojima je koristan.

johnwaynesk uto 14.3.2017 10:06
asusdvd kaže...
Korny1603987 kaže...

Seiko 5 - najpametniji sat ikada. Pametniji i od mene.

 yep, i ja imam seiko 5 automatic, fora je da radi bez baterije, dovoljno ga je samo "prodrmati" i navijen je. Beskrajno pouzdan, moj je star 30-ak godina i nikad ga ne skidam.

 

A sa pametnim satom tipa Apple ili Samsung ne znam šta bih, iako vjerojatno postoji profil ljudi kojima je koristan.

 nema do "pretpotopnih bomb-proof" japanaca i švicaraca. Mehanika FTW

On ne može bez mene niti ja mogu bez njega, čista simbioza 

Geek sam u duši totalni, obožavam gadgete i u principu sve što radi na struju, no "pametni" sat me nije nikada privukao. 

Imati sat meni znači živjeti s njime, kupati se, plivati, roniti, jesti, spavati, trčati itd. 0-24h x 365, always ON

To je nešto što se voli, "živo biće"...

Diplomirani pješak uto 14.3.2017 17:09

Dok bude baterija omogucavala barem duplo vecu autonomiju od postojecih i kad bude nekih konkretnih funkcija osim neprakticnog daljinskog za mobitel mozda nabavim. Za nadodati je da tek nekolicina tih satova izgleda kao pravi sat. Zapravo baterija je ionako svemu u danasnje vrijeme najslabija karika, bude bolje jednog dana.

mattafrx uto 14.3.2017 23:12

Samsung gear s3 imam preko mjesec dana. Kupio sam ga zbog samostalnog gps-a. Bicikliram često i rute bilježim na android aplikaciju sport tracker. Prije nego sam imao s3 sat rute sam pratio sa LG G2 i LG G5 mobitelima. Često se događalo da na mobitelima gps ne radi kako treba, gubi signal ili ne zabilježi maximalnu brzinu kako treba. S3 to odrađuje savršeno ali sa jednom cakom ili forom. Tek kad se na satu isključi bluetooth gps radi kako treba, iz nekog razloga bluetooth i gps istovremeno ne rade kako treba. Nisu mi bitne obavijesti pa mi je bluetooth uglavnom isključen što produžuje život baterije do 3-4 dana. Još da dodam, rutu zabilježenu satom preko bluetootha prebacim na shealth aplikaciju iz te aplikacije spasim rutu u gpx formatu i prebacim u sport tracker aplikaciju u kojoj već godinama bilježim moje bicikliranje.

Mirko935 sri 15.3.2017 08:37
mattafrx kaže...

Samsung gear s3 imam preko mjesec dana. Kupio sam ga zbog samostalnog gps-a. Bicikliram često i rute bilježim na android aplikaciju sport tracker. Prije nego sam imao s3 sat rute sam pratio sa LG G2 i LG G5 mobitelima. Često se događalo da na mobitelima gps ne radi kako treba, gubi signal ili ne zabilježi maximalnu brzinu kako treba. S3 to odrađuje savršeno ali sa jednom cakom ili forom. Tek kad se na satu isključi bluetooth gps radi kako treba, iz nekog razloga bluetooth i gps istovremeno ne rade kako treba. Nisu mi bitne obavijesti pa mi je bluetooth uglavnom isključen što produžuje život baterije do 3-4 dana. Još da dodam, rutu zabilježenu satom preko bluetootha prebacim na shealth aplikaciju iz te aplikacije spasim rutu u gpx formatu i prebacim u sport tracker aplikaciju u kojoj već godinama bilježim moje bicikliranje.

Kad je spojen s mobitelom Gear S3 ne koristi svoj GPS, nego onaj s mobitela. S obzirom na to da kažeš da ti na mobitelu ne radi GPS kako treba, logično je da ti neće ni u tom slučaju.

 

Ne bicikliram trenutno, ali za trčanje, hodanje, hiking kod mene savršeno radi praćenje GPS-om, a cijelo vrijeme mi je spojen s mobom preko BT-a.

 

Šteta što nisu stavili opciju da koristi svoj GPS i kad je spojen jer bi mi ponekad bilo draže trošiti njegovu bateriju za GPS a da ostane spojen BT-om zbog notifikacija i poziva. Treba vidjeti što se dogodi ako se Gear pluginu makne permission za lokaciju ili isključi lokacija na mobu, nikako da se sjetim to isprobati.

ATJLučko sri 15.3.2017 18:02
Mirko935 kaže...
mattafrx kaže...

Samsung gear s3 imam preko mjesec dana. Kupio sam ga zbog samostalnog gps-a. Bicikliram često i rute bilježim na android aplikaciju sport tracker. Prije nego sam imao s3 sat rute sam pratio sa LG G2 i LG G5 mobitelima. Često se događalo da na mobitelima gps ne radi kako treba, gubi signal ili ne zabilježi maximalnu brzinu kako treba. S3 to odrađuje savršeno ali sa jednom cakom ili forom. Tek kad se na satu isključi bluetooth gps radi kako treba, iz nekog razloga bluetooth i gps istovremeno ne rade kako treba. Nisu mi bitne obavijesti pa mi je bluetooth uglavnom isključen što produžuje život baterije do 3-4 dana. Još da dodam, rutu zabilježenu satom preko bluetootha prebacim na shealth aplikaciju iz te aplikacije spasim rutu u gpx formatu i prebacim u sport tracker aplikaciju u kojoj već godinama bilježim moje bicikliranje.

Kad je spojen s mobitelom Gear S3 ne koristi svoj GPS, nego onaj s mobitela. S obzirom na to da kažeš da ti na mobitelu ne radi GPS kako treba, logično je da ti neće ni u tom slučaju.

 

Ne bicikliram trenutno, ali za trčanje, hodanje, hiking kod mene savršeno radi praćenje GPS-om, a cijelo vrijeme mi je spojen s mobom preko BT-a.

 

Šteta što nisu stavili opciju da koristi svoj GPS i kad je spojen jer bi mi ponekad bilo draže trošiti njegovu bateriju za GPS a da ostane spojen BT-om zbog notifikacija i poziva. Treba vidjeti što se dogodi ako se Gear pluginu makne permission za lokaciju ili isključi lokacija na mobu, nikako da se sjetim to isprobati.

Za razliku od "svih" bilo koliko pametnih ura, ja vjerujem jedino SUUNTO urama, a prije svega, jer ima svoj dedicirani GPS senzor, a u najekstremnijim situacijama, kada se poupale sve moguće potrebite funkcije, baterija mu traje do 55 sati i što je najvažnije, ocrta kompletnu rutu kuda sam bazao preko dva dana.

U nekom normalnom korištenju, baterija traje, znači povezan je 24/7 pomoću plavog zuba na mobilni gadget, oko 28 dana, a ako bih prekinuo i tu komunikaciju, svakako bi trajala dulje od 31 dan.

Jedan od MUST HAVE featuresa zbog kojeg sam uzeo moj SUUNTO, je i taj da me može pratiti dok plivam, gdje ako to treba, može na karti pokazati gdje sam plivao, a aplikacija na iPhone-u vrhunski prati svaku zabilježenu aktivnost preko ure, pametne ure!  

Mirko935 sri 15.3.2017 18:51
ATJLučko kaže...

Za razliku od "svih" bilo koliko pametnih ura, ja vjerujem jedino SUUNTO urama, a prije svega, jer ima svoj dedicirani GPS senzor, a u najekstremnijim situacijama, kada se poupale sve moguće potrebite funkcije, baterija mu traje do 55 sati i što je najvažnije, ocrta kompletnu rutu kuda sam bazao preko dva dana.

U nekom normalnom korištenju, baterija traje, znači povezan je 24/7 pomoću plavog zuba na mobilni gadget, oko 28 dana, a ako bih prekinuo i tu komunikaciju, svakako bi trajala dulje od 31 dan.

Jedan od MUST HAVE featuresa zbog kojeg sam uzeo moj SUUNTO, je i taj da me može pratiti dok plivam, gdje ako to treba, može na karti pokazati gdje sam plivao, a aplikacija na iPhone-u vrhunski prati svaku zabilježenu aktivnost preko ure, pametne ure!  

Ne znam zašto si mene citirao. Ali već smo jednom pričali o Suuntu, slažem se da je super za onog kome treba takav sat i kome ne smeta debljina od 18 mm.

 

Meni ipak više od 50 h GPS trackinga trebaju neke funkcije koje Gear ima, a Suunto nema.

 

 

Bitanga sri 15.3.2017 19:53

Nisam nosio sat valjda od srednje škole, al otkako imam Gear Fit 2, i od dolaska kod nas Gear S3 Frontier oduševljen sam.

Traje mi baterija 3-4 dana, sa always-on-displayom duplo manje pa to ne koristim. Fora je, al nema smisla da radi dok ne gledam u njega.

Telefoniranje preko čuke (i to preko s-voice prepoznavanja kontakta) je vrhunska stvar, pogotovo dok voziš auto, i radi savršeno.

 

Ne znam kakav je Android Ware, ali Samsung je stvarno napravio dobar posao. Još kad bi postojala web aplikacija za S-Health ili export u Endomondo i sl. toolove stvar bi bila još bolja.

Q-Tip ned 19.3.2017 19:38

Nisam mislio da ću kupiti smart watch, ali prošlog tjedna ipak sam se slomio. Uzeo sam Samsung Gear S3 i moram priznati da sam vrlo zadovoljan. Prvi smart watch koji barem meni stvarno izgleda kao sat, a ne kao igračka. Svim funkcijama sam zadovoljan, a posebno baterijom koja uz stalno uključen ekran (always on opcija) traje preko dva dana. Da isključim "always on" baterija bi trajala sigurno 3-4 dana.

Muha uto 21.3.2017 10:32

Garmin VivoActive. Imam ga već godinu dana, sve obavijesti koje želim dobivam preko njega, u GPS modu radi po papirima 10ak sati (nisam isprobao toliko dugo, najviše sam 2 sata imao upaljen GPS). Baterija traje 5-6 dana, ovisno koliko pratim bicikliranje. Vrlo sam zadovoljan, vodootporan je, ne skidam ni za plivanje ni tuširanje, prati kretanje konstatno, ali nema HR (nemam VivoActive HR, nisam ni siguran je li mi potreban). Sve u svemu, s Garminom sam zadovoljan, pokriva sve moje potrebe, a ne moram ga svaki dan puniti. 

 

Najveća mana ovog sata je što ima svoj cradle za punjenje, pa i to moram nositi sa sobom ako idem nekamo na put. Bilo bi dobro da koristi standardni micoUSB, USB-C ili da ima QI-punjač.

digitall sri 12.4.2017 19:48
johnwaynesk kaže...

 nema do "pretpotopnih bomb-proof" japanaca i švicaraca. Mehanika FTW

On ne može bez mene niti ja mogu bez njega, čista simbioza 

Geek sam u duši totalni, obožavam gadgete i u principu sve što radi na struju, no "pametni" sat me nije nikada privukao

Imati sat meni znači živjeti s njime, kupati se, plivati, roniti, jesti, spavati, trčati itd. 0-24h x 365, always ON

To je nešto što se voli, "živo biće"...

 bas to, i ja isto, non stop mijenjam neke gadgete, uzivam u njima, stalno nesto kupujem, kemijam, pratim, veselim se necemu novom, ali sat.. ma teoretske sanse ne postoje da ga stavim na ruku..

do prije 18-19 godina kada sam svoj prvi mob kupio, sat je morao biti na ruci, i to non stop, kad spavam, kad se kupam, bez njega sam bio izgubljen u prostoru i vremenu.. a od doba mobitela u depu, sat na ruci mi samo smeta, a osim sto mi smeta fizicki, smeta mi i to sto mi baterija na smartwatchu ne moze izdrzati 5-7 godina....

robimarko sri 12.4.2017 22:19
4mal kaže...

Izasao za LG-R seriju i noviji andorid wear 2.0 

 

ugodno me iznenadilo posto je to SW iz 2k14 nista ne trza ili sl. 

 Stock 2.0 je užasno laggav zbog toga što su genijalci od quad corea ostavili upaljenu samo jednu jezgru na powesave governoru i sa spuštenom frekvencijom.

Probaj ovaj boot image da omogućiš sve jezgre pa ćeš vidjeti kako leti.

https://forum.xda-developers.com/g-watch-r/development/modified-kernel-image-to-4-cores-t3586114

 

Koliko sam primjetio baterija je samo malo lošija a sat je daleko fluidniji.