IT trgovine

Proxima informatika - iskustva ?

Čitatelj pet 21.6.2019 08:58

Mali ducan iz Petrinje, al imaju poslovnicu u Sisku.

Ok su, znam ekipu. Sisak je mali pa sve znas.

U Sisku imas jos i VACOM (inace iz Daruvara) i iSHOP.

 

Vacom ti uglavnom ima laptope i tak pizdarije, Proxima ima svasta,

uglavnom kad narucis im dodje za par dana.

iSHOP ima los web, vjerovatno neazuriran,

al ovako u ducanu imaju dosta toga, a imaju i servis (vjerovatno jedini u gradu).

A sto narucis, nekad im dodje isti dan predvecer, pa mozes pokupiti kad je hica.

 

Nekad je u Sisku bio i MDS (web-a vise nema, imali su dosta blanco CD medija, prodavali su na kile)

i SupraComp (sad valjda SupraServis, makar se nisu nesto proslavili dok su bili aktivni).

 

Ovak ozbiljnije stvari u Sk nekad ne mozes naci - neke ima Vacom, neke Proxima, neke iSHOP.

Al uglavnom, ako je nesto hitno, moras za ZG, ili naruciti iz ZG-a.

 

 

Apocalypso722 pet 21.6.2019 16:38

Hvala za puno informacija o IT sceni u Sisku, ali na poslovnicu u ZGu sam mislio :D Zivim još i sjevernije od ZGa.

 

Tražio sam ventilatore jedne po ZGu bezuspješno, vidim da ih oni imaju (il bar postoji šansa da ih imaju), a nisu mi daleko od normalne rute pa sam mislio pitati kod njih.

 

Hvala ^^ 

Čitatelj pet 21.6.2019 19:03

Ne znam dali imaju poslovnicu u ZG-u, ako i imaju, to je vjerovatno nesto "novo" (nije navedeno ni na Web-u).

 

Inace, oni dosta robe uzimaju od Protis webshopa, cak koriste i njihove webservere za webshop, te njihov engine.

 

Tako da vidi ako nema u Protisu (inace to je isto ekipa iz Siska, koja je davno u 90ima imala DVD Teku "Spider",

ali su poceli programirati i tako malo po malo, navodno, postali najjaci Webshop u HR), mozda je ostalo nesto

u Proximi, a ako ima u Protisu, onda sigurno mozes dobiti i u Proximi.

Apocalypso722 pet 21.6.2019 21:29

Bio sam u Protisu neki dan baš.... Išao u Links na Trešnjevku, no luck, pa produžio do Protisa. Isto ništa.

 

 

Upravo sam shvatio.... U pravu ste, nema poslovnice u ZGu. Zujim. Vidio sam ime ulice i bez gledanja ičeg drugog, ubacio Radičeva 15 u Google maps, što me odvelo u ZG, pored glavnog trga.  

 

Ok ovo je bilo bedasto. HAHAAHA

zeryx ned 23.6.2019 08:35

ne volim kupovati u sisku iz razloga sto su im cijene dosta velike. 

ali kao sto si rekao ako je hitno nekome nesto onda su dobri. uljudni su i iz vacoma i ishopa. u proximi jos nisam nista kupovao.

Čitatelj ned 23.6.2019 09:25

Da, Sisak ima one klasicne cijene iz trgovina,

nejdu na web-cijene jer je trziste malo,

ali kad ti je hitno, imas za kupiti.

Kome se ceka, naruci sa weba gdje je najpovoljnije.

 

Al naravno da za hladnjak od 100kn necu narucivati iz Zg da ustedim 10kn,

kad mi treba hitno, ili napajanje/plocu. Ono sto je hitno, trebas odmah,

i placas vise. Ono sto se moze cekati, narucis i cekas.

 

Eh da, nekad je u Sisku bio i Eurotrade (iz Rovinja),

al koliko vidim, zatvorili su preko 10 poslovnica u HR,

dakle nije ni njima dobro islo.

Tamo sam uglavnom uzimao tinte i tonere, ako su mi trebali

originali, a zamjenske sam narucivao gdje sam stigao,

uglavnom Orink, Speed (MaxNavia) itd.

Čitatelj pon 24.6.2019 08:47

Da, bio je i HG Spot i VeMil, no njih odavno nema.

HG Spot je vjerovatno, uz Vemil, bio najveca rupa.

 

VeMil/UnusMedia, to je sve isto smece.

Prodavali su opremu sa 5 godina jamstva,

i kad se nesto nakon 2-3 godine pokvari,

onda kazu "ma jamstvo je 1 godinu a ne 5",

i nisu htjeli uvazavati pravo jamstvo sa jamstvenog lista.

Pa su mijenjali ime, da to sve zaobidju, a drzava im je to dopustala,

isti ljudi, drugo ime firme.

 

HG Spot je bar s te strane bio OK, ali sto god si zelio a da nisu imali iz Siska,

dostava ZG-SK je bila 70kn. Cekaj, sta to ne moze doci zajedno s njihovom robom?

Tako da sam ih prekrizio zbog ciste lazi, sto je netko sebi trpao u dzep,

jer ne postoji naplate dostove unutar iste firme izmedju poslovnica.

 

Eto, ostalo je jos malo IT firmi u Sisku, Webshopovi i otvoreno EU trziste cine svoje.

Ostaju samo specijalizirane trgovine i servisi.

 

Dobar je i Techno2000, makar su oni uglavnom koncetrirani na mobitele i opremu za mobitele,

al znalo se naci i dobrih zvucnika, miseva i ostale periferije (sad imaju i gotove konfiguracije od Fenix-a, zaobici).

 

A od servisa, osim iSHOP-a, ima i Soric Elektrokia (Servisi d.o.o).

Tip je inace ekspert sto se tice elektroke (televizori, sateliti i ostala tehnika),

ali je jako povampirio sto se tice cijena. Primjerice, cijene kod Sorica su vece nego da servisiras u ovlastenom u ZG-u,

sto je apsurd. Znam da svatko cijeni svoj rad, ali nije toliko bolji, osobito nije OK imati vece cijene servisa od ZG-a, gdje su place 2/3x vece nego u SK.

 

No isto ga razumijem, da u sluzbenom cekas mnogo duze, i nekad ti po elektronici cackaju jos naucnici, koji ne odrade posao kako spada,

dok on elektroniku odradi vrhunski. Ali mu nedajte PC, jer sto se Softwarea i PC Hardwarea tice, tu nije bas vjest.

Za PC radije u iSHOP, oni znaju sta rade. Jest da su uvijek zatrpani poslom, vidi se da se stalno radi. Ali servis koji je pun

je dobar servis. A servis u kojem sve blista i koji je prazan - ima i razlog zasto je prazan.