FiKi335 uto 31.7.2018 22:23

Dobra večer,

Razmišljao sam kupiti komponente za moj novi PC  preko Protisa zato što su puno jeftiniji od ostalih IT  trgovina, pa me zanimalo da li je protis postao ozbiljnija IT  trgovina u ovih godinui dvije ili još uvijek ima problema sa njima? Moj prijatelj je nedavno kupio komponentne bez ikakvih problema, ali nisam siguran da li im svejedno mogu vjerovati. Ako ima netko iskustva sa Protisom u 2018 godini neka se javi.

Čitatelj uto 31.7.2018 23:34

Pa to ti je tesko reci, jer ovdje je vjerovatno mali broj uzoraka naspram koliko veliku kolicinu transakcija imaju.

Aktivni su od 2007., nisu nikad bili u minusu ili blizu stecaja,

rastu, zaposljavaju, dakle cini se da nece tako brzo propasti.

 

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/protis/Detaljno/95977

 

Nebi trebao imati problema. Imam samo tri kupnje kod njih, sve dobro proslo.

Narudzbe sam dobio u roku dan-dva, jer sam birao komponente koje su bile raspolozive.

Pookie sri 8.8.2018 11:24

U zadnje 3 godine dosta kupujem kod njih i do sada sve uredno. Reklamacije riješavaju bez problema, samo se nekad malo duže čeka, npr. bio sam bez zvučnika 3 tjedna ali sam dobio nove pa je bilo ok.

tookie pon 29.7.2019 13:28

Bok,

 

svojedobno sam bio stavio na grupu post o Protisu i jako lošem iskustvu. Stavio sam  u krivu grupu pa je zaključana tema. Stvar je riješena pa evo da javim dojmove.

Prvotan post je na linku:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/protis-lose-iskustvo/269396.aspx

 

Nastavak ide da su  8.7 podigli pošiljku. Nakon toga su mi se javili 16.7. da su zaprimili obrazac za jednostrani raskid ugovora i paket ali obzirom da je uređaj kupljen u Zagrebu, moraju ga slati u Zagreb.

Na njihovim stranicama piše da se obavezno mora slati u njihovo sjedište u Sisak, ali nema veze. Platio sam 39 kn HP ekspress i neka im.

Par dana prije nego je istekao zakonski rok da mi se jave su se javili i poslali mi servisnu primku u kojoj piše opis mog problema i napomena da je vrećica od daljinskog upravljača otvorena/prerezana, vidno korišteno.

Na to im ja odgovaram da vidno korištena može biti jedino vrećica, a da uređaj nema ni crticu na sebi i pitam ih koji su daljnji koraci, da li ja moram nešto poduzeti. Naravno ne dobivam nikakav odgovor.

24.7 dolazi mail da je servis završen i da je odobren povrat novaca. Isti taj dan još jednom se javljaju i traže podatke za uplatu. Idući dan je iznos uplaćen na mj račun.

 

Toliko muke i dopisivanja i prepucavanja, a nikad nisu imali nikakve zakonske osnove osporiti povrat sredstava. Definitivno im nemam biti na čemu zahvalan jer je od samog starta bilo jasno da oni moraju ispoštovati obrazac za jednostrani raskid što mi je potvrdio i državni inspektorat.

Sa Protisom sigurno više nikada neću imati posla. Uvijek su imali korektne cijene i često sam kod njih kupovao. Prvi put da sam imao problema i da sam htio ostvariti nešto na što imam pravo i naišao sam na neprofesionalnost, da ne pričam kako im je na zadnjem mjestu zadovoljstvo kupca.

 

Čisto kao primjer kolega je kupio proizvod u jednom dućanu preko weba i molio je lijepo zamjenu i rekli su mu, citiram: "Poštovani, nema problema jer imate mogućnost vratiti proizvod u roku od 14 dana bez dodatnih obrazloženja."

 

Pozdrav,

Nino

 

 

 

sandokan111 pon 29.7.2019 13:48
tookie kaže...
Na njihovim stranicama piše da se obavezno mora slati u njihovo sjedište u Sisak, ali nema veze. Platio sam 39 kn HP ekspress i neka im.

 Nisi trebao, al oke. Neznam sto im treba ovo. Nek se ostave internet prodaje ako im ne pasu uvjeti.

BoTiA pon 12.8.2019 16:52

kupio sam mobitel prije neki dan u Protisu (preko weba)...  i sada bih odradio povrat (u roku od 14 dana), sve kutije i svi djelovi su na broju, jedino su skinute zaštitne folije sa mobitela i sa punjača ... i iste su bačene odmah prvi dan...

 

poslao sam mail Protisu i nazvao ih sa pitanjem da li cu dobiti potpuni povrat u tom slučaju ili ne ... njihov odgovor je da moram poslati uređaj na pregled prije nego išta kažu ... nam moje pitanje "ako pretpostavimo da je sve ispravno osim folija", njihov odgovor je također jednak ... pošaljite uređaj pa ćemo vam javiti nakon pregleda istog .... to znači da moram potrošiti novac za poštarinu i izgubiti minimalno 7 dana da bih uopće dobio povratnu informaciju...

nije mi jasno je li ovo i inače praksa kod drugih web trgovina ... također, da li ste imali kakvog iskustva sa povratom mobitela... da li folije moraju biti na njemu?

 

 

itomic009 pon 12.8.2019 17:08

 To je normalna praksa, ne mogu ti oni ništa reći dok ne vide na tvoju riječ. Ti možeš i ne moraš lagat ili skrivati nešto. Što se tiče te foliije, to nije nešto radi čega ti povrat neće biti odobren a što se tiče poštarine, mislim da to nije nešto ko čega se treba sekirati ak već vraćaš mob.

BoTiA pon 12.8.2019 17:25

mislim da nije normalno ne pruziti neku infomaciju, ja neznam da li ce folija raditi problem ili ne... da su kazali "ako pregledom utvrdimo da je sve ostalo u redu sinuta folija nece biti problem" ili "ako je skinuta folija umanjujemo cijenu 10 posto" ja bih bio zadovoljan ... ali ovako, da ja moram poslati mobitel da bih dobio bilo kakvu informaciju nije u redu, na drugim siteovima pise i postotak za koliko se umanjuje cijena ako je ambalaza ostecena ili ako nedostaje .. .a ovdje mi nista ne mogu kazati bez da vratim uredjaj ... mislim da to sigurno nije u redu isigurno nije normalna praksa!

XXX-Man pon 12.8.2019 17:35

Jesi taj odgovor dobio na mail ili telefonom?

 

Ako je telefonom, siguran sam da je to najbolja iformacija koju možeš dobiti tim putem. Obično se na telefon javljaju trgovci koji nisu ti koji odlučuju o tome.

itomic009 pon 12.8.2019 17:48
BoTiA kaže...

mislim da nije normalno ne pruziti neku infomaciju, ja neznam da li ce folija raditi problem ili ne... da su kazali "ako pregledom utvrdimo da je sve ostalo u redu sinuta folija nece biti problem" ili "ako je skinuta folija umanjujemo cijenu 10 posto" ja bih bio zadovoljan ... ali ovako, da ja moram poslati mobitel da bih dobio bilo kakvu informaciju nije u redu, na drugim siteovima pise i postotak za koliko se umanjuje cijena ako je ambalaza ostecena ili ako nedostaje .. .a ovdje mi nista ne mogu kazati bez da vratim uredjaj ... mislim da to sigurno nije u redu isigurno nije normalna praksa!

  Možeš onda lijepo sve poslikati i poslati email s upitom pa bi trebao dobiti kvalitetniju informaciju.

BoTiA pon 12.8.2019 17:50

Komunicirao sam i mailom a kasnije i telefonom sa covjekom koji je kao zaduzen za povrat (preusmjerili su me sa kontakt telefona)

 

jednostavno nisu zeljeli odgovoriti na jasno pitanje, ako je sve ispravno, a fale folije, da li dobijam povrat i u kolikom iznosu ... nije mi jasno zasto je to toliki problem, kao da im je prvi put da to rade

 

 

...moj osjećaj je da u ovom slucaju mogu samo ocekivati probleme i zavlačenje ako pošaljem mobitel, pa eto čisto kao info drugima

Alfa_R sri 14.8.2019 00:23

Ti se odmah stavljaš u nepovoljni položaj otkrivajuči svoju nesigurnost i time im daješ povoda de te probavaju "odgovoriti".

Pismeno otkazati kupnju temeljem tog i tog članka (vidio si), poslati uređaj i to je to.

 

Za folije ti ne mogu raditi problem jer u u zakonu piše da nisi odgovoran za takve stvari.

 

Neda mi se sad tražiti, pogledaj si.

 

 

I da, trgovina je Protis, poznata po bahatosti i problemima, pa tako da možeš očekivati određene čupavosti i da neide sve glatko kao kod nekih drugih.

 

sandokan111 sri 14.8.2019 00:34
BoTiA kaže...

mislim da nije normalno ne pruziti neku infomaciju, ja neznam da li ce folija raditi problem ili ne... da su kazali "ako pregledom utvrdimo da je sve ostalo u redu sinuta folija nece biti problem" ili "ako je skinuta folija umanjujemo cijenu 10 posto" ja bih bio zadovoljan ... ali ovako, da ja moram poslati mobitel da bih dobio bilo kakvu informaciju nije u redu, na drugim siteovima pise i postotak za koliko se umanjuje cijena ako je ambalaza ostecena ili ako nedostaje .. .a ovdje mi nista ne mogu kazati bez da vratim uredjaj ... mislim da to sigurno nije u redu isigurno nije normalna praksa!

 Jel se uvijek u zivotu zamaras ovako glupostima ili samo sad? Ne vidim problem, mozda nisi dobio informaciju na pitanje koje si postavio, ali eto pitaj tu pa ce ti se napisati, oni su odgovorili sto su htjeli odgovorit.

 

Folije ti nece nista umanjit, eto.

Prije nego posaljes poslikaj sve, cak po mogucnosti i video napravi fino kako sve stima i kako zapakiravas mobitel i tek tad si 100% siguran ako te pere paranoja, ja osobno samo poslikam kad saljem sve tako i to je to. Nece ti umanjivat vrijednost radi niceg, ako i probaju, naravno, napisi tu ako si u nedoumici, zovni potrosac, i na kraju posaljes prijavu inspektoratu.

 

Nema potrebe za sekirancijom.

Ico007 pon 2.9.2019 21:06

Evo da i ja prenesem svoje iskustvo sa Protisom...

 

Kupljen hard disk (Seagate 6 TB) u poslovnici. Po dolasku doma (cca 30 min nakon kupovine) disk izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo. Disk ispušta zvukove (zuji) i računalo ga ne prepoznaje. Odmah sam kontaktirao Protis sa objašnjenjem što se događa, i uputio se u poslovnicu.

 

Nakon detaljnog vizualnog pregleda diska i spajanja na računalo utvrđeno je da disk ne funcionira te je prodavač napisao servisnu primku (xxx744-19) s opisom kvara: vidno korišten, zuji.

Napominjem da je disk cca 50 min prije kupljen u toj istoj poslovnici, samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu).

Nisam htio potpisati servisnu primku koja za opis kvara navodi da je disk vidno korišten što je notorna glupost i očita laž nego sam zamolio da pod opis kvara navedu ono što se stvarno i dogodilo, da je disk izvađen iz vrećice i samo spojen na računalo.

Nakon toga mi je navedini prodavač odgovorio da ili mogu potpisati primku ili neće zaprimiti uređaj pri čemu je bio izrazito neugodan!

 

Po ovome prodavač je mogao napisati i da je disk pregažen traktorom a ja ili to mogu potpisati ili ga neće zaprimiti ako ne potpišem.

 

Disk mi je bio neophodan u tom trenutku i jedina opcija da dobijem drugi disk je da kupim još jedan. Dakle u tome trenutku nisam mogao dobit drugi (ispravni) disk niti sam mogao dobiti povrat novaca kako bih u nekoj drugoj trgovini kupio disk.

 

Ovakav pristup prema klijentima je u najmanju ruku neprofesionalan.

 

Naravno da više neću poslovati sa dotičnom firmom.

 

sandokan111 pon 2.9.2019 21:32
Ico007 kaže...
Po ovome prodavač je mogao napisati i da je disk pregažen traktorom a ja ili to mogu potpisati ili ga neće zaprimiti ako ne potpišem.

 Tocno to, i dobro nisi to potpisao, iako tehnicki nebitno je sto ce on napisat, poslikaj disk sa svih strana tamo pri predaji pa moze napisat i da je izgorio u vatri ako se vidi slikom da nije. Sad odmah salji prijavu inspektoratu s opisom slucaja. On ce se vjerojatno izvlacit na "vidno koristen" jer si ga izvukao iz vrecice pa je ocito da je vrecica pokidana..

Jesi poslao prijavu?

sandokan111 pon 2.9.2019 22:25

Ne treba nikakve upute, posalji prijavu s ovim sto se dogodilo, eventualno odi natrag u trgovinu ponovno da napravi primku, ako bude napisano opet vidni znakovi koristenja slikaj i prilozi inspektoratu koji je razlog sto uredjaj nisi ostavio u trgovini jer se ne slazes s istim.

Stalker G. sri 4.9.2019 18:16
Ico007 kaže...

Evo da i ja prenesem svoje iskustvo sa Protisom...

 

Kupljen hard disk (Seagate 6 TB) u poslovnici. Po dolasku doma (cca 30 min nakon kupovine) disk izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo. Disk ispušta zvukove (zuji) i računalo ga ne prepoznaje. Odmah sam kontaktirao Protis sa objašnjenjem što se događa, i uputio se u poslovnicu.

 

Nakon detaljnog vizualnog pregleda diska i spajanja na računalo utvrđeno je da disk ne funcionira te je prodavač napisao servisnu primku (xxx744-19) s opisom kvara: vidno korišten, zuji.

Napominjem da je disk cca 50 min prije kupljen u toj istoj poslovnici, samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu).

Nisam htio potpisati servisnu primku koja za opis kvara navodi da je disk vidno korišten što je notorna glupost i očita laž nego sam zamolio da pod opis kvara navedu ono što se stvarno i dogodilo, da je disk izvađen iz vrećice i samo spojen na računalo.

Nakon toga mi je navedini prodavač odgovorio da ili mogu potpisati primku ili neće zaprimiti uređaj pri čemu je bio izrazito neugodan!

 

Po ovome prodavač je mogao napisati i da je disk pregažen traktorom a ja ili to mogu potpisati ili ga neće zaprimiti ako ne potpišem.

 

Disk mi je bio neophodan u tom trenutku i jedina opcija da dobijem drugi disk je da kupim još jedan. Dakle u tome trenutku nisam mogao dobit drugi (ispravni) disk niti sam mogao dobiti povrat novaca kako bih u nekoj drugoj trgovini kupio disk.

 

Ovakav pristup prema klijentima je u najmanju ruku neprofesionalan.

 

Naravno da više neću poslovati sa dotičnom firmom.

 

 

Jao sad sam našao glavni post, prijatelju.

Prvo pitanje. U profilu ti ime Ivan, dal je to isti ivan koji se vodi kao direktor DataSector-a. Vidim da ga promoviraš
https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/datasector/Detaljno/217280

Ako je dali si kupio HDD na firmu ili privatno? Mislim napisao si "Po dolasku doma"

Dalje "izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo." " samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu)." prika ovo ti nema smisla.

Ako si ga izvadio koristio si ga.... ne vidim kako je to teško za shvati, mogao si ga upalit i stavit na nešto što vibrira... mogao si ga sfušat na 100 načina a da on nema niti crtice.

Tako da šta oni znaju... za njih je to korišteno, postoji ovlašteni servis koju će reći svoje i oni se toga po zakonu HR moraju pridržavati.

Ovo što je netko komentirao da si javno iznosio imena ti isto nije pametno, a ni lijepo. Uz to oni ti ovo vjerojatno čitaju.

A pikaš čovjeka koji ti je tu da ti pomogne. A može ti pomoći i odmoći isto na 100 načina.

Jer ako si na firmu kupio, nema zaštite potrošača... to je tebi rizik poslovanja. A ni slavni zakon o zaštiti potrošača nije baš najbolje napisan. I svi servisi to znaju jako dobro iskoristiti. Tipa moguće trajanje reklamacije ti je definirano "u razumnom roku". A koji je to rok to nitko u postojanju ove države nije još dokučio. Uz to mogu ti riješiti primku kao "popravljeno" a to ubiti nije. I šta ti možeš, eventualno opet reklamirat a oni imaju još jedan "razumni rok".

 

Uostalom ja sam sa drugog formuma, imaš tako jako aktivnu temu, gdje odgovara striček Protis. Pa vidi kaj on ima za reći.

https://forum.pcekspert.com/showthread.php?s=40abb9c9d7ac0a88f14e6f05d63cdcb7&t=105651&page=66

love2ml86 sri 4.9.2019 18:19
Stalker G. kaže...
Ico007 kaže...

Evo da i ja prenesem svoje iskustvo sa Protisom...

 

Kupljen hard disk (Seagate 6 TB) u poslovnici. Po dolasku doma (cca 30 min nakon kupovine) disk izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo. Disk ispušta zvukove (zuji) i računalo ga ne prepoznaje. Odmah sam kontaktirao Protis sa objašnjenjem što se događa, i uputio se u poslovnicu.

 

Nakon detaljnog vizualnog pregleda diska i spajanja na računalo utvrđeno je da disk ne funcionira te je prodavač napisao servisnu primku (xxx744-19) s opisom kvara: vidno korišten, zuji.

Napominjem da je disk cca 50 min prije kupljen u toj istoj poslovnici, samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu).

Nisam htio potpisati servisnu primku koja za opis kvara navodi da je disk vidno korišten što je notorna glupost i očita laž nego sam zamolio da pod opis kvara navedu ono što se stvarno i dogodilo, da je disk izvađen iz vrećice i samo spojen na računalo.

Nakon toga mi je navedini prodavač odgovorio da ili mogu potpisati primku ili neće zaprimiti uređaj pri čemu je bio izrazito neugodan!

 

Po ovome prodavač je mogao napisati i da je disk pregažen traktorom a ja ili to mogu potpisati ili ga neće zaprimiti ako ne potpišem.

 

Disk mi je bio neophodan u tom trenutku i jedina opcija da dobijem drugi disk je da kupim još jedan. Dakle u tome trenutku nisam mogao dobit drugi (ispravni) disk niti sam mogao dobiti povrat novaca kako bih u nekoj drugoj trgovini kupio disk.

 

Ovakav pristup prema klijentima je u najmanju ruku neprofesionalan.

 

Naravno da više neću poslovati sa dotičnom firmom.

 

 

Jao sad sam našao glavni post, prijatelju.

Prvo pitanje. U profilu ti ime Ivan, dal je to isti ivan koji se vodi kao direktor DataSector-a. Vidim da ga promoviraš
https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/datasector/Detaljno/217280

Ako je dali si kupio HDD na firmu ili privatno? Mislim napisao si "Po dolasku doma"

Dalje "izvađen iz antistatičke vrećice i spojen na računalo." " samo izvađen iz vrećice i spojen na računalo (dakle nije korišten niti sekundu)." prika ovo ti nema smisla.

Ako si ga izvadio koristio si ga.... ne vidim kako je to teško za shvati, mogao si ga upalit i stavit na nešto što vibrira... mogao si ga sfušat na 100 načina a da on nema niti crtice.

Tako da šta oni znaju... za njih je to korišteno, postoji ovlašteni servis koju će reći svoje i oni se toga po zakonu HR moraju pridržavati.

Ovo što je netko komentirao da si javno iznosio imena ti isto nije pametno, a ni lijepo. Uz to oni ti ovo vjerojatno čitaju.

A pikaš čovjeka koji ti je tu da ti pomogne. A može ti pomoći i odmoći isto na 100 načina.

Jer ako si na firmu kupio, nema zaštite potrošača... to je tebi rizik poslovanja. A ni slavni zakon o zaštiti potrošača nije baš najbolje napisan. I svi servisi to znaju jako dobro iskoristiti. Tipa moguće trajanje reklamacije ti je definirano "u razumnom roku". A koji je to rok to nitko u postojanju ove države nije još dokučio. Uz to mogu ti riješiti primku kao "popravljeno" a to ubiti nije. I šta ti možeš, eventualno opet reklamirat a oni imaju još jedan "razumni rok".

 

Uostalom ja sam sa drugog formuma, imaš tako jako aktivnu temu, gdje odgovara striček Protis. Pa vidi kaj on ima za reći.

https://forum.pcekspert.com/showthread.php?s=40abb9c9d7ac0a88f14e6f05d63cdcb7&t=105651&page=66

Vidno korišten podrazumjeva fizičke tragove korištenja.

IvanBrekalo sri 4.9.2019 19:13
Stalker G. kaže...

Bok,

si ih prijavio inspekciji, kako je to prošlo?

Vidim da promoviraš DataSector d.o.o. na drugim temama

https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/hdd-pao-pod-ne-radi-kako-treba/139676.aspx?page=1&jumpto=2705550&sort=asc&view=flat

 

Radiš tamo ili ????

Dali si kupio disk na firmu???

Jesu li ti se javili?

Covjek je na forumu 10g, u tih 10g je napisao 28 poruka(dvadeset osam) mora da umire od zelje da se "promovira" na bug-u