IT trgovine

Mindfactory.de Iskustva

HCgamingCRO uto 18.6.2019 13:13
t00mob kaže...

Dižem temu nakon 7 mjeseci jer baš hoću kupit procesor preko oglasnika od tipa koji ga je kupio na Mindfactory.de. E sad tu se otvaraju pitanja. Npr, ja uredno kupim procesor, garancija je 3 godine OK. Npr. nakon godinu dana nekaj se desi i ja hoću ostvarit garanciju. Dakle što mi je činiti tada? Mindfactory.de ne dostavlja u Hrvatsku, procesor je kupljen na Njemačku adresu i na drugo ime i prezime. Kako ja mogu ostvarit garanciju?

 pa na tu adresu na kojoj je kupljeno jel na to glasi i racun koji ti je sama garancija onak kuzis...ili ako ta adresa vise nepostoji u njemackoj da nemas nikoga tamo onda ako znas njemacki ili engleski mislim ce isto proci nazoves i pomoce ti

 

sandokan111 uto 18.6.2019 16:00
t00mob kaže...

Dižem temu nakon 7 mjeseci jer baš hoću kupit procesor preko oglasnika od tipa koji ga je kupio na Mindfactory.de. E sad tu se otvaraju pitanja. Npr, ja uredno kupim procesor, garancija je 3 godine OK. Npr. nakon godinu dana nekaj se desi i ja hoću ostvarit garanciju. Dakle što mi je činiti tada? Mindfactory.de ne dostavlja u Hrvatsku, procesor je kupljen na Njemačku adresu i na drugo ime i prezime. Kako ja mogu ostvarit garanciju?

 Tesko?

Moras slat njima u DE, oni ti to nece vratit kuci vec opet negdje u DE. Razmisli o kupnji svakako jer cpu se ne kvari bas, a razlika u cijeni ako nije velika racunaj koliko bi dostave sve radi ostvarivanja garancija bile. Nisam siguran ni to kad je drugo ime na racunu dal to njima igra ulogu (iako ne bi trebalo).

Shockwave pet 19.7.2019 13:37

Mislim se i ja upustiti u ovu avanturu s mindfactory, kakva je danas situacija, vrijedi li još free shipping ako se naručuje iza ponoći? Uzimat ću si neke pouzdanije komponente tipa m2 ssd, grafe i cpu koje se ne kvare baš često pa da se što manje zafrkavam s garancijom.

hahhaajaads sub 20.7.2019 22:32
Shockwave kaže...

Mislim se i ja upustiti u ovu avanturu s mindfactory, kakva je danas situacija, vrijedi li još free shipping ako se naručuje iza ponoći? Uzimat ću si neke pouzdanije komponente tipa m2 ssd, grafe i cpu koje se ne kvare baš često pa da se što manje zafrkavam s garancijom.

 Nedavno sam rekao u ryzen temi da RMA vjerovatno ne utjece iz koje drzave dolazis i ti njima saljes na adresu i oni tebi nazad kad je sve gotovo. Sad se jos raspitaj o tom ali to je jedan odgovor od covjeka koji je radio reklamaciju upravo u mindfactoriju.

hahhaajaads sub 20.7.2019 22:34
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...

Dižem temu nakon 7 mjeseci jer baš hoću kupit procesor preko oglasnika od tipa koji ga je kupio na Mindfactory.de. E sad tu se otvaraju pitanja. Npr, ja uredno kupim procesor, garancija je 3 godine OK. Npr. nakon godinu dana nekaj se desi i ja hoću ostvarit garanciju. Dakle što mi je činiti tada? Mindfactory.de ne dostavlja u Hrvatsku, procesor je kupljen na Njemačku adresu i na drugo ime i prezime. Kako ja mogu ostvarit garanciju?

 Tesko?

Moras slat njima u DE, oni ti to nece vratit kuci vec opet negdje u DE. Razmisli o kupnji svakako jer cpu se ne kvari bas, a razlika u cijeni ako nije velika racunaj koliko bi dostave sve radi ostvarivanja garancija bile. Nisam siguran ni to kad je drugo ime na racunu dal to njima igra ulogu (iako ne bi trebalo).

 Krivo, procitaj sta sam gore napisao.

sandokan111 sub 20.7.2019 23:11
hahhaajaads kaže...

Krivo, procitaj sta sam gore napisao.

 Sto si napisao? Napisao si nesto i jos napisao "vjerojatno". Ajde posalji mail mindfactoriju pa javi sto su ti rekli kad je to "krivo". Reci im da si iz hr, i ako saljes proizvod dal ce ti ga vratit nazad u HR.

Shockwave ned 21.7.2019 01:52
Maksimus kaže...
Imam dobro iskustvo sa mindfactory, ali ako mislis kupit nesto u Njemackoj, a da salju u Hrvatsku, probaj radije preko conrad.de, dostavljaju k nama

 Preporučili su mi mindfactory jer je kao osjetno jeftiniji od drugih.

hahhaajaads ned 21.7.2019 09:45
sandokan111 kaže...
hahhaajaads kaže...

Krivo, procitaj sta sam gore napisao.

 Sto si napisao? Napisao si nesto i jos napisao "vjerojatno". Ajde posalji mail mindfactoriju pa javi sto su ti rekli kad je to "krivo". Reci im da si iz hr, i ako saljes proizvod dal ce ti ga vratit nazad u HR.

 Evo, ovo je covjek napisao. Vjerovatno ih je bilo i vise koji su radili RMA ali nezgodno mi je trazit na mobu...

sandokan111 ned 21.7.2019 11:59
hahhaajaads kaže...
sandokan111 kaže...
hahhaajaads kaže...

Krivo, procitaj sta sam gore napisao.

 Sto si napisao? Napisao si nesto i jos napisao "vjerojatno". Ajde posalji mail mindfactoriju pa javi sto su ti rekli kad je to "krivo". Reci im da si iz hr, i ako saljes proizvod dal ce ti ga vratit nazad u HR.

 Evo, ovo je covjek napisao. Vjerovatno ih je bilo i vise koji su radili RMA ali nezgodno mi je trazit na mobu...

 Evo, otisao sam na taj forum vidjet kome je taj tocno slao jer se iz odgovora ne vidi tocno jel slao mindfactoriju ili proizvodjacu, ali naravno, da si citao prvi post, ili kasnije naisao bi na ovo. Vjerojatno ih i je bilo vise koji su radili rma, al da si trazio naisao bi na ovo

 

tako da je jasno zasto "vjerojatno" nisi dalje trazio.

Maksimus kaže...
Imam dobro iskustvo sa mindfactory, ali ako mislis kupit nesto u Njemackoj, a da salju u Hrvatsku, probaj radije preko conrad.de, dostavljaju k nama

 Vjerojatno jer postoji conrad.hr :)

t00mob uto 23.7.2019 11:47

Conrad je katastrofa što se tiče cijena. Neke stvari su im skuplje i od naših skupljih dućana. Nekakav sweetspot za naručivanje izvana su mi Computeruniverse i Caseking. Cijene su im više od Mindfactory-ja ali uredno dostavljaju u Hr i garancija vrijedi normalno. Nekad je bilo super povoljno kupovat kod njih ali otkad su počeli dodavat hrvatski PDV razlika u cijeni je skoro zanemariva za večinu komponenti.  Kupujem tamo jedino ako ono što tražim nema kod nas. Zadnje sam kupio prošli mjesec u Compuniverse jedno Thermaltake kučište koje nigdje nema kod nas i još sam odabrao premium pakiranje da budem siguran da se ne slomi na putu. I došao je paket/kutijetina tako ogromna i osigurana papirom i stiroporom više nego dvaput veća od same kutije u kojoj je bilo kučište :-) Mindfactory je najjeftiniji ali veliki rizik i gnjavaža oko garancije koja zapravo u praksi ne vrijedi i ne može se ostvariti jer sa Hrvatskom ne posluju niti priznaju garanciju. Ako kupiš kod njih neku skuplju komponentu koju misliš kasnije prodavati dok je još u garantnom roku, veliki hendikep je ta garancija, jer ljudi uvijek traže garanciju i račun i onda kad im počneš objašnjavat da ima garanciju ali u Njemačkoj e tu je već problem i ljudi će naravno radije kupit od nekog tko ima garanciju iz hr dućana.

Shockwave sub 27.7.2019 22:50

Šta onda raditi s neispravnim komponentama kupljenim u mindfactory? Mogu li oni meni zamjensku poslati na mailboxde adresu, pa onda ovi meni? Onda bi jedina mana bilo skuplje slanje u Njemačku, no s obzirom da se dosta jeftinije prođe kupnjom tamo opet si u plusu.

sandokan111 sub 27.7.2019 22:59
Shockwave kaže...

Šta onda raditi s neispravnim komponentama kupljenim u mindfactory? Mogu li oni meni zamjensku poslati na mailboxde adresu, pa onda ovi meni? Onda bi jedina mana bilo skuplje slanje u Njemačku, no s obzirom da se dosta jeftinije prođe kupnjom tamo opet si u plusu.

 Vjerojatno tako i ide, moras nac neku adresu u njemackoj gdje ce oni dostavit, a kasnije se snalazi.

Shockwave sub 27.7.2019 23:02
sandokan111 kaže...
Shockwave kaže...

Šta onda raditi s neispravnim komponentama kupljenim u mindfactory? Mogu li oni meni zamjensku poslati na mailboxde adresu, pa onda ovi meni? Onda bi jedina mana bilo skuplje slanje u Njemačku, no s obzirom da se dosta jeftinije prođe kupnjom tamo opet si u plusu.

 Vjerojatno tako i ide, moras nac neku adresu u njemackoj gdje ce oni dostavit, a kasnije se snalazi.

 No i s mailboxde si osiguran u slučaju nestanka paketa zar ne? Tako da kad se sve zbroji i oduzme s mindfactory se da dosta novaca uštediti, a ionako se najčešće kupuju ove skuplje komponente tipa procesor, grafa koje se ne kvare često, i gdje se najviše uštedi, a periferiju uzimaš kod nas.

sandokan111 ned 28.7.2019 11:08
Shockwave kaže...

 No i s mailboxde si osiguran u slučaju nestanka paketa zar ne? Tako da kad se sve zbroji i oduzme s mindfactory se da dosta novaca uštediti, a ionako se najčešće kupuju ove skuplje komponente tipa procesor, grafa koje se ne kvare često, i gdje se najviše uštedi, a periferiju uzimaš kod nas.

 Pa osiguran si koliko si osiguran dostavama, a koliko se ustedi i isplati nek svak za sebe odluci, al definitivno se produzi :)

Top32 čet 5.9.2019 13:20

Pozdrav 

Narucio bi graficku karticu iz njemacke RX5700XT jer je kod nas preskup ... markup od 1000kn hvala ne 

E sad zanima me da li se placa carina i porez ili samo shipping 

Koji webshop preporucate? 

Hvala puno :) 

Marcuskac pet 27.9.2019 14:03

Evo ja sam jucer poslije ponoci (free midnight shipping imaju) narucio konfu iz Mindfactory-a (Case, Gpu, Cpu, Ram, Psu), nadam se da ce sve dobro proc, nije da nisam bar malo zabrinut posto to prvi puta radim, a nije malo novaca.  

Kada prvi puta radite account, morate napraviti dobru adresu jer vam nece dati da je promijenite, jer kod prve narudzbe morate naruciti na tu adresu.

Druga stvar, billing adresa nemoze biti u hrvatskoj jer Hrvatske nema na odabiru pa sam ostavio istu Mailboxde adresu tamo, valjda ce biti ok...  

Pod ime sam stavio  "Pero (Mailboxde.com GmbH)", a pod prezime: "Perić" (ID ######)", samo sto imam "č" u prezimenu pa ga je napisalo sa razmakom kao npr. "Peri ", valjda to nece biti problem.

Citao sam po nekim finskim forumima i oni su tako adresu unijeli.

 

Ah, sada cekam da dode sve u Mailboxde i da platim postarinu te da oni to posalju.

Samo da sve funkcionira i da nemoram nista vracat nazad...

Marcuskac uto 3.12.2019 12:00

E sry, nisam bas aktivan ovdje u zadnje vrijeme ali da sve je proslo savrseno.  

Preko mailbox.de sve poslano, komponente funkcioniraju kako treba i sve je dosta brzo je doslo.  

A maticna koju narucim tu iz Zagreba dode u komadicima hahaha  

hahhaajaads sub 4.1.2020 18:08
Jakovp kaže...

 Super, mala je razlika u cijeni a veća u performansama. 1660 je bliže 1650 super ili rx590. a 1660 super je bliže 1070.

 Po benchevima u zadnje vrijeme je i 1660 super jaca od 1070, tj. blize 1660ti. Navodvno je prije par tjedana izasao driver koji je malo poboljsao gaming iskustvo...

 

 Inace moj glas ide Palitovoj verziji 1660s, jer to tak nisu grijalice tak da bi i verzija sa 1 ventom bila sasvim dovoljna... Jedino ako netko voli MSI onda nema druge 

t00mob sri 25.8.2021 12:42

Jel kupovao tko u zadnje vrijemo od tamo. Htio bih kupiti jednu komponentu ali par stvari mi je nejasno. Oni ne dostavljaju u HR i to znam, zato namjeravam koristit mailbox.de. E sad tu počinju zavrzlame. Registriram se na Mindfactory uredno sa podacima koje sam dobio od mailbox.de. Šaljem screenshot na mailbox.de support da mi potvrde dal sam dobro upisao podatke(to uvijek radim jer neću riskirat da nekaj shebem pa da bude problema sa pošiljkom) dobijem odgovor da je shipping address dobro upisana ali da billing adress mora bit moja privatna adresa a ne od mailbox.de. Mindfactory je automatski billing adress stavio da bude ista kao i shipping address.  Odem na Mindfactory i neda mi da promjenim billing address, može se mijenjat samo shipping address.  Ali kad se promjeni shipping adresa i odabere ta nova adresa kao primarna, opet ostaje billing adresa ista(od mailbox.de) i nemre se mjenjat. I sad najčudnija stvar: Mindfactory NE DOSTAVLJA U HR a kod mjenjanja shipping address uredno u padajućem izborniku stoji Kroatien i može se promjenit shipping address u hrvatsku adresu?? Kako? Zašto?  Sad me zanima da li je netko u zadnje vrijeme kupovao od tamo i dal mu je billing adresa bila ona iz mailbox.de dakle ista kao i shipping adresa i da li je to prolazilo?

hahhaajaads sri 25.8.2021 17:15
t00mob kaže...

Jel kupovao tko u zadnje vrijemo od tamo. Htio bih kupiti jednu komponentu ali par stvari mi je nejasno. Oni ne dostavljaju u HR i to znam, zato namjeravam koristit mailbox.de. E sad tu počinju zavrzlame. Registriram se na Mindfactory uredno sa podacima koje sam dobio od mailbox.de. Šaljem screenshot na mailbox.de support da mi potvrde dal sam dobro upisao podatke(to uvijek radim jer neću riskirat da nekaj shebem pa da bude problema sa pošiljkom) dobijem odgovor da je shipping address dobro upisana ali da billing adress mora bit moja privatna adresa a ne od mailbox.de. Mindfactory je automatski billing adress stavio da bude ista kao i shipping address.  Odem na Mindfactory i neda mi da promjenim billing address, može se mijenjat samo shipping address.  Ali kad se promjeni shipping adresa i odabere ta nova adresa kao primarna, opet ostaje billing adresa ista(od mailbox.de) i nemre se mjenjat. I sad najčudnija stvar: Mindfactory NE DOSTAVLJA U HR a kod mjenjanja shipping address uredno u padajućem izborniku stoji Kroatien i može se promjenit shipping address u hrvatsku adresu?? Kako? Zašto?  Sad me zanima da li je netko u zadnje vrijeme kupovao od tamo i dal mu je billing adresa bila ona iz mailbox.de dakle ista kao i shipping adresa i da li je to prolazilo?

 Ja sam narucio 5600X prije par mjeseci, imao sam malko probleme sto se tice kupnje no uspjesno kupljeno, iskreno lagano je samo kod svakog radi drukcije 

 

 Uglavnom, ne moras se nit regat nego ubacis doticne stvari u kosaricu i ides na popunis svoje podatke koje si dobio od mailboxde, evo ovak.

 

Ime: Ime Prezime
Prezime: Mailboxdecom ID xxxxx (bez točke!)
Adresa: Äussere Weberstr 57
02763 Zittau

 

Ako nejde to (meni nije tak islo, no proslo mi je da sam samo zamijenio podatke od imena i prezimena):

 

Ime: Mailboxdecom ID xxxxx (bez točke!)
Prezime: Ime i Prezime
Adresa: Äussere Weberstr 57
02763 Zittau

 

Dostava do mailboxa mi je bila besplatna jer je tad bio free delivery, ako nemas za svoj proizvod free delivery onda naruci iza ponoci kad je dostava besplatna.

Dolje ti je slikica kak sam ja to upisao i sve mi je proslo bez beda.

 

Edit: dostava od mailboxde do moje adrese u Hrvatskoj je bila 12.28€ i sve je doslo bez ostecenja i problema u roku od 10 dana sa GLSom (dostavljaca isto mozes birat, ja sam uzeo GLS jer sa njim nikad nisam imao problema + ima ukljuceno osiguranje do 1000€)

robimarko sri 25.8.2021 17:19

U zadnje vrijeme su u DE počeli tražiti da Billing adresa bude stvarna adresa korisnika, tipa tvoja kućna HR adresa a Shipping može biti Mailbox.

Notebooksbilliger je to prvi uveo, inače ti samo storniraju.

Na Mindfactoryu se nemoraš ni registrirati da bi ih imao odvojeno jer ako se registriraš nedaju da promijeniš billing adresu.