IT trgovine

Extreme Digital - iskustva

Penzo ned 17.2.2013 10:35

Otvorio se novi ducan sa jako zanimljivim cijenama pa rekoh da pokrenemo diskusiju. :)

 

Link - http://www.edigital.hr/

 

Nalaze se u Importanne galeriji na katu i imaju webshop. Koliko sam uspio vidjeti na brzinu - cijene su im jako povoljne, jedino je cekanje 2-4 dana na neke stvari koje moraju stici sa europskog skladišta. Radi se o švicarsko-mađarskoj firmi i cini mi se da je pocetak ulaska stranih IT firmi na naše trziste, ciji ce se broj sigurno povecavati od 1.7. Nadam se da je ovo znak boljih vremena, odnosno nizis cijena u buducnosti.

 

Ne znam da li jos nisu updateali webshop ili stvarno imaju 2 vrste ddr3 rama i jednu vrstu napajanja u prodaji.

mr1black sri 24.4.2013 22:08

Evo da javim da nisam imao apsolutno nikakvih problema s nabavkom Prestigio tableta oko Uskrsa prije mjesec dana; Naručio dan prije Uskrsa da mi ga dostave u Sisak, tek onda pregledao mišljenja o trgovini online, pa se razočarao, pa se spremio čekati daleko više dana od najavljenih 3-4 (radi neradnog ponedjeljka), al mi paket lijepo stigao na adresu u sri ujutro. Platio keš dostavljaču, prošao kojih 400-injak kn manje od bilo koje druge dostupne cijene i sve u svemu mi je ostao vrlo povoljan dojam. 

s0va pon 29.4.2013 15:21

Užasno su spori. Al užasno.

2 tjedna sam čekao djelove za novi komp (procesor, matična, memorija i disk) što nije bio problem.

Nakon što je roba konačno stigla, morao sam još 2 dana čekati da ju provuku kroz skladište, jer mi iz nekog razloga nisu mogli odmah izdati račun. Ok, ni to nije problem.

Konačno je sve bilo spremno za isporuku (btw, nikad te ne zovu, iako se kunu da će te nazvat čim sve bude spremno), došao sam u dućan i još sat vremena čekao da oni to uzmu iz sobe do i ispišu garanciju, jer imaju najsporijeg čovjega na svijetu. Al ne šalim se. Dakle, frajer je pola sata tražio u kompjuteru te djelove i narednih pola sata ispisivao garanciju. Dobro, ni to nije bio problem.

 

Došao sam doma, složio komp s nestrpljenjem i leptirićima u želucu, uplaio ga i osjetio predivan miris plastičnog roštilja. Naime, isporučili su mi potrganu matičnu, koja se samo zadimila i umrla. Otišao sam drugi dan do dućana, vratio matičnu i tražio drugu, bilo kakvu u toj klasi, samo da ne moram čekat još 2 tjedna da im dođe nova ista takva, na što sam dobio negativan odgovor, te je matična morala na servis. Rekli su 2 tjedna. Iako je bilo 3 tjedna kada su mi rekli 2 tjedna. Od tada mi svaki tjedan govore da će doći sljedeći. Ne dolazi. Već 6 tjedana.

 

Uglavnom, uslužnost im je nikakva.

Ja osobno ne namjeravam ništa više kod njih kupiti te ću rađe dati tih 100kn više u nekom dućanu koji se odnosi prema kupcima s poštovanjem.

 

EDIT: Danas je trebalo doć. Oćete pogađat kaj su mi rekli? {#}

Sandro HR Zagorje pon 3.6.2013 13:07
s0va kaže...

Užasno su spori. Al užasno.

2 tjedna sam čekao djelove za novi komp (procesor, matična, memorija i disk) što nije bio problem.

Nakon što je roba konačno stigla, morao sam još 2 dana čekati da ju provuku kroz skladište, jer mi iz nekog razloga nisu mogli odmah izdati račun. Ok, ni to nije problem.

Konačno je sve bilo spremno za isporuku (btw, nikad te ne zovu, iako se kunu da će te nazvat čim sve bude spremno), došao sam u dućan i još sat vremena čekao da oni to uzmu iz sobe do i ispišu garanciju, jer imaju najsporijeg čovjega na svijetu. Al ne šalim se. Dakle, frajer je pola sata tražio u kompjuteru te djelove i narednih pola sata ispisivao garanciju. Dobro, ni to nije bio problem.

 

Došao sam doma, složio komp s nestrpljenjem i leptirićima u želucu, uplaio ga i osjetio predivan miris plastičnog roštilja. Naime, isporučili su mi potrganu matičnu, koja se samo zadimila i umrla. Otišao sam drugi dan do dućana, vratio matičnu i tražio drugu, bilo kakvu u toj klasi, samo da ne moram čekat još 2 tjedna da im dođe nova ista takva, na što sam dobio negativan odgovor, te je matična morala na servis. Rekli su 2 tjedna. Iako je bilo 3 tjedna kada su mi rekli 2 tjedna. Od tada mi svaki tjedan govore da će doći sljedeći. Ne dolazi. Već 6 tjedana.

 

Uglavnom, uslužnost im je nikakva.

Ja osobno ne namjeravam ništa više kod njih kupiti te ću rađe dati tih 100kn više u nekom dućanu koji se odnosi prema kupcima s poštovanjem.

 

EDIT: Danas je trebalo doć. Oćete pogađat kaj su mi rekli? {#}

Strasno... Ja bih poludio. Ja sam uzeo SENNHEISER slusalice. Narucio sam si sad u cet 30.05. , ak ne dodu do 04.06. zvat cu i otkazat nardudžbu. E da, evo od petka nista mi nisu javili, ukljucujuci i dns. Barem da jave da su zaprmili zahtjev il nekaj slicno. Nista. 

Vidjet cu sta ce bit i kako ce bit. Uzeo sam nedavno u Supernet-u monitor, dosao mi drugi dan. Adm-u treba 2 dana da isporuce isto kao i za robu narucenu u Linksu. ( sve narucujem kurirskom sluzbom jer mi se ne isplati trosit benzin do ZG-a zbog toga ) Bas me zanima kad ce oni isporucit robu , hoce li dns doci il sutra.

lollik91 čet 6.6.2013 10:08

ja sam kod njih narucio procesor i ssd, koje trenutno koristim u kompjuteru. stavio narudbu, doslo nakon 3-4 dana, medutim nisam bio u mogucnosti odma isti dan pokupit. i dobro da nisam, jer sam ovako platio 100 kn manje za ssd, jer mu je u meduvremenu pala cijena. ja sam zadovoljan s njima za sad. a razlika u cijeni izmedu ovog ducana i drugih mi je ustedjela kojih 500 kn, ako ne i vise.

SeOS pon 10.6.2013 19:14
struja kaže...
Komunikacija im je u banani. Ja sam sam zvao dan poslije dolaska artikla, mislim na dan koji pise u online narudzbi. Roba stigla, pokupio i pozdrav. Al cijene su dobre i ne traze novce unaprijed.

Izgleda da ću ih morat sutra nazvati jer sam robu naručio prošli tjedan,a još ništa nisu javili.

unimatrix001 ned 30.6.2013 08:46

Jos jedan koji ih je otpisao odmah u startu . Kazu , mlada firma ( ovdje , u HR. da ) ali , kvragu , zar tada ne bi trebali ubaciti u vecu brzinu da se makar dokazu kao potencijalno ozbiljni ??

Narucio sam nekoliko stvari . Ok, nije neki veliki iznos... par stotina kuna . Cekam dva tjedna . Stanje istih artikala pratim ... malo dostupno...pa malo nije...pa opet dostupno , a meni nitko mail da posalje . I cim sam te iste stvari koje su mi trebale kupio na drugom mjestu dodje mi mail da mogu preuzeti naruceno...nakon punih dva tjedna. Zahvalio se i otkazao . 

Darko1983 sri 10.7.2013 11:34

Evo i meni to piše. Bio sam ih jučer gnjavio na mail, pa su mi rekli da će danas doći roba, tako da pretpostavljam da je sve došlo, ali razvrstavaju to po skladištu i pripremaju za dućan.

 

EDIT: Evo meni se prebacilo u status da mogu preuzeti u dućanu.

sudy_freak pon 15.7.2013 17:26

Slao sam im mail i zvao ih na broj koji je postavljen na stranici, ali odgovora ništa.

To je prvi put bilo prie 3 tjedna kad sam uzimao Nexus 7.

 

Sad kad kupujem novi komp, kod njih su mi se svidjele cijene nekih komponenti, ali isto tako. Odgovora nema. Ne javljaju se na telefonske pozive. Ne znam, stvarno.

 

Itko takva iskustva?

sudy_freak pon 15.7.2013 17:54
FakeDeath kaže...

gro takvih iskustva :D ED je trgovina za koju moras imati puno zivaca ;=)

Bolje zaobići.
Složio sam u principu većinu u ADM-u i nešto u Portiu, tako da. Ja sretan {#}
Jest da zbog toga što mi se ovi iz ED-a ne javljaju gubim i novu tipkovnicu, Bože moj.
Bolje koji dan klikati duže na staroj tipkovnici, nego gristi nokte zbog ovih u ED-u. 

rooswelt1991 pon 15.7.2013 18:00

Neznam za vas, ja uvijek kod njih dobijem sve što želim.

Na mail-ove mi odgovaraju, na pozive tu i tamo {#}

 

Ma ja sjednem na telefon, zavrtim 50 pozivam, pa javit će se jednom...

 

Neznam vkako je vama, ali više volim izgubiti pola sata na zvanje, nego baciti 100+kn nekom našem webshopu...

Diazz72 uto 16.7.2013 19:10

Isuse koji su to amateri, foto aparat sama narucio 08/07, danas ih zovem (16/07) roba jos nije stigl. . .A 08/07 su mi rekli kako je roba tu za 3-4dana te da bi roba kod mene naj kasnije mogla biti 15/07. . .

 

Narucivo sam preko svakakvih firmi, ali ovo mi se nije  nikad desilo, te duboko preporuca da se ova firma izbjegava. . .

 

Bass uto 16.7.2013 19:59

kod njih sma uzeo arctic twin turbo i reli su nakon tjedan dana da ne znaju kad ce doc. rekoh ok, uzmem mono plus jer pise da ga imaju na zalihi. danas zovem i kaze mi gospon da sutra dolazi. ako ne dode, mogu se ebat jer u hr nema jedan sposobam shop s hladenjima za graficke {#}

Bruno Matejcic uto 16.7.2013 20:19

Narucio sam od njih SSD disk. Drugi dan sam dobio mail u kojem je, između ostalog pisalo da ja "mogu odustati od narudžbe ili je promjeniti". Taj isti dan (danas) im posaljem upit da bi promjenio narudžbu (posto je drugi SSD odjednom pojeftinio 300kn), ali oni nedaju! Wtf, ako nesto u mail-u pise, ne bi li oni to trebali poštovat?

FakeDeath uto 16.7.2013 20:29
Bruno Matejcic kaže...

Narucio sam od njih SSD disk. Drugi dan sam dobio mail u kojem je, između ostalog pisalo da ja "mogu odustati od narudžbe ili je promjeniti". Taj isti dan (danas) im posaljem upit da bi promjenio narudžbu (posto je drugi SSD odjednom pojeftinio 300kn), ali oni nedaju! Wtf, ako nesto u mail-u pise, ne bi li oni to trebali poštovat?

pa jesi platio vec?

Bruno Matejcic uto 16.7.2013 22:32
FakeDeath kaže...
Bruno Matejcic kaže...

Narucio sam od njih SSD disk. Drugi dan sam dobio mail u kojem je, između ostalog pisalo da ja "mogu odustati od narudžbe ili je promjeniti". Taj isti dan (danas) im posaljem upit da bi promjenio narudžbu (posto je drugi SSD odjednom pojeftinio 300kn), ali oni nedaju! Wtf, ako nesto u mail-u pise, ne bi li oni to trebali poštovat?

pa jesi platio vec?

Nisam, dakle jednostavno ne bi trebao platit?

Bass sri 17.7.2013 09:50

evo, javili mi da je sve stiglo i samo sam morao odabrati kad zelim da mi dostave narudbu. odabrao sam da zelim sutra izmedu 9 i 17h. ipak ima nade ali nazalost, samo za proizvode koji su na lageru :/