IT trgovine

Amazon.de/amazon.com

unky sri 10.4.2019 20:57

pozdrav!

registrirao sam se na amazon.de i kupio bi neke nerf blaster?ali postarina mi je 14e?

koje su mi opcije?

da molim nekog od gastarbajtera da dodje na njihovu adresu pa cekam kada dolaze u hr?

ili ima netko tko bi narucivao pa podjelimo postarinu?

ima li jos koja opcija?

NEW_MAN čet 11.4.2019 14:01

Za Chrome imate Keepa addon u kojem mozete vidjeti kretanje cijena svakog amazon proizvoda i sloziti reminder kad neki proizvod bude po cijeni koja vas zanima.
Znaci zadnjih sedam godina kupujem sve na amazonu, od mikrovalne do televizora. Sve, ali sve sam kupil na snizenju i zasparal brdo brdo love.

Keepa je must have za shoping na amazonu i ako vam se ne zuri sa kupovinom slozite da prati produkt pa kupite kad je jeftinije. Primjera radi, kupil sam lonce od WMF nakon skoro godinu dana cekanja i zasparal sam dobrih 100 eura.

birra ned 12.5.2019 02:03

Pozdrav! Dugo godina narucujem preko interneta. Uglavnom stranice poput sportsdirecta, aliexpressa, e-baya... Dosao je red na amazon pa ako nije problem zelim znati sto je vise moguce.

 

Trenutno mi je na pameti 144hz monitor. Nakon dosta googlanja i citanja rivjuova, ViewSonic XG2401 se cini kao najkvalitetniji izbor tog cjenovnog ranga.

 

U nas ga ima trenutno u dvije trgovine, sudeci po nabava.net. Cijena oko 2000kn + sto mi nijedna od te dvije trgovine ne ulijeva neko povjerenje.

 

Na amazon.de cijena je 215€ (https://www.amazon.de/Viewsonic-XG2401-FreeSync-geringer-Höhenverstellbar/dp/B01A0ZRR50). Uz dostavu koja je, pretpostavljam, 10ak €, razlika u cijeni je i dalje 300+ kn.

 

Posto mi je prvi put da narucujem s doticne stranice, moze li par infoa/savjeta? Koliko placam dostavu (bude li dodatnih troskova od pocetnih 10ak € zbrajajuci kilograme posiljke), kako se rjesava reklamacija/garancija na proizvod, salje li se nazad njima na osobni trosak, je li uopce pametno narucivati izvanka monitor i ima li ko iskustva sa sličnim pošiljkama.. Itd itd. 

 

U slucaju da ovo spada pod spam, molio bih da mi netko odgovori barem preko privatne poruke. Ne zelim "bacati" 200+€ prije nego saznam sto ocekivati.

 

Unaprijed hvala.

 

EDIT: isao sam do kraja checkouta da provjerim ukupnu cijenu. Nadodali su 10€ (5% pdv pretpostavljam) i jos na to 36€ pakiranje i dostava. Dakle ukupno 263€. Ne da nije jeftinije nego izade jos skuplje nego u hr. Citam malo o alternativama poput mailbox.de.. U krajnjem slucaju narucujem preko hrvatske tia-mobiteli stranice.

 Jos sam otvoren za svaki savjet, izvinite na dugackom postu.

SašaRi sub 18.5.2019 22:05

Poštovanje svima na forumu..

 

Imao bi pitanja za iskusnije članove koji su obavljali kupnju na njemackom amazonu ,,monitori konkretno

Htio bi kupiti gamerski monitor 2k boljih performansi...

 

1. dali se isplati uzimati jesu li bolje cijene ?

2. moze li se išta tamo ili igdje ONLINE,kupiti kreditnom karticom na rate 3/6/12/24(master card)?

3.dali je sva roba bez carine na njem. amazonu?Ako ne gdje se gleda ta informacija?

4.dali se na zadnjem koraku kupnje placanja za robu i dostavu vidi totalni iznos te transakcije,,vrijedi li pravilo pdv od 6 posto dodatno na iznos ?

5.zakraj u slucaju da amazon nesalje u hr, ima li neko iskustva sa njemackim otvaranjem postboxa u njemackoj i da si je slao u hr tako..i ako da koja.

 

ovo su neke stvari koje nemam pojma di naci na netu ako ijedno pitanje neko zna tocno odgovorit bio bih jako zahvalan .

pozdrav Saša ri

Luka123 sri 4.9.2019 09:58

Daj nemogu više kupovati sa Visa web karticom, uopće mi nenudi security broj od 3 znamenke . Prijavio problem, oni meni da mogu kupovati sa kreditnom.... I onda još sve na njemačkom.

Nekužim zadnji put mi sve radilo sad promijenili kad dodajemo karticu, uopće nema Visa web card.

luigiecho pon 30.9.2019 00:31

Naručio sam dva para airpods s njemackog amazona (bile na popustu). U paketu su jedne dosle otvorene i bez slusalica. Amazon customer support mi kaze da oni ne mogu nista, a preko telefona su mi rekli da odem na policiju, skeniram policijsko izvjesce (kako policija ne moze nista) i tek onda mi mozda vrate pare. Ima li tko iskustva s ovim ili zna kako postupit? Mislio sam da je amazon siguran, pogotvo jer je ovo od njih direktno bila kupovina.

x18x05x pon 30.9.2019 08:40
luigiecho kaže...

Naručio sam dva para airpods s njemackog amazona (bile na popustu). U paketu su jedne dosle otvorene i bez slusalica. Amazon customer support mi kaze da oni ne mogu nista, a preko telefona su mi rekli da odem na policiju, skeniram policijsko izvjesce (kako policija ne moze nista) i tek onda mi mozda vrate pare. Ima li tko iskustva s ovim ili zna kako postupit? Mislio sam da je amazon siguran, pogotvo jer je ovo od njih direktno bila kupovina.

 Mali savjet, prije otvaranja paketa mobitel u ruke, kameru upali i snimaj otvaranje, prvo njihova kutija pa ambalaža proizvoda te sam proizvod. Tak ja radim, ak je nešto sj ima video da nisam ja i brzo se to sa njima riješi. 

Meni nikad nisu policiju spominjali. Možda ti je dostavna služba otvarala paket, ko zna?!

Čitatelj pon 30.9.2019 10:08

Pa ako su one Amazonove crne trake poderane i prelijepljene - ne preuzimaj.

Nije mi se to nikad desilo, ali samo kazem. Isto vrijedi i za domace trgovine.

eKupi ima svoje trake, i tako bi svi trebali imati - ako je presjecena - ne zanima me, vracaj od kud si donesao.

x18x05x pon 30.9.2019 18:43
luigiecho kaže...

Nisu trake podarane bile, ali ima vise tih amazon preljepljenih jedna preko druge. Paket nije ostecen vec kada sam ga otvorio sam tek vidio stanje.

 Onda je neko od ovih što pakiraju ukrali. Nema druge.

luigiecho pon 30.9.2019 19:44
x18x05x kaže...
luigiecho kaže...

Nisu trake podarane bile, ali ima vise tih amazon preljepljenih jedna preko druge. Paket nije ostecen vec kada sam ga otvorio sam tek vidio stanje.

 Onda je neko od ovih što pakiraju ukrali. Nema druge.

 
Da, to i ja mislim. Napisat cu ovdje kad rijesim sve do kraja kako je bilo pa da drugi znaju za ubuduce.

veseli007 uto 1.10.2019 18:04

Pozdrav! Kako da vratim amazonu jedan paket viska, tj narucijo sam ip cam i dosle su mi dvije, negdije sam ja zeznuo kod narucivanja i dok sam skuzio proso voz, samo sam otvorio da vidim sta je unutra! Tako da bi htio vratiti paket, nisam nikad vracao pa me zanima kako to ide! thx!

x18x05x uto 1.10.2019 18:14
veseli007 kaže...

Pozdrav! Kako da vratim amazonu jedan paket viska, tj narucijo sam ip cam i dosle su mi dvije, negdije sam ja zeznuo kod narucivanja i dok sam skuzio proso voz, samo sam otvorio da vidim sta je unutra! Tako da bi htio vratiti paket, nisam nikad vracao pa me zanima kako to ide! thx!

 Evo

veseli007 uto 1.10.2019 18:46

thx! Da to sam skuzio samo me trazi pa napravim print kopiju, a printer nemam. Ima opcija posalji frendu putem emaila, pa kada on to isprinta onda to zaljepim na kutiju i sta onda?? Kome da to posaljem, dali dodje postaer po paket kako to ide?? Pise da moram vratiti do 1.11 Koliko sam skuzio pise postar o mom trosku, znaci zvati ce postar i onda mu samo predam kutiju. Dali treba kutija biti zatvorena ili se postar treba uvijeriti u stanje iste.? nekako mi se logicki cini, da samo nekako istampam taj print, zatvorim kutiju selotepom i kada postar zove  mu je predam i cekam da to stigne i oni to iskontroliraju i vrate novac! Brine me to sa postarom, da ne maznu kameru, pa ispadne das je nisam ni poslao. Nemam neke garancije, zato pitam?? Jer ce biti izvana racun, tako mi kazu, a onda je i lakse ukrasti, pa onda by-by175 eurica. Mozete me uputiti vi koji imate iskustvo vracanja! Hvala!

x18x05x uto 1.10.2019 19:08

Brate jesi zakomplicirao. Imaš adresu na koju se šalje kad isprintaš tu ceduljicu. To spremi u orginal ambalažu. Odi u poštu, reci da šalješ paket vani i da ti treba kutija, kupiš kutiju, dimenzije slične tvom paketu. Staviš unutra, zaljepi i tu cedulju isto. Nazad u poštu, predaš teti na šalteru, platiš poštarinu i eto.

veseli007 uto 1.10.2019 19:30

Sry! Znaci tu isprintanu ceduljicu stavim u kutiju, ne zaljepim je vani!?? Jer oni kazu da mora biti vani na vidljivom mijestu. Samo jos jedno pitanje, sry, dali treba osigurati paket !?? Ostalo sam skuzijo! Hvala najlijepsa! Sry! ☺️✌️

Robert_84 pon 7.10.2019 01:02

kad se radi povrat Amazoneu,

 

proces je jako jednostavan.

 

 

kad je odobren (u slucaju Amazone je to odmah) na mail i na ekran u pdfu se iscuta a4 papir.

 

njega treba isprintat.

 

zatim prerezat

 

jedan dio (onaj sa adresom) se ljepi na kutiju, a onaj bez se stavlja u sam paket odnosno kutiju.

 

prva posta i to se preda, posta skenira i vraca na trosak prodavaca.

 

barem je tako bilo.

 

znaci jako jednostavno.

 

Čitatelj pon 7.10.2019 08:33

To vrijedi i za ispravnu i neispravnu robu,

a u slucaju ispravne robe, moze se bez razloga vratiti u roku od 30 dana.

 

Najcesce se dobije pun povrat novca na racun, ili protuvrijednost kao Amazon bon za kupnju.

Treba samo vidjeti tko s Amazonom ima ugovor o dostavi, i da ti je najblize.

Meni je najblizi Paketshop Hermes, i Post Austria - s njima mogu besplatno odmah predati i poslati.

Sa drugim dostavnim sluzbama mogu isto, ali u tom slucaju oni rade zapisnik,

pisu mi racun, pa Amazon uz predlozak racuna refundira dostavu.

 

Al cemu komplicirati - najbolje tamo gdje je besplatno i dovidjenja.