dtdtdt pon 15.7.2019 22:38
Frenkyca kaže...

Kupio sam par puta parfeme sa Alze no kako vidim više ih uopče nemaju??

 Izbacili iz asortimana, bilo je i dobrih akcija kad su rasprodavali parfeme sa zalihe. Ipak su poznati kao shop hardwarea i ostalih tehnikalija, pa me nije iznenadilo što više ne nude parfeme. 

Imaš fragnance direct iz UK sa odličnim cijenama, ili ako želiš naručiti iz hr onda preporučam notino. 

Loki281990 čet 24.10.2019 23:25

Pozdrav svima ,planiram napraviti jako veliku narudbu sa alzashopa ,slazem dva pca pa tu govorimo o dvije kutije dva procesora dvije maticne ventilator ram ..ukupno cijena komponenata oko 2000 eura .zanima me jeli to prevelik rizik ?kolika je vjerojatnosta da ce sve proc kako treba i biti dostavljeno kako treba ?ispadne puno jeftinije nego kada bi slagao u hrvatskoj pa mi se stvarno isplati od njih naruciti ..

Lewis čet 24.10.2019 23:48
Loki281990 kaže...

Pozdrav svima ,planiram napraviti jako veliku narudbu sa alzashopa ,slazem dva pca pa tu govorimo o dvije kutije dva procesora dvije maticne ventilator ram ..ukupno cijena komponenata oko 2000 eura .zanima me jeli to prevelik rizik ?kolika je vjerojatnosta da ce sve proc kako treba i biti dostavljeno kako treba ?ispadne puno jeftinije nego kada bi slagao u hrvatskoj pa mi se stvarno isplati od njih naruciti ..

Nije rizik (imas racun i komuniciras/narucujes od firme a ne nekog preko oglasnika) ali ruku na srce nije bas ni "jako velika" narudzba (2000 EUR).
Ako si izracunao da je puno jeftinije nego u HE onda narucis i to je to, nema tu neke mudrosti sve ide iz EU.

Loki281990 pet 25.10.2019 09:30

Kada bi uzimao komponente iz vise razlicitih ducana kod nas gledano gdje je najeftinije ispalo bi me podjednako ali kada bi uzimao iz samo jednog ducana tipa instar ili protis ili uzishop...ispalo bi me za 1300 do 1700 kn skuplje  ovdje je sve iz istog ducana pod istom garancijom tako da mi se cini bolje na taj nacin samo citam po forumu da zna jedna stvar doc a druga ne doc ili doc puno kasnije ..pa se jos mislim dali da ipak iskombiniram iz vise ducana kod nas 

tomglo pet 15.11.2019 14:55
Loki281990 kaže...

Kada bi uzimao komponente iz vise razlicitih ducana kod nas gledano gdje je najeftinije ispalo bi me podjednako ali kada bi uzimao iz samo jednog ducana tipa instar ili protis ili uzishop...ispalo bi me za 1300 do 1700 kn skuplje  ovdje je sve iz istog ducana pod istom garancijom tako da mi se cini bolje na taj nacin samo citam po forumu da zna jedna stvar doc a druga ne doc ili doc puno kasnije ..pa se jos mislim dali da ipak iskombiniram iz vise ducana kod nas 

 Ja sam 10 puta naručivao. Sve skupa oko 7500 eura. Nikad nikakvih problema nisam imao. Sve je stizalo kroz 2 do 3 dana u najboljem redu.

Tek sad deseti put imam problem. Dobio sam lošu RAM pločicu. Podigao claim, imam adresu na koju šaljem i to je to. 

Podrška im brzo odgovara na mail. Stvarno se nemam što požaliti.

Znam samo da je kolega imao problem s Overseasom (prije su išli preko GLSa) za vrijeme prošlog adventa zbog gužvi pa je dugo čekao. 

Mene ispadne dosta jeftinije uzimati takve stvari izvana jer se preko firme ne plaća PDV. Dobio sam Ryzen 3600 i 5700 XT zajedno za 550 eura na Alzi.

Jakovp pet 15.11.2019 17:28
tomglo kaže...
Loki281990 kaže...

Kada bi uzimao komponente iz vise razlicitih ducana kod nas gledano gdje je najeftinije ispalo bi me podjednako ali kada bi uzimao iz samo jednog ducana tipa instar ili protis ili uzishop...ispalo bi me za 1300 do 1700 kn skuplje  ovdje je sve iz istog ducana pod istom garancijom tako da mi se cini bolje na taj nacin samo citam po forumu da zna jedna stvar doc a druga ne doc ili doc puno kasnije ..pa se jos mislim dali da ipak iskombiniram iz vise ducana kod nas 

 Ja sam 10 puta naručivao. Sve skupa oko 7500 eura. Nikad nikakvih problema nisam imao. Sve je stizalo kroz 2 do 3 dana u najboljem redu.

Tek sad deseti put imam problem. Dobio sam lošu RAM pločicu. Podigao claim, imam adresu na koju šaljem i to je to. 

Podrška im brzo odgovara na mail. Stvarno se nemam što požaliti.

Znam samo da je kolega imao problem s Overseasom (prije su išli preko GLSa) za vrijeme prošlog adventa zbog gužvi pa je dugo čekao. 

Mene ispadne dosta jeftinije uzimati takve stvari izvana jer se preko firme ne plaća PDV. Dobio sam Ryzen 3600 i 5700 XT zajedno za 550 eura na Alzi.

 Pa i kod nas se ne plaća PDV, tj dobiješ povrat.

tomglo pon 18.11.2019 08:50
Jakovp kaže...
tomglo kaže...
Loki281990 kaže...

Kada bi uzimao komponente iz vise razlicitih ducana kod nas gledano gdje je najeftinije ispalo bi me podjednako ali kada bi uzimao iz samo jednog ducana tipa instar ili protis ili uzishop...ispalo bi me za 1300 do 1700 kn skuplje  ovdje je sve iz istog ducana pod istom garancijom tako da mi se cini bolje na taj nacin samo citam po forumu da zna jedna stvar doc a druga ne doc ili doc puno kasnije ..pa se jos mislim dali da ipak iskombiniram iz vise ducana kod nas 

 Ja sam 10 puta naručivao. Sve skupa oko 7500 eura. Nikad nikakvih problema nisam imao. Sve je stizalo kroz 2 do 3 dana u najboljem redu.

Tek sad deseti put imam problem. Dobio sam lošu RAM pločicu. Podigao claim, imam adresu na koju šaljem i to je to. 

Podrška im brzo odgovara na mail. Stvarno se nemam što požaliti.

Znam samo da je kolega imao problem s Overseasom (prije su išli preko GLSa) za vrijeme prošlog adventa zbog gužvi pa je dugo čekao. 

Mene ispadne dosta jeftinije uzimati takve stvari izvana jer se preko firme ne plaća PDV. Dobio sam Ryzen 3600 i 5700 XT zajedno za 550 eura na Alzi.

 Pa i kod nas se ne plaća PDV, tj dobiješ povrat.

 Al treba imati na početku cijelu svotu skupa s PDVom 

p177 sub 21.12.2019 21:22

Jel ima netko screenshot ili prijepis čitavog praćenja dostave Overseasom (sve do isporuke)? Imam početni "initialization", pa "entry" u Bratislavi, pa onda druga dva dana samo "entry", al ne piše lokacija, pa da usporedim s poznatom rutom gdje bi paket mogao biti. Ne mogu provjeriti direktno na Overseasovoj stranici jel paket u HR, jer je trackimg broj za slovački sps.

birra ned 5.4.2020 03:03

https://www.alza.at/asus-cerberus-mech-us-rgb-layout-d5756119.htm (57,58€) - 5€ dostava 
https://www.alzashop.com/asus-cerberus-mech-rgb-us-layout-d5756119.htm (63,31€) - 9€ dostava 

Zašto razlika od 10€ na isti proizvod u istom dućanu? Nisam nikad naručivao ovdje, ali ovo bih uzeo. 
Mada me traži lovu sa paypala prije nego sam i adresu stavio!(?) Ima li itko da je naručivao i može potvrditi da su obe stranice legitimne? 
Jedina pretpostavka mi je da je dućan s .com domenom situiran u češkoj, a .at u austriji, pa donekle mogu shvatiti razliku za dostavu. Mada još ne shvaćam zašto je u jednom popust 51%, a u drugom 47%. Hvala

birra ned 5.4.2020 14:42
Čitatelj kaže...

Zato sto je PDV drugacije obracunan za AT.

 

Usput, jesi mazohist ili volis raditi sa malim enterom?

 

Za 70€ se nadje puno boljih tipkovnica sa DE/UK layoutom, cak i sa HR layoutom.

Tipa Logitech G413:

https://www.saturn.at/de/product/_logitech-gaming-tastatur-g413-carbon-schwarz-920-008304-1573068.html

 

 

 I ja sam jedan od onih koji više preferiraju ISO layout (veliki enter), ali i zadnja mehanička mi je bila ANSI (mali) pa nije bilo nekih problema sa navikavanjem. 
Logitech mi je draga marka, ali tipkovnica koju si preporučio je opremljena njihovim romer-g mech switchevima. I ako malo proguglaš vidjet ćeš samo loša iskustva ljudi koji su ih probali koristiti naspram klasičnih cherrya, kailha, gaterona.. 

Znači, mogu naručiti za jeftinije sa austrijske stranice, bez nekih problema? 10€ jeftinije na cijenu od 500-600 kn nije mala stvar. Pa ako moze netko samo potvrdit, da naručim ovo dok akcija traje?

darkborg ned 5.4.2020 15:10

Koliko ja vidim, alza.at ne dostavlja izvan Austrije, kod upisivanja adrese uopće ne možeš navesti državu isto tako za naš poštanski broj (npr. 10000) ti izbaci "invalid format" ili tako nešto.
A kad bi i dostavljali u HR bi vjerojatno išla ista shema kao npr. Caseking.de, kod checkouta ti izračuna naš pdv i uveća cijenu.

S Alzashop.com sam dva-tri puta kupovao bez problema.