IT trgovine

Acquisitum Magnum - ADM

sandokan111 pet 20.9.2019 02:34
SamoPitam3 kaže...
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!?

 Pa ti si jos super prosla sa 15% - U slučaju povrata robe koja je korištena, nema svu pripadajuću ambalažu ili nije dovedena u prvobitno stanje kao na dan kupovine teretimo Vas za iznos od 20% do 50% vrijednosti vraćene robe za manipulativne troškove povrata. Eto to im pise na stranici. Na stranu to sto ne volim 0 dana stare profile sa jednom jedinom porukom na forumu u kojoj pljuju po nekoj firmi. A i ne volim ADM, ali stvarno bi ljudi mogli poceti citati malo dalje od cjenika. To su ona sitna slova u "ugovoru"

 To sto pise na stranici je nebitno. Ovisi kako je kupila, na daljinu ili u poslovnici. U poslovnici joj ne moraju nista ni zamjeniti ako se predomislja, samo koliko vidim, ona se poziva na nedostatke, samim time, povrat s umanjivanjem nema smisla jer ili ima nedostatak, ili ga nema. Ako ga ima, zna se procedura, ako ga nema, takodjer se zna. Ova umanjenja su lov u mutnom da ljudi ne salju prijave.

ihush pet 20.9.2019 12:33
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!? Kad mi je jedan monitor u prošlosti imao tzv. bleeding, u Mikronisu su to odmah proglasili greškom i vratili novce bez problema, ovdje kažu da je to normalno i da je ekran ispravan. Drugi monitor je imao veoma žuti ton, oni su rekli da je to normalno i da moram kupiti kalibrator. Onda su odlučili zamijeniti samo jedan monitor koji odaberem sa jednim kojeg su imali na stanju jer su odbili naručiti od distributera druge monitore ili dati povrat novca u cijelosti. Na kraju i taj monitor ima grešku (mrtve piksele). Svaki proizvod bi se morao moći vratiti bez pitanja u razumnom roku neovisno je li fizička ili pravna osoba te da li je proizvod isproban ili ne. Toplo preporučam svima da zaobiđu ovu tvrtku u širokom luku ako planiraju vraćati bilo kakav proizvod kojim nisu zadovoljni. Prilikom prodaje su zatajene informacije o proizvodu, a prilikom vraćanja tog proizvoda ograđuju se od tih "nedostataka". Pa tako ako pokušate uopće vratiti proizvod s originalnom kutijom i papirima, morat ćete platiti penale. Horor, strah, užas, kraj.

- može se, ali na pravi način, tko ima volje i znanja + znati zakone koji to pokrivaju.

- npr po formulaciji fizička ili pravna osoba.. može se zaključiti da je nešto kupljeno na firmu.. tad nema zaštite zakona 'zakon o zaštiti potrošača', jer je takvo tumačenje, čatava EU, da se to odnosi na male kupce, osobe-fizičke, ne na pravne-firme.

- jamstvo je stvar proizvođača, deklaracija kao za ispravnost monitora broj mrtvih pixela.. i konkretno je navedeno. Da je po toj osnovi reklamirano, tad bi reklamacija bila prihvaćena ili odbijena, nema tu natezanja, piše i ne tumači to trrgovac po svojoj želji. Ako se pak ide po osnovi materijalnog nedostatka, tad je problem što zakon prvo pretpostavlja dogovor dvaju strana, kupac-trgovac.. a dogovor je i cjenkanje. Tj kupac može nešto tražiti, možda dobije možda ne. Tgovac može ponuditi-tražiti npr spoemutih 15% i možda dobije, možda ne. To je tako. Ako nisi zadovoljan uvjetima ne pristaješ. Na kraju ako je nešto neispravno, tad ako nema drugačijeg dogovora ide povrat po računu (ni lipa manje)... no za to je potrebno znati zakon, ne griješiti u koracima.

- mingo.hr je odličan, rješavaju stvari kad trgovac treba pravni poticaj, ali naravno, kupac mora imati osnovu, ne samo želju.

 

g29log kaže...
..

 Meni je isto bilo sa monitorom od laptopa, imao sam 2-3 mrtva pixela i ništa kažu do 7 mrtvih pixela je normalno. Zamisli to! A gdje sam to mogao procitati? Sigurno nece staviti kada kliknes KUPI^^

- ne kaže trgovac ništa, to kaže jamstveni list-uvjet. Po jamstvu imaš ili nemaš pravo za reklamaciju. Po mat.nedostatku možeš prijaviti-tužiti, možda dobiješ spor, možda izgubiš.

- to su stvari koje kupac prije kupnje mora znati, mora se sam raspitati. Neznanje nije opravdanje. U ovakvom slučaju nije ni zavaravnje i sl.

- trgovac ne proizvodi robu, on je samo odgovoran za sve nedostatke. Jamstvo daje proizvođač (za svu teh.robu, PC.. barem 2godine ali jamstvo kao takvo ne mora postojati, zakon ne obvezuje na postojanje proizvođačevog jamstva neog je to stvar svakog proizvođača-renomea-reklame-kvalitete pa i cijene tj koliko platiš toliko dobiješ). + problem su osiguranja koja su često obična prevara-zavaravanje..

- mrtvi pixeli su poznata stvar i nitko tko kupuje monitor ne bi to trebao raditi ako ne zna pravila tj ako ne znaš to je tvoj propust, tj svi znamo da je broj pixela pa i grupiranje-grozdovi kriterij za (ne)uvažavanje reklamacije po toj osnovi. Kupac ipak ne treba kupovati baš bilo što ako nema iskustva-znanja, to razlikuje npr djecu i odrasle, tj svjest i samostalnost (a time i posljedice odluke).

- zakon može zaštititi kupca, ali ne baš uvjek tj i kupac ima svoje obveze nešto znati, informirati se .. ako ne o robi, tad o zakonu i kako se tad žaliti jer to je važno, po osnovi jamstva ili mat.nedostatka a to je prvi korak. Ako je po pogrešnoj osnovi, tad je beskorisno-uzaludno i tad zakon ne može pomoći jer je tad trgovac u pravu tj kupac u neznanju napravi grešku.

 

SamoPitam3 kaže...
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!?

 Pa ti si jos super prosla sa 15% - U slučaju povrata robe koja je korištena, nema svu pripadajuću ambalažu ili nije dovedena u prvobitno stanje kao na dan kupovine teretimo Vas za iznos od 20% do 50% vrijednosti vraćene robe za manipulativne troškove povrata. Eto to im pise na stranici. Na stranu to sto ne volim 0 dana stare profile sa jednom jedinom porukom na forumu u kojoj pljuju po nekoj firmi. A i ne volim ADM, ali stvarno bi ljudi mogli poceti citati malo dalje od cjenika. To su ona sitna slova u "ugovoru"

 -eto, i to je primjer.. kad ono što oni napišu, može vrijediti.. ili ne vrijedi jer to nije zakon, nego je samo text koji je netko napisao na nekoj web stranici. Pravo kupca ne može biti ograničeno proizvoljnim textom trgovca, ne može trgovac oduzeti pravo kupcu ako kupac ima neko pravo itd..

- ugovor, text na cjeniku, webu, kupnja na daljinu, u trogvini, jamstvo-mat.nedostatak .. previše svega, a to ipak mora i kupac znati-razlikovati, dok trgovac može prodavati i maglu ali ne može bez osnove oduzeti pravo kupcu itd.

 

sandokan111 kaže...
SamoPitam3 kaže...
Wewe kaže...

Vrlo loše i neugodno iskustvo. Usluga i politika tvrtke najgora s kojom sam se susrela. Oduzimanje 15% od pune cijene ukoliko se proizvod vrati u razumnom roku u originalnom pakiranju?!?

 Pa ti si jos super prosla sa 15% - U slučaju povrata robe koja je korištena, nema svu pripadajuću ambalažu ili nije dovedena u prvobitno stanje kao na dan kupovine teretimo Vas za iznos od 20% do 50% vrijednosti vraćene robe za manipulativne troškove povrata. Eto to im pise na stranici. Na stranu to sto ne volim 0 dana stare profile sa jednom jedinom porukom na forumu u kojoj pljuju po nekoj firmi. A i ne volim ADM, ali stvarno bi ljudi mogli poceti citati malo dalje od cjenika. To su ona sitna slova u "ugovoru"

 To sto pise na stranici je nebitno. Ovisi kako je kupila, na daljinu ili u poslovnici. U poslovnici joj ne moraju nista ni zamjeniti ako se predomislja, samo koliko vidim, ona se poziva na nedostatke, samim time, povrat s umanjivanjem nema smisla jer ili ima nedostatak, ili ga nema. Ako ga ima, zna se procedura, ako ga nema, takodjer se zna. Ova umanjenja su lov u mutnom da ljudi ne salju prijave.

 -da. + osoba ili firma + po kojoj osnovi se reklamira itd itd..

SamoPitam3 pet 20.9.2019 23:35
sandokan111 kaže...

 To sto pise na stranici je nebitno. Ovisi kako je kupila, na daljinu ili u poslovnici. U poslovnici joj ne moraju nista ni zamjeniti ako se predomislja, samo koliko vidim, ona se poziva na nedostatke, samim time, povrat s umanjivanjem nema smisla jer ili ima nedostatak, ili ga nema. Ako ga ima, zna se procedura, ako ga nema, takodjer se zna. Ova umanjenja su lov u mutnom da ljudi ne salju prijave.

 Ma nije to lov u mutnome. Ne znam kako bi nazvao. I itekako je bitno (ili ce biti, kako tko shvati) sto pise na stranici, jer je velika vecina to pocela stavljati ne bez razloga. Mislim, super je to za kupca. Narucis monitor, ako ti ne odgovara vratis i tako vrtis dok ne dobijes dobar primjerak. Neka se vrati isti monitor 3-4x i moze izgledati kao da je star najmanje godinu dana. I sto da oni rade sa njime onda ? Na cistom su gubitku. Na kraju vise nitko nece slati monitore (to je jako osjetljiva roba za razliku od procesora za koji je povrat minimalan, ako uopce i postoji). Oni prema napisanome garantiraju pun iznos za krivo narucene komponente. Dakle, one koje nisu otvorene i isprobane. Jel' u redu otvarati proizvod i isprobavati ga i vracati samo zato sto se nekome ne svidja ?!?! Ili da napravi neku youtube recenziju pa vrati... Ili... Na kraju cemo svi ispastati zbog pojedinaca koji to iskoristavaju. Ili ce stvarno morati doci do one "crne" knjige kupaca... Samo niti to nije dobro rjesenje, jer mozes naruciti na susjeda da se plati pouzecem roba.

g29log sub 21.9.2019 00:36
ihush kaže...

 

g29log kaže...
..

 Meni je isto bilo sa monitorom od laptopa, imao sam 2-3 mrtva pixela i ništa kažu do 7 mrtvih pixela je normalno. Zamisli to! A gdje sam to mogao procitati? Sigurno nece staviti kada kliknes KUPI^^

- ne kaže trgovac ništa, to kaže jamstveni list-uvjet. Po jamstvu imaš ili nemaš pravo za reklamaciju. Po mat.nedostatku možeš prijaviti-tužiti, možda dobiješ spor, možda izgubiš.

- to su stvari koje kupac prije kupnje mora znati, mora se sam raspitati. Neznanje nije opravdanje. U ovakvom slučaju nije ni zavaravnje i sl.

- trgovac ne proizvodi robu, on je samo odgovoran za sve nedostatke. Jamstvo daje proizvođač (za svu teh.robu, PC.. barem 2godine ali jamstvo kao takvo ne mora postojati, zakon ne obvezuje na postojanje proizvođačevog jamstva neog je to stvar svakog proizvođača-renomea-reklame-kvalitete pa i cijene tj koliko platiš toliko dobiješ). + problem su osiguranja koja su često obična prevara-zavaravanje..

- mrtvi pixeli su poznata stvar i nitko tko kupuje monitor ne bi to trebao raditi ako ne zna pravila tj ako ne znaš to je tvoj propust, tj svi znamo da je broj pixela pa i grupiranje-grozdovi kriterij za (ne)uvažavanje reklamacije po toj osnovi. Kupac ipak ne treba kupovati baš bilo što ako nema iskustva-znanja, to razlikuje npr djecu i odrasle, tj svjest i samostalnost (a time i posljedice odluke).

- zakon može zaštititi kupca, ali ne baš uvjek tj i kupac ima svoje obveze nešto znati, informirati se .. ako ne o robi, tad o zakonu i kako se tad žaliti jer to je važno, po osnovi jamstva ili mat.nedostatka a to je prvi korak. Ako je po pogrešnoj osnovi, tad je beskorisno-uzaludno i tad zakon ne može pomoći jer je tad trgovac u pravu tj kupac u neznanju napravi grešku.

 

Drugim rijecima plati monitor, cekaj da dode, kad dode vidis mrtve pixele i sto onda? Jedino ti preostaje povratak robe unutar 14 dana i to AKO priznaju da je to po zakonu. Sada pazi ovo, ista stvar, dode ti monitor sve ok prode 14 dana i pocnu se pojavljivati mrtvi pixeli. Sto onda? 14 dana je proslo, jedino sto mi onda mogu reci je kao ti da sam trebao znati sto kupujem sto je iskreno receno glupost jer zamisli adm sto mi se i dogodilo davno da reklamiraju da besplatno sastavljaju komponente i dode mi pc, pokusavam instalirat windowse, a ne prepoznaje hard, otvorim kuciste i hard nije spojen sa maticnom, sada opet zamisli da sam to sastavljenje platio i da nemam blage veze o icemu, onda placat slanje pca nazad u Zagreb o mome trosku i sto bi onda rekli? A jbga trebali ste se raspitati sto placate.

 

Ista stvar je sa njihovim opisom svakog artikla na stranici gdje ne odgovaraju ako je text i slika pogresna. Zamisli to. Kupujes nesto sto procitas i vidis, a ne gdje pise kako se zove i cijena, kasnije ti dode skroz nesto drugo i naravno i to drugo slati nazad o svome trosku...

 

Znas i sam da ima jako puno ljudi koji nikada nisu imali mrtve pixele, i sada kupe novi monitor i imaju te vrazije crne pixele sto njima reci? A jbga trebao si znati sto kupujes. Pa kupujes monitor kakav se reklamira i da dobijes ono sto reklamiraju i ono sto nude. Ako postoji mogucnost nekog kvara neka onda napisu lijepo mozda ce te imati problema sa time i time i gotovo, ali nitko to nece napisati jer bi im pala zarada 99.99%. Zalosno, ali istinito.

SamoPitam3 sub 21.9.2019 00:55
g29log kaže...

 

Drugim rijecima plati monitor, cekaj da dode, kad dode vidis mrtve pixele i sto onda? Jedino ti preostaje povratak robe unutar 14 dana i to AKO priznaju da je to po zakonu. Sada pazi ovo, ista stvar, dode ti monitor sve ok prode 14 dana i pocnu se pojavljivati mrtvi pixeli. Sto onda? 14 dana je proslo, jedino sto mi onda mogu reci je kao ti da sam trebao znati sto kupujem sto je iskreno receno glupost jer zamisli adm sto mi se i dogodilo davno da reklamiraju da besplatno sastavljaju komponente i dode mi pc, pokusavam instalirat windowse, a ne prepoznaje hard, otvorim kuciste i hard nije spojen sa maticnom, sada opet zamisli da sam to sastavljenje platio i da nemam blage veze o icemu, onda placat slanje pca nazad u Zagreb o mome trosku i sto bi onda rekli? A jbga trebali ste se raspitati sto placate.

 

Ista stvar je sa njihovim opisom svakog artikla na stranici gdje ne odgovaraju ako je text i slika pogresna. Zamisli to. Kupujes nesto sto procitas i vidis, a ne gdje pise kako se zove i cijena, kasnije ti dode skroz nesto drugo i naravno i to drugo slati nazad o svome trosku...

 

Znas i sam da ima jako puno ljudi koji nikada nisu imali mrtve pixele, i sada kupe novi monitor i imaju te vrazije crne pixele sto njima reci? A jbga trebao si znati sto kupujes. Pa kupujes monitor kakav se reklamira i da dobijes ono sto reklamiraju i ono sto nude. Ako postoji mogucnost nekog kvara neka onda napisu lijepo mozda ce te imati problema sa time i time i gotovo, ali nitko to nece napisati jer bi im pala zarada 99.99%. Zalosno, ali istinito.

 Nisam nikada kupovao kod njih, ali sto se tice piksela to je uvijek bilo do politike samog proizvodjaca. Nekada tamo davno smo kupovali LCD monitore kod onih koji bi nam ukljucili monitor i dozvolili da ga prvo pregledamo. I dan, danas bi radije tako kupio monitor, nego se za*ebavao preko povrata, pisanja prijava i ostaloga sto slijedi. Naravno da pisu da za nista ne odgovaraju, pa ni za sliku i tekst (eto dopustaju ti da to vratis, ako ne otvoris), jer je cijela drzava, pa i ovaj forum otisao u smislu - se bum vas tuzil.

sandokan111 sub 21.9.2019 11:58
SamoPitam3 kaže...

Ma nije to lov u mutnome. Ne znam kako bi nazvao. I itekako je bitno (ili ce biti, kako tko shvati) sto pise na stranici, jer je velika vecina to pocela stavljati ne bez razloga. Mislim, super je to za kupca. Narucis monitor, ako ti ne odgovara vratis i tako vrtis dok ne dobijes dobar primjerak. Neka se vrati isti monitor 3-4x i moze izgledati kao da je star najmanje godinu dana. I sto da oni rade sa njime onda ? Na cistom su gubitku. Na kraju vise nitko nece slati monitore (to je jako osjetljiva roba za razliku od procesora za koji je povrat minimalan, ako uopce i postoji). Oni prema napisanome garantiraju pun iznos za krivo narucene komponente. Dakle, one koje nisu otvorene i isprobane. Jel' u redu otvarati proizvod i isprobavati ga i vracati samo zato sto se nekome ne svidja ?!?! Ili da napravi neku youtube recenziju pa vrati... Ili... Na kraju cemo svi ispastati zbog pojedinaca koji to iskoristavaju. Ili ce stvarno morati doci do one "crne" knjige kupaca... Samo niti to nije dobro rjesenje, jer mozes naruciti na susjeda da se plati pouzecem roba.

 Normalno da je lov u mutnome. Ti neznas kako bi nazvao al ti se isto tako ne slazes s zakonom, tako da je nebitno kako bi ti nazvao. Cuj ti to, "JEL U REDU". Jel se oni vode istom takvom politikom "JEL U REDU"? Normalno da ne. Hoces i ti sad slagat zalopojke kako je jadnom trgovcu kad mu 2-3 puta vrate monitor i sto sve vec ne? Pa ako nemoze tako poslovati, fino neka ne prodaje monitore. Problem rjesen. Ako je to toliki veliki problem makni ga iz upotrebe i rijesi si problem, a ne plakat i kukat kako ti to nemozes jer je tako zakon odredio al je eto zakon los. Dosadni ste s ovim glupostima vise po forumu. Uvijek ce se nac netko kome to nece bit problem. Mozes fino kompletno izbacit web narudzbe, otvori trgovinu gdje se samo fizicki kupuje pa vidi kako ce te to ic, tko ce bolje poslovat, onaj webshop s strasnim grozotama povrata robe unutar zakonskih okvira, ili ti samo s fizickom poslovnicom.

Sto ce on s povratom? Pa iskreno, zaboli me, nek se snalazi. I ja se snalazim kad radim svoj posao, jer inace posla nece biti.

Tako da je apsolutno nebitno sto trgovine piskaraju po stranicama ako se kosi s zakonom.

g29log kaže...

Jedino ti preostaje povratak robe unutar 14 dana i to AKO priznaju da je to po zakonu.

 Kako mislis "ako priznaju da je po zakonu"? Pa nemaju oni sto priznavat. Ili je po zakonu ili nije. Ako je, priznali oni il ne priznali moraju se tog pridrzavat. Odakle vadite ovakve formulacije...

ihush sub 21.9.2019 14:39
SamoPitam3 kaže...
... Ne znam kako bi nazvao. ..

 -zakon.

 

g29log kaže...
..

 

Drugim rijecima plati monitor, cekaj da dode, kad dode vidis mrtve pixele i sto onda? Jedino ti preostaje povratak robe unutar 14 dana i to AKO priznaju da je to po zakonu. Sada pazi ovo, ista stvar, dode ti monitor sve ok prode 14 dana i pocnu se pojavljivati mrtvi pixeli. Sto onda? 14 dana je proslo, jedino sto mi onda mogu reci je kao ti da sam trebao znati sto kupujem sto je iskreno receno glupost jer zamisli adm sto mi se i dogodilo davno da reklamiraju da besplatno sastavljaju komponente i dode mi pc, pokusavam instalirat windowse, a ne prepoznaje hard, otvorim kuciste i hard nije spojen sa maticnom, sada opet zamisli da sam to sastavljenje platio i da nemam blage veze o icemu, onda placat slanje pca nazad u Zagreb o mome trosku i sto bi onda rekli? A jbga trebali ste se raspitati sto placate.

 

Ista stvar je sa njihovim opisom svakog artikla na stranici gdje ne odgovaraju ako je text i slika pogresna. Zamisli to. Kupujes nesto sto procitas i vidis, a ne gdje pise kako se zove i cijena, kasnije ti dode skroz nesto drugo i naravno i to drugo slati nazad o svome trosku...

 

Znas i sam da ima jako puno ljudi koji nikada nisu imali mrtve pixele, i sada kupe novi monitor i imaju te vrazije crne pixele sto njima reci? A jbga trebao si znati sto kupujes. Pa kupujes monitor kakav se reklamira i da dobijes ono sto reklamiraju i ono sto nude. Ako postoji mogucnost nekog kvara neka onda napisu lijepo mozda ce te imati problema sa time i time i gotovo, ali nitko to nece napisati jer bi im pala zarada 99.99%. Zalosno, ali istinito.

 -prošlo 14 dana? Pravo povrata kupljenog na daljinu, nema nikakve veze s pravom na reklamaciju po osnovi jamstva (koje traje koliko kaže proizvođač, ništa, 1-2-5.. godina) ili po osnovi mat.nedostatka kad se moraš dogovoriti s trgovcem, no problem je kad se miješa reklamacija i pravo povrata, jer to su dvije različite stvari.

- o čijem trošku? reklamacija? -svašta. Za jamstvo nema troška (na račun kupca), sve ostalo je tvoja stvar kao kupac.. pa i trošak dostave bilo čega što prilikom kupnje imaš naznačeno. Za primjer kad navedeš da hdd nije spojen.. što reć? -moguče kao dobiti na lotu, no to s pravilima igre nema veze. Spojiš kabel sam ili im vratiš o njihovom trošku, ili nazoveš pa pitaš.. biraš.

- što drugo ti dođe? zašto bi ti slao o svom trošku ako su napravili grešku? Ako nije tvoja greška, tad je na njihov trošak, što god oni kažu ili napišu, no moraš odigrati po pravilima, ne kenjkati-izmišljati i sl. Konkretni slučajevi, ne neki izmišljeni-hipotetski/mogući

.. mingo sve riješava vrlo brzo.

 

SamoPitam3 kaže...
..

 Nisam nikada kupovao kod njih, ali sto se tice piksela to je uvijek bilo do politike samog proizvodjaca. Nekada tamo davno smo kupovali LCD monitore kod onih koji bi nam ukljucili monitor i dozvolili da ga prvo pregledamo. I dan, danas bi radije tako kupio monitor, nego se za*ebavao preko povrata, pisanja prijava i ostaloga sto slijedi. Naravno da pisu da za nista ne odgovaraju, pa ni za sliku i tekst (eto dopustaju ti da to vratis, ako ne otvoris), jer je cijela drzava, pa i ovaj forum otisao u smislu - se bum vas tuzil.

- kao kupac možeš i dalje kupovati nakon što nešto provjeriš tj imaš izbor, dok kupnja na daljinu-zakon služi upravo tome da se takvi problemi izbjegnu.

-nevažno je što oni pišu, važno je što piše država-zakon, a trgovac je odgovoran (za robu, lažno-zavaravajuće oglašavanje itd..).

-nabacuješ besmislice kao 'se bum vas tužil'.. -čemu? u čemu je problem? Nešto se ne može? Zakon je vrlo jasan, dok je jamstvo proizvođača stvar konkretnog proizvođača i robe, ne trgovca pa tako ni što će priznati pod reklamaciju npr. pixele.

 

 

-nam potrebe 'izmišljati' moguće probleme ili situacije. Svaki slučaj je za sebe konkretan, dok se pravila odnose generalno za sve. Trgovac mora poslovati u skaldu sa zakonom, ne donosi ga on niti tumači nego poštuje ili sankcije.

-mingo.hr + ne lupetati bilo što, ako je kupac u pravu, ako ima osnovu sve će biti ok, ako je kupac nešto zeznuo-skrivio ili izmišljamo 'moguće' situacije.. tad ovo nije tema za to niti zakon služi maltertiranju trgovaca i sl.

g29log sub 21.9.2019 18:17

Dobro, ali kako da covjek zna te stvari o mrtvim pixelima? Zanima te neki ekran, trazis ga po trgovinama i kupis to je to, ako ces gledati detalje tipa fenci slike odes na sluzbeni sajt od te marke, ali ni tamo nece pisati apsolutno nista o mrtvim pixelima nego ce mozda pisati na tipa  samsung.com/dwwdwddZ/grreger/btrbtr/vrereer/pixels   tko pretrazuje cijelu stranicu da bi trazio nesto o cemu uopce nema pojma? Ili jos bolje otici do linksa ili neke druge trgovine gledat monitore i kupit neki... hoce li ti prodavac govoriti o pixelima? Kad si kupio kupio si.

 

Najbolje staviti sliku i tekst koji nema veze sa proizvodom, ne staviti nikakvo upozorenje o pixelima nego samo staviti ime proizvoda i cijenu. To je najbolje, kasnije se ti hebi i razmjenjuj mailove, zovi, zali se itd.

pentel33 sub 21.9.2019 18:46
g29log kaže...

Dobro, ali kako da covjek zna te stvari o mrtvim pixelima?

 Kako da čovjek zna instalirat windowse? Kako da zna ubacit novu grafičku ili ssd? Kako da zna promjenit boju u printeru? Kako da zna koji uopće monitor odabrati?

Ako je nešto u tvom interesu onda se raspitaj, guglaj i istražuj po netu, zato internet i postoji.

Svaki proizvođač ima svoju politiku s pixelima, kakve veze trgovac ima s time i šta njega uvlačiš u sve to?

Žali se direktno proizvođaču što pravi takve monitore.

g29log sub 21.9.2019 19:21
pentel33 kaže...
g29log kaže...

Dobro, ali kako da covjek zna te stvari o mrtvim pixelima?

 Kako da čovjek zna instalirat windowse? Kako da zna ubacit novu grafičku ili ssd? Kako da zna promjenit boju u printeru? Kako da zna koji uopće monitor odabrati?

Ako je nešto u tvom interesu onda se raspitaj, guglaj i istražuj po netu, zato internet i postoji.

Svaki proizvođač ima svoju politiku s pixelima, kakve veze trgovac ima s time i šta njega uvlačiš u sve to?

Žali se direktno proizvođaču što pravi takve monitore.

 Zalim se na adm jer skriva takve podatke eto zasto.

 

Zelis jos zaljenja? Hdd nije bio spojen sa maticnom, po ovome se vidi veliko njihovo znanje!

 

Zelis jos? Nakon sto mi je monitor otisao u qurac i to ne mojom greskom, poslao sam ga da to poprave, zamjenili su cijeli ekran i naravno i tu je bilo problema, 2 zelena pixela koja sam pokusao rijesiti, ali uzalud. Tijekom mjenjanja ekrana otkinuli su mi 1 onu gumicu da ne udara izravno ekran na tipkovnicu kada se sklopi i to zaljepili ljepilom koji je virio sa svih strana. Nisu rekli slovo o tomu kada su ga nazad slali.

pentel33 sub 21.9.2019 20:01
g29log kaže...

 Zalim se na adm jer skriva takve podatke eto zasto.

 Koje podatke?? Pa NIJEDNA trgovina ne navodi kolika je tolerancija mrtvih pixela, baljezgaš gluposti bezveze.

Ostale nebuloze neću komentirati, svatko može po forumu pisat laži.

DonOscar pon 7.10.2019 21:27

Prijatelj prosli tjedan kupio 9600k u admu, bios radio, ali bi zastekao pri ucitavanju windowsa, nakon nekoliko testova bili smo 99% sigurni da je problem u procesoru. Danas je otisao u adm, objasnio sto se dogodilo, za tri sata dobio mail da dode po novi cpu.

ZGamer pon 7.10.2019 23:19

Pohvalno...da je to češće praksa nego slučajnost Amazon nebi zgrtao tolke miljarde samo na konto supporta.Da ne pričam da uskoro režu troškove dostave iz EU,tj. izjednacuju ga za sve članice.Morat će se dobrano trgnut Hr. shopovi po tom pitanju.

Xanndros pet 18.10.2019 22:06

Pozdrav ekipa!

 

Trebam savjet/vasa iskustva u vezi zamjene artikala u admu.. ja sam snjofkao po njihovom sajtu al sam ili corav ili glup (vjerovatno oboje) i nisam uspio nac nista relevantno.

 

Dakle, u ponedjeljak kupim novu grafu kod jer sam imao problema. Nosim u servis jucer i danas dobivam mail da je prosla testove i da dodem po nju.

 

Long story short, posto je grafa tehnicki ispravna. Mogu li ja traziti zamjenu za neki drugi model u istom cijenovnom rangu? Ima li netko takva iskustva sa admom?

 

Hvala!

sandokan111 pet 18.10.2019 23:18
Xanndros kaže...
Dakle, u ponedjeljak kupim novu grafu kod jer sam imao problema. Nosim u servis jucer i danas dobivam mail da je prosla testove i da dodem po nju.

Long story short, posto je grafa tehnicki ispravna. Mogu li ja traziti zamjenu za neki drugi model u istom cijenovnom rangu? Ima li netko takva iskustva sa admom?

 Nisam te tocno razumio, kupio si prije 4 dana? i zasto si nosio na servis "jer si imao problema"? Kakvih problema nakon 4 dana? Kako si kupio? Na daljinu ili u poslovnici.

 

Objasni bolje za odgovor.

Xanndros pet 18.10.2019 23:46
sandokan111 kaže...
Xanndros kaže...
Dakle, u ponedjeljak kupim novu grafu kod jer sam imao problema. Nosim u servis jucer i danas dobivam mail da je prosla testove i da dodem po nju.

Long story short, posto je grafa tehnicki ispravna. Mogu li ja traziti zamjenu za neki drugi model u istom cijenovnom rangu? Ima li netko takva iskustva sa admom?

 Nisam te tocno razumio, kupio si prije 4 dana? i zasto si nosio na servis "jer si imao problema"? Kakvih problema nakon 4 dana? Kako si kupio? Na daljinu ili u poslovnici.

 

Objasni bolje za odgovor.

 

okej, dakle, u ponedjeljak sam kupio 5700 xt kod njih (preko webshopa) i u srijedu mi je stigla... imao sam problema sa nasumicnim black screenovima isti dan (ucestal problem). Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio. Danas kazu da je navodno sve okej..

 

Sad, mene zanima da li mogu recimo trazit zamjenu te xt-ice za recimo 2060s iste cijene?

Alfa_R sub 19.10.2019 00:59

Nazovi ih i pitaj. Reci da ne moramo ići rutom otkazivanja kupnje u roku od 14 dana (pošto je kupljena na daljinu) i onda kupiti 2060 drugdje ja bi vam izašao u susret/dogovorio se i zamijenio grafičku za drugu.
Ako si kupio na daljinu imaš 14 dana rok od dana primanja kartice otkazati.

Napomena za raskid kupivine to moraš napraviti pismeno u tom roku. Dakle ili dogovor ili otkaz kupnje.

Xanndros sub 19.10.2019 01:11
Alfa_R kaže...
Nazovi ih i pitaj. Reci da ne moramo ići rutom otkazivanja kupnje u roku od 14 dana (pošto je kupljena na daljinu) i onda kupiti 2060 drugdje ja bi vam izašao u susret/dogovorio se i zamijenio grafičku za drugu.
Ako si kupio na daljinu imaš 14 dana rok od dana primanja kartice otkazati.

Napomena za raskid kupivine to moraš napraviti pismeno u tom roku. Dakle ili dogovor ili otkaz kupnje.

 

Puno hvala!

ihush sub 19.10.2019 11:05
Xanndros kaže...
..

 

okej, dakle, u ponedjeljak sam kupio 5700 xt kod njih (preko webshopa) i u srijedu mi je stigla... imao sam problema sa nasumicnim black screenovima isti dan (ucestal problem). Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio. Danas kazu da je navodno sve okej..

 

Sad, mene zanima da li mogu recimo trazit zamjenu te xt-ice za recimo 2060s iste cijene?

-kupljeno na daljinu, 'imaš sreće'.. tj možeš vratiti bez razloga 14 dana. (moraš dobiti novac nazad, ne cjenkati se ili mijenjati.. ali možeš kupiti tim novcem što želiš, gdje želiš pa i dogovoriti takvu zamjenu).

-ne reklamirati, ne tražiti zamjenu ako želiš pravo povrata po zakonu, jer to je nešto sasvim drugo, reklamacija je odbijena (ispravno), zamjene nema tj trgovac može no nikaovg zakonskog osnova nemaš osivm njegove dobre volje i tad je stvar dogovora-cjenkanja. Zato iskoristi pravo povrata, 14 dana, bez razloga.

 

+ očigledno imaš problem, kvar.. druga vga pogotovo skuplja na možda neispravnu mbo je rizik.. može crknuti.. a tad i pitanje hoće li reklamacija po jamstvu biti prihvaćena, jer ako si ti uzrok tj tvoja oprema, neki treći uzrok, može biti odbijeno a upravo za to sad imaju podatke-informacije koje si im rekao. Oni uzrok kvara možda ne mogu dokazati, ali ovisit ćeš o nihovoj dobroj volji za kvar-jamstvo ako se tako nešto desi uskoro... i to je veći problem sa skupljim komponentama, jeftinije je lakše 'progurati'..

 

-povrat kupljenog na daljinu, moraš priložiti sve što ide uz vga (vratiti što si dobio, poželjno i ambalaža), oni provjere kod zaprimanja i kad servis potvrdi da je ispravno, trebaš dobiti povrat novca.

sandokan111 sub 19.10.2019 13:57
Xanndros kaže...

Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio.

Zasto si isao do servisa opce? Zasto ne u trgovinu?

Xanndros kaže...

Fanas kazu da je navodno sve okej..

Sad, mene zanima da li mogu recimo trazit zamjenu te xt-ice za recimo 2060s iste cijene?

E pa ako je okej, fino sad trgovin posalji da trazis raskid ugovora kupnje na daljinu za koji imas rok od 14 dana od kupovine. Nakon toga ce ti oni obaviti povrat novca, a ti s novcem radis sto hoces. Nema natezanja, rasprave ni niceg. Najbezbolnije rjesenje, jer si vec dobio sada odgovor da je kartica ispravna.

 

neutrino ned 17.11.2019 18:20

ADM ima vjerojatno najbolje cijene u gradu, ali kad je u pitanju reklamacija, onda su vjerojatno najgori u gradu.

Reklamacije prolaze bez problema samo ako je komponenta totalno mrtva - cigla. Sve ostalo je po njihovim kriterijima ispravno.

neutrino ned 17.11.2019 18:23
sandokan111 kaže...
Xanndros kaže...

Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio.

Zasto si isao do servisa opce? Zasto ne u trgovinu?

 

Ti dođeš u trgovinu, ali te istog trenutka spraše u servis, jer ne žele uopće raspravljati o ničemu.

 

Kupio si, ne valja, sad se jebi sa servisom.

ihush ned 17.11.2019 19:06
neutrino kaže...
sandokan111 kaže...
Xanndros kaže...

Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio.

Zasto si isao do servisa opce? Zasto ne u trgovinu?

 

Ti dođeš u trgovinu, ali te istog trenutka spraše u servis, jer ne žele uopće raspravljati o ničemu.

 

Kupio si, ne valja, sad se jebi sa servisom.

 -ne.

sandokan111 ned 17.11.2019 19:07
neutrino kaže...

Ti dođeš u trgovinu, ali te istog trenutka spraše u servis, jer ne žele uopće raspravljati o ničemu.

Kupio si, ne valja, sad se jebi sa servisom.

 I onda ga trazi da ti napismeno rece da odbija primit stvar na reklamaciju, i s tim papirom im salji prijavu na trznu... Nece tebe nitko nigdje sprasit ako ti ne odes sam.

neutrino ned 17.11.2019 19:45
ihush kaže...
neutrino kaže...
sandokan111 kaže...
Xanndros kaže...

Odmah u cetvrtak sam otisao do servisa i sve lijepo objasnio.

Zasto si isao do servisa opce? Zasto ne u trgovinu?

 

Ti dođeš u trgovinu, ali te istog trenutka spraše u servis, jer ne žele uopće raspravljati o ničemu.

 

Kupio si, ne valja, sad se jebi sa servisom.

 -ne.

 Da, govorim iz vlastitog iskustva.

neutrino ned 17.11.2019 19:48
sandokan111 kaže...
neutrino kaže...

Ti dođeš u trgovinu, ali te istog trenutka spraše u servis, jer ne žele uopće raspravljati o ničemu.

Kupio si, ne valja, sad se jebi sa servisom.

 I onda ga trazi da ti napismeno rece da odbija primit stvar na reklamaciju, i s tim papirom im salji prijavu na trznu... Nece tebe nitko nigdje sprasit ako ti ne odes sam.

Ja sam to shvatio kao "riješit ćeš problem sa ljudima u servisu" i poslušao.

Na kraju sam bio zajeban.

 

Da, mogu se ja nadjebavat sa tržnom, fiškalima, zaštitom potrošača i ne znam čime, ali nemam paralelni život u kojem ću se jebat godinama sa birokracijom i hrvatskim pizdunstvom.

 

Moj oblik rješenja je bio "ideš u drugu trgovinu, gdje su ljudi normalni". Platit ću više, ali znam što plaćam - normalnost.

ihush ned 17.11.2019 19:58
neutrino kaže...
..

 Da, govorim iz vlastitog iskustva.

 - iz ne-iskustva. Zato se to i dešava.

 

neutrino kaže...
..

Ja sam to shvatio kao "riješit ćeš problem sa ljudima u servisu" i poslušao.

Na kraju sam bio zajeban.

 

Da, mogu se ja nadjebavat sa tržnom, fiškalima, zaštitom potrošača i ne znam čime, ali nemam paralelni život u kojem ću se jebat godinama sa birokracijom i hrvatskim pizdunstvom.

 

Moj oblik rješenja je bio "ideš u drugu trgovinu, gdje su ljudi normalni". Platit ću više, ali znam što plaćam - normalnost.

 -slušao si savjet trgovca? Odrasla osoba, tvoje odluke-izbor.. no primjetno je da te muči nešto povezano s jebanjem, nadjebavanjem, pizdunstvom.. nešto sexualno? :)

-gle. PRavila i zakoni postoje a stvari se ponekad dešavaju kao na lotu, zgazi te auto, trgovac nategne.. obrišeš nos i nastaviš dalje ili nešto promjeniš. No promijeniti nećeš ništa ako se u ovoj temi ljutiš-svađaš s nekim tko ti nije protivnik nit povezan s tvojim problemom, osim sexualnog za kojeg ni ne želim znati :) čildown i možda se nešto pokrene. Tema služi upravo tome da se to što se debi desilo izbjegne, da drugi nemaju isti problem. Ne možemo vratiti vrijeme u nazad i popraviti tvoje loše iskustvo. + najvažnije, kako kažeš, ti si kupac i biraš gdje ćeš kupiti. Točno, slažem se. dok nešto ne pormjene.. pa i bez razloga, svatko za sebe bira-odlučuje o svemu, pa i to gdje će što kupiti (ili neće).

 

-to nema veze s iznesenom tvrdnjom koja je netočna, zato je tamo odgovor ne. Nien ovo facebook pa da se lajkamo, dok je palac (ne)slaganje s iznesenom tvrdnjom-činjenicom.. ili ispravak i sl.

neutrino ned 17.11.2019 20:40
ihush kaže...

 -slušao si savjet trgovca? 

 Da, slušao savjet, jer je razgovor meni uobičajeni način komunikacije. Žena rekla "to sve rješavate u servisu!". Kaj sam trebo pozvat Čedu Prodanovića odma? 

 

ihush kaže...

 no primjetno je da te muči nešto povezano s jebanjem, nadjebavanjem, pizdunstvom.. nešto sexualno? :)

 Oh, Dave Allen te ugrizo? 

 

ihush kaže...

-gle. PRavila i zakoni postoje a stvari se ponekad dešavaju kao na lotu, zgazi te auto, trgovac nategne.. obrišeš nos i nastaviš dalje ili nešto promjeniš. No promijeniti nećeš ništa ako se u ovoj temi ljutiš-svađaš s nekim tko ti nije protivnik nit povezan s tvojim problemom, osim sexualnog za kojeg ni ne želim znati :) čildown i možda se nešto pokrene. Tema služi upravo tome da se to što se debi desilo izbjegne, da drugi nemaju isti problem. Ne možemo vratiti vrijeme u nazad i popraviti tvoje loše iskustvo. + najvažnije, kako kažeš, ti si kupac i biraš gdje ćeš kupiti. Točno, slažem se. dok nešto ne pormjene.. pa i bez razloga, svatko za sebe bira-odlučuje o svemu, pa i to gdje će što kupiti (ili neće).

Yeah, nauči me kako u životu funkcioniraju ovakve stvari.

 

Ja se ne svađam s tobom, niti se ljutim na ikoga. Krivi dojam imaš, valjda mi je takav rukopis. 

 

Ne nastojim ništa promijeniti, to je za mlade i nadobudne. Iskreno sumnjam da ćeš to promijeniti u ovoj državi, bez obzira koliko si možda pravno gledano u pravu. Vjerojatno nećeš razumjeti ovo, ali nema smisla, jer instant rješenja ima koliko hoćeš.

 

Samo dijelim iskustvo, ništa više.

 

ihush kaže...

-to nema veze s iznesenom tvrdnjom koja je netočna, zato je tamo odgovor ne. Nien ovo facebook pa da se lajkamo, dok je palac (ne)slaganje s iznesenom tvrdnjom-činjenicom.. ili ispravak i sl.

 Ja mislim drugačije, odnosno, da ima veze i također ne vidim koji dio tvrdnje nije točan. Naravno da postoji Sifiz-like tvrdoglavi response, ali eventualna Pirova pobjeda mi ne znači ništa. Na kraju bez obzira na ishod bi sam sebi rekao: "o, budalo, kaj ti je to trebalo?".

MaximumBugovac pon 18.11.2019 17:03

Saljem mailove za neke proizvode, lijepo im na stranici pise provjeriti dostupnost nitko da bi danima prismrdio s odgovorom na moje pitanje o doticnom, nerazumijem kako si jedna trgovina ili taj direktor to uopce dopuste, dali oni uopce citaju mailove, informiraju se o ovakvim iskustvima pa da to poprave ili i u ovoj vukojebini od drzave u tom segmentu ima toliko posla da im se yebe