iPhone

IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

PlayMaker10 pet 14.6.2019 23:30
The Unforgiven kaže...

Vidim ima na njuškalo XS 64GB modela po 5500kn, jel' to isplativo uzet? 

 Ako je nov to je OK cijena, ja prodajem jednom upaljen X za 4500-4600 tako da s obzirom da su to skoro isti mobiteli osim mrvicu boljeg proca i kamere to je realna razlika.

matrix777 pon 1.7.2019 08:08

Pozdrav, imam od nedavno iPhone XR, tijekom noći ostavio sam ga na punjaču no on se sa 40% baterije napunio na 73% i tako je ostalo. Poatorak ne laže, također se i na ikoni vidi da nedostaje jedna trećina baterije. U čemu je problem? Podržava li ovaj model brzo punjenje?

ATJLučko pon 1.7.2019 08:29
matrix777 kaže...

Pozdrav, imam od nedavno iPhone XR, tijekom noći ostavio sam ga na punjaču no on se sa 40% baterije napunio na 73% i tako je ostalo. Poatorak ne laže, također se i na ikoni vidi da nedostaje jedna trećina baterije. U čemu je problem? Podržava li ovaj model brzo punjenje?

Nebih se previše zamarao sa razlogom, ali bih svakako odneo na reklamaciju i tražio novi gadget 

 

Ali da ne bude zabune, učinite prije kolega ako niste do sada prvo softreset pa ako ne bude profunkcioniralo i hardreset, čisto da se potvrdi da problem nije neki do SW-a, jer ovo mi za sada ne djeluje kao HW kvar?! 

Makar, sama po sebi, baterija je dio HW-a, ali mi se nazivno čini da bi reset trebao riješiti “kvar”! 

matrix777 pon 1.7.2019 08:38

Pa da, čudno malo. Prvi put se susrećem sa iPhoneom općenito pa ne znam dali je možda uključena kakva "zaštita", neko sporo punjenje ili što ja znam. Prvo punjenje je odradio do nekih 92%, nisam bio siguran dali je pun dok nisam pronašao gdje se gleda postotak baterije pošto ga nema na početnom zaslonu. No preko noći je došao do 73%.

ATJLučko pon 1.7.2019 08:52
matrix777 kaže...

Pa da, čudno malo. Prvi put se susrećem sa iPhoneom općenito pa ne znam dali je možda uključena kakva "zaštita", neko sporo punjenje ili što ja znam. Prvo punjenje je odradio do nekih 92%, nisam bio siguran dali je pun dok nisam pronašao gdje se gleda postotak baterije pošto ga nema na početnom zaslonu. No preko noći je došao do 73%.

Moram decidirano kazati da ja osobno nisam ali nikada imao takvih problema niti na iP6 Plus, niti na iPad-u Air, a za sada nemam niti na iP Xs Max-u 

Moram kazati i ovo, iP Xs Max nikada osim kada se potrefi ekstremna situacija ne praznim ispod 30% baterije, a punim ga tako da ga stavim puniti i odem spavati, a ujutro ga skinem sa punjača i peri deri kroz dan! 

Palo mi je na pamet, da nije možda problem bio sa nestankom struje po noći, ili slabi napon u utičnici, provjerite sve opcije svakako! 

FiCoO pon 1.7.2019 09:48

A kakve veze ima brzo ili sporo punjenje ako ti se telefon nije napunio do kraja? Kažeš ostavio si ga preko noći, sto znaci da ako spavaš 3 sata prek noci da onda razumijem zašto nije na 100% ali ako uhvatiš barem 5-6 sati sna, telefon ti mora biti na 100% napunjenosti baterije. Brzi punjač će to samo ubrzati na prvih 50% baterije, kako se približavas punom kapacitetu tako se punjenje usporava. Napravi si back-up podataka, restore telefona, i ako i dalje ne bude valjalo, odnesi ga u iStyle ili Agram nek ga pogledaju

Robi1992 sub 5.10.2019 13:25

Imam isti problem sa kamera/slika u galeriji problem..iskljucen icloud za slike i sve i kada slikam i otvorim sliku bude malo zamucena i onda kada zumiram i vratim slika bude oštrija nego kada ju tek otvorim,jel zna neko nesto o tome?

ATJLučko sub 5.10.2019 14:07
Robi1992 kaže...
Imam isti problem sa kamera/slika u galeriji problem..iskljucen icloud za slike i sve i kada slikam i otvorim sliku bude malo zamucena i onda kada zumiram i vratim slika bude oštrija nego kada ju tek otvorim,jel zna neko nesto o tome?

Da nemate kolega moguće aktiviranu onu opciju live photo, možda je do toga ?! 

Zanima me kakva je slika slikana, odnosno tema, neki portret, landscape ili point to shot slika? 

FiCoO sub 5.10.2019 16:43
Robi1992 kaže...
Imam isti problem sa kamera/slika u galeriji problem..iskljucen icloud za slike i sve i kada slikam i otvorim sliku bude malo zamucena i onda kada zumiram i vratim slika bude oštrija nego kada ju tek otvorim,jel zna neko nesto o tome?

 Pogledaj ako ti u donjem desnom kutu vrti bijeli kružić, ako je, skida sliku sa clouda. ako nije, mozda mu duze traje ucitavanje slike.

Dario7 ned 6.10.2019 14:06

Ekipa, jel ima opcija da se ne vidi na lockscreenu tko je poslao poruku/whatsapp/email ?

Znam da pise ime posiljatelja i kad ja pogledam da se pokaze notifikacija a kad pogleda netko drugi samo ostane ime posiljatelja.

Dario7 ned 6.10.2019 17:24

Jesam, ma to mi je vec 7 mob ove godine. Mjenjam na mjesecnoj bazi.
Jedino sam p30 pro imao 3 mjeseca.

Pa za sad mi se full svidja ovaj xs.
Napokon kompaktan mob, oneplus 7pro je na kraju ispalo full prevelik.
U pocetku sam mislio da je ok velicina, ali nisam se mogao priviknut.

Edit: nije to što sam pitao.
Tu sad uopce ne pokazuje tekst od obavijesti.

Ja sam mislio da pokaze samo tipa obavijest (npr email) ali tek kad ja pogledam da pise tekst i od koga je.
Kad izaberes da se vidi obavijest onda druge osobe samo vide tko je poslao poruku/email a ja vidim i tekst od obavijesti.

iDelete sri 9.10.2019 07:40
iDelete kaže...

Pozdrav svima. Kupio sam XS, pa me zanima slijedeca stvar. Je li vama kad uslikate, onako slika kao blago mutna ali cim ju malo zumirate ona se izbistri-izoštri? Hvala unaprijed na odgovoru. 

 Kolega i ja sam o tome pisao u 12 mj prosle godine. Nitko nije odgovorio jer ocitno ljudi nisu primjetili. Ili ako su primjetili nece priznati jer ima iPhone. Jos uvijek je to na mom XS. Isto sam probao iskljuciti Cloud, Live photo, kvaliteta slike, ma sve zivo. A to sam primjetio jer na Mate 10 pro nije bilo toga i kad sam ovaj kupio jbg odmah primjetio. Mozda jesam picajzla ali jbg mobitel Xs koliko sam platio morao bi raditi vrhunski na tim "banalnim" stvarima. 

Robi1992 sri 9.10.2019 23:31

Kolega mene je spasio atj lucko preko privatne poruke uglavnom meni je bio problem u postavkama i bilo mi je podeseno kao onaj stil ekrana nije bio standard nego zoom mode
Znaci postavke-zaslon i svijetlina-prikaz i tu stavis standardno jer kad je uvecano slika bude blago zamucena prije zumiranja,ja rijesio

iDelete čet 10.10.2019 09:15
Robi1992 kaže...
Kolega mene je spasio atj lucko preko privatne poruke uglavnom meni je bio problem u postavkama i bilo mi je podeseno kao onaj stil ekrana nije bio standard nego zoom mode
Znaci postavke-zaslon i svijetlina-prikaz i tu stavis standardno jer kad je uvecano slika bude blago zamucena prije zumiranja,ja rijesio

 Kolega, ja to ne mogu naci pod zaslon i svjetlina. Pogledaj sliku  kako je kod mene kad uđeš u zaslon i svjetlina...