iPhone

IPhone X - [Rasprava]

ibosilj sri 18.9.2019 10:55

Moj Xs kupljen pocetkom prvog mjeseca jos uvijek na 100%. Jedino kaj ne radim s njim je to da ga ne praznim ispod 20%. Preko noci je vecinom na punjacu obicnom, na poslu ako ga zbog nekog razloga ispraznim ispod 60% stavim na bezicni punjac, dopunim do cca 90% i navecer opet ako se spusti ispod 40% ga stavim na punjac, inace ga napunim na poslu drugi dan.

Jumperrr ned 22.9.2019 09:11

Pozdrav moze preporuka nekog servisa u hr za ip x. Naime problem je da mob nije htjeo ocitat karticu, pokusavano je 2 3 puta, stavljena je druga simica, nije ju ocitao no od onda se uopce ne pali. Poslan je u ovlasten servis, garancija je istekla (star 1.5god) no oni hoce mjenjati maticnu sto je jako velika cifra. Mozda postoji koja druga opcija? Hvala, Lp

FuzzyBrain ned 22.9.2019 09:35
Jumperrr kaže...

Pozdrav moze preporuka nekog servisa u hr za ip x. Naime problem je da mob nije htjeo ocitat karticu, pokusavano je 2 3 puta, stavljena je druga simica, nije ju ocitao no od onda se uopce ne pali. Poslan je u ovlasten servis, garancija je istekla (star 1.5god) no oni hoce mjenjati maticnu sto je jako velika cifra. Mozda postoji koja druga opcija? Hvala, Lp

 U koji servis si nosio?

FiCoO ned 22.9.2019 10:03
FuzzyBrain kaže...
Jumperrr kaže...

Pozdrav moze preporuka nekog servisa u hr za ip x. Naime problem je da mob nije htjeo ocitat karticu, pokusavano je 2 3 puta, stavljena je druga simica, nije ju ocitao no od onda se uopce ne pali. Poslan je u ovlasten servis, garancija je istekla (star 1.5god) no oni hoce mjenjati maticnu sto je jako velika cifra. Mozda postoji koja druga opcija? Hvala, Lp

 U koji servis si nosio?

 U ovlašteni servis je napisao da je odnio, što znači da šta god da nije mijenjanje ekrana ili baterije - ide novi mobitel. Ako si iz Zagreba dobri su ti u iKlinika.

FuzzyBrain ned 22.9.2019 10:42

Ako ti iPhone vrisne u roku od godine dana pokriven je sa Apple garancijom. Znaci ide novi mobitel (refurbised). Ako ti ode u roku dvije godine onda ti tu iducu pokriva prodavac. Znaci nejde novi mobitel nego popravak. Ovlasteni je ako se ne varam agram a ako je prosla godina onda bi trebao nosit u ducan gdje si kupio pa onda oni salju dalje. Bar je tako bilo prije cca 2 godine kad sam svoj nosio. 

EDIT: sta nije da maticnu nemogu mijenjat jer je povezana sa faceid-em?

FiCoO ned 22.9.2019 11:22
FuzzyBrain kaže...

Ako ti iPhone vrisne u roku od godine dana pokriven je sa Apple garancijom. Znaci ide novi mobitel (refurbised). Ako ti ode u roku dvije godine onda ti tu iducu pokriva prodavac. Znaci nejde novi mobitel nego popravak. Ovlasteni je ako se ne varam agram a ako je prosla godina onda bi trebao nosit u ducan gdje si kupio pa onda oni salju dalje. Bar je tako bilo prije cca 2 godine kad sam svoj nosio. 

EDIT: sta nije da maticnu nemogu mijenjat jer je povezana sa faceid-em?

 To vrijedi ako je kupljen u hr (eu), ali ako je npr kupljen u Americi onda ne vrijedi 2.god. Pod mijenjanjem matične se podrazumijeva "novi mobitel". U pravu si, FaceID je vezan za matičnu. Od ovlaštenih imaš Agram, iStyle i Smartson(za njega nisam siguran jel još uvijek), i kod svih je ista procedura.

Gogy7 čet 13.2.2020 22:03

Pozdrav, zanima me kako stojite s baterijom? Meni nakon godine i pol baterija je na 86%. Kad bi trebao razmišljati o zamjeni baterije? Neki kazu da kad padne ispod 80 da bi ju bilo pozeljno promjeniti. 

Gogy7 ned 16.2.2020 10:34

Sad sam bas skuzio najveceg potrošača a to je safari.
Safari 29min 14% baterije
Opera 45min 13% baterije

Jeli moguće da je bas tolika razlika i da bas toliko vise trosi safari.
Nastavit cu koristiti operu par dana.

mazy651 sri 4.3.2020 14:57

Lijep pozdrav

Interesira me da li se isplati prelazak sa Ip x kojeg imam vec godinu i pol na Xs Max ili 11(ali ne pro) ? Molim dobar savjet jer vidim po oglasnicima da se za pristojne novce moze dobiti jedan od ova gore navedena dva mobitela.. kak bi se reklo interesira me kaj je pametnija i bolja kupnja za slican novac

Gogy7 sri 4.3.2020 16:05

Imam x godinu i pol, brat ima 11pro. Iskreno nije puno bolji, jedino novija kamera, ali i na x mi je kamera super. Obicni 11 ti nije u rangu X, vec u rangu 8ice. Cekaj bolje novi dizajn. Ovako kad brat i ja stavimo mobitele na stol neznamo koji je čiji, isto mi je i na mom i njegovom. Kazem razlika jedino ultra wide kamera koju opet i ne koristim. Ukratko, po meni, iphone X je jos super mobitel. Mislim ga imati dok ne istekne podrska za novi ios.

FiCoO sri 4.3.2020 16:10

Velika je cjenovna razlika između 11 pro max i 11 običan. Prelazak je ok, imaš brzi face ID koji se osjeti prilikom korištenja, ako su ti kamere bitne onda imaš i to bolje (sami senzor je noviji od x) a imaš i dakako ultrawide. Baterija će ti biti daleko bolja nego na X (vrijedi za oba modela s naglaskom na pro max). Tako da trebaš vidjeti šta ti je bitno, ako se ne pronalazis u ovome, i ništa ti od toga ne daje osjecaj “htio bih ovo promijeniti” onda se drži X

Lora2 pon 25.5.2020 13:35

Pozdrav, imam pitanje..

naime, kupila sam prije 3 mjeseca novi Iphone XS u nekom shopu. Prije dva dana mi je mobitel ispao ma ni sa pola metra na laminat. Bio je u zaštitnoj maskici, te je imao kaljeno staklo. Bila sam se uplašila da nije puknuo ekran, međutim nije... nego se na zaslonu pojavila zelena vodoravna linija i donji dio ekrana je krenuo rikavati. Odnijela sam mobitel u taj shop u kojem je kupljen te su ga oni poslali u Zagreb u Apple servis zato sto je kupljen kao nov uređaj. Mene sad zanima, da li će mi prihvatiti garanciju i popraviti uređaj zato jer vanjskih oštećenja nema, nema ni ogrebotine na mobitelu. A i nije mi jasno kako se nešto takvo moglo desiti a pao je sa toliko male visine i još je bio zaštićen. Hvala vam svima na odgovorima

 

lijep pozdrav

FiCoO pon 25.5.2020 13:47
Lora2 kaže...

Pozdrav, imam pitanje..

naime, kupila sam prije 3 mjeseca novi Iphone XS u nekom shopu. Prije dva dana mi je mobitel ispao ma ni sa pola metra na laminat. Bio je u zaštitnoj maskici, te je imao kaljeno staklo. Bila sam se uplašila da nije puknuo ekran, međutim nije... nego se na zaslonu pojavila zelena vodoravna linija i donji dio ekrana je krenuo rikavati. Odnijela sam mobitel u taj shop u kojem je kupljen te su ga oni poslali u Zagreb u Apple servis zato sto je kupljen kao nov uređaj. Mene sad zanima, da li će mi prihvatiti garanciju i popraviti uređaj zato jer vanjskih oštećenja nema, nema ni ogrebotine na mobitelu. A i nije mi jasno kako se nešto takvo moglo desiti a pao je sa toliko male visine i još je bio zaštićen. Hvala vam svima na odgovorima

 

lijep pozdrav

 Ako ustanove da nema oštećenja ekrana (unutarnje i vanjsko) onda će ti zamijenit ekran i to je to, ali generalno taj problem se događao na X modelima tako da...U svakom slučaju obzirom da je to Appleova garancija, ako nema oštećenja 99% će ti popraviti odnosno zamijenit ekran