iPhone

IPhone X - [Rasprava]

ATJLučko pon 13.5.2019 09:05
semperfidelis67 kaže...

Vjerojatno ce mi samo kompaktnost faliti, i mozda TouchID ako Face ID krepa zbog pada sto sam cuo da se dogadja...

Kolega, molim nemojte baš tako lupati, govorim o FaceID featuresu 

 

FaceID neće sigurno riknuti “zbog samog pada”, već zbog vaše/nečije neopreznosti. 

U svakom slučaju, kao vlasnik 4 godine iP6 Plus mogu potvrditi da mi je na iPXs Max draži FaceID od Fingerprint sensora! 

semperfidelis67 pon 13.5.2019 11:04

U redu... Kolka je onda sansa da mi rikne Face ID kad neoprezno stavim mob u djep, cucnem, a mob ispadne iz djepa na pod, ili se neoprezno pomaknem na kaucu pa mob padne na pod? Podrazumijeva se da je mob u bumperu...

Mobiteli zbog neopreznosti padaju, od najjeftinijih do najskupljih... Mene zanima iskustvo forumasa koji imaju iP-ove s FaceID-jem jesu li imali probleme s istim ukoliko im je mob pao kao u moja dva primjera. Necu se nabacivati s s njim, necu ga testirati, al jbg, dogadja se... 5S mi je tu i tamo pao, SE mi tu i tamo padne, past ce mi i buduci...

Posmatrač pon 13.5.2019 11:07
ATJLučko kaže...
semperfidelis67 kaže...

Vjerojatno ce mi samo kompaktnost faliti, i mozda TouchID ako Face ID krepa zbog pada sto sam cuo da se dogadja...

Kolega, molim nemojte baš tako lupati, govorim o FaceID featuresu 

 

FaceID neće sigurno riknuti “zbog samog pada”, već zbog vaše/nečije neopreznosti. 

U svakom slučaju, kao vlasnik 4 godine iP6 Plus mogu potvrditi da mi je na iPXs Max draži FaceID od Fingerprint sensora! 

 Znaci crknut ce kada ne vozis auto ili bicikl oprezno ali nece crknuti radi pada? A pad se inace desava kad si vrlo oprezan. Ovim neopreznim nista ne pada? Zanimljivo... ;)

NorthBlue pon 13.5.2019 11:58

Zamaraš se glupostima. Ako ti crkne Face ID a mobitel nije oštećen od pada, zamijeniti će ti novim dok je mobitel pod garancijom i problem riješen.
A baš nisam vidio da FaceID se tak lako potraga, evo firmin mobitel pada na sve strane i još uvijek radi. S tim da je jučer pao s 1,8 metara na pločice, bio je u zaštitnoj maski.

FiCoO uto 14.5.2019 00:14

Ako ti Face ID rikne, a nema fizičkih oštećenja, sve ti garancija pokriva...ja imam i pazim ga ali svakom se omakne pa mi je padao ali nikad nikakvih problema...nisu sigurno napravili telefon kojem će otići face id nakon jednog pada, čak ni Apple to ne bi dopustio. Lijepo ga zaštiti i miran si...

naPerk777 pet 24.5.2019 15:39

Molim malu pomoć.

Imam iphone X i dogodila mi se mala nezgoda gdje mi je napuklo stražnje staklo na mobitelu. Pošto u zadnje vrijeme imam problema sa signalom i zvučnikom na mobitelu zanima me mogu li ga slati na servis i hoće li to napuknuće utjecati na garanciju?

CrossDeath sub 25.5.2019 09:49
naPerk777 kaže...

Molim malu pomoć.

Imam iphone X i dogodila mi se mala nezgoda gdje mi je napuklo stražnje staklo na mobitelu. Pošto u zadnje vrijeme imam problema sa signalom i zvučnikom na mobitelu zanima me mogu li ga slati na servis i hoće li to napuknuće utjecati na garanciju?

mozes pokusati, ali gotovo sigurno ti nece popraviti zbog napuknuca stakla

FiCoO sub 25.5.2019 09:52

Neće ti ga popraviti. Možeš probati, ako je pod garancijom, u principu bi morao platiti popravak jer je fizičko oštećenje i onda će ti se zvučnik ili s čim već imaš problema popraviti unutar jamstva

siljo90 ned 26.5.2019 09:35

Ako ga nosiš preko operatera na servis, oni ga moraju poslikati i napisati jel vide kakva oštećenja radi svoje sigurnosti a i radi toga da ako se ošteti u transportu imaju dokaz. Ako je oštećen, napisat će to u nalogu koji dobiješ tako da sumnjam da će proći.

_itsmoriarty ned 26.5.2019 10:39
naPerk777 kaže...

Molim malu pomoć.

Imam iphone X i dogodila mi se mala nezgoda gdje mi je napuklo stražnje staklo na mobitelu. Pošto u zadnje vrijeme imam problema sa signalom i zvučnikom na mobitelu zanima me mogu li ga slati na servis i hoće li to napuknuće utjecati na garanciju?

 zato postiji apple care osiguranje, jbg. 

 

za takve skupe telefone uvijek uzmem osiguranje pa ako se ista pokvari dobijem novi tel. 

FiCoO ned 26.5.2019 11:13
naPerk777 kaže...
A sto ako najljepim neki sticker iza?

Neda mi se ni pitati koliko košta zamjena stražnjeg stakla...

 Možda ti prođe, ali 99% neće. 

 

U ovlaštenom servisu, negdje 5000kn

bloodborne uto 28.5.2019 09:34

buraz osobno na svojem koristi samo prednje i straznje kaljeno bez ikakve maskice. i dosada izuzev zamjene jednom kaljenog iza nije imao problema.
znam da je zamjena na xr oko 3200kn u agramu tak da sve je to tu negdje. previse za riskirat. ili maskica ili kaljeno za straznju stranu i rijesite se muka. :)
narucio sam mu i nekakvu zastitu za kameru, posto on maskice ne fura i nikad nije cak iznenadujuce nikad nije ni bio u situaciji da mu ode ekran ili nes.
dok meni mob pada i uvijek je u kaljenom s maskicom. :/

PlayMaker10 uto 11.6.2019 23:14

Ako je netko zainteresiran za iPhone X 64GB Space Gray, 2 puta upaljen, znaci stanje je 100/100, baterija 100%. 4800 kn. Slušalice nekorištene, punjač i kabel jednom korišteni. Tko je zainteresiran neka se javi u inbox.

beenky sri 11.9.2019 07:12

bas mi se isplatilo nositi mobitel na utrke,umijesto da uzmem neki manji.

- prvo sam trcao 28km sa mobitelom u ruksaku i nakon toga mi prestao raditi FaceID. Vidim da ekipi prestane FaceID raditi nakon pada, sta se dogodi? otkaze sam modul, dal je moguce da je do kontakta (flat kabel, nesto?)

- drugi put sam na planinarenju stisnuo mobitel sa kacigom nakon cega je prestao raditi ekran, prvotno sam mislio da je do kise posto me je na vrhu planine ulovila kisa, sto mi je bilo cudno jer je vodotporan (posumnjao zbog hrde na saraficu kod charging porta)

 

Dal netko ima razbijeni ekran da je voljan posuditi da budem 100% siguran da je samo ekran da ne narucujem bezveze drugi (u planu naruciti OEM refurbished)

 

Hvala

explorer 4 sri 11.9.2019 21:26
mile59 kaže...

jer je iPhone i jer su ljudi glupi ko ku*ac pa daju hrpu para za smeće i nakit od telefona.. govorim to kao bivši vlasnik dva iPhonea, nikad više

 Ma pitam se jer sam se zabezeknuo totalno maloprije. Gledao sam cijene svog Notea 8, znam da su izašli u isto vrijeme, a ovaj X preko 1000kn skuplji od Notea. Ne bih sad ulazio u rasprave koji je mob bolji (kako za koga), al ono, tri velike stvari na strani notea - kamera, baterija i S pen. A ovaj gro skuplji.