iPhone

IPhone 7, rasprava!

MARKOZD15 čet 12.4.2018 18:55

Meni osobno nije, odlicne je velicine i bolje mi je rukovanje s njim nego sa S8/S8+ ili Note 8. Manji iPhone 7 mi je totalno bezveze, uvijek sam za veci model. 

 

Najbolje da odes u iStyle recimo, isprobas 7+ pored svoje sedmice i odlucis se

mazy651 čet 12.4.2018 19:00

Puno hvala na savjetima, otici cu sutra pogledati ga u vip centar imaju ga jos .
Vidim da je neko pitao o kolko doplate se radi, pa odgovor je da bi doplata iznosila 500 kn. Po vama kolko bi realna iznosila zamjena 7mice za 7 plus i doplata otprilike koliko?

zaki23 čet 19.4.2018 15:05

Pozdrav!

Imam problem sa sedmicom, znaci samo na jednom se ugasio i ne mogu ga upaliti, idem spojiti na komp da ga bacim u recovovery mod držeći power i voliume down tipku, komp prepozna da je u modu i pokrenem restore i nakon šzo odradi exstract softwera izvaci grešku da se ne može restorati(broj greške (4014)

molim ako tko ima kakav savijet jer znači ne pojavljuje se ni logo ni ništa samo crni ekran

LP

solaris uto 28.8.2018 15:38

Pozdrav ekipa, 

 

Koja je realna trzisna cijena za iPhone 7 Black 32GB, kupljen u slobodnoj prodaji, pocetkom ove godine, tocnije garancija ide od 01/18. Od prvog dana u bumperu, pazen i mazen bez ogrebotine. 

 

Hvala

mile59 ned 21.10.2018 10:41

koji bi bio razlog da mob na wi-fi troši 1-2 % baterije po satu u stanju mirovanja, čak na 3G ili LTE bolje drži u stand by..

 

dok sam imao 5s preko noći je trošio 3-4%, kad sam kupio sedmicu isto tako.. ovo ljeto je popizdio i stand by katastrofalno drži za iPhone, napravljen restore, postavljen kao novi uređaj i opet isto..

 

ako isključim mobilne podatke i wi-fi tijekom noći potroši 1-2 %, health baterije je super, gdje god pitam nitko nema pojma.. sinoć sam zaspao oko ponoći, jutros do 9 baterija je pala sa 46% na 33%, za iPhone to nije normano.

mile59 čet 25.10.2018 09:37

riješio sam, skinuo sam u nedjelju app Baterry HD+ i ima u sebi mogućnost kalibracije cijelog telefona ( net, wi-fi, glazba ), napravio cijeli test kroz sat i pol i od onda je opet sve normala.. resetirao je brojač na vrijeme uporabe zaslona pa nešto zaista je radio.. ponaša se normalno cijeli tjedan, sinoć je skinuo bateriju sa 77% na 75% u 7 sati mirovanja uz uključen wi-fi

izvone pon 19.11.2018 10:14

pozz,za Black friday cu malo gledat iphone 7 i 8,pa me zanima jesu li uređaji kupljenji u njemačkoj zaključani na njemačke operatere ili može i naš sim unutra? Nisam tolko u iphonevima,a znam da se prije znalo plaćat odključavanje za naše mreže,neznam jel to još aktualno.

 

Hvala,LP

ATJLučko pon 19.11.2018 11:05
izvone kaže...

pozz,za Black friday cu malo gledat iphone 7 i 8,pa me zanima jesu li uređaji kupljenji u njemačkoj zaključani na njemačke operatere ili može i naš sim unutra? Nisam tolko u iphonevima,a znam da se prije znalo plaćat odključavanje za naše mreže,neznam jel to još aktualno.

 

Hvala,LP

Nigdje iPhone nije zaključan, bez obzira gdje ga uzeo 

ocean77 ned 9.6.2019 22:17

Uzimam djetetu neki iPhone pa mi se zbog cijene kao jedini izbor nametnuo iPhone 6S ili mozda iPhone 7...koliko je uopće pametno dati za tako nesto 1000> Kn?
Ima u oglasima nekoliko 6S koji su stari par mjeseci i jos imaju jamstvo dok za istu cijenu nalazim iPhone 7 star 2 godine... uglavnom, zanima me koliko je pametno ici na iPhone star godinu ili dvije ili gledati sto noviji?
Brine me konkretno baterija i koliko kosta zamjena?

ATJLučko ned 9.6.2019 22:39
ocean77 kaže...

Uzimam djetetu neki iPhone pa mi se zbog cijene kao jedini izbor nametnuo iPhone 6S ili mozda iPhone 7...koliko je uopće pametno dati za tako nesto 1000> Kn?
Ima u oglasima nekoliko 6S koji su stari par mjeseci i jos imaju jamstvo dok za istu cijenu nalazim iPhone 7 star 2 godine... uglavnom, zanima me koliko je pametno ici na iPhone star godinu ili dvije ili gledati sto noviji?
Brine me konkretno baterija i koliko kosta zamjena?

Ako bi uzeo od nekog sigurnog, recimo ja sam svoj iPhone 6 Plus poklonio jednom čovjeku koji je dobio dijete i nije mu takvo nešto bilo niti u primisli ili malom prstu, ja bih ga uzeo da sam na tvom mjestu kolega! 

Jedino trebaš znati nekoliko detalja; 

- koliko je jaka bakterija, ja sam svojeg dao nakon četri godine žestokog korištenja sa 85% kapaciteta! Isto je vrlo lako provjeriti! 

- trebaš dobiti mobitel sa ID podatcima; da ga djetetu ili neznam koliko ima cura/dečko godina da ga si može poštelati po svome, po svojem ID profilu, koji se opet vrlo lako da učiniti! 

- da je čim manje oštećen, ogreban, slupan, da je bilo ikakvih popravaka prije na njemu, jer ako ih je bilo, JA GA NEBIH UZIMAO, NITI BADAVE!!!! 

- da su punjač i kabel ispravni, IMEI broj da se poklapa sa onim na kutiji, u specifikacijama da se vidi da je mobitel UZET KAO NOV A NE KAO RABLJEN/REFUBISHED!!!! 

- zbog podrške od nekoliko godina  prema modelu 7, ja bih isključivo išao na taj model, jer 6S ove godine dobiva iOS13 ali nisam siguran da će dobiti iOS14 a model 7 sigurno hoće! 

 

Ako vas kolega zanima još nešto, slobodno upitajte, biti će mi drago dati vam najbolji savjet iz prve ruke  !!!! 

NorthBlue pon 10.6.2019 07:08

Kao što je kolega naveo definitivno bi išao na iP7, 6s je već prestar.
iPhone je najbolji mobitel za djecu, odnosno iOS. Na iPadu sam postavio dosta restrikcija i radi savršeno system wide.

Vjerovatno su i Pixeli dobri sa novim digital wellbeing koliko vidim po netu,jedino su skupi.

Tincha pon 10.6.2019 08:04
ocean77 kaže...

Uzimam djetetu neki iPhone pa mi se zbog cijene kao jedini izbor nametnuo iPhone 6S ili mozda iPhone 7...koliko je uopće pametno dati za tako nesto 1000> Kn?
Ima u oglasima nekoliko 6S koji su stari par mjeseci i jos imaju jamstvo dok za istu cijenu nalazim iPhone 7 star 2 godine... uglavnom, zanima me koliko je pametno ici na iPhone star godinu ili dvije ili gledati sto noviji?
Brine me konkretno baterija i koliko kosta zamjena?

 Ja sam jedan od onih jabučara koji još uvijek na dnevnoj bazi koriste 6s između ostalog i mobitel nema greške. Doduše, ćeram ga na iOS 10 i ne zanima ju me noviji osovi jer i s ovim imam sve što trebam.

Kak kažu kolege, 7 je noviji, nešto bolji i trebao bi duže trajati, ali opet jako ovisi o tome koliko i kako je korišten..sad, na tebi je da vagneš ponude koje imaš.

Što se baterije tiče, internet ti je pun tutoriala i to jako dobrih, a s ebaya i sličnih stranica možeš naručiti novu i to u cjenovnom rasponu od 5-10€ do 20 za što dobiješ i bolju nego što će ti ugraditi u većini servisa.

Zamjene su ti uglavnom 250-400 kn.

 

Usput, ako mu treba nešto jednostavno samo za aplikacije, surfanje i sl. razmisli i o novom iPod touch-u koji je nedavno predstavljen. Praktički i7-(pozivi, kamera i neke sitnice..), za nekih 200-250€ koliko će vjv bit kod nas...

ocean77 pon 10.6.2019 10:22

Malo sam istrazio ponude tu kod mene u OS i neke trgovine/servisi imaju i 6S i 7, ali sve su to mobiteli stari 2-3 godine...cak i 7.
Cijene su za 6S 1999 Kn i u jednoj od tih trgovina/servis mi nude zamjenu baterije koja je sada na 80% health u toj cijeni...novi vakumirani 7 je u istoj toj trgovini 2999...na njuskalu su cijene sarolike, iPhone 7 se nadje za manje od 2000, a u Centar tehnike imaju potpuno nove iPhone 6S 32GB sada na akciji za oko 2300 Kn...nisam ni sam pametan sta uzeti, potouno novi 6S ili 7 polovan pa gledati da je sto noviji i u sto boljem stanju.

ocean77 uto 11.6.2019 23:09

Zahvaljujem svima koji su odgovorili, na kraju sam uzeo iPhone 6S u stanju kao da je potpuno nov, bez ijedne crtice za neku smijesnu cijenu.

Battery health kaze 85%, baterija nije neki spektakl, ali cini mi se da je to u skladu sa novom...umjereno koristenje i nategne dan.

Imamo iPad pa tako i punjac i na taj punjac se dosta brze puni pa opet nije neka tragedaija ako treba na punjac nesto ranije.

 

iOS 13 dobiva koliko sam vidio, ali jos nije dostupan...zna netko kada dolazi?

ethan sri 3.7.2019 12:42

Imam iPhone 7 (32 GB) dvije godine. Nikad nisam imao problema, mobitel je u solidnom stanju, baterija solidno traje.

Garancija je istekla početkom lipnja, a prije kojih tjedan dana (dakle, dva tjedna nakon isteka garancije ) dogodilo mi se sljedeće:

 

Jednog jutra dočekala me obavijest da "Home tipka možda ne radi". Istovremeno se na ekranu pojavila zamjenska tipka koju mogu slobodno pomicati po ekranu kako mi odgovara, i zamjenjuje Home tipku utoliko što se pomoću nje prelazi iz jedne u drugu aplikaciju.

Zapravo, jedina funkcija koju ne obavlja je očitavanje otiska prsta. Za privremeno rješenje sasvim OK.

 

Otišao sam u City centar, u iStyle, jer su oni kao Appleov ovlašteni servis.

Neću sada pisati o neljubaznom osoblju, o pristupu kao da od njih tražim nešto besplatno, općenito o nedostatku osnovnog bontona. Neću o tome. 

Nisu mi ni pogledali mobitel (doslovno ga nisam izvadio iz džepa), pitali su samo koji je model, a kad sam rekao da je iPhone 7, rekli su da bi trebalo mijenjati cijeli ekran i da to za iPhone 7 košta 1.600 kn.

 

OK.

 

Odem na web iKlinike, i vidim da je jedna od usluga koje nude zamjena Home tipke. Ne pišu cijene (ili ih ja nisam vidio), ali pretpostavljam da bi trebalo biti značajno manje od iStyleovih 1.600 kn.

Osim toga, pogledao sam na YouTubeu nekakve junake što su sami sebi rastavljali sedmicu i popravljali Home tipku. To se ipak ne usudim.

Ali poanta je da je očito moguće popraviti/zamijeniti Home tipku, bez da se mijenja cijeli ekran. Zašto to iStyleu nije u interesu, ne znam. Ali pretpostavljam.

 

Pitanje za naciju glasi:

Ima li tko iskustva sa zamjenama ili popravkom Home tipke? Gdje se to može obaviti (po mogućnosti ST i okolica, ali može i ZG), koliko otprilike košta i koliko bi otprilike trajalo?