iPhone

IPhone 7, rasprava!

ATJLučko uto 5.1.2016 13:26

Došla nam je 2016 godina, a sa njom je u nailasku nova generacija Apple mobilnog gadgeta, iPhone 7! 

Obzirom u zadnje vrijeme polako curkaju informacije o njemu, vrijeme je da se o njemu kao takvom otvori tema, koja se nadam se će trajati podosta dugo i plodonosno! 

U benefit otvaranja ove teme, stavljam niže link koji će dodatno zakuhati pričicu o mobilnim gadgetima sutrašnjice, kao i o standardima koji će se u sklopu njih primjenjivati! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/report_from_iphone_7_supply_chain_says_no_35mm_audio_jack-news-15855.php

R36 uto 5.1.2016 13:32
ATJLučko kaže...

Došla nam je 2016 godina, a sa njom je u nailasku nova generacija Apple mobilnog gadgeta, iPhone 7! 

Obzirom u zadnje vrijeme polako curkaju informacije o njemu, vrijeme je da se o njemu kao takvom otvori tema, koja se nadam se će trajati podosta dugo i plodonosno! 

U benefit otvaranja ove teme, stavljam niže link koji će dodatno zakuhati pričicu o mobilnim gadgetima sutrašnjice, kao i o standardima koji će se u sklopu njih primjenjivati! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/report_from_iphone_7_supply_chain_says_no_35mm_audio_jack-news-15855.php

 Tako rano otvarat temu nema smisla. O uređaju se j... ne zna ništa. Aj razumijem da netko otvori temu od S7 jer stiže za 2mj ali za mob koji će izaći u 9mj...

ATJLučko uto 5.1.2016 13:52

Pogleč te kolega to ovako! 

U samom početku, mogu se okladiti da Samsung S7 u globalu neće puno previše se razlikovati od S6, čisto zato jer oni tamo "Dudeki" nemaju blagu viziju kuda i kako sa dizajnom! Možda će učiniti nešto sa specifikacijama ukupno, globalno, ali će to ionako uzimati oni ljudi koji su još uvijek u društvu sa S4 ili S5 mobilnim gadgetima, pa da se eto ponovimo malo! 

Što se tiče samog iPhone 7, u samom startu je najavljeno da se dizajn uvelike znakovito mijenja, kao prvo! 

Kao drugo, izgleda da će se odustati od klasičnog sustava slušalica, pa će u samom startu u pakiranju ( možda, to bi bilo ostvarenje jednog od mojih mokrih snova ), biti spakirane BT slušalice! 

Obzirom će se poraditi i na kabelima i utoru za punjenje, novi standard, može se napokon konačno očekivati stereo zvuk, onaj kod snimanja, što će netko popratiti sa opravdano ironijom, ali jebi ga, neka ih, govorim o onima u Apple-u, konkurencija i ono što nude natjeraju da meni, čitaj svim userima Apple gadgeta ponude što je stvarno po normalno danas, da ne spominjem više od 128GB interne memorije! Gdje ja očekujem čak i 512GB mogućnost! 

Još kada bi bila potvrda nekako vodonepropusnosti i certifikat IP68, dugoročno, kada izađe iPhone 7S Plus, neće biti sretnijeg iOvna od mene  !!!!

SimeKZ uto 5.1.2016 13:54
ATJLučko kaže...

Pogleč te kolega to ovako! 

U samom početku, mogu se okladiti da Samsung S7 u globalu neće puno previše se razlikovati od S6, čisto zato jer oni tamo "Dudeki" nemaju blagu viziju kuda i kako sa dizajnom! Možda će učiniti nešto sa specifikacijama ukupno, globalno, ali će to ionako uzimati oni ljudi koji su još uvijek u društvu sa S4 ili S5 mobilnim gadgetima, pa da se eto ponovimo malo! 

Što se tiče samog iPhone 7, u samom startu je najavljeno da se dizajn uvelike znakovito mijenja, kao prvo! 

Kao drugo, izgleda da će se odustati od klasičnog sustava slušalica, pa će u samom startu u pakiranju ( možda, to bi bilo ostvarenje jednog od mojih mokrih snova ), biti spakirane BT slušalice! 

Obzirom će se poraditi i na kabelima i utoru za punjenje, novi standard, može se napokon konačno očekivati stereo zvuk, onaj kod snimanja, što će netko popratiti sa opravdano ironijom, ali jebi ga, neka ih, govorim o onima u Apple-u, konkurencija i ono što nude natjeraju da meni, čitaj svim userima Apple gadgeta ponude što je stvarno po normalno danas, da ne spominjem više od 128GB interne memorije! Gdje ja očekujem čak i 512GB mogućnost! 

Još kada bi bila potvrda nekako vodonepropusnosti i certifikat IP68, dugoročno, kada izađe iPhone 7S Plus, neće biti sretnijeg iOvna od mene  !!!!

 Tebi je jasno da pricas o Appleu ? BT slusalice... hahahahaha. Ova je vrhunska. 

 

A tema je skroz beskorisna, osim nagadanja o par patenata ( debilno rezanje 3,5mm jacka da bi se jos stanjio mobitel neam smisla, pogotovo kad svi zele napraviti unverzalni port ). 

R36 uto 5.1.2016 14:04

@ATJLučko da ne ulazim u debatu. Ovo o čemu ti pričaš su tvoja nadanja i snovi. Ja tebe razumijem...normalno da bi kao korisnik htio neke nove stvari.,ali jedino što je sigurno je novi procesor - ovo ostalo je mlataranje prazne slame. Strpi se čovječe...ima još dosta do izlaska Iphone 7. Prvo stižu premjere S7 i G5.

 

Što se tiće S7 - vidjet ćemo za 2mj., opet kažem za S7 ima smisla otvarat temu jel svaki dan izlaze nove informacije...

 

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S7-and-S7-Edge-to-feature-water-resistance-large-batteries-and-always-on-screen-functionality_id77119

 

ps. tema se otvara par dana prije premjere a ne 9mj

 

 

bubimir13 uto 5.1.2016 21:01

Neka teme, ima vremena za leakove i diskusiju, pa što da ne i malo klasičnog flejma 

 

Ono što ja očekujem je ne toliko radikalno izmjenjen dizajn (sjećamo se prijelaza sa 4s na 5), i dalje mesa oko ekrana na izvoz, još bolji i ''revolucionarniji'' touch ID, premda neam pojma zašto treba još brže od ovoga jer je i ovo pretjerano, i dalje mono zvučnike, kapacitativno još manju bateriju ali istog vijeka trajanja uz sličan ali štedljiviji procesor, istu kameru sa možda nekim gimmickom više, možda OLED ekran ali iste rezolucije i lightning utor slušalice ne BT one. I još poneko iznenađenje da se zapitamo šta je novo u ''novom i najboljem iPhoneu do sada''. Bilo bi čudno da nije tako...

bubimir13 uto 5.1.2016 21:17

Sjećam se kad je HP na Windows Mobile platformi silovao 2.5mm utore. Nije dugo potrajalo. Možemo se mi slagat ili ne slagat ali obrlatit će Jabuka ljude i uređaji će se prodavat, taman da dolaze bez ikakvog drugog utora osim Lightning. Ili da dolaze bez modula baterije, a modul baterije se može naknadno kupit za 199$ sa malom grbom na sredini. 

ATJLučko sri 6.1.2016 12:54
maks0806 kaže...

Cek ti ozbiljno govoris nekome o dizajnu sa referencom na iPhone-e?

Ako je ovaj post bio referiran na mene, da ti i odgovorim! 

Obzirom sam generalno puno više zainteresiran za Apple gadgete uopće od android u cjelini cijele ponude, tako s vremena na vrijeme pronađem i pokoju insidersku informaciju koju objave razni internetski portali o nadoilazećim novostima o novitetima! 

Tako sam prije neki dan prije nego sam uopće otvorio ovu temu, uočio jedan članak koji je ponudio render, iz kojeg je razvidno kako "bi se možda" Apple na iPhone 7 vratio donekle dizajnu iPhone 4/4S modela, s razlikama u gabaritima primarno, sa prednjim staklom koje će i dalje biti zakrivljeno, pa i sa nekim novim materijalima koji bi se trebali/mogli koristiti u izradi! 

U trenutku kada sam uočio da je "procurila" informacija, da će novi iPhone 7 Plus imati 256GB interne memorije, ja sam odreagirao i otvorio temu, obzirom mi se učinilo vrlo zanimljivim moći popratiti kuda će sve ići predviđanja o "novom" iPhone gadgetu, i do kuda ustvari će priča sama uspijeti doći! 

Kome smeta ova tema, neka ju zaobiđe elegantno i neka odskakuta u konjićevom skoku. 

 

Evo sam pronašao link na članak koji je sve ustvari i započeo vezano uz ovu temu! 

 

LINK; http://mob.hr/iphone-7-procurili-prvi-renderi/

4mal kaže...

 ATJLučko zar ti nije bilo dosta jucer

Takvih  ili  kao vi kolega, dosta mi je još od prije prekonekoliko godina !!!! 

 

Nadam se da ste u svakom slučaju zadovoljni mojim odgovorom!!!! 

maks0806 čet 7.1.2016 15:30

Još da temu ne otvori okorjeli fanboj bilo bi u redu. Al kad već provociraš, da odgovorim: pljujem na appleov dizajn kad je iphone 6+ dulji od nexusa 6 uz 0.5 inca manji ekran. I one sive plastične trake za antene su predivne, slažem se! Ustvari, i ja jedva čekam ip7 nakon ergonomske i dizajnerske strahote kao što su ip6/6s/plus

ATJLučko čet 7.1.2016 16:57
maks0806 kaže...

Još da temu ne otvori okorjeli fanboj bilo bi u redu. Al kad već provociraš, da odgovorim: pljujem na appleov dizajn kad je iphone 6+ dulji od nexusa 6 uz 0.5 inca manji ekran. I one sive plastične trake za antene su predivne, slažem se! Ustvari, i ja jedva čekam ip7 nakon ergonomske i dizajnerske strahote kao što su ip6/6s/plus

Kolega, ne možete se toliko nisko vi spustit, da bi mene mogli uvrijediti, ako vam je to bila namjera! 

Ne sramim se etikete "okorjelog fanboja", a iOvnom se rado prozivam i sam bez potrebe takvih kao vi, 

TO JE PO MOJEM UKUSU GADGET!!!!!!! 

 

Ja nikoga a ponajmanje vas, ne provociram, i ono što ima veze sa mojim ukusom, bilo bi glupo da se svidi i vama, a još gluplje je vaš način komunikacije gdje sami sebe etiketirate kao jednu vrstu "homofoba" koji mene pokušava uvrijediti jer sam siroceko zaglupljen, zaluđen i totalni je iOvan, bez mozga, ukusa, novca, razuma, ...!!!! 

 

To što vi hraćkate na "nečiji" dizajn, kako to jako zaboli dizajnere linije iPhone 6/6S/6 Plus/6S Plus, a pogotovu njihove vlasnike, ne možemo danima spavati, ali zato slatko spavamo noćima! 

 

Uvjeren sam da ste u zadnjih 6 godina, imali pokoji mobilni gadget, paaaaaa, kada ste već toliko esteta, give me a whisper, koje ste to TOLIKO estetski ergonomske gadgete imali, čisto da potvrdimo da ste esteta PAREXCELANCE! 

ATJLučko čet 7.1.2016 18:27
robee1 kaže...

Koji cirkus od teme o necemu sto jos uopce ne postoji a postovi se svode na osobno prepucavanje. Molim admina da ovu temu obrise !

Cijenjeni kolega, a da pokušate nešto pametno, koncizno, u svezi sa nadoilazećim gadgetom napisati? 

Što se dotikavle "nepostojećeg", to je gadget u dolasku, u roku manje od nekih 200 dana, a ne nekakv SF o zvijezdama udaljenim 369 milijardi svjetlosnih godina! 

U svezi prepucavanja, prepucavaju se samo troleri i fanboy-i drugih OS-ova, pa i hejtero troleri kao vaša malenkost, koju ako smeta komentiranje i nadoilazećim Apple gadgetima, lijepo molim da preskoče konjićevim skokom ovu temu, all right dude?????  

Apropos brisanja teme, izgleda da ću stvarno morati uzeti pretplatu, da bih mogao JA, obrisati ovakve "biser" postove! 

Lijep vam pozdrav kolega, do idučih ali "pametnijih vaših" postova!

ATJLučko sub 9.1.2016 14:53
SimeKZ kaže...

 Ima ih i bez appleovog udruzivanja sa jos jednom komercijalnom prevarom. Cak i za manje novce od ovih 1700kn sta se spominje u tekstu. Ne znam sta si toliko napaljen kad ce se 1450% prodavat zasebno i to za paprenu cijenu.

Vidite kolega, ako se i ne slažemo u stavovima, i posebice u razmišljanjima, to nije razlog da ne očekujem da se neće Apple gadget prodavati "SA" BT slišalicama, pa bile to one kakve god! 

Osobno vjerujem da ste vi osobno deeeeeebeeeeeeeelo u krivu, i da će me dolaskom istog na tržište činjenice potvrditi u komentiranjima! 

bubimir13 kaže...

Jer očekuju ''inovaciju'' 

Opet jedan "biser pametnjaković"! 

Koliko to neće biti generalno inovacija, u jednu ruku će i biti! 

Upravo kao što je Samsung započeo sa "Edge" ili "Note" sa stylusom eru, ere! 

U dizajnu mobilnog gadgeta, odnosno načina povezivanja i komunikacije, to bi moglo biti i inovacija i WOW efekt! 

A možda i flop of decade, vrijeme će pokazati što će biti, i kako! 

SimeKZ sub 9.1.2016 14:56

Mene samo zanima samo kako to moze bit inovacija kad BT slusalice postoje i mozes ih kupiti za bilo koji model ili OS. Stvarno mi to nije jasno eto. A to da ce apple staviti BT slusalice kao paket sa mobitelom umjesto slusalica ''na zicu''... ja ne vjerujem da ti mislis da uopce postoji mogucnosti. 

bubimir13 sub 9.1.2016 16:15

Ne moram ja bit ''biser pametnjaković'' (inače, to je bio sarkazam s moje strane d'oh) ali izbacivanje 3.5mm utora je već viđeno i NEprihvaćeno kao standard. Tamo negdje između 2006. i 2008. bilo je jako popularno tadašnjim proizvođačima ondašnjih smartphonea sa Windows Mobile 5 i 6 sustavom izbacit 3.5mm utor i kombinirat ga samo sa USB mini utorom. Tko je imao Toshiba Portege modele ili recimo jedan od meni najdražih uređaja ikad HTC TyTn II je također imao kombinirani ulaz. Ne moram ti reći da to nije zaživjelo iz čisto praktičnih razloga a i tada se moglo audio opremu povezivat sa BTom, čisto da izbacimo taj argument wirelessa. 

Nadam se da to ipak neće napravit, ali ako i naprave, kultističko ponašanje će doprinjet tome da se to ipak nekako prihvati a Samsung će to naravno iskopirat ako bude bilo moguće. 

 

Meni osobno idiotski potez al znam da ''ajfoničarima'' neće bit bitno jer eto, najbitnije iz aplikacije u aplikaciju šeta za milisekund kraće nego na Androidu. (sarkazam)

zvonac sub 9.1.2016 16:41
bubimir13 kaže...

 

Meni osobno idiotski potez al znam da ''ajfoničarima'' neće bit bitno jer eto, najbitnije iz aplikacije u aplikaciju šeta za milisekund kraće nego na Androidu. (sarkazam)

 Mora da si razočaran sa Z5 pa frustracije bacaš ovdje među "ajfonaše", nećeš razbojniče

 

Nego, šalu na stranu, do izlaska sedmice još ima dost vremena, a do onda ko živ ko mrtav, al kad se već igramo pogađanja, nekak si mislim da bu ipak zadržali 3.5 za slušalice, a i ak nebu, neće se niko bunit, uglavnom blagajna od epla bu se punila dost velikom brzinom

bubimir13 sub 9.1.2016 19:55

Jajajajaja nisam ja ko ti da skačem  

 

Isto tako šalu na stranu, +1 za ovo da zadrže slušalice jer u tom slučaju trendovi za cijelu industriju se mjenjaju a meni se neda kupovat nešto što sam dosad dobivao džaba uz skupi telefon.

A o zaradi, ona će bit nepobitna, samo imam nekak filing da bude manje prodanih uređaja u odnosu na običnu 6icu, već se sad čuju glasine da proizvođači djelova za 6s dobivaju manje narudžbe, tj. revidira se broj isporuka telefona u cjelini. Bit će zanimljivo do ljeta u svakom slučaju