iPhone

iPhone 11 - Rasprava

sardax čet 7.11.2019 13:53
Cordas kaže...
sardax kaže...
Cordas kaže...

 

u iStylea u Splitu. 2.350,00 kn cca.

Najbolja stvar. Odlične su. Kažem ti, nisu najbolje, ali sve zajedno su 10/10.

Iskreno sam očekivao da će biti i skuplje kad dođu kod nas. Ne znam isplati li se 1000 kn više u odnosu na "obične" airpodse? 

 

Meni airpodsi nisu opcija, jer mi ispadaju iz uha :) A na noise cancel sam se navikao i razmazio još od HTC-a 10 :) Ovo je milina, kompaktnost, rad, ne osjećaš ih u uhu i ne ispadaju :)

Cordas pet 8.11.2019 10:02

Evo me nakon dobrih 6-7 godina androida ponovno na iPhoneu. Nisam se odlučio za 11-icu jer mi je rabljeni XS bio puno jeftinija opcija, a našao sam ga u mint stanju tako da sam njega ipak uzeo. Ono što sam odmah primijetio je da mi je baterija bila bolja na pocophonu od 2k kn, također i kamera u low ligtu 

 

Sad kreće privikavanje. Fali mi već puno stvari sa androida... Recimo nema neke konkretne odvojene kontrole glasnoće kao što ima na androidu, ili ja nisam našao? I navikao sam na razne tap to turn off po ekranu da bih ugasio ekran, a ne stiskanje power tipke stalno. Jel postoji tako šta na iPhoneu? Recimo bar da ima neki app na koji klikneš da se mob zaključa, to bi bilo super. 

I ovo što se pali ekran na svaku notifikaciju, to koliko vidim nije moguće isključiti, osim ako je DND mode uključen? Malo bezveze. 

Sil pet 8.11.2019 11:09
Cordas kaže...

Evo me nakon dobrih 6-7 godina androida ponovno na iPhoneu. Nisam se odlučio za 11-icu jer mi je rabljeni XS bio puno jeftinija opcija, a našao sam ga u mint stanju tako da sam njega ipak uzeo. ...

 I onda odmah na temu iPhone 11. 

 

Što se ostalih stvari tiče koje si nabrojao... Ako misliš emulirati Android na iOS, to ne ide baš tako... Možeš ostati u Google okruženju jer su Google aplikacije odlične i na iOS, ali žaliti se kako iOS nema ovo ili ono što postoji na Androidu nema baš previše smisla. Ja sam isto prešao nakon dugo vremena na iPhone (ako ne računam kratke izlete na osmicu s iOS 11). Iskreno da ti kažem, kao da sam na odmoru...  Sve radi kako je predviđeno da radi. E sad, to 'predviđeno' može biti problem za neke ljude, uključujući i tebe vidim. Daj si malo vremena i vidi da li se možeš uklopiti u iOS... Ako ne, vrlo brzo se vratiš nazad i ne gubiš previše jer iPhone, jelda, drži dobro cijenu.

mile59 pet 8.11.2019 11:12

Dobro dosao na iOS, sve sta si pobrojao na iOS-u nije i nece postojati, ovo za notifikacije na zakljucanom zaslonu se mozes poigrati u obavijestima

I puno srece s baterijom, ovo da je losija nego na pocu je normalna stvar kad XS ima 1000 maH manje, potpuno ne itno sto je mobitel puno skuplji, vaznija je stvar sto ces ga nakon godinu do godinu i pol starosti puniti obavezno dvaput dnevno jer im je batka jako, jako slaba tocka

Cordas pet 8.11.2019 11:18
Sil kaže...

 I onda odmah na temu iPhone 11. 

 

 

Pardon zbog ovoga  Raspitivao sam se na prošloj stranici za savjete koji mob da uzmem pa reko odmah ću ovdje i napisati dojmove. 

mile59 kaže...
Dobro dosao na iOS, sve sta si pobrojao na iOS-u nije i nece postojati, ovo za notifikacije na zakljucanom zaslonu se mozes poigrati u obavijestima

I puno srece s baterijom, ovo da je losija nego na pocu je normalna stvar kad XS ima 1000 maH manje, potpuno ne itno sto je mobitel puno skuplji, vaznija je stvar sto ces ga nakon godinu do godinu i pol starosti puniti obavezno dvaput dnevno jer im je batka jako, jako slaba tocka

Znam da, samo sam usporedio kako mobitel od 2k kn ima dosta prednosti u odnosu na ovog četverostruko skupljeg. Ali, bio sam svjestan svega tog kad sam ga kupovao. Ja osobno inače ne trebam više od 2h SOT-a dnevno (jer sam na desktopu većinu dana gdje obavljam sve) tako da mi baterija ne bi trebala biti problem, ali me kvaliteta kamere u low lightu dosta negativno iznenadila.

 

Ovako osim onog što sam nabrojao ne bi trebalo biti problema. Već sam našao brdo dobrih i zgodnih stvari. O sinkronizaciji između macbooka i iOS-a ne treba trošiti riječi 

ParaNO1d pet 8.11.2019 11:27
Cordas kaže...
Sil kaže...

 I onda odmah na temu iPhone 11. 

 

 

Pardon zbog ovoga  Raspitivao sam se na prošloj stranici za savjete koji mob da uzmem pa reko odmah ću ovdje i napisati dojmove. 

mile59 kaže...
Dobro dosao na iOS, sve sta si pobrojao na iOS-u nije i nece postojati, ovo za notifikacije na zakljucanom zaslonu se mozes poigrati u obavijestima

I puno srece s baterijom, ovo da je losija nego na pocu je normalna stvar kad XS ima 1000 maH manje, potpuno ne itno sto je mobitel puno skuplji, vaznija je stvar sto ces ga nakon godinu do godinu i pol starosti puniti obavezno dvaput dnevno jer im je batka jako, jako slaba tocka

Znam da, samo sam usporedio kako mobitel od 2k kn ima dosta prednosti u odnosu na ovog četverostruko skupljeg. Ali, bio sam svjestan svega tog kad sam ga kupovao. Ja osobno inače ne trebam više od 2h SOT-a dnevno (jer sam na desktopu većinu dana gdje obavljam sve) tako da mi baterija ne bi trebala biti problem, ali me kvaliteta kamere u low lightu dosta negativno iznenadila.

 

Ovako osim onog što sam nabrojao ne bi trebalo biti problema. Već sam našao brdo dobrih i zgodnih stvari. O sinkronizaciji između macbooka i iOS-a ne treba trošiti riječi 

Nije do uređaja, nego do OS-a. Ja sam osobno bio prije na iPhoneu i zadnje 2 godine sam na S9 i S10 i također me neke stvari nerviraju kod Samsunga i Androida tako da nema savršenog mobilnog iskustva.

Sil pet 8.11.2019 11:30

Sve je to vrlo subjektivno. Meni recimo također nedostaju neke stvari sa Androida (zadane aplikacije, AOD...) ali mi se puno više sviđaju neke nove stvari na iOS. Vrlo subjektivno... Od osobe do osobe.

Motorino pet 8.11.2019 14:09

Ja sam se konačno malo priviknuo na ios nakon 2 tjedna sa iphoneom 11. Dobro je netko gore napisao da nema savršenog telefona, sve ima svoje. Ako me baš bude nevirao telefon drži cijenu šta je je, iako sumnjam da ću ga prodavat.

 

Jučer je došao 13.2.2 i s njim novi modem firmware. Nakon 2-6 mbita (testirao sam svakih nekoliko dana) sad po prvi put vuče maksimalnih 10 (tele2, bonovi). Meni osobno ne treba neka strašna brzina ali lijepo je vidjeti poboljšanje. 

 

Za sad sam vrlo zadovoljan telefonom.

 

Cordas čet 14.11.2019 18:58

Evo uzeo sam i ja Airpods pro, nije mi imalo smisla uzimati obične za nekih 700 kn razlike. Nekih 2000 kn su pro trenutno u linksu. Malo je reći da sam oduševljen. Najviše me oduševila udobnost jer imam osjećaj kao da mi niti nisu u ušima. 

PlayMaker10 čet 14.11.2019 21:44

Razmišljam o prelasku sa S10 Plus na iPhone 11 Pro, da li je netko napravio sličan pralazak, usporedba baterije, sa samim iOS-om sam upoznat jer sam imao X do nedavno, samo je baterija bila loša i zbog toga sam ga prodao.

ibosilj čet 14.11.2019 21:56

Sto se tice baterije na 11-ici nemozes promasiti niti s jednim. 11 pro i 11 su tu negdje, obicni 11 mozda malo dulje drzi, dok je pro max jos bolji, ako ti ne smeta velicina. Anandtech-ov test baterije je po meni najprecizniji, tj. najvise se slaze s mojom potrosnjom na uredajima koje sam imal tak da to mozes uzeti za usporedbu. Makar ovde na grafu nema neke razlike izmedu exynos i sd verzije s10 a procital sam da dosta ljudi ima problema s standbyom na s10. Doduse ak ides na iphone s tim nemas problema sigurno. 

ATJLučko čet 14.11.2019 22:38
PlayMaker10 kaže...

Razmišljam o prelasku sa S10 Plus na iPhone 11 Pro, da li je netko napravio sličan pralazak, usporedba baterije, sa samim iOS-om sam upoznat jer sam imao X do nedavno, samo je baterija bila loša i zbog toga sam ga prodao.

U mojem slučaju, govorim ustvari o prijatelju koji već dulje vrijeme ima X, i nema NIKAKVIH problema sa bakterijom, niti sa bilo čime vezanim za njega! 

U čemu je konkretno bio problem kod vas, makar pretpostavljam da ste bili malo zahtijevniji korisnik, samo to ?! 

ibosilj čet 14.11.2019 22:48

Ja sam imal xs prije 11 pro max, xs i x su vise manje isti kaj se tice baterije i cesto sam znal navecer oko biti ispod 20%. U standbyu dobro drzi ali ipak je to dosta mali kapacitet 2700 mAh za neke koji dosta koriste mobitel kroz dan, makar imal jako stedljivi procesor i ostalo.

PlayMaker10 pet 15.11.2019 11:19
ATJLučko kaže...
PlayMaker10 kaže...

Razmišljam o prelasku sa S10 Plus na iPhone 11 Pro, da li je netko napravio sličan pralazak, usporedba baterije, sa samim iOS-om sam upoznat jer sam imao X do nedavno, samo je baterija bila loša i zbog toga sam ga prodao.

U mojem slučaju, govorim ustvari o prijatelju koji već dulje vrijeme ima X, i nema NIKAKVIH problema sa bakterijom, niti sa bilo čime vezanim za njega! 

U čemu je konkretno bio problem kod vas, makar pretpostavljam da ste bili malo zahtijevniji korisnik, samo to ?! 

 Zapravo da, nisam prezahtjevan korisnik X ima odličan stand by ali kod korištenja se baterija dosta brzo troši, imao i i Silver i Space Gray, oba nova. S10 Plus mi ima odličnu bateriju ali kod njega mi pak veličina ne odgovara, jednostavno meni osobno ne odgovaraju ti veći mobiteli. Kad je 11 u pitanju, samo Pro dolazi u obzir radi ekrana, XR/11 ekrani su preloši za moj ukus. 11 Pro mi se čini kao top uređaj, odlična baterija, "kompaktno" kućište. S10 je bila moja početna ideja jer sam imao S9/iPhone X u isto vrijeme i ti gabariti su mi jednostavno savršeni. A ništa probat ću onda taj 11 Pro, X mi je bio super a ako je baterija toliko bolja koliko se piše onda mi se to čini kao ono što tražim.

R36 pet 15.11.2019 22:12

Kolege...da li tko od vas koristi IPhone 11 ali da ima dual sim?  Suprugi bi složio službeni A1 nano sim, a e-sim privatni od T-coma. 

 

Da li ste kupili 18W punjač za IPhone 11??, jer mi nema nikakvog smisla IPhone 11 punit 4h.

 

 

Cordas pet 15.11.2019 22:38
Sil kaže...
Kupio ove Ugreen punjače. Odlični su, jedan i drugi. Brzo punjenje radi bez problema. Rijetko ih koristim jer uglavnom punim bežično ali kad zatreba tu su.

Koji wireless charger si uzeo? 

Mitch pet 15.11.2019 23:39
R36 kaže...

Kolege...da li tko od vas koristi IPhone 11 ali da ima dual sim?  Suprugi bi složio službeni A1 nano sim, a e-sim privatni od T-coma. 

 

Da li ste kupili 18W punjač za IPhone 11??, jer mi nema nikakvog smisla IPhone 11 punit 4h.

 

 

Ja imam 18W punjac od Pixela.

 

Bitno je samo da je USB-C i 3.0A, a ne USB-A.

Hornet_93 sub 16.11.2019 16:00

gledam malo ovaj iphone 11 obični, jako fini mob. trenutno sam na pixel 3a, iako radi sve kak spada i kamera je vrhunska, možda bih ipak prešao prvi put na apple, jer tih 5 god soft ažuriranja i ultra wide kamera su mi stvarno zapeli za oko, a i iza te kupovine ne bih ništa novoga uzimao min 4-5 god.

 

pa ak ima netko obični iphone 11 i imao je je pixel 3 ili 3a, može povuć kakvu paralelu između kamera i najvažnije battert life? tnx!

Sil sub 16.11.2019 18:49

Kamera i baterija odlični. Ne moraš brinuti oko toga. Bolje pogledaj da li će ti iOS odgovarati. Ovo je dobra godina za prelazak jer običan 11 ne zaostaje puno za pro modelima. Nedostaci su dobro poznati i ako nije nešto što znači, dobar izbor.

playjob uto 19.11.2019 12:30

Samo da javim da iOS 13.2.3 troši bateriju nenormalno brzo. Imam iP11PM, zdravlje baterije je 100%, pričao sam na telefon 7 minuta i u međuvremenu je baterija s 97% pala na 94% što mi se nije događalo čak ni na iPhone-u 4 2012. godine.

Mitch uto 19.11.2019 19:37
playjob kaže...

Samo da javim da iOS 13.2.3 troši bateriju nenormalno brzo. Imam iP11PM, zdravlje baterije je 100%, pričao sam na telefon 7 minuta i u međuvremenu je baterija s 97% pala na 94% što mi se nije događalo čak ni na iPhone-u 4 2012. godine.

 Kruze clanci da se ne upgradea. Opet su nesto shebali...ovaj 13 zbilja podsjeca na 11