iPhone

iPhone 11 - Rasprava

playjob čet 10.10.2019 00:55

Na prethodnom sam mobitelu, iP8+, šizio kad bih imao 5% jer znam da će se brzo ugasit, sad ludim jer ne mogu tih 5% brzo potrošit na iP11PM. Već drugi put zaredom punim mobitel nakon cca 60h od prethodnog punjenja uz SoT od nekih 10-11h, ponajviše pozivi, poruke, društvene mreže i guglanje i u slobodno vrijeme neke igrice.

Sil čet 10.10.2019 11:19

Kakav vam se pokazao pro max što se tiče veličine i težine? Mislim, vjerojatno je velika prednost kad se smjestiš negdje i na miru radiš na mobitelu. Ali svakodnevno vađenje iz džepa, odgovoranje na poruke, pozivi... Vjerojatno nije baš mobitel za rukovanje jednom rukom. Imao sam Note9 i s vremenom mi je počela smetati veličina i težina a Pro Max je još jedno 50g teži čini mi se. 

ATJLučko čet 10.10.2019 12:54
Sil kaže...

Kakav vam se pokazao pro max što se tiče veličine i težine? Mislim, vjerojatno je velika prednost kad se smjestiš negdje i na miru radiš na mobitelu. Ali svakodnevno vađenje iz džepa, odgovoranje na poruke, pozivi... Vjerojatno nije baš mobitel za rukovanje jednom rukom. Imao sam Note9 i s vremenom mi je počela smetati veličina i težina a Pro Max je još jedno 50g teži čini mi se. 

Kolega , malo češće dobro papati, pa i u teretanu iti, pa bu se većega , 'ko me razumijete?! 

playjob čet 10.10.2019 13:56
Sil kaže...

Kakav vam se pokazao pro max što se tiče veličine i težine? Mislim, vjerojatno je velika prednost kad se smjestiš negdje i na miru radiš na mobitelu. Ali svakodnevno vađenje iz džepa, odgovoranje na poruke, pozivi... Vjerojatno nije baš mobitel za rukovanje jednom rukom. Imao sam Note9 i s vremenom mi je počela smetati veličina i težina a Pro Max je još jedno 50g teži čini mi se. 

 Teži je od mog prethodnika cca 20g, dakle, gotovo neprimjetno.
Što se veličine tiče, nakon otprilike tjedan dana sam se priviknuo na veličinu i sad mogu jednom rukom radit na njemu.

Sil čet 10.10.2019 20:13

Primijetio sam par bugova za koje se nadam da će ispraviti uskoro. Bluetooth konekcija u autu nije dobra jer moram koristiti trenutni prijedlog da isključim sinkronizaciju kontakata pa nemam pozive na zaslonu u autu. Navodno poznati issue. Hotspot mi ne radi s nekim uređajima koje klinci koriste...

ATJLučko pet 11.10.2019 00:27
Mitch kaže...

Ima netko da je presao sa OP 7 Pro ?

 

 

Zanima me sto ljudi misle o ergonomiji 11 Pro Max. Izgleda da je predebel ispao na kraju, sto nisam mislio da ce mi smetat (jer preferiram vecu batku)

Imao sam onaj "Šuma Zelena" 11 Pro Max u ruci, i držao u svakoj ruci jedan, baš mi se i nije učinio nešto over tuu mač pretežak/predebeo 

Možda je do moje fizičke konstitucije i ukupnih gabarita, ali i da je višlji 5 milimetara, širi recimo 3 milimetra i dublji/deblji 2 milimetra, vjerojatno bi mi bio još uvijek vrlo najtaman 

Mitch pet 11.10.2019 00:40

Ja ga usporedujem bas s XS Max i zbilja klizi bitno vise. Nema nikakav grip na desnom rubu. Valjda taj milimetar igra ulogu, kao i mat staklo oko ruba. Nekako mi se znoji ruka vise zbog tog novog stakla, a buduci da ga je tesko unistit, glupo mi stavljat case samo radi gripa...

 

Steta sto 11 Pro nije 6.1" kao 11.

Mitch pet 11.10.2019 00:58
playjob kaže...

K'o će vama ugodit. Bilo bi idealno kad bi svatko sebi sklapao aj-foun. Vjerujem da biste napravili tanjeg od iPhone-a 5/6 i sa 6000 mAh.

Pa valjda kupac ima pravo diktirat a ne obratno...

ATJLučko pet 11.10.2019 12:44
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

U dogoročnom planu, DA, isplati se svakako 

Ako ništa zbog kamera, noćnog moda snimanja, procesora, ...!!!!!! 

Dodinho pet 11.10.2019 13:13
ATJLučko kaže...
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

U dogoročnom planu, DA, isplati se svakako 

Ako ništa zbog kamera, noćnog moda snimanja, procesora, ...!!!!!! 

Možda je dobar osjećaj imati nešto moderno i u trendu, ali ne isplati se nikako :)

Dodinho pet 11.10.2019 13:49
Posmatrač kaže...

 Njemu je i silicon case od 200 kuna investicija...

Ocigledno nema pojma sta ta rijec znaci......

 Eventualno da si nogometni menadžer pa da preko tog mobitela središ Pogbi transfer u Real/Barcu, inače jako teško

wenclino pet 11.10.2019 14:41

Ne ne isplati se ! 

Ne znam zasto koritite taj termin,isplativost.

to je kao da kažeš da auto od 500K kn se isplati kupiti jer ga moraš manje prati nego ovaj od 100K.

 

Imaš mogucnosti kupiti i veseli te,ok to je dovoljno

Jel morate opravdavati svoje investicije nekome ?

 

Dati za mob 13K kn ili nadoplatiti 5Kn za noviji mob s boljom kamerom i reci da se isplati .....

 

Da se razumijemo nemam nista protiv Applea i njihovih proizvoda i sam sam koristio iphone dok nisu prolupali s cijenama

 

 

HAL pet 11.10.2019 15:02

Dugoročno baš ne, Apple sa 11icom završava ciklus, te bi prema svemu sudeći sljedeće godine trebao doći novi iphone, koji je full redizajniran.

Iphone 11 Pro je varijacija na temu desetke, sa boljom kamerom i baterijom, sve ostalo je manje bitno.

southy pet 11.10.2019 16:04
Posmatrač kaže...

 Za tu razliku para kupi pravi foto aparat.....

Ako si profesionalac ili hobist onda da, ali za osobne potrebe digitalni foto aparat je gnjavaža, a fotke s novih generacija mobitela su za većinu namjena bolje, da ne spominjem koliko je sve elegantnije za rad.

 

Inače sam mislio u širokom luku zaobići ovu generaciju iPhonea, no radi kamere i baterije mislim da ću ipak "ubosti" jednoga, samo još nisam siguran da li "obični" ili "pro" - sa LCD-om mogu živjeti i ne treba mi OLED, jedino moram osobno detaljnije isprobati telefoto kameru koju pro ima, a "obični" nema. Ne vjerujem opet da će me toliko očarati tako je obični 11 sa 128 GB trenutno najizglednija opcija.

southy pet 11.10.2019 16:39
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

Po meni samo ako si nezadovoljan trenutnom kamerom ili ti je to bitna stvar, u protivnom ja bih na tvom mjestu čekao. Ja ću vjerojatno preći na 11, ali samo zato jer mi je kamera jako bitna i to tek kad prvi put odem u SAD jer ove cijene kod nas su totalna pljačka.

ATJLučko pet 11.10.2019 16:42
Posmatrač kaže...
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

 

ATJLučko kaže...
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

U dogoročnom planu, DA, isplati se svakako 

Ako ništa zbog kamera, noćnog moda snimanja, procesora, ...!!!!!! 

 Za tu razliku para kupi pravi foto aparat.....

Koji naprimjer ?! 

Obzirom imamo u trendu a barem sedam velikih imena brendova, ukažite na makar jedan pravi fotoaparat od svakog brenda, ako ste u mogućnosti?! 

I elaborirati uz to, zbog čega se isplati ta 4.000.00/5.000.00 investicija?! 

Posmatrač kaže...
Dodinho kaže...
ATJLučko kaže...
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

U dogoročnom planu, DA, isplati se svakako 

Ako ništa zbog kamera, noćnog moda snimanja, procesora, ...!!!!!! 

Možda je dobar osjećaj imati nešto moderno i u trendu, ali ne isplati se nikako :)

 Njemu je i silicon case od 200 kuna investicija...

Ocigledno nema pojma sta ta rijec znaci......

Kolega, danas niste nešto previše u formi sa svojim "smart" komentarima ?!
Osobno, nikome ne namećem kako se treba ponašati u svojem životu, koji stil treba prakticirati, gdje su ograničenja neophodna, norme koje se moraju poštivati, ali isto tako ne dozvoljavam nikome soliti moju pamet!

 

Ako uzmem neki komad mobilnog gadgeta, koji košta, realno ili ne, oko 2000.00€ ne vidim razlog uzeti i case za konkretno taj gadget, jer će ukupno zadovoljstvo biti ne samo poduplano, već i dugotrajnije. 

Osobno podržavam u zadnje vrijeme cikluse zamjene mobilnih gadgeta svakih oko četri godine, uloženo kroz dobiveno je više nego proporcionalno, a da se i odlučim prodati dalje, "moja roba" i sada ima standard visoke kvalitete, i nakon toliko dana uporabe. 

 

Primjerice, uzmem tenisice od 1.500.00 kuna ili neke od recimo 250.00€, i ja ću kazati; "DA, OVO JE VISOKO OPRAVDANA, KVALITETNA INVESTICIJA", prije svega u moje zdravlje, jer mi noge, čitaj primarno stopala neće patiti dok svaki dan učinim preko 15.000 koraka minimalno! Uzmem neku jaknu, koja je ultra uber lagana, a vodonepropusnosna, win/win kombinacija, investicija! 

 

Unazad četri mjeseca, odlučio sam uzeti nešto od stvarno profesionalne foto opreme, jedno tijelo kamere i pokoji objektiv, uz neke neophodne dodatke, što kolege forumaši koji trebaju znati već znaju o čemu se radi, pa sam u prvi trenutak razmišljao o kompaktu marke SONY; DSC RX100 VII koji je cijenom oko 9.000.00 koju kunu više, ali sam nakon dva mjeseca prikupljanja informacija zaključio da mi se "DUGOROČNO INVESTIRATI" više isplati u nešto profi, tijelo uz izmjenjive objektive! 

Obzirom sam se upoznao sa prednostima "Mirrorless" kamera ispred DLSR kamera, kao vječni zaljubljenik u NIKON sam gledao u Z6 i/iliZ7, ali i u SONY a7 i/ili a9 linije dok su CANON, FUJIFILM, PANASONIC, OLYMPUS ostali sa strane, a imao sam i jedan hint za FujiFilm jednu inzvanrednu kameru, ali ostao sam na kraju kod brenda SONY, jer uloženo/dobiveno daje najviše, uz najbolji komplet za izabrati koji želiš objektiv! 

Uložio sam preko 50.000.00 kuna u komplet, i da, smatram da je ovo; "IZNIMNO DOBRA INVESTICIJA", jer ću ja duuuuugo godina imati vrhunski komad mobilnog foto gadgeta, oko kojeg se vrti budućnost modernog pristupa svijetu fotografiranja, a svi novi komadi objektiva biti će mi dostupni, čisto iz razloga jer je to MAIN standard, ne postroji potreba niti za ikakvim adapterom. 

 

Pojam INVESTICIJA se može obrazložiti na prekonekoliko načina, i svaki je ispravan. 

Vaša neodgojenost, nedostatna obrazovanost su prevelika prepreka koliko toliko kvalitetnoj kulturnoj možda i akademskoj raspravi, jer kao što je davno kazao jedan francuski filozof; citiram nadam se ispravno "Kolega, vi apasolutno niste u pravu, ali ću učiniti sve što je u mojoj mogućnosti da vi imate pravo i slobodu govora to kazati", kraj citata! 

U temi o fotoaparatima, jedan je kolega forumaš postavio pitanje oko jednog objektiva ako se ne varam, i koje bi tijelo išlo najbolje uz njega?! 

Usput je i priupitao koje vi komplete imate, možda taj objektiv i neko tijelo! 

Vi ste napisali koju foto kameru imate, ali meni nije niti na kraj pameti bilo popljuvati vas ili samo prozvati, jer nemate pojma što je dobar foto komad kamere! 

Ako niste u stanju objasniti i odgovoriti na postavljeno pitanje, a dajte onda nemojte niti srati u temi glupostima koje nemaju bele blage veze sa naslovom teme! 

ATJLučko pet 11.10.2019 16:53
HAL kaže...
Dugoročno baš ne, Apple sa 11icom završava ciklus, te bi prema svemu sudeći sljedeće godine trebao doći novi iphone, koji je full redizajniran.

Iphone 11 Pro je varijacija na temu desetke, sa boljom kamerom i baterijom, sve ostalo je manje bitno.

U ovakvoj konstelaciji je se nebih kladio da na jesen 2020 neće doći iPhone 11S linija, u svim verzijama boja i memorije, osim "možda" neće ulazni model biti 64GB, ali niti onaj najveći 512GB?!

Ja bih se kladio na iP11S od 128GB do 1TB! 

southy kaže...
Horned Reaer kaže...

Imam Iphone X i sto mislite da li mi se isplati nadoplatiti 4-5 tisuca kuna za PRO ? 

Po meni samo ako si nezadovoljan trenutnom kamerom ili ti je to bitna stvar, u protivnom ja bih na tvom mjestu čekao. Ja ću vjerojatno preći na 11, ali samo zato jer mi je kamera jako bitna i to tek kad prvi put odem u SAD jer ove cijene kod nas su totalna pljačka.

Utvaram si, no čini mi se da iPhone od linije 6S ima iznadprosječno odličnu kameru, a ne sumnjam niti da je na 11 izvrsna.

Ako ćemo pošteno, pa niti iP X dan danas nije loš komad mobilnog gadgeta, osobno ga viđam makar jednom tjedno kod prijatelja, koji je sasvim zasovoljan sa njime.

Meni,  da imam neku nemoralnu ponudu i uzmem mukte novi iP11, uzeo bih onog u "šuma zelenog", toliko mi je dobar, dizajnom. 

Očekujem realno zamjenu tek 2022, samo da ostane ovih u zelenoj boji.

Mitch pet 11.10.2019 20:52
playjob kaže...
Daj izdiktiraj mi svoje želje i pozdrave, baš me zanima tvoj idealni telefon

12h SOT.

 

95% + screen to body ratio i 6". Bez notcha, kamera iza ekrana (ili popup - mozda i bolje ako je kvaliteta bolja).

Ekran bez edgea (znaci odrezan kao Note 10) i bez zaobljenih rubova.

AMOLED, 1080 ili 1440p (mozda i bolje 1080p radi batke). 90+ Hz.

 

Tri kamere iza, UW, W, Tele. Svaka 12-16MP, f1.6 i 4k@60fps, 1080@240fps, svaka ima OIS. 

 

Cip kao A13, batka 5k mAh (ili koliko god treba za 12h SOT, 72h standby).

 

128GB ili 256GB ufs 3.0

 

Koliko god RAMa je dovoljno * 2. (ako je Android onda 12+).

 

Fizicki dual sim (ali podrska za eSIM). Podrska za 5G. Build quality kao 11 Pro, samo mrvicu tanji.

Fizicki fingerprint (ili bar dobar indisplay).

 

IP68 ili 69X, i headphone jack, USBC.

 

Za ovo bi platio 1100$+ isti tren.

 

 

ATJLučko pet 11.10.2019 21:39
Mitch kaže...
playjob kaže...
Daj izdiktiraj mi svoje želje i pozdrave, baš me zanima tvoj idealni telefon

12h SOT.

 

95% + screen to body ratio i 6". Bez notcha, kamera iza ekrana (ili popup - mozda i bolje ako je kvaliteta bolja).

Ekran bez edgea (znaci odrezan kao Note 10) i bez zaobljenih rubova.

AMOLED, 1080 ili 1440p (mozda i bolje 1080p radi batke). 90+ Hz.

 

Tri kamere iza, UW, W, Tele. Svaka 12-16MP, f1.6 i 4k@60fps, 1080@240fps, svaka ima OIS. 

 

Cip kao A13, batka 5k mAh (ili koliko god treba za 12h SOT, 72h standby).

 

128GB ili 256GB ufs 3.0

 

Koliko god RAMa je dovoljno * 2. (ako je Android onda 12+).

 

Fizicki dual sim (ali podrska za eSIM). Podrska za 5G. Build quality kao 11 Pro, samo mrvicu tanji.

Fizicki fingerprint (ili bar dobar indisplay).

 

IP68 ili 69X, i headphone jack, USBC.

 

Za ovo bi platio 1100$+ isti tren.

 

 

Mika, frende moj, nije li to i bez poreza malo too cheap za takav komad mobilnog gadgeta ?!?! 

NorthBlue pet 11.10.2019 22:26

Evo da se referiram na svoj post di sam rekao da vidim razliku između ekrana između iPhone-a XS i XR, danas sam držao iPhone 11 i 11 Pro u rukama. Poboljšali su definitivno ekran na 11.

Nevjerojatno koliko specifikacije nemaju veze s vezom, na papiru ekran od 11 izgleda loše. I stvarnosti sam se dobro pomučio da nađem razliku, da, vidi se ali baš se moraš jako zagledati.
Koliko god na papiru ekran izgleda smiješno, toliko u stvarnosti izgleda odlično. Vjerojatno bi bilo više razlike da mi je bio neki film pri ruci, nisu bili spojeni na net.
Ali oni bezeli, eh, to je druga priča.

PowerRi sub 12.10.2019 20:22

Je li zna možda netko kada bi iphone 11 trebao doći u prodaju u tele2? I da li će uopće doći? Kada je došao u tmobile bio sam pitat pa nisu ništa znali. Ističe mi ugovor pa ne znam da li se još strpiti ili ne.