iPhone

Apple iPhone 8/8 Plus, rasprava!

exampLe1337 uto 30.4.2019 18:11

Zdravo ljudi. 

 

Ovako. Kupio sam koristen 8 plus pod garancijom i imam 2 stvari koje su mi sumnjive;

 

1. Unutar kamere se nalazi kao neki otisak prsta oko camera lensa. Isti ne pravi probleme jer nije “oslikan” skroz nego samo okolo. 

2. Na poledjini pise samo “Iphone” bez onog standardnog “CE” i “Designed by Apple in California” teksta. 

CrossDeath uto 30.4.2019 18:43
exampLe1337 kaže...

Zdravo ljudi. 

 

Ovako. Kupio sam koristen 8 plus pod garancijom i imam 2 stvari koje su mi sumnjive;

 

1. Unutar kamere se nalazi kao neki otisak prsta oko camera lensa. Isti ne pravi probleme jer nije “oslikan” skroz nego samo okolo. 

2. Na poledjini pise samo “Iphone” bez onog standardnog “CE” i “Designed by Apple in California” teksta. 

Mijenjano je straznje staklo

exampLe1337 uto 30.4.2019 18:46
CrossDeath kaže...
exampLe1337 kaže...

Zdravo ljudi. 

 

Ovako. Kupio sam koristen 8 plus pod garancijom i imam 2 stvari koje su mi sumnjive;

 

1. Unutar kamere se nalazi kao neki otisak prsta oko camera lensa. Isti ne pravi probleme jer nije “oslikan” skroz nego samo okolo. 

2. Na poledjini pise samo “Iphone” bez onog standardnog “CE” i “Designed by Apple in California” teksta. 

Mijenjano je straznje staklo

 To sam i mislio. :D

ATJLučko uto 25.6.2019 16:13
Gale92 kaže...

Ekipa zanima me s čim bi se moglo "očistiti" donji zvučnik. One rupice su se napunile prašine i pjeska s plaže.... pa ako netko ima kvalitetan savijet bio bih zahvalan

Ja takve škulje čistim ali oprezno sa čačkalicama 

Ako nije dovoljno špičasta, oštrim nožem učinim vrlo tanak fini vrh kojim samo onda lagano potkooam svako i ponedino zrnce! 

FiCoO uto 25.6.2019 16:34
Gale92 kaže...

Ekipa zanima me s čim bi se moglo "očistiti" donji zvučnik. One rupice su se napunile prašine i pjeska s plaže.... pa ako netko ima kvalitetan savijet bio bih zahvalan

 Četkica za zube i ribaj, najsigurniji način jer svime ostalim možeš oštetiti onu mrežicu. Samo se nemoj previše igrati s kompresorom ako nisi stručan da si ne zeznes mikrofon na dnu :)

Gale92 sri 26.6.2019 20:41
FiCoO kaže...

 Četkica za zube i ribaj, najsigurniji način jer svime ostalim možeš oštetiti onu mrežicu. Samo se nemoj previše igrati s kompresorom ako nisi stručan da si ne zeznes mikrofon na dnu :)

 to sam i ja mislio ali reko ajde da "provjerim"...

playjob pet 13.9.2019 18:46

Pozdrav, imam 120GB podataka na mobitelu, htio bih to spremit u iCloud budući da za koji dan dolazi novi mobitel. Već sam platio dodatan prostor od 200GB za iCloud, no, kad odem provjerit taj iCloud na uređaju, piše da je sinkronizirano 80GB, a ja imam 120GB podataka, kako da nadoknadim tu razliku od 40GB?

I koja je procedura da to sve sinkroniziram u iCloud? Spojim mobitel s računalom, upalim iTunes i sinkroniziram?

U životu sam mislim jednom sinkronizirao i to kad sam prelazio s iPhone-a 6 na iP8+.

FuzzyBrain pet 13.9.2019 21:05

Imas dvije opcije:

1. Sink preko iClouda- spojis mob na punjac i upalis wifi. Sam se synca dok ne radis nista na njemu. 

2. Preko iTunesa- spojis mob na komp, pokrenes iTunes i tamo napravis sinc. 

Kad palis novi mob pita te jer postavljas iPhone kao novi ili hoces skinut backup verziju. Onda te opet odabires sa wifia ili kompa. Bolje sa kompa jer je brze gotovo. Ja sam na 7+ prvo povlacio backup preko wifi-a i jako dugo je trajalo. Onda sam pop****, spojio se na komp i skinuo od tamo. Bilo je gotovo za cc 15 min. 

Edit: a za ovih 40 gb pogledaj jel sinkroniziras sve ili samo odredene vrste file-ova. 

FiCoO sub 14.9.2019 10:53

Jesi li u tih 120 gb uračunao veličinu i instaliranih aplikacija zajedno s njihovim podacima, cacheom Itd? Vjerojatno ti je u tome. iCloud sprema ono sto mu kažeš, tako da ako si napravio back-up, siguran si da ćeš imati to sve. iTunes mi je i dalje najdraži za prebacivanje, ali kao sto rekoh, na telefonu imaš raznoraznih datoteka koje se nakupe s vremenom

Gale92 uto 7.1.2020 21:14

Ekipa pozdrav, imam jedan problemčić. Naime idem na Apple ID gdje postavim kako želim da plaćanje bude preko broja mobitela (pošto sam A1). Unesem broj mobitela, stigne mi poruka s kodom za verifikaciju. Kada unesem kod izbaci mi grešku i kao da kontaktiram itunes. Pokušao sam više pute a sva ostala polja sam uredno popunio... dali je tko od vas imao sličan problem.....

FiCoO sri 8.1.2020 09:46

Nisam siguran jel ide i za mobitel, ali probaj preko Apple.com stranice kad se logiras imat ćeš detalje o svom računu i tamo pronađi payment methods i probaj tako dodati broj telefona. Inače, provjeri regiju na telefonu morala bi biti Hrvatska.

Gale92 čet 9.1.2020 13:03
FiCoO kaže...
Nisam siguran jel ide i za mobitel, ali probaj preko Apple.com stranice kad se logiras imat ćeš detalje o svom računu i tamo pronađi payment methods i probaj tako dodati broj telefona. Inače, provjeri regiju na telefonu morala bi biti Hrvatska.

 Jesam, regija je Hrvatska ali i dalje mi izbacuje error nakon što upišem kod koji stigne na SMS i kao stoji da kontaktiram podršku itunesa....

Stane256 čet 23.1.2020 14:06

pozz, imam iPhone 8 i napunila mi se memorija na uređaju te bi htio prebacit slike i videe s moba na komp.

galerija mi se NE ažurira na iCloud jer ne znam zasto nemam to ukljuceno, i sad kad ja ocu prebacit slike putem kabla na komp to bude ovako:

spojim iPhone sa PC-om, pronađe uređaj i otvori mapu, uđem n DCMI folder gdje imam jos 4 mape sa slikama, označim što hoću prebacit i pocne sa kopiranjem u drugu mapu i prebaci par slika i izbaci grešku na PC-u 'This device is unreachable'. i ne mogu više ništa radit sa mobom na PC-u dok ga ne odštekam i ponovo spojim.... imam preko 1500 slika i 250 videa...

Jel postoji bar neko sa istim problemom pošto nisam još naišao na nikakvu temu sa sličnim problemom? i dal zna ko rješenje na to sranje?

Kill Frenzy čet 23.1.2020 17:01

Padne mi danas telefon na spic stepenice i razbije se.Staklo ostane citavo ali lcd je dobio linije po sebi.

Gdje se moze kupiti original zaslon? a da nije istyle.Recimo tko na ebayu prodaje original dijelove a da je pouzdano i da je to stvarno original.Ne mora ekran biti nov.Mozda netko prodaje refurbised

 

Stane256 pon 3.2.2020 12:13
Stane256 kaže...

pozz, imam iPhone 8 i napunila mi se memorija na uređaju te bi htio prebacit slike i videe s moba na komp.

galerija mi se NE ažurira na iCloud jer ne znam zasto nemam to ukljuceno, i sad kad ja ocu prebacit slike putem kabla na komp to bude ovako:

spojim iPhone sa PC-om, pronađe uređaj i otvori mapu, uđem n DCMI folder gdje imam jos 4 mape sa slikama, označim što hoću prebacit i pocne sa kopiranjem u drugu mapu i prebaci par slika i izbaci grešku na PC-u 'This device is unreachable'. i ne mogu više ništa radit sa mobom na PC-u dok ga ne odštekam i ponovo spojim.... imam preko 1500 slika i 250 videa...

Jel postoji bar neko sa istim problemom pošto nisam još naišao na nikakvu temu sa sličnim problemom? i dal zna ko rješenje na to sranje?

 ????

Amazon637 uto 4.2.2020 10:23
Stane256 kaže...
Stane256 kaže...

pozz, imam iPhone 8 i napunila mi se memorija na uređaju te bi htio prebacit slike i videe s moba na komp.

galerija mi se NE ažurira na iCloud jer ne znam zasto nemam to ukljuceno, i sad kad ja ocu prebacit slike putem kabla na komp to bude ovako:

spojim iPhone sa PC-om, pronađe uređaj i otvori mapu, uđem n DCMI folder gdje imam jos 4 mape sa slikama, označim što hoću prebacit i pocne sa kopiranjem u drugu mapu i prebaci par slika i izbaci grešku na PC-u 'This device is unreachable'. i ne mogu više ništa radit sa mobom na PC-u dok ga ne odštekam i ponovo spojim.... imam preko 1500 slika i 250 videa...

Jel postoji bar neko sa istim problemom pošto nisam još naišao na nikakvu temu sa sličnim problemom? i dal zna ko rješenje na to sranje?

 ????

 https://www.google.com/search?rlz=1C1DIMA_hrHR883HR883&sxsrf=ACYBGNRbhKkezilrpzJxItX7lIQeDtZAPg%3A1580808172834&ei=7Dc5XtC_Mo_srgS555GwBw&q=the+device+is+unreachable+iphone+error+copy&oq=This+device+is+unreachable&gs_l=psy-ab.1.0.0i71l2.0.0..4217...0.2..0.0.0.......0......gws-wiz.Lyzmf7R4XZg

Stane256 uto 4.2.2020 11:25

uspješno rješeno pomoću OVE aplikacije, samo je skinulo sve slike i videje na PC, ali nebi to bio Apple da nebi jos dodatno naplatio nešto.. slike prikazuje, ali videje sprema u nekom cudnom formatu za koji treba doplatiti neku ekstenziju od nekih 8 kn i sad radi sve normalno hvala bogu..

hardcoree čet 4.6.2020 19:54

Pozdrav. Gdje najjeftinije kupiti novi iphone 8? 

Nabavu net sam pogledao. (Alo alo za 3800kn).  

Ne pratim ajfone i nemam pojma apsolutno ništa o njima pa pitam ovdje. Ima li šta bolje za max. 4000kn?

Mora, ali baš mora biti Iphone. 

Nije za mene btw. 

hardcoree čet 4.6.2020 20:49

Sad ću proguglati. Nisam ni znao da postoji taj model. Napisao sam da nemam pojma o iphone-ima, nisam ih nikad koristio pa zato i pitam ovdje za savjet. Da je android u pitanju nebi bilo problema. Tu sam doma. 

Svaki savjet je dobrodošao. 

Gale92 sub 20.6.2020 21:21

Ekipa pozz,,

 

evo da se javim s jednim "specifičnim" problemom, naime veže se uz TikTok.

 

Do prije par dana sam sasvim uredno pristupao na TikTok preko mobilnih podataka (LTE) da bi odjednom mi to bilo onemogućeno.

Odnosno kad sam na mobilnim podatcima i odem na TikTok vrti mi samo onaj loading kao da traži sadržaj.

Kada kliknem na bilo koju stavku npr moj profil, isto mi vrti kao da ga traži.

 

Dok recimo spojim se na WiFi i sve normalno radi.

 

Pokušao sam i deinstalirat pa ponovno instalirat aplikaciju, restartirat mob, izvadit te umetnut sim ali ništa.

 

 

 

Da bi stvar bila čudnija sve ostalo na mobilnim podatcima radi posve normalno kao kada je spojeno i na WiFi

 

U čemu bi mogla biti caka?

Sil ned 12.7.2020 20:45

Vraćanje na stable verziju odrađuješ tako što ukloniš beta profil, odeš u recovery i ako imaš Windowse preko iTunes pokreneš 'Obnovi iPhone'. Nakon toga možeš iz iCloud vratiti backup i to je to.

Što se 14 tiče, odlično izgleda i nisam primijetio veće probleme osim jednog koji je deal breaker, a to je da ti popuni storage sa other.

Gale92 pon 13.7.2020 22:24
Sil kaže...
Vraćanje na stable verziju odrađuješ tako što ukloniš beta profil, odeš u recovery i ako imaš Windowse preko iTunes pokreneš 'Obnovi iPhone'. Nakon toga možeš iz iCloud vratiti backup i to je to.

Što se 14 tiče, odlično izgleda i nisam primijetio veće probleme osim jednog koji je deal breaker, a to je da ti popuni storage sa other.

 pročitam još koje komentare na internetu pa se odlučim....