Internet

Plaćanje poreza na internet zaradu

SeethLoover pon 15.4.2019 18:29

I dal' ima tko ovdje tko ne plača mirovinsko možda?

Radi jako narušenog fizičkog zdravlja, životni vijek mi je skraćen za dobrih 25 godina cca, tako da mirovinu neću doživjet.

Dal' se mogu kako dogovoriti s državom da mirovinsko ne plačam?

Kad ga i tako neću doživjeti, ....

Old Iggy pon 15.4.2019 20:07
SeethLoover kaže...

I dal' ima tko ovdje tko ne plača mirovinsko možda?

Radi jako narušenog fizičkog zdravlja, životni vijek mi je skraćen za dobrih 25 godina cca, tako da mirovinu neću doživjet.

Dal' se mogu kako dogovoriti s državom da mirovinsko ne plačam?

Kad ga i tako neću doživjeti, ....

I opet, pitaj računovođu, kao i za onih 10%. Mislim da nema oslobađanja od mirovinskih doprinosa, ali prvi stup ionako nije tvoj, a drugi ako ti ne doživiš ide nasljednicima, ako se ne varam.

SeethLoover pon 15.4.2019 20:10

Ne planiram imat djecu .... nema tko dobit taj novac, čak i da ima, ne bi im ga dao, a državi ga sigurno neću ostavit. Najbolja solucija bi mi bila da uopće ne uplačujem mirovinsko, kad i tako neću doživjet 50, a kamoli ovo iznad.

bunker ned 6.9.2020 17:06


SeethLoover , ovo je forum tako da nije baš relevantan izvor informacija.

Zašto se ne obratiš direktno poreznicima u tvojoj općini i sve ćeš doznati iz prve ruke. Plus kaj sa njima komuniciraj pismeno i imaš relevantan pisani izvor i upute.

Moja kćer je tako napravila, poreznica je bila vrlo ljubazna i čak joj je pomogla oko popunjavanja raznih obrazaca iako to nije njena obveza nego se za to plaća knjigovođu. Nakraju je ispalo manje od 20% da mora platiti državi od cifre koju joj je uplatila jedna američka tvrtka.

Osim toga, nitko ti ne brani da virtualno posluješ iz bilo koje države za koju smatraš da su njeni zakoni povoljniji za tebe... Samo onda od te države potražuj da te liječi, da ti obrazuje djecu, da ti da penziju...( znam da si rekao da si sam, ali nisu svi sami pa je moj odgovor općenit a ne samo za tebe )...

kipo pet 9.6.2023 16:01

Kako bi ti "prebacio novac na PayPal"? Takva opcija nije nikad ni postojala jer na PayPal ne možeš prebaciti novac (možeš samo povezati kartice i tako obavljati plaćanja). U svakom slučaju malo detaljnije opiši što točno želiš postići.