Internet

PayPal - pitanja i odgovori

itomic009 uto 21.1.2020 15:33

 Ima li neke razlike da dodam za primanje novca s PayPal-a Bank account ili Credit Card tog istog računa, s obzirom da se nude te dvije opcije ? Radi se o tome da mi treba mogućnost povlačenja novca koji dobijem na PayPal.

Haker_x sri 22.1.2020 00:17
itomic009 kaže...

 Ima li neke razlike da dodam za primanje novca s PayPal-a Bank account ili Credit Card tog istog računa, s obzirom da se nude te dvije opcije ? Radi se o tome da mi treba mogućnost povlačenja novca koji dobijem na PayPal.

 Ja mislim da je taj bank account samo za SAD, bar je prije bilo tako, ne znam da li se šta promijenilo, a mislim da se samo sa VISA karticom mogu primati pare sa paypalom, te da se preko Mastercard i ostalih kartica ne mogu prebaciti novci sa paypal accounta na bankovni račun, već isključivo mora biti VISA. Nek me neko ispravi ako griješim, ali mislim da je tako

personauserCRO sri 22.1.2020 00:22
Haker_x kaže...
itomic009 kaže...

 Ima li neke razlike da dodam za primanje novca s PayPal-a Bank account ili Credit Card tog istog računa, s obzirom da se nude te dvije opcije ? Radi se o tome da mi treba mogućnost povlačenja novca koji dobijem na PayPal.

 Ja mislim da je taj bank account samo za SAD, bar je prije bilo tako, ne znam da li se šta promijenilo, a mislim da se samo sa VISA karticom mogu primati pare sa paypalom, te da se preko Mastercard i ostalih kartica ne mogu prebaciti novci sa paypal accounta na bankovni račun, već isključivo mora biti VISA. Nek me neko ispravi ako griješim, ali mislim da je tako

 Sve si tocno rekao, za bankovni racun treba bas americki i da bi se vratilo na kartici mora biti bas Visa

 

 

personauserCRO sri 22.1.2020 00:26
itomic009 kaže...

 Ima li neke razlike da dodam za primanje novca s PayPal-a Bank account ili Credit Card tog istog računa, s obzirom da se nude te dvije opcije ? Radi se o tome da mi treba mogućnost povlačenja novca koji dobijem na PayPal.

 Da bi mogao imati americki bankovni racun moras si napraviti Transferwise koji ti omogucava da imas "americki" bankovni racun i taj americki bankovni racun koji dobijes na Transferwise mozes dodati na PP

Haker_x sri 22.1.2020 00:56
personauserCRO kaže...

 da bi se vratilo na kartici mora biti bas Visa

 

 

Ne baš, ako se vraća novac, odnosno ako je refund u pitanju, platio si nešto i onda se desio povrat novca(kompletan ili djelomičan) u tom slučaju može i Mastercard i ostale kartice koje se mogu povezati na paypal, samo za transfer novca sa paypal balancea na račun treba VISA(kod refunda se automatski vraća u izvorni način plaćanja, ako su novci prilikom plaćanja skinuti sa kartice onda ih vraća na istu karticu koja god kartica bila u pitanju)

personauserCRO sri 22.1.2020 08:33
softwaremaniac kaže...

Jel još nekome odnedavno PayPal traži dodatni Security Check preko SMS-a kad se ulogira? Počelo prije tjedan-dva...

 

Ništa s moje strane nije dirano, niti mijenjano. PayPal kao takav radi, samo je iritantno.

 I meni trazi isto One-Time Passcode kad se idem ulogirati

vlado051 čet 23.1.2020 07:37
personauserCRO kaže...
softwaremaniac kaže...

Jel još nekome odnedavno PayPal traži dodatni Security Check preko SMS-a kad se ulogira? Počelo prije tjedan-dva...

 

Ništa s moje strane nije dirano, niti mijenjano. PayPal kao takav radi, samo je iritantno.

 I meni trazi isto One-Time Passcode kad se idem ulogirati

vjerojatno radi bolje zastite novca, meni je to ukljuceno cijelo vrijeme.

kad vam neko dodje do login podataka i prebaci novac bice vam jasnije zato je bolje drzat sms provjeru.

CyberDemonVZ čet 23.1.2020 17:35
personauserCRO kaže...

Ako se doda vise od jedne kartice na PayPal, preko koje se kartice skida onda novac ako je na PP dodano vise od jedne kartice

 Pita te kod svake kupnje (jedino nisam siguran, možda možeš odabradi defaultnu i da te ne pita)

Grobnik300 pon 27.1.2020 08:30

Trebam pomoć. Prije dva tjedna sa paypala išlo mi automatsko naplačivanje koje nisam ja zadao. Zanima me ako znate za postavljanje automatskog naplačivanja sa određene stranice dali treba autorizacija za takvo naplačivanje na paypalu. Da pojasnim, meni je išla automatska naplata nekih oglasa sa facebooka preko paypala a koje ja nisam zadao. Na mom računu u postavkama bilo je dozvoljeno automatic payment  facebook. Maknuo sam sa paypala sve kartice da se više ništa ne može naplatiti i isključio automatic pay. Dopisujem se s paypalom i fecebookom prebacuju me od jednog odjela do drugog i tako u nedogled. Hvala

CyberDemonVZ pon 27.1.2020 08:37

Naplata ide potpuno isto ko i normalno plaćanje. Samo, naravno, piše da se radi o pretplati.

Odvede te na stranicu PayPala, upišeš šifru i krene pretplata.

Ne moguće je da neka stranica sama krene s pretplatom bez šifre.

 

Naravno, možda si imao spremljenu PayPal šifru pa je netko ili ti samo kliknuo next, next. Možda nekakav zloćudni softver, ali onda bi autor sebi uzeo novac, a ne stavio pretplatu na Facebook.

 

Da je tako lako pokrenuti pretplatu, onda bi to već odavno radile milijune zločudnih stranica...

Grobnik300 pon 27.1.2020 09:07

Nisam ima spremljenu šifru i nisam zadao nikakve oglase niti je facebook profil bio povezan s paypalom. Imao sa avast antivirusni program. Ništa mi nije jasno. Sada imam Bitdefender plačeni. Promjenio lozinke postavio dvostruko logiranje na paypalu i ebay. Samo na ebay sam imao automatic pay. Sad sam i to maknuo i plačam isključivo Visom electron. Sreća da nije bila velika suma. Bit defender ima opciju safepay pa to sada koristim. Možda nikada neću shvatiti kako je to išlo na naplatu. Sigurnosti nikad dosta a uvijek sam bio oprezan s plačanjem. Hvala još jednom. 

PS: oglasi su bili na nekim ludim stranicama i oglašavali su ne znam ni ja što. Ono kad netko klikne na tvoj oglas ide naplata. 

hepyveseli pon 27.1.2020 19:22

HMM.. novi po pitanju svih tih mambo đambo...ovako

mali treba neki Q kupiti za igricu..plaćanje preko paypala..

acc na paypalu imam (nikada nisam koristio)

NOVA ženina kartica Visa debit u RBA HR  u dolarima 

žena ima samo eure na računu, kupimo i dolare preko internet bankarstva 

 

danas napokon skontam da Visu treba aktivirati (napravljeno SMS), sada mi na paypalu javlja

We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later.

 

pitanje

trebam čekati da se oni "povežu" ili što*

hvala unaprijed

 

hummer0 sub 1.2.2020 13:32

Znači došla mi je obavijest na mail da su neke sumnjive aktivnosi bla bla i da se ulogiram ima dole slika.

Ja se krenem logirati prvo mail pa lozinka, ali kako u chrome-u imam dodatak za provjeru zaporki javi mi da je u pitanj lažna stranica i da ne unosim lozinku na toj stranici pa sam prekinuo.

Kad sam se išao logirati preko PayPale stranice sve je išlo normalno i poslali su mi kod na mobitel i logirao sam se normalno.

Naravno promjenio sam lozinku za svaki slučaj.

Tako da budeti oprezni sa tim obavijestima.

P.S. u brzini nisam skužio da je obavijest poslana na drugi mail ne ovaj od PayPal-a.

CyberDemonVZ sub 1.2.2020 20:49
hummer0 kaže...

Znači došla mi je obavijest na mail da su neke sumnjive aktivnosi bla bla i da se ulogiram ima dole slika.

Ja se krenem logirati prvo mail pa lozinka, ali kako u chrome-u imam dodatak za provjeru zaporki javi mi da je u pitanj lažna stranica i da ne unosim lozinku na toj stranici pa sam prekinuo.

Kad sam se išao logirati preko PayPale stranice sve je išlo normalno i poslali su mi kod na mobitel i logirao sam se normalno.

Naravno promjenio sam lozinku za svaki slučaj.

Tako da budeti oprezni sa tim obavijestima.

P.S. u brzini nisam skužio da je obavijest poslana na drugi mail ne ovaj od PayPal-a.

 Dobro da si upozorio ljudi.

Prema onom mailu s kamerom i bitcoinima smo vidjeli da ima dosta pojedinaca koji vjeruju ovakvim mailovima.

CyberDemonVZ uto 4.2.2020 09:13
personauserCRO kaže...
Nikolacurak kaže...

Pomoć... prije je sve radilo do danas a ništa se nije mijenjalo

 Najbolje je da konkaktiras PayPal

 Prvo banku da provjeriš dal je sve Ok s karticom. Vjerojatno imaju besplatan broj.

To napraviš odmah, i ako je OK tek onda ideš kontaktirati PAyPal jer to traje dosta dulje.

Uran 11 uto 4.2.2020 10:09

Bok, imam Paypal račun, ali ga koristim samo pod must.(kad nemam druge opcije)

Naime nije mi jasno ovo, naime uplatio 8 dolara nekome preko Paypala, na tih 8 dolara Paypal si je naplatio 4,2 dolara naknade.

Mislim, koji je ovo vrag, da li je to normalno, da li gdje griješim?( ili je to normalno, što bi po mom bila obična pljačka).

Plačam preko Master Go kartice Zagrebačke banke.

 

Pitanje je da li mogu nekako smanjiti tu naknadu koja je obični bezobrazluk.

Gokage uto 4.2.2020 13:42

@g3arv8
Ne bih rekao. Meni je trenutno PayPal vezan jedino na Revolute karticu (s obzirom da sam u procesu promjene banke - nova kreditna još nije stigla poštom) i sve radi normalno. U petak mi je uredno skinuo pretplatu za HumbleBundle (jedino što je bilo neuobičajeno da mi nije skinuo u $ kao do tada nego u kunama, koristeći za konverziju onaj svoj kriminalni tečaj, iako imam uključeno da mi uvijek skida u valuti originalnog računa i da ne radi nikakve konverzije). Dakle ...

CyberDemonVZ uto 4.2.2020 14:09
Uran 11 kaže...

Bok, imam Paypal račun, ali ga koristim samo pod must.(kad nemam druge opcije)

Naime nije mi jasno ovo, naime uplatio 8 dolara nekome preko Paypala, na tih 8 dolara Paypal si je naplatio 4,2 dolara naknade.

Mislim, koji je ovo vrag, da li je to normalno, da li gdje griješim?( ili je to normalno, što bi po mom bila obična pljačka).

Plačam preko Master Go kartice Zagrebačke banke.

 

Pitanje je da li mogu nekako smanjiti tu naknadu koja je obični bezobrazluk.

 Plaćao si proizvod, ili su nekome slao novac?

Kod plaćanja platiš točno koliko piše, sve troškove snosi prodavatelj, i osiguran si. Zato ja uvijek koristim PayPal.

Naravno, moraš odabrati da konverziju radi banka, a ne PayPal. Može se negdje u opcijama, ali ja radije provjerim svaki puta prije plaćanja.

kipo uto 4.2.2020 19:45
Gokage kaže...
imam uključeno da mi uvijek skida u valuti originalnog računa i da ne radi nikakve konverzije

Daj, molim te, opali screenshot gdje ovo točno uključuješ. Godinama čitam o ovoj opciji, ali koji god "tutorial" slijedio, tu opciju nisam našao...