Internet

PayPal - pitanja i odgovori

Posmatrač uto 10.9.2019 11:07
planety kaže...

Zanima me koji je najbolji način za staviti novce na vlastiti PP račun. Recimo hoću staviti 5000kn u dolarskoj protuvrijednosti na račun uz najmanje troškova konverzije i sl?

 Paypal mije banka. Ne mozes staviti na paypal. Polozi na krticu koja je vezana za paypal a na paypal podesi da ti konverziju radi banka a ne paypal.....

veseli007 uto 10.9.2019 12:35

Bok!
Dali je moguce da master card od RBA ne prihvacaju svugdije!? Brat htio kupiti scaf controler i nije prihvatilo placanje!

Predao je zajhtijev za paypal i treba cekati nekakav kod **** kazu da za 2-3 dana kao dodje, ali jos ga nema!

Pa me zanima dali radi nesto krivo?
Poslali su imal za potvrdu emala, podataka, i kartice, sve ok, potvrdjeno!

Sada, dali preostaje cekati taj kod, ili negdije grijesi!? Thx!



Posmatrač uto 10.9.2019 12:43
veseli007 kaže...
Bok!
Dali je moguce da master card od RBA ne prihvacaju svugdije!? Brat htio kupiti scaf controler i nije prihvatilo placanje!

Predao je zajhtijev za paypal i treba cekati nekakav kod **** kazu da za 2-3 dana kao dodje, ali jos ga nema!

Pa me zanima dali radi nesto krivo?
Poslali su imal za potvrdu emala, podataka, i kartice, sve ok, potvrdjeno!

Sada, dali preostaje cekati taj kod, ili negdije grijesi!? Thx!


 Skinuli su ti 1,9 USD ili tako nesto sa kartice i u opisu transkacije imas kod. Kada ukucas taj kod na paypal dobijes pare nazad. Tako potvrdjujes da je tvoja kartica. Znaci izvod iz banke za karticu ili e banking ako imas. Uglavnom opis transakcije trazi....

djigibao uto 10.9.2019 13:07
veseli007 kaže...
Bok!
Dali je moguce da master card od RBA ne prihvacaju svugdije!? Brat htio kupiti scaf controler i nije prihvatilo placanje!

Predao je zajhtijev za paypal i treba cekati nekakav kod **** kazu da za 2-3 dana kao dodje, ali jos ga nema!

Pa me zanima dali radi nesto krivo?
Poslali su imal za potvrdu emala, podataka, i kartice, sve ok, potvrdjeno!

Sada, dali preostaje cekati taj kod, ili negdije grijesi!? Thx!

 

KOD je meni dosao u mBankig aplikaciji, tako da pogledate tamo

Posmatrač sri 11.9.2019 06:59
g29log kaže...

Planiram naruciti neke stvari sa computeruniverse i platiti sa paypalom - visa electron. Racun bi bio 1600€. Zanima me koliko bi uzeo paypal i visa na ovu cifru?

 Nula od paypala a visa naplacuje kao i svaku drugu transkaciju.....

veseli007 sri 11.9.2019 13:41

Bok!
Koliko treba paypalu ili banci da skine novac sa racuna, 24h-48h ili !?

Jer jos nije skinuo novac a proslo je vise od 24h, pa se pitam posto prvi put sa paypalom placamo, dali je to normalno, ili smo negdje pogrijesili !?

Thx!

Posmatrač sri 11.9.2019 16:17
veseli007 kaže...
Bok!
Koliko treba paypalu ili banci da skine novac sa racuna, 24h-48h ili !?

Jer jos nije skinuo novac a proslo je vise od 24h, pa se pitam posto prvi put sa paypalom placamo, dali je to normalno, ili smo negdje pogrijesili !?

Thx!

 Par sekundi da novac ode na rezervisanje... Ako ih i dalje vidis na racunu nesto nisi napravio dobro... Loguj se na PP i vidi ima li tamo tvoje transkacije....

Damir22 pet 13.9.2019 16:12

Pozdrav!

 

Neznam dali je pravo mjesto za ovo pitanje, ali da pokusam...

 

Dakle, postoji li kakva opcija, nekakva prepaid (ili slicno) kartica koju bi mogla dobiti osoba koja ima zasticeni racun, da bi mogla kupovati s ebaya (npr.) i placati paypalom?

 

Znaci, nesto tipa da osoba ode na salter, uplati si na taj "racun" 100kn, i taj iznos bude dostupan na toj kartici, za placanje putem paypala, banka od tog iznosa uzme (ili ne uzme) proviziju, znaci tako nekakva shema?

 

Kolega je obisao par banaka, sve nude takve prepaid kartice cak i osobama bez tekucih racuna (u toj banci ili uopce) - dakle bez ikakvih primanja, no nigdje ne dobiva definitivan odgovor dali ikoja banka zeli (moze, smije) izdati takvu karticu osobi koja ima zasticeni racun, odnosno nekakav tip ovrhe na redovnom tekucem racunu?

 

Pa ako netko zna, ili ima kakvu ideju gdje otici i sto traziti.....

Posmatrač pet 13.9.2019 20:23
Damir22 kaže...

Pozdrav!

 

Neznam dali je pravo mjesto za ovo pitanje, ali da pokusam...

 

Dakle, postoji li kakva opcija, nekakva prepaid (ili slicno) kartica koju bi mogla dobiti osoba koja ima zasticeni racun, da bi mogla kupovati s ebaya (npr.) i placati paypalom?

 

Znaci, nesto tipa da osoba ode na salter, uplati si na taj "racun" 100kn, i taj iznos bude dostupan na toj kartici, za placanje putem paypala, banka od tog iznosa uzme (ili ne uzme) proviziju, znaci tako nekakva shema?

 

Kolega je obisao par banaka, sve nude takve prepaid kartice cak i osobama bez tekucih racuna (u toj banci ili uopce) - dakle bez ikakvih primanja, no nigdje ne dobiva definitivan odgovor dali ikoja banka zeli (moze, smije) izdati takvu karticu osobi koja ima zasticeni racun, odnosno nekakav tip ovrhe na redovnom tekucem racunu?

 

Pa ako netko zna, ili ima kakvu ideju gdje otici i sto traziti.....

 Prepaid kartice ne bi trebale biti vezane za bilo kakav racun tako da banka i ne zna ko ju koristi.... Barem je kod mene  u Bosni tako... Mozes je kupiti i pokloniti....

planety sub 21.9.2019 00:28

Za prepaid karticu nitko te ništa ne pita. Npr  dođeš u Zabu na šalter i pitaš prepaid karticu. Pitat će te jedino koliko misliš uplatiti (max je 1100kn). Ne pitaju ni tko si ni šta si, samo daj novce. Dobiješ Visa karticu bez pina sa svotom koju si uplatio. Kartica košta 10kn. Ideš kući, upališ PC i  spojiš karticu na Pay pal. Možeš kupovati i direktno bez podsredstva Pay pal-a. Moraš pratiti transakcije jer nigdje ne piše koliko ti je para ostalo na kartici.

Ako se ne varam ovaj sistem plaćanja je nešto povoljniji nego kad se plaća sa deviznog računa jer nema dvostruke konverzije valute.

ihush pon 23.9.2019 11:07
planety kaže...

.. Pitat će te jedino koliko misliš uplatiti (max je 1100kn..

.. Moraš pratiti transakcije jer nigdje ne piše koliko ti je para ostalo na kartici.

..

-stanje se može provjeriti na govornom aparatu.. ali često ne radi (ili na šalteru banke, da ima pin moglo bi se na bankomatu..).

-može bilo koji iznos, ukinuti su apoeni prije cca godinu dana.

kiki_b pon 23.9.2019 12:12
planety kaže...

Za prepaid karticu nitko te ništa ne pita. Npr  dođeš u Zabu na šalter i pitaš prepaid karticu...

ihush kaže...

-stanje se može provjeriti na govornom aparatu.. ali često ne radi (ili na šalteru banke, da ima pin moglo bi se na bankomatu..).

-može bilo koji iznos, ukinuti su apoeni prije cca godinu dana.

Ja koristim od Addiko banke prepaid mastercard, 30kn. Na email mjesecno salju izvod, na bankomatu ili na šalteru još možeš vidjeti stanje.

Gdje god kupovao, nije bilo problema, kao i povezivanje na paypal, aliexspress...itd.

planety čet 26.9.2019 19:25
ihush kaže...
planety kaže...

.. Pitat će te jedino koliko misliš uplatiti (max je 1100kn..

.. Moraš pratiti transakcije jer nigdje ne piše koliko ti je para ostalo na kartici.

..

-stanje se može provjeriti na govornom aparatu.. ali često ne radi (ili na šalteru banke, da ima pin moglo bi se na bankomatu..).

-može bilo koji iznos, ukinuti su apoeni prije cca godinu dana.

Zaba max na jednokratnoj kartici 1100kn. 

Posmatrač pet 27.9.2019 06:56
veseli007 kaže...
Pozdrav!
Dali je moguce da kupim nesto sa amazona a da mi paypal ne posalje info da je skinuo novac!? Jer sa amazona su mi javili da je paket poslan, ne vidim ni na RBA apk da je skinuto! Ne kuzim! Thx!

 Amazon ne skida pare odmah. Ali nije ti ni poslao jos ;)

Damir22 pet 27.9.2019 20:00

Evo za sve one koje mozda zanima, vezano za paypal "ready" karticu, a koji imaju zasticeni racun, HPB ima karticu, izdavanje kosta 50kn jednokratno, vrijedi 3 godine, funkcionira po prepaid sistemu, uplatis novce na salteru (bez provizije), i onda taj iznos imas raspoloziv za potrositi online, ili fizicki u trgovini, kao i svaka druga kartica....

 

Max uplata je (ako sam dobro shvatio) 50.000kn, naravno izuzeto od ovrha i slicnih pizd.....

marinković ned 6.10.2019 09:30

'Confirm Receipt' koja je uloga ove opcije u plaćenoj transakciji.

Naime izvršio uplatu još neki dan, i bio je dogovor da će paket biti poslan odmah sljedeći dan, međutim nakon uplate prodavatelj se javio da mu je nešto čudno što se tiče uplate i više se ne javalja. Gdje su završili ti novci, mogu li do njih, ili kako natjerati ovoga da se bar javi. 

Posmatrač ned 6.10.2019 12:17
marinković kaže...

'Confirm Receipt' koja je uloga ove opcije u plaćenoj transakciji.

Naime izvršio uplatu još neki dan, i bio je dogovor da će paket biti poslan odmah sljedeći dan, međutim nakon uplate prodavatelj se javio da mu je nešto čudno što se tiče uplate i više se ne javalja. Gdje su završili ti novci, mogu li do njih, ili kako natjerati ovoga da se bar javi. 

 Ako si isao na send money pozdravi se sa parama. 

marinković ned 6.10.2019 15:09

Bilo koja transakcija, ne samo preko paypala završava sa send money, ne znam o čemu ti? Ili si se pogrešno izrazio i mislio na opciju 'sending to a friend'?

I ne nisam se pozdravio s novcima, plaćeno kao 'paying for item' tako da vjerujem da paypal ipak nedozvoljava tako lako krađu.

 

I dalje pitam ako netko znao čemu služi opcija 'Confirm Receipt'

Posmatrač ned 6.10.2019 16:04

Da mislio sam upravo to.
Onda imas zastitu paypala. Ta opcije sluzi ioravo to sto i piše. Da potvrdis da ti je roba stigla. Ako ne otvoris dispute ili potvrdis da je roba u roku 30 dana stigla paypal oslobadja tvoje pare i prodavac moze raspolagati sa njima.