Internet

PayPal - pitanja i odgovori

RokyFrane pet 26.4.2019 18:18

Napravio sam visa electron karticu u banci prije nekih 2 tjedna i danas mi je dosla, potpiso sam u banci i rekla mi je zena u banci da moram pricekat nekih 1,2 sata da mi se aktivira i pricekao sam i pokusao linkati ali mi je izbacivao error kao da mi je kartica declined i pitao sam ih u banci i rekli su da treba doc u banku uplatit 50,60 kuna da je mogu aktivirat a ja sam mislio da ce to samo uzet pare od paypal balance ali ocito treba uplatit isto u banci, i uplatim ja i kaze zena opet treba pricekat sat vremena da se to dovrsi, ja pricekam i dolazi mi error "right now we are not able to complete this transaction" i nakon toga "Your account access is temporarily limited" i sad sam uploadao osobnu sliku i confirm kartice i sada cekam vec 2 sata, dal neko zna kako se moze ubrzati ovaj proces http://prntscr.com/nhaac0 . 

Imam velike novce spremne za withdrawat ali ocito nemam srece sa svim tim greskama u sustavu.. 

Hvala puno na pomoci.

 

EDIT : dokle je ovaj proces "Your account access is temporarily limited" pokusavam aktivirat karticu ali isto dobivam error da je kartica declined.  Neznam sta da radim a hitno mi je da moram izvadit novce

RokyFrane pet 26.4.2019 21:39

Aha kao mogo bi je bankomat aktivirat posto sada jos nije, okej probat cu hvala puno.
Btw napisao sam email paypalu jer najvjerojatnije je kod njih problem ali i to cu probati.

 

EDIT : Probao sam ovo sa bankomatom ali neradi.. klasika

Jurassic Park uto 11.6.2019 01:40

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pitanje.

Naime,zanima me kako mogu provjeriti koliko novaca mogu poslati putem Paypal-a,odnosno ako hoću poslati npr. $7500 za neki predmet,kako da znam da će mi ta transakcija proći i neće biti odbijena?
Na računu banke imam minus od 23000kn i dug na American Express kartici 7400kn.

Prije nego što bi obavio transakciju,stavio bi na American Express 27000kn

Da li je to uopće moguće?

Posmatrač uto 11.6.2019 09:44
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pitanje.

Naime,zanima me kako mogu provjeriti koliko novaca mogu poslati putem Paypal-a,odnosno ako hoću poslati npr. $7500 za neki predmet,kako da znam da će mi ta transakcija proći i neće biti odbijena?
Na računu banke imam minus od 23000kn i dug na American Express kartici 7400kn.

Prije nego što bi obavio transakciju,stavio bi na American Express 27000kn

Da li je to uopće moguće?

 5 sec googlanja izbacio ovo...

https://www.paypal.com/li/smarthelp/article/what-is-the-maximum-amount-i-can-send-with-my-paypal-account-faq732

MaciStyle uto 11.6.2019 22:19

Pozdrav

Prvi put koristim opciju "refund" sta se tice paypala pa ako moze neko pomoci

Naime kupio sam neke naocale oko 110e preko paypala sa Visa electron karticom (hpb). Sutra ih saljem nazad pa oko petka bi trebali napravit refund , zanima me dali ce taj novac ici na moju karticu(kojom sam.platio zapravo i jedinu povezanu sa paypalom) ili? 

Zanima me zbog toga sto je u pitanju bas VISA ELECTRON te u kojem roku mogu ocekivati novac na racunu

Hvala unaprijed

Jurassic Park uto 11.6.2019 23:05
Posmatrač kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pitanje.

Naime,zanima me kako mogu provjeriti koliko novaca mogu poslati putem Paypal-a,odnosno ako hoću poslati npr. $7500 za neki predmet,kako da znam da će mi ta transakcija proći i neće biti odbijena?
Na računu banke imam minus od 23000kn i dug na American Express kartici 7400kn.

Prije nego što bi obavio transakciju,stavio bi na American Express 27000kn

Da li je to uopće moguće?

 5 sec googlanja izbacio ovo...

https://www.paypal.com/li/smarthelp/article/what-is-the-maximum-amount-i-can-send-with-my-paypal-account-faq732

 Hvala na linku,međutim kada sam pretraživao to isto mi je izbacilo taj link.

Problem je što na PayPal accountu ne mogu naći ''view limit''.

Nisam siguran da li to vrijedi za ljude koji imaju dug na računu od banke poput mog od skoro 23000kn, i dug na AMEX-u od 7400kn,iako bi prebacio na american express 27000 za par mjeseci kad budem trebao to kupiti.

Zato i pitam,jer nisam siguran da li mogu napraviti toliku transakciju preko Paypal-a s tolikim dugom,iako namjeravam staviti 27000 na račun....

skroby17 ned 30.6.2019 18:13

Planiram otvoriti paypal pa imam nekoliko pitanja"

Na koji način se verificira american kartica na paypalu? Jel kod vidljiv na mjesečnom računu ili se samo zove služba za korisnike amexa da ga kažu? Mogu li zbog sigurnosti koristit karticu bez verifikacije kako bi imao "određen" limit za transakcije?  Također može li se ukoliko je samo amex naveden na paypal-u plačati da se prebace nekom novci kao obitelji ili je amex moguće koristiti samo kada se kupuje samo preko "službenih" shopova? 

 

Posmatrač ned 30.6.2019 18:36

Sve je to bilo milion puta al ukratko. Kod ti trazi kao dokaz da je kartica tvoja i te pare se vracaju. Vidis kod na izvodu ako ga imas a ako ne onda odes u banku. Sumnjam da ce ti reci kod na telefon....

Mozes raditi sve kao i sa svakom drugom karticom osim povlacenja novca na racun. To ne ide na sve kartice. Pri tome povlacenje ne podrazumijeva refund. Refund ide na bilo koju karticu sa kojom mozes placati....

Jurassic Park ned 21.7.2019 20:32

Imam jedno pitanje,pa molim pomoć.

Imam Paypal račun koji glasi na moju mamu,odnosno njenu American Express karticu.Kad smo naručivali i plaćali stvari preko interneta onda je išlo preko njene Amex kartice na našu zajedničku kućnu adresu.

Ja sam prije mjesec dana dobio Visa Debit karticu,te sam je povezao na njen Paypal  račun i stavio je na ''preferred''.

Pošto kartica glasi na moje ime i prezime,a živimo na istoj adresi,te je PayPal račun otvoren na njen email i podatke,zanima me da li ću moći kupovati stvari i plaćati putem svoje kartice i da predmeti stižu na našu zajedničku kućnu adresu?

Također,moram li staviti svoje ime i prezime kad plaćam,i smijem li koristiti istu imail adresu s kojim se moja mama registrirala na Paypal?

 

Primjer:Ja stavim cca.$6000 gotovine na svoju Visu i taj novac uplatim na nečiji PayPal račun sa maminim PayPal računom-da li će transakcija proći i da li će predmet stići na našu kućnu adresu?

 

PS

Samo da još pitam,da li moram imati PBZ 3-D Secure da koristim PayPal putem moje Visa debitne kartice?

 

 

Lijep pozdrav

Posmatrač ned 21.7.2019 22:16

Uglavnom se moze naruciti na razlicitu adresu od one na paypalu.... Jako rijestko to ne dozvoljavaju.....Sto se tice kartice svaka ce proci dok god mozes verifikovati vlasnistvo sa kodom koji ti stize na izvod kartice....

drljo sri 31.7.2019 09:52

Dobar dan!

 

Na web stranici  (https://vaperscoil.com/) kupio sam neki proizvod (e-cigaretu) preko paypal-a. Znaci stavio u kosaricu otiso na kupnju i platio. Sa Visa kartice (povezana sa paypal racunom) skinuto je , ali se sve to NIJE registriralo na paypal racunu. Znaci, na paypal racunu (activity) nema te transakcije. Odmah sam na mail dobio racun i da sam platio, ali kroz par dana mi dode na mail da je narudba otkazana. Pitao sam ih ja o cemu se to radi ali odgovora do danas nisam dobio.

 

Sada mene zanima ovo:

 

-kako provjeriti sve to jos jednom?

 

-ako sam "preveslan" gdje da to sve prijavim?

 

Prije kupnje provjerio sam dali je stranica https, na njoj je pisalo i "secured by paypal".

 

Hvala na odgovoru.

Grisha pet 16.8.2019 19:21

Imam dva pitanja:

 

1. Ima li ovdje netko tko je nedavno otvarao poslovni PP račun? Kada dođem do onog mjesta gdje upisujem adresu svoje firme, pod "Country" imam ponuđene samo neke američke/britanske zabiti. Kako pobogu da otvorim račun ako ne mogu upisati svoju točnu adresu?

 

2. Može li se preko PayPala zadužiti tuđi račun na određenu svotu te kroz nekoliko rata. Znači, ja klijenta npr. zadužim na 600$, ali stavim da mu kroz tri mjeseca skida po 200$ ?

10alex pet 23.8.2019 08:09

Da li je netko linkao Revolut Mastercard na PayPal i da li ste primjetili da sad PayPal svako malo uzme onaj 1$ (kojeg i vrati kasnije) da provjeri da li je to stvarna kartica. Meni to prije nije radio na Americanu pa me cudi.

Da li je to samo kod mene ili jos netko ima takva iskustva?

Jakovp pet 23.8.2019 08:35
Grisha kaže...

Imam dva pitanja:

 

1. Ima li ovdje netko tko je nedavno otvarao poslovni PP račun? Kada dođem do onog mjesta gdje upisujem adresu svoje firme, pod "Country" imam ponuđene samo neke američke/britanske zabiti. Kako pobogu da otvorim račun ako ne mogu upisati svoju točnu adresu?

 

2. Može li se preko PayPala zadužiti tuđi račun na određenu svotu te kroz nekoliko rata. Znači, ja klijenta npr. zadužim na 600$, ali stavim da mu kroz tri mjeseca skida po 200$ ?

 

Moraš otvarati račun na paypal hr verziji.  Za ovo drugo ne znam.

kipo pet 23.8.2019 09:31
10alex kaže...

Da li je netko linkao Revolut Mastercard na PayPal i da li ste primjetili da sad PayPal svako malo uzme onaj 1$ (kojeg i vrati kasnije) da provjeri da li je to stvarna kartica. Meni to prije nije radio na Americanu pa me cudi.

Da li je to samo kod mene ili jos netko ima takva iskustva?

Povezao sam Revolut virtuelnu karticu na PayPal i skinuo mi je taj 1 $ samo pri povezivanju. Nakon toga sve radi bez problema (radi mi i povlačenje novca s PayPal-a na Revolut). 

freshyy pon 2.9.2019 18:52

Trebam prebaciti 650 eur sa paypala na VISA prepaid karticu koju sam linko i potvrdio danas , no paypal mi baca error 'Sorry, but we need more information. Please contact Customer Service for assistance." Račun nije nov i nemam limita nikakvih no nemogu isplatiti a trebaju mi hitno ti novci jer idem u Poljsku iduči tjedan.

Jurassic Park sri 4.9.2019 22:53

Bok svima,

 

evo imam samo jedno kratko pitanje.

Može li mi netko reći koliki bi bio porez od PayPal-a kad bi platio nešto 8000$?

Iako je to tek u Ožujku,zanima me koliko bi me to koštalo da znam planirati?

I ima li negdje pouzdan kalkulator da mogu izračunati porez,jer ovi koje sam gledao na internetu nisu updatani od 2013.

 

Lijep pozdrav

kbenzema čet 5.9.2019 06:50

Kome to plaćaš? Ako uplaćuješ nekom na paypal, nema nikakve provizije. A ako osoba koja prima novac pokušava prebacit na banku, onda će joj dosta uzet, previše, neisplativo. Ja sam htio povući nekih 130€ pa mi je na konverziji pisalo da će mi ispast nekih 100 kn manje nego je inače tečaj plus 30 kn naknada za povlačenje na banku

Jurassic Park čet 5.9.2019 14:33
kbenzema kaže...

Kome to plaćaš? Ako uplaćuješ nekom na paypal, nema nikakve provizije. A ako osoba koja prima novac pokušava prebacit na banku, onda će joj dosta uzet, previše, neisplativo. Ja sam htio povući nekih 130€ pa mi je na konverziji pisalo da će mi ispast nekih 100 kn manje nego je inače tečaj plus 30 kn naknada za povlačenje na banku

 Plaćam osobi koja živi u Velikoj Britaniji.Išlo bi preko mog Paypal računa na njegov.

kbenzema čet 5.9.2019 21:18

Ako mu šalješ ko frendu, onda nema nikakve provizije, a ako se želiš zaštiti u slučaju kakvih problema, onda paypal uzima nešto, ne znam kolko.
A kolko će njemu paypal maznut ako će povlačit na banku, to je opet druga stvar

Ne znam kolko sam ti pomogao. Probaj poslat upit paypalu preko fejsa u vezi provizije, tamo su mi znali najbrže odgovarat

Jurassic Park čet 5.9.2019 21:38
kbenzema kaže...
Ako mu šalješ ko frendu, onda nema nikakve provizije, a ako se želiš zaštiti u slučaju kakvih problema, onda paypal uzima nešto, ne znam kolko.
A kolko će njemu paypal maznut ako će povlačit na banku, to je opet druga stvar

Ne znam kolko sam ti pomogao. Probaj poslat upit paypalu preko fejsa u vezi provizije, tamo su mi znali najbrže odgovarat

 Hvala na savjetu.Pomogao si mi dosta.Ne šaljem mu kao frendu,nego kupujem nešto od njega.Pitat ću Paypal preko Facebooka.TNX