SamoPitam3 pet 17.5.2019 13:12
Vader kaže...

Isuse, vidi se iz aviona. Potrudi se, dobro će ti doći praksa ako budeš nešto u budućnosti kupovao. 

 Sta's ti neki lokalni diler ovdi ? Jedino gdje vidim da pises su prodaja, procjene i njuskalo prevare

stormhorn pet 28.6.2019 14:28

Pozdrav svima...Molim vas za savjet; da li da priijavim policiji prevaru? Kupili smo ps3, ali nismo ga dobili. Iako se u početku lik činio ok, čak je htio das dodjemo do njega, al nam jr bilo predaleko i dao nam broj računa i ime za uplatu, nismo ga poslije čuli. Ne javlja se. Da li vrijedi zbog siće od 400 kn prijavljivati? Jer ipak, što ako mu policija dođe a on ima našu adresu i ime, nije mi svejedno?
S druge strane kako neko može biti tako glupav pa ti da svoje ime i broj računa i misli da ga nećeš nikako otkriti? 

 

Šta bi vi napravili?

 

Hvala

Ajar pon 1.7.2019 09:43

prodavah nekoliko puta preko njooškala (dva nova, pogreškom kupljena trmostata s računima i jamstvom, tenis-loptice za cucke i rekretenativce i jedan mob) ali samo u zg, samo mojom dostavom kupcu/kupici i plaćanjem nakon pregledavanja. nikakvi računi, pošte, bla. i evribadi hepi. kupio još nisam ništa no učinio bih to jedino na način jednak mojem. 

nike098 pon 1.7.2019 10:12

Ljudi postoji kupnja pouzecem, das novac postaru kad ti donese robu a prije nego das novac pogledas jesi li dobio sto si narucio. Ova tema je glupa i neznam kako ljudi mogu nasjest. Aj nesto od 100 kn pa uplatis, ali veca cifra ili naruke ili pouzecem

Atomic-7 uto 13.8.2019 17:24

Zna tko  koliko se plaća da preuzmeš natrag pošiljku? 

Pošaljem nešto pouzećem i izgleda da neće podignuti,a na poruke ne odgovara uopće .  

Što s takvima uopće napraviti ljudima?  Tu se govori o prevarama prodavača,a što kad te kupac prevari i ne podigne pošiljku,a ti si platio poštarinu  i sve? 

Luka123 uto 13.8.2019 18:40
Atomic-7 kaže...

Zna tko  koliko se plaća da preuzmeš natrag pošiljku? 

Pošaljem nešto pouzećem i izgleda da neće podignuti,a na poruke ne odgovara uopće .  

Što s takvima uopće napraviti ljudima?  Tu se govori o prevarama prodavača,a što kad te kupac prevari i ne podigne pošiljku,a ti si platio poštarinu  i sve? 

 Ja uvijek tražim da mi poštarinu unaprijed plate, a plaćanje po preuzimanju, upravo zbog ovakvih stvari.

Dobit ćeš paket nazad i morati ćeš platiti poštarinu.

mislavmali sub 22.8.2020 17:51

uglavnom se jave sms-om i traze da se uspostavi kontakt preko emaila; (ghenri1944@gmail.com, mari.rawyler16@outlook.com... )pitaju cijenu laptopa, navodno uplate trazeni iznos preko nekakve banken tipa Paypal ili Trust itd, ali banka ceka potvrdu da je laptop poslan pa ce onda proslijedit novce. Oni osobno ne mogu preuzeti zbog kojekakvih razloga, ali mole da se posalje dhl-om ili nekom drugom dostavom na adresu "necakinje" ili slicno na nekakvu egzoticnu adresu (Filipini i sl)...

Gajotres uto 27.10.2020 18:26

Prodajem laptop i dobijem ovo

 

Thanks for your email, I really appreciate your quick response. I would like to buy this item posted on Njuskalo for my sister. I would so much appreciate it if you could help me send it to her directly as a present, after receiving my payment confirmation.
I accept your final price and I will pay for the shipping of the item to his address through HP, so please send your bank account information for payment transfer, as soon as we reach an arrangement.
I'll check on the Croatian Postal Service website, about shipping and delivery fee and I'll write you back soon. Please send the following details of your account whenever you are ready for my payment transfer;
Account Holder's Name:
Account Number (IBAN):
Bank Name:
Confirm final price(__kn).
NB- Sorry I had to write to you in English because I'm more fluent in English language.
vrinho uto 27.10.2020 18:55

Meni prošli tjedan kad sam stavio G29 za 1600 kn sutradan došao sms s sadržajem ''Pozdrav, koja je vaša konacna cijena za ovu konzolu objavljenu na Njuškalo.hr?'' i da se javim na mail taj i taj. Ono mislim si kakva konzola, pa prodajem volan jebo ga :)

Odgovorim na taj mail i dobijem ovo:

 

''Thanks for your email,

I want you to know that I am buying this item for my cousin in the United Kingdom, I would like you to know that I am willing to offer you 300 Eur for this item and its shipment cost to the United Kingdom.

If you agree with me, I will like you to send me more pictures of the item here.

Also here is the shipping address below.

Name : D. ATAHAC
Address: Flat 2
84a sumner Road
Postal Code: CR0 3LJ
City: Croydon
Country: United Kingdom

I will also like you to get back to me with your bank details for the payment as listed below

Account Holder's Name
Bank Name
Iban Number
Swift Code
Phone Number

Regards.''

 

 

Mislim si, maaaaaaarš mrcino, nisam ni odgovarao naravno. Dok sam čitao sms nisam ni obraćao pažnju da je poslano s broja 191011, inače ne bih ni na mail slao ništa.

MGloc uto 27.10.2020 19:05

Dobivao slicne email-ove u par navrata.

Cak likovi stave da prodaju auto i onda se javis hoces kupit , ali te zamotavaju da upaltis novac na ime svog rodaka/sestre/brata kao da izgelda sigurno na kraju on s tim imenom tebi pokupi lovu , dobro pa ne nasjedne svako , ali eto kada budala naleti...

Ctorr pon 2.11.2020 16:26

Javil mi se doticni ghenri1944@gmail.com za oglas mobitela.

Dobio sam poruku na mob s njuškala:
"Koju posljednju cijenu svog (mobitela) imate na njuskalo? Odgovorite putem e-po?te (ghenri1944@gmail.com). Hvala vam."

Prvo što sam učinio je googlao njegovu e-mail adresu kada sam vidio ovaj sumljivi domaći hrvatski i prvi link je bio ovo, hvala na infu da ne gubim vrijeme na papana....

Flanker-B pon 9.11.2020 12:38

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/mart-ound-jd-802-120w-profesional-mdf-woofer-oglas-31053398

 

Zvučnici ne vrijede niti 20 kn (prije petnaest godina su se u trgovini prodavali za 80-ak kuna, samo pod drugim brandovima). IMAO SAM IH i bacio nakon 2 dana korištenja

 

Woofer im nije od MDF-a, RMS im je 3W za woofer i 2x0,75W za satelite. a kreten traži 250 kn za njih i naziva ih profesionalnim i novim, a ne zna niti pročitati ime branda - SMART SOUND - on ih zove MART OUND.

 

Bojim se da i u drugim oglasima prodaje lažnjake. npr Stradivarius violinu za 36,000 kn, a ne zna niti napisati Cremonensis (napisao Cremonenfis). U ostalom tko bi i kupio Stradivarija na njuškalu!?

 

Njuškalo treba uvesti izravni link/botun za prijavljivanje oglasa! E-bay ga već ima.

DragonWarrior uto 10.11.2020 22:55

Skoro sam nasjeo na dosta uvjerljivu prevaru

Riječ je zapravo o paypal prevari

Dotični viktorkaras11@gmail.com iz Češke zainteresirao se za moj oglas. Nakon njegovog drugog maila ostao sam iznenađen na njegovom gotovo savršenom hrvatskom pošto je iz Češke.

Mailovi (btw koristim hotmail.com ako je bitno)

---------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav, jos uvijek ga imate na prodaju?
Pozdrav...

---------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav

Da prodaje se. Ako vas zanima nazovite sutra 098xxxxxx.

----------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav, zainteresiran sam za kupnju i želio bih ga dobiti što prije. bio bih zahvalan ako možete odgovoriti na nekoliko pitanja u nastavku:
koja je konačna cijena za to?
Koliko dugo ga posjedujete?
Neću ga moći pogledati, ali možete li mi garantirati da je u dobrom stanju?
Oprostite zbog previše pitanja. Nadam se da ćemo se uskoro čuti i napravit ću sve pripreme za prijevoz kako bi se prevezao do moje kuće na češkom. Ako je moguće, možete li mi poslati nedavnu njegovu sliku?

Hvala.

-------------------------------------------------------------------------

Pozdrav,

Hvala na upitu

Cijena je 3000kn (400eur). Mogu vam smanjiti cijenu 200 kn zbog prijevoza ako treba. Stroj je kod mene oko 10 godina ali ga nikad nisam koristio jer ga je moj otac dobio pod račun. Ispravan je jer sam provjerio prije oglašavanja da radi.

Ne mogu vam poslati slike jer nisam doma do subote ali on je u istom stanju kao na slikama u oglasu.

Lijep pozdrav

-----------------------------------------------------------------------

Zadovoljan sam stanjem i cijenom, a također plaćam PayPal naknade (3,9%) izravno sa svog računa. Tada mi morate poslati svoju PayPal adresu e-pošte ako već imate račun, a to je adresa e-pošte koju ste koristili za registraciju ili mi možete poslati zahtjev za PayPal novcem kako bih mogao nastaviti prijenos. Nakon što izvršim prijenos, želio bih kontaktirati vašu pošiljku i dogovoriti preuzimanje kako bismo je mogli preuzeti nakon što primite novac. Trebat će mi vaša kućna adresa i broj mobitela za prikupljanje.
Stoga, molim vas, vratite mi se s vašim PayPal podacima poput ovog u nastavku.

Puno ime:
PayPal e-adresa:
Broj telefona:
Cijena
Adresa:
Ako ga nemate, možete mi se također vratiti sa punim podacima o banci u nastavku.
Privatna adresa e-pošte:
Ime vlasnika računa:
Broj računa:
Iban:
Naziv banke:
Bankovni kod:
Iznos:
Hvala vam ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nakon ovog sam išao tražiti ako je moguća kakva prevara preko paypala, na sreću sam naišao na ovu stranicu https://blog.njuskalo.hr/novosti/ne-nasjedajte-na-paypal-prijevaru

Čini se da je dosta ovakvih prevara bilo prije 5 godina ali na sreću nisu došle do mene. Radi se o tome da vam on uplati traženu cijenu te onda naknadno traži da uplatite poštarinu 200-300€ te onda može povući sve novce od transakcije. Također ako mu ne platite može vas prijaviti paypalu tako da ostanete bez accounta.

Kasnije sam htio još poslati mail gdje ga pitam kako misli doći po pošiljku ali mail nije dobio jer google blokirao account mx.google.com gave this error:
The email account that you tried to reach is disabled. Learn more at
...

Zeznuta stvar, trebalo bi se više o tome pisati.

 

Gajotres sri 11.11.2020 19:17

Pozdrav cijena mu je 2800 kn. Šaljem vam još slika. 

--------------------------------------------------------------

Hi,
Thanks for your email, I really appreciate your quick response. I would like to buy this item posted on Njuskalo for my sister. I would so much appreciate it if you could help me send it to her directly as a present, after receiving my payment confirmation.
I accept your final price and I will pay for the shipping of the item to his address through HP, so please send your bank account information for payment transfer, as soon as we reach an arrangement.
I'll check on the Croatian Postal Service website, about shipping and delivery fee and I'll write you back soon. Please send the following details of your account whenever you are ready for my payment transfer;
Account Holder's Name:
Account Number (IBAN):
Bank Name:
Confirm final price(__kn).
NB- Sorry I had to write to you in English because I'm more fluent in English language.
------------------------------------------------------
A na koju adresu ga treba dostaviti. 
-------------------------------------------------------
The shipping address is London and shipping through HP EMS service costs around 175kn but I would add 200kn to your payment in case of any additional cost. Please send your bank account information whenever you're ready.
------------------------------------------------------
Account Holder's Name: Šablija Kloc
Account Number (IBAN): ********************
Bank Name: Revolut
Confirm final price(3000kn).
------------------------------------------------------
I will proceed with the payment transfer and write you back as as soon as the payment is done. Please prepare the item for shipping
-------------------------------------------------------
Very nice great success.
---------------------------------------------------------
Thank you!
---------------------------------------------------------
Stiže email od playpalla kao uplačeno, u sourcu se vidi orginalna email adresa i da je fake
This email confirms that you have received an Instant payment of 3,000.00 HRK from Auli Boisen by PayPal Merchandise Wire Payment Transfer Service.
---------------------------------------------------------
Very nice, very nice. Great sucess. Item has been shiped to you.
---------------------------------------------------------
Any proof?
----------------------------------------------------------
Šaljem mu ovu sliku  ----------------------------------------------------------
Pa pocinjem dalje
Send me first some nude pictures of yourself.
-------------------------------------------------------
Why are you not replying to me? I gave you the best years of my life. 
Whyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
-------------------------------------------------------
Camon give me some nuds  
-------------------------------------------------------
Stelaaaaaaaaaa
-------------------------------------------------------
I have one more laptop, if you want it to by
-------------------------------------------------------
Sooo. Want to buy one more laptop. Or gtx 3080 for 2000kn
Damir22 ned 22.11.2020 12:39

Mozda nije stvarno prevara, no njuskajuci po njuskalu, primjetio sam nesto interesantno...

 

Postoji odredjeni broj korisnika, verificiranih, sa cudnim adresama, na prvu oglasi izgledaju normalno, eventualno se cudnim moze uciniti gramatika i "yoda style" pisanje, tipa "igricu prodavam za ps4".... no, opet svi smo manje vise nepismeni postali, pa mozda nista ne znaci.... 

 

Ali adrese.... Npr.... Ulica J. Mengele 1287a, 11587 Zagreb, Hrvatska....

 

Karikirano malo, no, shema je - ime ulice za koju nitko nije cuo, cudni kucni brojevi, i postanski brojevi koji nemaju veze s vezom. 

 

I broj mobitela na koji treba zvati.

 

Opet kazem, mozda netko nije htio davati pravu adresu i podatke, pa napisao gluposti, mozda su oglasi sasvim ok i prodavaci najbolji na svijetu, no zanima me kako njuskalo dozvoljava ovakve upise.....