Internet

Njuškalo - može li se osigurati od prevare?

Gleeson pet 27.9.2019 15:25

Htio bih kupiti neki hardver, prodavač traži prvo uplatu pa šalje tiskom. Nismo u istom mjestu pa preuzimanje nije moguće.

 

Postoji li neka varijanta preko pošte ili neke kurirske službe da bi mogao testirati to prije nego platim ili povuči uplatu ako roba ne valja?

 

Radi se o ovom prodavaču, ako neko ima iskustva pa može dati feedback dal se može vjerovati:

 

https://www.njuskalo.hr/korisnik/zrendula

 

EDIT:

 

Trebao sam reči odma, radi se o RAMu, tako da bi ga morao piknut u kompjuter i bar vidit hoće se Windowsi dić, a idealno bi bilo i memtest napravit, al bar pokrenut komp...

Gleeson pet 27.9.2019 15:45

Trebao sam reči odma, radi se o RAMu, tako da bi ga morao piknut u kompjuter i bar vidit hoće se Windowsi dić, a idealno bi bilo i memtest napravit, al bar pokrenut komp...


Tako da samo otvaranje paketa da vidim da je pločica RAMa unutra mi ne bi garantiralo da je sve ok.

Damir22 pet 27.9.2019 16:02

A cuj, upotrijebi logiku.....

Dali bi ti nekome na taj nacin "prodao"?

Mozes dogovoriti placanje pouzecem, da dostavi platis kad pogledas sadrzaj paketa, i to je to, nema drugog nacina....

Ili naruci iz trgovine, testiraj, pa ako ti ne pase imas pravo povrata.....

Anđeo bez falinge pet 27.9.2019 16:30
Gleeson kaže...

Htio bih kupiti neki hardver, prodavač traži prvo uplatu pa šalje tiskom. Nismo u istom mjestu pa preuzimanje nije moguće.

 

 

 Traži mu scan osobne iskaznice i neka na računalu (Wordu) napiše da ti je poslao ispravan proizvod, te će u slučaju neispravnosti u roku sedam dana vratiti novce. Isto scan dokumenta s njegovim potpisom koji mora biti isti kao na osobnoj iskaznici.

 

Ako mu to ne odgovara otepi budalu.

Ima polovne memorije koliko hoćeš.

Damir22 pet 27.9.2019 19:55
Anđeo bez falinge kaže...
 Traži mu scan osobne iskaznice i neka na računalu (Wordu) napiše da ti je poslao ispravan proizvod, te će u slučaju neispravnosti u roku sedam dana vratiti novce. Isto scan dokumenta s njegovim potpisom koji mora biti isti kao na osobnoj iskaznici.

 

Ako mu to ne odgovara otepi budalu.

Ima polovne memorije koliko hoćeš.

 ?

 

Mislim, ono.... ?

 

Bojim se da nebi ni imao prilike "otepsti budalu", kad bi isao sa takvim zahtjevima, otepo bi on tebe puno prije.... Mislim, neznam koji bi to iznos morao biti (zarada) ili kolika kriza bi morala biti da nesto prodam, da bi isao ispunjavati takve zahtjeve....

 

Ok je biti oprezan, no, ako si toliko paranoican, onda ne kupujes polovno, imas trgovinu....

 

Ovo za polovnu memoriju, u pravu si - ima je koliko hoces. Isto kao i kupaca iste, dakle.....

Ajar pet 27.9.2019 20:03
Gleeson kaže...

Htio bih kupiti neki hardver, prodavač traži prvo uplatu pa šalje tiskom. Nismo u istom mjestu pa preuzimanje nije moguće.

 

Postoji li neka varijanta preko pošte ili neke kurirske službe da bi mogao testirati to prije nego platim ili povuči uplatu ako roba ne valja?

 

Radi se o ovom prodavaču, ako neko ima iskustva pa može dati feedback dal se može vjerovati:

 

https://www.njuskalo.hr/korisnik/zrendula

 

EDIT:

 

Trebao sam reči odma, radi se o RAMu, tako da bi ga morao piknut u kompjuter i bar vidit hoće se Windowsi dić, a idealno bi bilo i memtest napravit, al bar pokrenut komp...

 ne, nema. to ti je kockanje kako god okreneš. ako već ne preuzimaš osobno, uz provjeru, u svojem mjestu, nema jamstava sigurnosti. jebiga. 

Damir22 pet 27.9.2019 20:58
Ajar kaže...

 ne, nema. to ti je kockanje kako god okreneš. ako već ne preuzimaš osobno, uz provjeru, u svojem mjestu, nema jamstava sigurnosti. jebiga. 

 Ni osobno preuzimanje nije mu nikakva garancija....

 

Kako je on to postavio, jedino sigurno je prodavaca pozvati da mu donese memoriju na kucnu adresu, pa da  popije kavu (ili sto vec), dok on ugradi i istestira memoriju..... sto ce ti realno rijetko tko napraviti....

Posmatrač pet 27.9.2019 21:16

pik.ba tj olx.ba to ima odlicno rijeseno. Svako svakoga ocjenjuje i ako ima negativne ocjene zaobidjes.... Ja sam ljudima placao na ziro racun unaprijed kada vidim da ima 100+ pozitivnih ocjena.... Nikad problema nikakvih....

Anđeo bez falinge pet 27.9.2019 22:04
Damir22 kaže...

 ?

 

Mislim, ono.... ?

 

Bojim se da nebi ni imao prilike "otepsti budalu", kad bi isao sa takvim zahtjevima, otepo bi on tebe puno prije.... Mislim, neznam koji bi to iznos morao biti (zarada) ili kolika kriza bi morala biti da nesto prodam, da bi isao ispunjavati takve zahtjeve....

 

 pa zajebavam se.... ili ideš u rizik ili kupiš kod nekoga iz svoga grada gdje možeš testirati proizvod, jednostavno.

Damir22 sub 28.9.2019 17:02

Ma jasno, osobno preuzimanje je i dalje najbolji i najsigurniji nacin...

 

Samo kazem, za informaticke komponente isprobavanje na licu mjesta najcesce nije moguce, tako da je jednaki rizik u smislu dali je komponenta ispravna ili nije...

 

Jedino ako bi ti prodavac dosao kuci, ugradio dio i isprobao, onda si siguran....