Internet

Mozilla Firefox pitanja

boxer uto 29.12.2009 12:16
Matija111 kaže...

Imam pitanje dali Mozilla Firefox ima neku opciju da mi spremi sve favorite i dok instaliram

nove win i Mozilla Firefox da si Mozilla Firefox povuče te favorite spremljene ???? Dali zna tko ???

Ako misliš na bookmarkse, odgovor je da ima opcija.

Trenutno imam hr verziju pa ovako piše:

Zabilješke>Organiziraj zabilješke>Unos i sigurnosne kopije

Gorshtak sri 30.12.2009 13:53

Ne razumijem pitanje.

uTorrent je za skidanje i dijeljenje, pa ako nešto od toga radiš u folderu je gdje si spremao.

Jedino ako pitaš, kako da stvari ostanu da dijeliš ako si ih premjestio iz matičnog foldera?

seneka sri 30.12.2009 14:19
jurluk kaže...

da ne otvaram novu temu, ovdje ću pitat...

 

jel se može kako promijenit ikona mape u bookmarku?

trebala bi se sama promijeniti..ili?probaj ih izbrisati i ponovno postaviti u bookmark..otvorit stranice dok de ne promijene,i kad se promjene u bookmarku,onda povući gore

jurluk sri 30.12.2009 16:25
seneka kaže...

trebala bi se sama promijeniti..ili?probaj ih izbrisati i ponovno postaviti u bookmark..otvorit stranice dok de ne promijene,i kad se promjene u bookmarku,onda povući gore

ma jok, to su mape u kojima su bookmarksi. jel se može kak promjenit ikona te mape?

1domagoj1 čet 31.12.2009 01:42
jurluk kaže...
1domagoj1 kaže...
Možda bi ti nešto ovakvo moglo pomoći, nemam taj addon, ali probaj Osmijeh

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3176

ehh, nažalost ne pomaže. taj add-on služi za promjenu ikone bookmarka, ali ne i mape u bookmarku

Evo, napravi ovak:

 

Odi u C:\Documents and Settings\*your username*\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\*profile name*\chrome (pretpostavljam da su win u pitanju), tamo napravi fajl userChrome.css. U njega unesi ovaj kod:

.bookmark-item[container="true"][label="ime foldera"] {
  list-style-image: url('file:///*lokacija ikone*) !important;
  -moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

 

Primjer:

.bookmark-item[container="true"][label="Dailys"] {
list-style-image: url('file:///C:/Documents/Tools/FFI/home.png') !important;
-moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

.bookmark-item[container="true"][label="Favorites"] {
list-style-image: url('file:///C:/Documents/Tools/FFI/favorits.png') !important;
-moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

 

Brijem da bi trebalo radit i mislim da treba biti .png ikona.

 

Probaj Smijeh

jurluk čet 31.12.2009 01:57

ovako izgleda i neće:

 

.bookmark-item[container="true"][label="Bug Online"] {
  list-style-image: url('file:///E:\Dokumenti\Ikone i kursori\Ikone\Bug Online.png) !important;
  -moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

.bookmark-item[container="true"][label="eRepublik"] {
  list-style-image: url('file:///E:\Dokumenti\Ikone i kursori\Ikone\eRepublik.png) !important;
  -moz-image-region: rect(0px 16px 16px 0px) !important;
}

 

a stavio sam ga u: C:\Users\jurluk\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jau913jd.default\chrome

1domagoj1 čet 31.12.2009 02:05

Probaj okrenut ove backslashove u slashove...

 

E i fale ti jednostruki apostrofi poslje imeikone.png i u jednom i u drugom. (')

 

E da, i ova putanja je za XP, ne znam jel tak ide i na Win7, stari radi na njoj, ja na Ubuntuu.

1domagoj1 čet 31.12.2009 02:25
jurluk kaže...

ostavio sam backslashove, samo sam dodao apostrofe na kraj i skoro pa je dobro. nema obične ikone nego je prazno. neće ni sa png ni sa ico. veličina je uvijek 16x16 px

Hm, a probaj nešto iskemijat, imaš bar osnovu, di počet... Probaj ikonicu napravit sa nekim icon editorom, možda ima kakve veze sa transparentnošču ili nešto, ne bih znao.

 

Aj, odo ja sad spat, noćNamigiva

jurluk čet 31.12.2009 02:26
1domagoj1 kaže...
Hm, a probaj nešto iskemijat, imaš bar osnovu, di počet... Probaj ikonicu napravit sa nekim icon editorom, možda ima kakve veze sa transparentnošču ili nešto, ne bih znao.

 

Aj, odo ja sad spat, noćNamigiva

probat ću nešto. inače, hvala! laku noć

Promatrač pon 17.5.2010 21:16

Imam problem s ff,naime događa se sljedeće

Kad otvorim neku stranicu sve ok,ali kad izađem više nemogu pokrenit preglednik.

Moram otvorit task manager ubit ff i onda mogu upast na net,ali samo do ponovnog zatvaranja.

Jel neko zna u čemu je problem,koristim win7 32 bit

 

Tomislav95 pon 17.5.2010 21:17
Promatrač kaže...

Imam problem s ff,naime događa se sljedeće

Kad otvorim neku stranicu sve ok,ali kad izađem više nemogu pokrenit preglednik.

Moram otvorit task manager ubit ff i onda mogu upast na net,ali samo do ponovnog zatvaranja.

Jel neko zna u čemu je problem,koristim win7 32 bit

 

Jel najnovija verzija ff-a?Možda kakva alpha/beta verzija?

Promatrač pon 17.5.2010 22:30

Ma imam normalnu verziju 3.6 mislim ništa beta ili alpha.

Jednostavno me z.......a ne znam više šta da radim.

Ne bih išo na uninstal imam hrpu toga na njemu ,i koje kakve lozinke koje ne znam sve napamet.

Pa ako zna neko riješenje nek objavi