Colossus7 čet 11.5.2017 19:55
Oliverius kaže...

  U Gmail postavkama Prosljeđivanje i POP/IMAP preusmjerio sam dalaznu poštu na novu Gmali adresu.

Kako imam i laptop i PC primjetio sam da mi skoro 90 posto pošte na dolazi na PC nego samo na laptop.

U čemu bi mogao bit problem.

Hvala 

 Koji protokol koristiš za slanje i primanje pošte POP3 ili IMAP?

 

Ako većinu pošte čitaš i šalješ sa laptopa a rjeđe sa PC-a pa se čudiš zašto ga tamo nije također proslijedio vjerovatno koristiš POP3 protokol, a uključena ti je opcija u gmail postavkama ili u samom mail klijentu da briše mailove sa njihovog servera odmah čim ih povučeš sa gmail servera ili nakon nekoliko dana automatski.

 

Čak i da je na POP3 uključeno da ti ostavi kopije sve tvoje pošte koju si već pročitao na gmail serveru, kada dodjes npr. provjeravati poštu na PCu umjesto na laptopu vjerovatno ti ne povlači poštu koju je već laptop povukao preko POP3 protokola pa ti je označena kao pročitana.

 

Namjesti si postavke da bude isključivo IMAP protokol, pa će ti raditi sinkronizaciju svih mailova i foldera na svim uređajima preko kojih pristupaš gmail pretincu da ti budu identični.

 

Googlaj kako si namjestiti mail klijent kojeg koristis (vjerovatno outlook ili thunderbird) da radi iskljucivo sa IMAP protokolom, i tamo u opcijama si to namjesti.

Oliverius čet 25.5.2017 00:05

Halo forumaši.

U PC -u ima instaliran Wondershare MobileGo za prijenos podataka sa mobitela.

Kad pokušan spojiti Sony xperija Z3 traži MobileGo traži da uključim opciju about device pa kad uđem u to onda dalje......., međutim ja na uređaju nemam tu opciju, odnosne ne mogu je pronaći.

Ima li netko ko se razumije ili ima isti mobitel i isti program za prijenos podataka da mi  pomogne kako da ih spojim.

Da bi bio jasniji šaljem slike.

E to što traži ja na mobitelu ne mogu nać.

Pozdrav

Torent čet 25.5.2017 05:54

Ides u podesavanj pa about ili kako ves pise uglavnom gadnja stavka i kliknes par puta na svaaku stavku dok ti se ne pojavi poruka da je ukljucen developer mode. Vratis se korak nazad i imaces dodatnu stavku devoper mode i unutar nje usb debuging

Oliverius čet 25.5.2017 23:35

Ma ne zezam te. Znam da su podešavanja i postavke isto, ali meni jednostavno nije jasno kako na mom Sony-u u postavkama te opcije nema. Imam još dva mobitela, Samsung galaxy i Nokia Lumia i oba imaju u postavkama opciju USB ispravljenje grašaka. Ili je moj Sony s greškom ili se u tu postavku ulazi na neki način koji ja neznam.

Lp

 

Colossus7 pet 26.5.2017 15:34
Oliverius kaže...

Zahvaljujem na odgovoru.

Pc mi je bio neko vrijeme nesipravan pa odgovaram sa zakašnjenjem.

U postavkama mi je uključen IMAP

 

Lp

 

 Isključi POP3 u tim istim postavkama, jer ti na google mail servisu mogu biti uključena oba istovremeno.

HGPLU sri 3.10.2018 11:38

Pozdrav svima,

 

Imam mali problem sa web mailom, naime, kada pošaljem email dobivam povratnu poruku ovu:

 

This is the mail system at host mx2.omc-mail.de.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

 

 

Da li netko zna o čemu se radi?

 

 

yaro sub 9.2.2019 14:17

Poštovani,

molim pomoć oko slijedećeg. Potrebno je izvršiti migraciju e-maila sa starog računala na novo.

 

1. staro računalo, Windows 7 32 bita, Microsoft Office 2007 Outlook klijent

2. novo računalo, Windows 10 64 bita, nema klijenta (što predlažete, a da je besplatno)

 

Trebalo bi sa starog računala migrirati e-mailove barem zadnje 3 godine ili cijelu bazu mailova (.pst) u novi klijent

 

Unaprijed hvala

meme3 sub 9.2.2019 15:30
yaro kaže...

Poštovani,

molim pomoć oko slijedećeg. Potrebno je izvršiti migraciju e-maila sa starog računala na novo.

 

1. staro računalo, Windows 7 32 bita, Microsoft Office 2007 Outlook klijent

2. novo računalo, Windows 10 64 bita, nema klijenta (što predlažete, a da je besplatno)

 

Trebalo bi sa starog računala migrirati e-mailove barem zadnje 3 godine ili cijelu bazu mailova (.pst) u novi klijent

 

Unaprijed hvala

 Predlažem Thunderbird. Kolko vidim ima neke vodiče za uvoz .pst datoteka u Thunderbird (npr. ovaj, iako je dosta star pa ne znam kolko je koristan).

Marko :D pon 3.6.2019 09:55
Milka30 kaže...

Pozdrav!

Molio bih preporuka obicnoga "mail checkera",znaci nesta sto instaliram na Chrome i da me upozori na novi mail!

Koristim SAMO mail.com koji ima mail check i bio je odlican donedavno,kada dolazi samo i iskljucivo sa njihovim toolbarom-a to ne volim!

Moj savjet ti je da si dodaš mail u Mail & Calendar aplikaciju (ukoliko si je deinstalirao, možeš je ponovno instalirati preko Microsoft Storea). U nju dodaš svoju e-mail adresu i obavijest će ti stići svaki puta kada dobiješ mail. Također možeš i koristiti Mozillin Thunderbird, isto tako vrlo dobar mail klijent.