Internet

Internet Prevara iz Strane Zemlje

domi321 sri 24.7.2019 18:36

Kad govorim o stranoj drzavi ne mislim na arape vec tu nasi susjedi preko puta nase male slovenije.

Prevarant je iz iz Austrije, sve podatke imam o njemu tj. ono sve sto mi treba.

Ime, adresa stanovanja, ime zene, imena djece( nemam pojma cemu mi ovo sluzi al ok, mozda neka prijetna ), znam gdje radi + ima firmu + znam gdje i njegova zena radi.

Znaci znam sve od A do Ž, javni facebook profil je isus i fala glupim ljudima kaj ne stavljaju na privatno...

 

Mene zanima jel se mogu ja javit nasoj policiji za internet prevaru ili ce me oni odjebat posto si mislim pa gle Austrija je dobra u zakonima ko i Njemacka stoga tu ne bi trebalo bit problema?!

 

Prvo sam ga mislio prijavit no ako to ne upali onda mi samo prestaje da skupa sa starim odemo do njega s motorom koji trosi cca. 3-4 l na neki jednodnevni izlet tako da tu ne bi puno novaca bacio

 

A radi se o sljedecem, tip me prevario za komplet SSD-GRAFA-CPU u iznosu od 1200€, cijena je bila dobra, ne previse primamljiva niti prevec visoka no puno niza cijena nego kak se cijeni na njuski + jamstveni list je bio slikan tako da +- cca. 2-3 godine garancije no dobro stvar je propala i idemo dalje, niko nije umro ali svejedno bi ja pare nazad 

 

Posto se radi o malo vecem iznosu, mislim da bi mi policija trebala pomoc??

 

+ Imam jos slike majmuna s njegovom osobnom

 

Jebena losa stvar kod inozemstva je ta sto nema placanje pouzecem ali takvi varaju na bilokakav nacin

  

domi321 sri 24.7.2019 18:56
Kolacic kaže...

Izbrisi slike odavde,prijavi ga policiji.

 Ako admin zahtjeva da se obrisu slike, obrisat cu...

 

LOL, kaj da zovem 911 i prijavim slucaj?!

 

Fkt sam newbie i jel mi moze neko rec kako da prijavim ovaj slucaj tj. gdje

xiaomi007 sri 24.7.2019 20:01
domi321 kaže...
fala glupim ljudima kaj ne stavljaju na privatno...

 Njega nazivaš glupim, a ti si ostao bez 1200 eura, :facepalm:

Jedini glupan si ispao ti i mene bi bilo sramota ovo sve pisati javno jer si svjetska naivčina.

Koliko "pametan" trebaš biti uplaćivat nepoznatom tipu novac u inozemtsvo?? I to još radi običnog hardvera koji kupiš na svakom čošku... Ja ne vjerujem šta čitam...

 

Objavljivanje tuđih podataka je protivno svim propisima i radi toga te treba banat s foruma, bez obzira tko je ovdje lopov, a tko žrtva.

To nek utvrđuje policija, a ne ti i ne na ovom forumu.

domi321 sri 24.7.2019 20:52
xiaomi007 kaže...
domi321 kaže...
fala glupim ljudima kaj ne stavljaju na privatno...

 Njega nazivaš glupim, a ti si ostao bez 1200 eura, :facepalm:

Jedini glupan si ispao ti i mene bi bilo sramota ovo sve pisati javno jer si svjetska naivčina.

Koliko "pametan" trebaš biti uplaćivat nepoznatom tipu novac u inozemtsvo?? I to još radi običnog hardvera koji kupiš na svakom čošku... Ja ne vjerujem šta čitam...

 

Objavljivanje tuđih podataka je protivno svim propisima i radi toga te treba banat s foruma, bez obzira tko je ovdje lopov, a tko žrtva.

To nek utvrđuje policija, a ne ti i ne na ovom forumu.

 Kak ne kuzis isse, znaci lik ima obitelj, djeca mu vjv. Imaju 2-3 godine, mislio sam ono aha family man pa taj me nemre preveslat al jbga nikom nemres vjerovat dns.

 

xiaomi007 sri 24.7.2019 20:56
domi321 kaže...

Gdje se tocno ovakav sadrzaj moze prijavit policiji, posto smo u 2019. javljam se mailom ili cuz ono ne znam

 Prijavu policiji trebaš podnijeti u poslovnici pošte.

Jbt koja ti pitanja postavljaš, stvarno nije čudo da si uplatio pare tipu, pitam se samo kako si uspio zaradit 1200 eura tako pametan.

Ajd pliz nemoj više ništa pisati, valjda imaš obitelj i prijatelje pa se s njima savjetuje kako dalje, ovdje se samo sramotiš.

 

 

 

 

domi321 sri 24.7.2019 23:13
xiaomi007 kaže...
domi321 kaže...

Gdje se tocno ovakav sadrzaj moze prijavit policiji, posto smo u 2019. javljam se mailom ili cuz ono ne znam

 Prijavu policiji trebaš podnijeti u poslovnici pošte.

Jbt koja ti pitanja postavljaš, stvarno nije čudo da si uplatio pare tipu, pitam se samo kako si uspio zaradit 1200 eura tako pametan.

Ajd pliz nemoj više ništa pisati, valjda imaš obitelj i prijatelje pa se s njima savjetuje kako dalje, ovdje se samo sramotiš.

 

 

 

 

 Kakve veze ima posta s policijom, paket nije niti poslan.

Samo ce me sterat doma bzvz

Ma imas pravo pitat cu kolege, nemre se ovdje informirat na forumu 🤔

Uostalom sta niko nikad nije uplatio novce unaprijed

domi321 čet 25.7.2019 12:15

Za sve koji imaju slican problem, danas sam uspio rijesit sve fala bogu.

 

Znaci isprintao sam svaki moguci razgovor, sve mailove, sve kontakte, kontakte njegove supruge, danas predao i rekli su da ce mi se sve javit do pon. Pa cemo dalje znat kako cemo

 

Pozz