Internet

eBay - pitanja i odgovori

mbaksa uto 6.8.2019 17:15
Proffy7 kaže...

Procito sam to vec, al me zanima dali je netko vec narucivo taj proizvod i jel je imo jos neka dodatna davanja.

Malo vjerojatno da će tu naići netko tko je naručivao taj proizvod. Ja sam naručio pred koju godinu jedan drugi gamepad, GameSir G3S, a carina me nije tražila račun (kupio sam ga na akciji tako da bi taman bio ispod granice za carinjenje da su i tražili, no eto...).

Proffy7 uto 6.8.2019 19:40
mbaksa kaže...
Proffy7 kaže...

Procito sam to vec, al me zanima dali je netko vec narucivo taj proizvod i jel je imo jos neka dodatna davanja.

Malo vjerojatno da će tu naići netko tko je naručivao taj proizvod. Ja sam naručio pred koju godinu jedan drugi gamepad, GameSir G3S, a carina me nije tražila račun (kupio sam ga na akciji tako da bi taman bio ispod granice za carinjenje da su i tražili, no eto...).

 Ma znam da ce se tesko nac ko je narucivo, ovaj ce bit vjerovatno predmet carinjenja posto je oko 28$ pa neznam dali mi se isplati uopce narucivat.

mbaksa sri 7.8.2019 00:02
Proffy7 kaže...
Ma znam da ce se tesko nac ko je narucivo, ovaj ce bit vjerovatno predmet carinjenja posto je oko 28$ pa neznam dali mi se isplati uopce narucivat.

Nisi dovoljno pažljivo pročitao FAQ. Kak oni znaju da košta $28? To mogu znati samo ako posumnjaju da košta više od 22 eura, tebi pošalju zahtjev za dostavu računa i ti im dostaviš račun na kojem piše 22 dolara. Drugim riječima, ako te zatraže račun, onda će ti ga cariniti, a ako ga ne zatraže - neće.

CyberDemonVZ sri 7.8.2019 00:13

Možda još napomenuti da Kinezi u 99.99% slučajeva ne šalju račun u kutiji. Nekad napišu neke izmišljene brojke na paket da bi prošlo carinu, ali naši to već ignoriraju. Ako pretpostave da je preko magične brojke, šalju ti pismo s upitom o stvarnoj cijeni.

hahhaajaads čet 8.8.2019 21:53
CyberDemonVZ kaže...

Možda još napomenuti da Kinezi u 99.99% slučajeva ne šalju račun u kutiji. Nekad napišu neke izmišljene brojke na paket da bi prošlo carinu, ali naši to već ignoriraju. Ako pretpostave da je preko magične brojke, šalju ti pismo s upitom o stvarnoj cijeni.

 Bome da, koliko citam mislim da mi imamo najsigurniju carinu (i to od vecine drzava na planeti) tak da nema sanse uvest nesto sto je vece vrijednosti i da ne prodje carinu (makar predmet morao ostat tamo par mjeseci, samo da se ispita odakle je, kolika je cijena, da li je original i slicno). 

 Ovo sad govorim za tipa elektroniku. Od lika od kojeg sam narucio radio, rekao je da mu je predmet prosao carinu u hrpa zemalja i da nikak nije mogao sredit da prodje isto i u Hrvatskoj. Dole slika di mu je sve proslo... I onda se cudim kad gledam tipa one "serije" na tvu tipa carina u  Americi i Australiji i ocekivao sam da je to sigurnost na nivou kad ono sipak.

 

Edit: zaboravio napomenut da je sigurna ali katastrofa sto se tice otvaranja/cuvanja paketa, meni je jedna strana kutije bila skroz udubljena, a kad sam otvorio kaos... Znaci unutra je bio stiropol koji su oni doslovno rastavili na mrvice a sam radio je imao rupe normalno da se moze hladit, i u te rupice je usao stiropol i to sam ispuhivao sigurno 2 sata,

CyberDemonVZ pon 26.8.2019 14:53
MarkoKLC7 kaže...

Otvorio sam temu na ovom podforumu u vezi fyysport stranice sa povoljnom sportskom opremom, ali mi nitko ne odgovara. Ima li ovdje netko iskustva s njima ?

 Original RayBan po 0.99Eur.

 

Kupi ih 1000 pa prodaj na Njuškalu za 500kn.

MarkoKLC7 pon 26.8.2019 19:50
CyberDemonVZ kaže...
MarkoKLC7 kaže...

Otvorio sam temu na ovom podforumu u vezi fyysport stranice sa povoljnom sportskom opremom, ali mi nitko ne odgovara. Ima li ovdje netko iskustva s njima ?

 Original RayBan po 0.99Eur.

 

Kupi ih 1000 pa prodaj na Njuškalu za 500kn.

 Dobro nisam to ni skuzio, mislio sam na trenirke i tenisice 😂

Micek pet 27.9.2019 15:16
Lil Dice kaže...

Jel vam radi kod P20APP u aplikaciji? Meni neće, a ovog od 10% na kompu uredno obračunava. Popust mi ne premašuje $50.

 Meni je neki dan prošla kupovina sa 20% preko app bez problema. Isto sam iskoristio i 10% preko PC-a za drugu kupnju. Probaj reinstalirati aplikaciju, možda je tu kakav bug.

Lil Dice pet 27.9.2019 18:33
Micek kaže...
Lil Dice kaže...

Jel vam radi kod P20APP u aplikaciji? Meni neće, a ovog od 10% na kompu uredno obračunava. Popust mi ne premašuje $50.

 Meni je neki dan prošla kupovina sa 20% preko app bez problema. Isto sam iskoristio i 10% preko PC-a za drugu kupnju. Probaj reinstalirati aplikaciju, možda je tu kakav bug.

 Reinstalirao i dalje ne radi. Izbacuje "This code no longer works" iako bi trebao do 29. Probano s više artikala. Na kompu radi 10% bez problema. Aj probaj ako ti nije problem sad ukucat pa vidi jel radi.

Micek pet 27.9.2019 20:44
Lil Dice kaže...

 Reinstalirao i dalje ne radi. Izbacuje "This code no longer works" iako bi trebao do 29. Probano s više artikala. Na kompu radi 10% bez problema. Aj probaj ako ti nije problem sad ukucat pa vidi jel radi.

 Ne znam onda.

Što se kupona tiče, 20% i 10% bi trebali vrijediti samo za po 1 narudžbu svaki, tako da ti ne mogu provjeriti jer sam već iskoristio oba popusta.

Haker_x pet 27.9.2019 21:05

Može biti da je već iskorišten onoliko puta koliko su iz ebaya imali u planu.

 

"Coupon can be used once per eBay account up until 11:59 PM CET on September 29, 2019 or while supplies last"

 

Ja sam ga uspio iskoristiti prije 2-3 dana, ali na žalost samo za 3-4$ popusta, ali bolje išta nego ništa, nisam imao novaca da nešto fino naručim. Frend prije 10ak dana naručio 2din android player na kojem bi baš uštedio da je naručio par dana kasnije kada su ubacili kodove, baš je unlucky.

Micek pet 27.9.2019 21:25
Haker_x kaže...

... Frend prije 10ak dana naručio 2din android player na kojem bi baš uštedio da je naručio par dana kasnije kada su ubacili kodove, baš je unlucky.

 Meni je dobro sjelo tih 20% baš za android player koji mi bio na wishlisti :)

Haker_x pet 27.9.2019 23:35
Micek kaže...

 Meni je dobro sjelo tih 20% baš za android player koji mi bio na wishlisti :)

 U mene tačno 3.98$. Frend da je samo par dana kasnije naručio 2 din android iskoristio bi maximalnih 50$ popusta što je fenomenalna cifra. Baš nema sreće...

 

Al' šta mi je zanimljivo, SAD-a nema među državama koje su mogle iskoristiti kupon. Vjerovatno su oni dobili druge kupone, nema šanse da ebay dadne nekim običnim zemljama popuste a da ne da Americi.

zombie ned 13.10.2019 18:07

Ako želim da kupim artikal sa eBay-a čija vrijednost iznosi 100 eura, da li na kartici mogu imati 750 kuna (toliko dođe 100 eura u kunama) ili moram imati isključivo euro valutu na računu?

 

I kada kupujem preko eBay-a, da li će mi sa kartice odmah skinuti i, na primjer, 10 eura poštarine?

 

I još nešto, postoji li sigurnost pri plaćanju? Koja ej razlika da prodavaču novac pošaljem Western Unionom ili da mu pošaljem preko PayPal-a?

Marko :D pon 14.10.2019 09:14
zombie kaže...

Ako želim da kupim artikal sa eBay-a čija vrijednost iznosi 100 eura, da li na kartici mogu imati 750 kuna (toliko dođe 100 eura u kunama) ili moram imati isključivo euro valutu na računu?

Ne moraš. Možeš imati račun u kunama, ali onda ti banka naplaćuje nešto malo za konverziju valute.

zombie kaže...

I kada kupujem preko eBay-a, da li će mi sa kartice odmah skinuti i, na primjer, 10 eura poštarine?

Ako piše da se dostava naplaćuje (nije free shipping), naplatiti će ti i dostavu. Neki prodavači nude besplatnu dostavu, ali nude i dostavu za plaćanje ako želiš da ti proizvod brže stigne. Tada prilikom kupovine odabireš koji tip dostave želiš i o tome ti ovisi ukupna cijena.

zombie kaže...

 I još nešto, postoji li sigurnost pri plaćanju? Koja ej razlika da prodavaču novac pošaljem Western Unionom ili da mu pošaljem preko PayPal-a?

Da, eBay ima eBay Money Back Guarantee (prouči pravila). Ako plaćaš preko Western Uniona, mislim da nemaš nikakve zaštite dok kod PayPal-a ima.