Internet

eBay - pitanja i odgovori

Makić sri 15.7.2009 01:47
vidikovac kaže...

Da vas pitam: narucio sam mob preko ebay-a i sad kako ce mi to doci? na kucnu adresu ili cu to morati podici u banci?

jesi napravia paypal acount, a doć će ti doma, al ćeš tribat

još platit i carinu..

vidikovac sri 15.7.2009 02:09
Makić kaže...
vidikovac kaže...

Da vas pitam: narucio sam mob preko ebay-a i sad kako ce mi to doci? na kucnu adresu ili cu to morati podici u banci?

jesi napravia paypal acount, a doć će ti doma, al ćeš tribat

još platit i carinu..

da preko pay pala je. ali psialo je free shiping. opet cu trebat placat carinu.ili ne? koliko otprilike?

Makić sri 15.7.2009 02:17

plaćaš i put, carina isto tako nju plaćaš kad ti dođe doma, meni je za cvike od 1100kn došlo 112kn carine...

kad se regaš na ebay i ideš kupovat piše ti da namistiš sebi tj, koju državu i onda ti izbaci koliko za put

vidikovac sri 15.7.2009 10:27
Makić kaže...
vidikovac kaže...

da znam to! to sam i napravio. i doslo mi je free shiping!!! znaci necu nista platit?

platit ćeš nema free shiping za hrvatsku...

daj link pa da vidim šta ti piše

http://cgi.ebay.com/NEW-NOKIA-N95-8GB-BLACK-UNLOCKED-FREE-WORLD-SHIPPING_W0QQitemZ220449539781QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3353d106c5&_trksid=p4295.c0.m299&_trkparms=|293%3A1|294%3A50#ShippingPayment

 

idi pos shiping

Luka sri 15.7.2009 10:31

Carina ne ide na bijelu tehniku niti na predmete ispod 300 kuna! Uz carinu ide i PDV!

Za neke mobitele ide porez 22% + dozvola telekomunikacije agencije (tak nesto, dode 50-100 kuna)!

 

Ako pise free shipping nakon sto odaberes Hrvatska onda je FREE!

 

Izaci ce te oko 1300-1400 kn sa PDV i dozvolom (taj tvoj mobitel).

 

Doci ce ti kuci postar dati pismo od carine, otici ces na carinu, platiti PDV 22% i otici po telekomunikacijsku dozvolu (ne znam gdje), dobije se odmah i sa njom na carinu podizes mobitel!

Luka sri 15.7.2009 10:33
Makić kaže...
vidikovac kaže...

da znam to! to sam i napravio. i doslo mi je free shiping!!! znaci necu nista platit?

platit ćeš nema free shiping za hrvatsku...

daj link pa da vidim šta ti piše

Makicu o prodavacu ovisi hoce li naplatiti shipping ili ne! On salje, on postavlja uvjete, ne salje se to iz jednoga centra!:D

Makić sri 15.7.2009 10:35
Luka kaže...
Makić kaže...
vidikovac kaže...

da znam to! to sam i napravio. i doslo mi je free shiping!!! znaci necu nista platit?

platit ćeš nema free shiping za hrvatsku...

daj link pa da vidim šta ti piše

Makicu o prodavacu ovisi hoce li naplatiti shipping ili ne! On salje, on postavlja uvjete, ne salje se to iz jednoga centra!:D

pa znadem to on je pita samo jel ima shiping ili ne, a ja mu nisam moga odg dok nisam

vdia da je free world shipingBelji se

Luka sri 15.7.2009 10:37

Inace, zbog garancije ne bih nikada kupio mobitel preko eBaya... ali opet ovisi to od osobe do osobe!

Svi znamo mobiteli se jednostavno pokvare, al ajd ipak Nokia je na glasu, trebala bi trajati!

Luka pet 17.7.2009 11:58
vidikovac kaže...

kako mislis da cu trebati na carinu dici mobitel? sta mi nece dostaviti na kucnu adresu onda?

Doci ce ti obavijest da ti je mobitel na carini i da dodes po njega, onda platis PDV i ako treba dozvola i to je to.

vidikovac pet 17.7.2009 16:34
Luka kaže...
vidikovac kaže...

kako mislis da cu trebati na carinu dici mobitel? sta mi nece dostaviti na kucnu adresu onda?

Doci ce ti obavijest da ti je mobitel na carini i da dodes po njega, onda platis PDV i ako treba dozvola i to je to.

cekaj. jedni mi kazu da ce mi doci na kucnu adresu a postaru cu trebat platit carinu i pdv. a ti kazes da cu trebat ici na carinu? wtf? odlucite se?

 

moze li mi netko reci tko je vec narucivao? vam je dosao paket doma?

Brada pet 17.7.2009 18:18

Ovako,kupio sam poprilicno toga na e-bayu do sad i ovakva je situacija.Rijetko kad nekoga pozovu na carinu po robu.Ja nisam do sad imao takav slucaj.Uvijek mi je roba dolazila doma.Postaru sam placao carinu,toskove speditera itd.Obicno su to bile cifre oko 25-30% od onoga sto sam platio za robu.A jel ces platit sta ili ne zavisi samo od carinika koji pregledava postu.S obzirom da nam je drzava u banani mislim da je sve manje robe na koju se nista ne placa :)

PS

Nije bas ni jeftino za kinesku kopiju,jos ak bude carine hm

vidikovac pet 17.7.2009 20:01
Brada kaže...

Ovako,kupio sam poprilicno toga na e-bayu do sad i ovakva je situacija.Rijetko kad nekoga pozovu na carinu po robu.Ja nisam do sad imao takav slucaj.Uvijek mi je roba dolazila doma.Postaru sam placao carinu,toskove speditera itd.Obicno su to bile cifre oko 25-30% od onoga sto sam platio za robu.A jel ces platit sta ili ne zavisi samo od carinika koji pregledava postu.S obzirom da nam je drzava u banani mislim da je sve manje robe na koju se nista ne placa :)

PS

Nije bas ni jeftino za kinesku kopiju,jos ak bude carine hm

ej thnx za info. i jos da te pitam po koliko si dana cekao za paket da dode? jos ako si sta narucivao iz kine? pozz

ribar sub 18.7.2009 14:21

eo van savjet priko lita (kraj 6-og i sedmi misec) je boje narucivat skuplje stvari jerbo je puno carinika na godisnjen i ne da in se carinit svaki paket, meni svaki par dana dolazi nika roba patike nista ispod ijadu kuna i sve uredno bez carine prodje

 

e, to van je taktika, a more bit i to ca sad iman para ehihih

 

 

vidikovac ned 19.7.2009 00:35
ribar kaže...

eo van savjet priko lita (kraj 6-og i sedmi misec) je boje narucivat skuplje stvari jerbo je puno carinika na godisnjen i ne da in se carinit svaki paket, meni svaki par dana dolazi nika roba patike nista ispod ijadu kuna i sve uredno bez carine prodje

 

e, to van je taktika, a more bit i to ca sad iman para ehihih

 

 

hehe onda ako bude srece nece bit carine za mene =)

crni9 sri 22.7.2009 01:22

ja nisam kupovao preko ebay-a,,,nekako mi je ono nepregledno

ali sam htio kupiti tenisice s www.goingtrade.com

inače prodaju replike poznatih marki

je li netko kupovao nešt s te stranice?

ako jest plizz nek se javi

strani je ponuđač,,,nisam siguran hoće li mi isporučiti jer sam čuo da ti strani ponuđači često samo izmame novce

?

:))))

vidikovac sri 29.7.2009 12:39

Evo dobio sam mob samo da vam javim. Sve je odlicno. Carinu i pdv sam platio 250 kn sve zajedno. Tako da za sve one koji se predomisljaju dali naruciti preko ebay-a obavezno. Dode za 10 dana ali sta je to??? Platiti nesto duplo manje,pa di ces bolje.

 

 

Luka sri 29.7.2009 14:24
vidikovac kaže...

Evo dobio sam mob samo da vam javim. Sve je odlicno. Carinu i pdv sam platio 250 kn sve zajedno. Tako da za sve one koji se predomisljaju dali naruciti preko ebay-a obavezno. Dode za 10 dana ali sta je to??? Platiti nesto duplo manje,pa di ces bolje.

 

 

A garancija...