mbaksa čet 3.5.2018 16:38
bikloner kaže...

Vidim da je tema neko vrijeme mrtva, pa da pitam, kakva su zadnja iskustva s naručivanjem iz EU skladista, sto se tice carinjenja?

Dugo već nisam ništa naručivao s Banggooda, a još dulje s EU skladišta. Sad se više točno ne sjećam, ali čini mi se da mi je na paketu bila famozna žuta naljepnica da roba nije iz EU, iako je poslana iz EU skladišta.

 

Uglavnom, nemoj se oslanjati na to. Ako te doista zanima, naruči si iz EU skladišta neku sitnicu. Ako na pristiglom paketu bude žuta naljepnica da nije u skladu s nekim člankom nekog pravilnika, onda znaš da će carina prema takvoj pošiljci postupiti kao da je poslana izvan EU i, ako procijeni da je vrijednija od 22 eura, dobit ćeš poziv za dostavu računa kako bi paket ocarinili.

mbaksa pet 1.6.2018 19:47
SHELBY_09 kaže...

Iako vec dugo vremena ne salju baterije, narudzba mi je nekako prosla.

Ili su malo olabavili propise ili je Banggood poduzeo da se šalju u skladu s propisima. Ne bi valjda sad pokušavali metodu "ako prođe, prođe"

 

SHELBY_09 kaže...

Hoce li biti problema kod nas na granici ako su baterije u paketu?

Nije problem naša granica, niti prijevoz takvih baterija u cestovnom prometu, nego je problem prijevoz avionom, tako da se litij-ionske baterije ni ne mogu ukrcati u avion ako nisu propisno zapakirane i deklarirane. Uglavnom, ako su prošle kinesku carinu i ukrcane u avion, onda će ti i stići doma.

SHELBY_09 sub 2.6.2018 10:04
mbaksa kaže...

Nije problem naša granica, niti prijevoz takvih baterija u cestovnom prometu, nego je problem prijevoz avionom, tako da se litij-ionske baterije ni ne mogu ukrcati u avion ako nisu propisno zapakirane i deklarirane. Uglavnom, ako su prošle kinesku carinu i ukrcane u avion, onda će ti i stići doma.

 Vidjet cemo. U pitanju je Xiaomiev power bank. Na akciji je trenutno!

XXX-Man kaže...

Meni su zadnji put slali brodom do Turske...dalje neznam, možda kamion... 

Uuufff. Nadam se da nece tako biti 

marinac88 čet 30.5.2019 08:43
kbenzema kaže...
Gift ti sigurno neće pomoći. Mogu oni napisat i da ti šalju poklon za rođendan pa ti neće ništ značit ako carinik odluči otvorit paket

 Da, nazalost kod nas to funkcionira random. Ne znam jel se isplati riskirati 500kn 

Intel&ATI pet 9.8.2019 20:09
tomislav10 kaže...

Čiatam da kupci koji kupuju s Gearbesta i odaberu kao dostavu EU priority ne plaćaju dadžbine bez obzira odakle i kolikia je cijena narudžbe.

Vrijedi li isto i za banggood?

 

Da, ali citam puno problema sa dostavama kod banggooda ako se odabere EU priority a posiljka je iz Kine.

Neki cekaju do 2 mjeseca pa onda rade refund..

Ja sam narucio nedavno elektricni skuter sa EU priority ali je posiljka bila iz UK pa je na veliko iznenadenje paket stigao za 1 tjedan, besplatni EU priority shipping.

Isto sam tako narucio mobitel sa EU priority iz Kine, i sad vec cekam 16dana, na trackingu pise da stigao do Hrvatske tako da sad kroz par dana se nadam da dolazi.

Ako bude tako onda nije to ni toliko lose.

fer-de-lance sub 24.8.2019 19:15

Meni jučer stigao smartwatch, iz UK, EU priority shipping za 1,43$, cijena veća od 22€, prošlo bez problema, za 11 dana (ako se dobro sjećam) stigla pošiljka, obična DHL naljepnica-otpremnica, označeno kao prioritetna pošta iz Niederaule (Frankfurt).

Eto, tek tolko, ak nekome pomaže informacija 

 

 

CyberDemonVZ sub 24.8.2019 19:31
fer-de-lance kaže...

Meni jučer stigao smartwatch, iz UK, EU priority shipping za 1,43$, cijena veća od 22€, prošlo bez problema, za 11 dana (ako se dobro sjećam) stigla pošiljka, obična DHL naljepnica-otpremnica, označeno kao prioritetna pošta iz Niederaule (Frankfurt).

Eto, tek tolko, ak nekome pomaže informacija 

 

 

 UK ti je još uvijek u EU i nikad se ne plaća PDV.

CyberDemonVZ sub 24.8.2019 23:24
fer-de-lance kaže...

Znam, ali kaj nije bilo u ovoj temi da su znali muljati i poslati robu (makar su napisali da je iz EU ili UK) koja nije prošla carinu u EU, pa je bilo problema?

 Aa, to da.

Ali samo ponekad, i to prije dosta vremena, tako da ne znaš dal je ovo tvoje iz Kine ili UK.

 

Trebalo bi uzeti nešto veliko i skupo za što piše da ide iz Kine, EU direkt i onda bi bio pravi test dal ide bez PDVa.

gorjanzg ned 6.10.2019 10:00

Pozdrav

želim naručiti smartwatch s bangooda. Zeblaze VIBE 3 Pro, cijena 37 eura, uključujući i EU standard shipping. Šalje se iz UK, a ne iz Kine.

Ima li na ovo čudo još dodatnih davanja? Ako ima, da radije probam preko adrese u BiH.

 

Hvala.

 

PS. Vidim iznad poruku kako nije bilo dodatnih troškova, no je li u međuvremenu netko ovdje imao sličnu narudžbu (ne sat, već predmet koji se šalje iz UK).

 

 

fer-de-lance pon 7.10.2019 09:29
gorjanzg kaže...

Pozdrav

želim naručiti smartwatch s bangooda. Zeblaze VIBE 3 Pro, cijena 37 eura, uključujući i EU standard shipping. Šalje se iz UK, a ne iz Kine.

Ima li na ovo čudo još dodatnih davanja? Ako ima, da radije probam preko adrese u BiH.

 

Hvala.

 

PS. Vidim iznad poruku kako nije bilo dodatnih troškova, no je li u međuvremenu netko ovdje imao sličnu narudžbu (ne sat, već predmet koji se šalje iz UK).

 

 

 Ja sam uzeo Vibe 4 hybrid, isto EU standard shipping, i paket je prošao bez ikakvih problema, i uopće nije bila ambalaža kao kod normalnih pošiljki, samo neki generički paket, bez ikakvih naljepnica i ičega od naše carine ili ičega, samo naljepnica da je u rotterdamu bilo, i neka da je bilo u njemačkoj na željeznici i to je to.

Ali je cijena bila ispod granice carinjenja zbog flash deala, a inače je iznad.

Tak da ili sam imao sreće ili to tak prolazi stalno.

 

 

CyberDemonVZ pon 7.10.2019 13:40

Meni stiže prilično skupa stvar, (dron) također EU prority line, pa ćemo vidjeti.

Btw, paket stiže iz nekog čudnog skladišta GTWP... Il tak neka slova, a mislim da je to Kina. Tak da nemam pojma kako će to ići. Možda ona fora kak Goldway šalje mobitele.

Trackinga nema već skoro dva tjedna, vjerojatno će se pojaviti kad paket stigne u Europu.

Javim ishod :)

dalja46 pon 7.10.2019 15:01

Tracking ćeš dobit kad stigne u Belgiju, mjesto Puurs. Tu izgleda imaju eu "prepakiraonu" :) 

Ja narucio prije 3 tjedna eu priority lineom rc auto, u biti 3 komada, dva su stigla a ovaj tjedan mi dolazi još jedan. Ova dva koja su došla nema nikakvih dodatnih davanja i sve ide preko GLS-a kad stigne u Eu. GLS kombi dostavlja kod nas. Dobiješ mail kad stigne u Belgiju, onda ga uvedu u sustav. Prije nema trackinga.

@Cyber

Koji dron si uzeo? I ja ciljam nesto malo bolje a ne preskupo. 

CyberDemonVZ pon 7.10.2019 20:04
dalja46 kaže...

Tracking ćeš dobit kad stigne u Belgiju, mjesto Puurs. Tu izgleda imaju eu "prepakiraonu" :) 

Ja narucio prije 3 tjedna eu priority lineom rc auto, u biti 3 komada, dva su stigla a ovaj tjedan mi dolazi još jedan. Ova dva koja su došla nema nikakvih dodatnih davanja i sve ide preko GLS-a kad stigne u Eu. GLS kombi dostavlja kod nas. Dobiješ mail kad stigne u Belgiju, onda ga uvedu u sustav. Prije nema trackinga.

@Cyber

Koji dron si uzeo? I ja ciljam nesto malo bolje a ne preskupo. 

  Hvala!

 

 

Xiaomi.

https://www.banggood.com/Xiaomi-FIMI-X8-SE-5KM-FPV-With-3-axis-Gimbal-4K-Camera-GPS-33mins-Flight-Time-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1394905.html

Uz kod koji je spustio cijenu 100 dolara!

 

Od nekih boljih, isplati se gledati Xiaomi ili DJI

A DJI košta doslovno 3 puta više za najslabiju verziju a toliko ne želim dati za prvi dron.

ramzocro-HCR uto 8.10.2019 13:33

Ja sam nekidan kad im je bio big sale kupio Teclast T8 za manje od 100€. Došao je u roku dva? tjedna, zapakirali ga u futrolu od patrone laserskog tonera(jastuk kak ga zovu). Naučili se pameti očito nakon svih tih godina. Zadnje koje sam naručivao je bio Cubot GT99 prije dosta godina, loše iskutvo sam imao tada s njima.

 

A za ovo nemam šta loše reći, fast shipping, GLS donio paket na vrata. Nikakve dodatne trošarine glede uređaja. I čista petica glede novog iskustva s njima!

 

gorjanzg uto 8.10.2019 14:30
ramzocro-HCR kaže...

 

 

A za ovo nemam šta loše reći, fast shipping, GLS donio paket na vrata. Nikakve dodatne trošarine glede uređaja. I čista petica glede novog iskustva s njima!

 

 Jesus, 9 dana je trebalo proći od najave paketa do predaje GLS-u. Nije baš fast shipping za relaciju BEL-CRO.

CyberDemonVZ uto 8.10.2019 14:41
gorjanzg kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 

 

A za ovo nemam šta loše reći, fast shipping, GLS donio paket na vrata. Nikakve dodatne trošarine glede uređaja. I čista petica glede novog iskustva s njima!

 

 Jesus, 9 dana je trebalo proći od najave paketa do predaje GLS-u. 

 Pa to je vrijeme koje putuje od Kine do Belgije. 9 dana je čisto ok brojka. Tko želi dostavu isti dan ide u naš dućan i kupi što mu treba. Naravno, za 1000kn više.