Internet

Amazon - pitanja i odgovori

razor1988 sri 5.12.2018 20:58

moze li neka dobra dusa pojasniti placanje american express karticom na amazon.de (ne znam da li je bitno; kartica je iz PBZ-a).

zanima me kako to tocno funkcinira; da li to odmah dolazi na naplatu, obracunava li po srednjem tecaju tog dana kada je obavljena kupovina, ide li to automatski na rate i da li postoje nekakvi dodatni troskovi?

 

hvala!!

Old Iggy čet 6.12.2018 11:17
razor1988 kaže...

moze li neka dobra dusa pojasniti placanje american express karticom na amazon.de (ne znam da li je bitno; kartica je iz PBZ-a).

zanima me kako to tocno funkcinira; da li to odmah dolazi na naplatu, obracunava li po srednjem tecaju tog dana kada je obavljena kupovina, ide li to automatski na rate i da li postoje nekakvi dodatni troskovi?

 

hvala!!

Kao i svako drugo plaćanje Amexom vani - dolazi odmah na naplatu (vidljivo obično drugi dan), tečaj je OK, nema plaćanja na rate, nema dodatnih troškova.

 

FiTop ned 6.1.2019 09:59

Imam pitanje u vezi povrata. Dakle vratio jedne dr Martens cizme i za njih sam dobio punu cijenu koju sam platio (roba + poštarina) + 65 kn za poštarinu koju sam platio da se vrati. E sad vraćao sam i druge i za njih ću dobiti samo cijenu samih čizama, a ne i ove 2 poštarine. Zna netko zašto je tome tako? Već sam prije vraćao i uvijek bi dobio iznos robe + 2 poštarine. 

 

 

sk0ls čet 10.1.2019 23:03
bighart kaže...

Pozdrav svima!

 

Zanima me da li je netko naručivao printer (multifunkcionalni) preko Amazona, njemačkog? Kakva su iskustva? Mislim na dostavu, pakiranje..

 

Hvala!

 Ja sam narucivao sve i svašta, preko njemackoj i britanskog amazona, nisam printer al sam narucio monitor, kuhinjski mikser, playstation, xbox, laptop i jos dosta stvari i nikad nije bilo problema sa dostavom, te stvari pakiraju u vece kutije sa dosta ili onog smeđeg papira da ublazi udarce ili stiropor, ili one male vrecice punjene zrakom, neznam kako da ih opisem: https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1sqDnHXXXXXbkXFXXq6xXFXXXg/1854428/HTB1sqDnHXXXXXbkXFXXq6xXFXXXg.jpg

 

Uglavnom, nikad nisam imao problema da mi nesto dođe potrgano, osim sa playstationom, al greska je bila softwerska, tako da nije bio problem sa amazonove strane il strane dostavljača. 

FiTop kaže...

Imam pitanje u vezi povrata. Dakle vratio jedne dr Martens cizme i za njih sam dobio punu cijenu koju sam platio (roba + poštarina) + 65 kn za poštarinu koju sam platio da se vrati. E sad vraćao sam i druge i za njih ću dobiti samo cijenu samih čizama, a ne i ove 2 poštarine. Zna netko zašto je tome tako? Već sam prije vraćao i uvijek bi dobio iznos robe + 2 poštarine. 

 

 

 Dali si narucio pod istim orderom ili? 

Armor kaže...

Molim pomoć! 

 

Imam $15 gift card za koji su me zeznuli za Prime - dal se more nekaj za to kupiti (futrola za mob) i kak?

 

Vidim neke cifra od 38 dolara za shipping... 

 Amazon.com? Ako da, onda teško..vecina tih manjih stvarčica sa americkog amazona ima vecu postarinu od same stvari. 

FiTop ned 13.1.2019 21:45

Hvala na odgovoru. Znači ova potpuno vraćena narudžba + poštarine je bilo prodano od strane Amazona, a ova druga gdje sam dobio samo za artikl je bilo od strane jednog dućana koji prodaje na Amazonu i u uvjetima povratka je pisalo da samo taj iznos vraćaju. Eto opet sam nešto naučio i idući put ću pametnije, pročitati uvjete trgovine :) 

razor1234 čet 24.1.2019 20:15

Sta kad se naruci nesto preko mailboxa i odlucim vratiti paket nakon par dana. Šaljem direktno amazonu?

I problem je sto kad odem na refund mogu odabrati samo onu adresu koju sam dobio preko mailboxa pa neznam

ima li to veze jer šaljem iz hr?

pbandov sub 2.2.2019 13:27
dmanz kaže...

Može li se narudžba od Amazon.de koja je trenutno u mailboxde vratiti natrag? Zbog cijene shippinga koja je otprilke ista ko vrijednost proizvoda, ne bih to baš plaćao

Možeš odbiti pošiljku i tražiti refund od sellera s amazona. Hočeš li dobiti povrat i poštarine to jako varira, posebice od posredničkih kurira poput mailboxde-a i sl.

pbandov pon 4.2.2019 20:33
loky4i4 kaže...

koji je najbolji posrednički kurir, gledam neke lipo baterije ali nitko ne dostavlja u Hr

 Nitko ako misliš uštedjeti. Osim ako nabavljaš na veliko, ali onda imaš problem sa porezom i carinom.

Dalje, narudžba odakle? Kakve LiPo baterije? Već sam 2 webshopa pronašao iz Nizozemske koji dostavljaju:

Link1

 

 

Nisam drugi link stavio jer je dostava preko 30€, ali svejedno dostavljaju u RH.

Luc989 čet 14.2.2019 09:00

Znam da je ovo vjerovatno objašnjeno, ali hitno mi je.

Preko amazon.com bih naručio 2 artikla.

1. je 169.90 $, a 2. 22.99 $.

Pa me zanima dali na to ide pvd i/ili carina dodatno?

Zanimljivo, isti artikl sa amazon.de ne dostavljaju u RH, pa moram sa amazon.com.

 

Hvala na pojašnjenju.

 

Update: Sada vidim da mi amazon sam izračunao sljedeće:

Price $169.90 AmazonGlobal Shipping + $34.72 Estimated Import Fees Deposit + $55.46

 

..pa našao isti artikl na banggood.com gdje je :

  • Order Subtotal: 148,71€
  • Shipping Fee:1,50€
  • Shipping insurance:2,97€
  • Grand Total:153,18€

..i sada me zanima dali na ovo sa bangood.com bude išao PDV i/ili carina još?

pbandov sub 16.2.2019 16:09
Luc989 kaže...

Znam da je ovo vjerovatno objašnjeno, ali hitno mi je.

Preko amazon.com bih naručio 2 artikla.

1. je 169.90 $, a 2. 22.99 $.

Pa me zanima dali na to ide pvd i/ili carina dodatno?

Zanimljivo, isti artikl sa amazon.de ne dostavljaju u RH, pa moram sa amazon.com.

 

Hvala na pojašnjenju.

 

Update: Sada vidim da mi amazon sam izračunao sljedeće:

Price $169.90 AmazonGlobal Shipping + $34.72 Estimated Import Fees Deposit + $55.46

 

..pa našao isti artikl na banggood.com gdje je :

  • Order Subtotal: 148,71€
  • Shipping Fee:1,50€
  • Shipping insurance:2,97€
  • Grand Total:153,18€

..i sada me zanima dali na ovo sa bangood.com bude išao PDV i/ili carina još?

 Ovisi o artiklu. Ali odgovor je jednostavan, ako nisi platio prilikom narudžbe, a na carini otvore paket, naplatit će ti carinu/PDV u skladu sa tarifom proizvoda. Možeš na stranicama carine pogledati koja roba podliježe carini i PDV-u.

A ono što ti mogu iz iskustva potvrditi je da sa takvim ciframa je PDV gotovo garantiran.

MoF0 pet 22.2.2019 17:30

Pozdrav ljudi, zna li netko koja firma je kurir za Amazon u HR/Karlovac?

Sada sam dobio mail da mi danas oko 15:15 kurir nije isporučio paket jer je "delivery attempt" bio neuspješan. Niti me tko zvao niti zvonio na vrata.

pbandov sub 23.2.2019 23:04
MoF0 kaže...

Pozdrav ljudi, zna li netko koja firma je kurir za Amazon u HR/Karlovac?

Sada sam dobio mail da mi danas oko 15:15 kurir nije isporučio paket jer je "delivery attempt" bio neuspješan. Niti me tko zvao niti zvonio na vrata.

 Inače zovu na mobitel (osim ako je HP standardni), nadam se da si ga zapisao. Probaj vidjeti sa tracking brojem ako ti piše tko/što, ako ne, onda jbg, zovi redom sve, diktiraj tracking broj i vidi jel imaju.

Drugi način ti je kontaktirati izvornog pošiljatelja i kroz isti tracking broj saznati kojem kuriru/pošti je uručeno.

sk0ls kaže...

Pa mora ti pisat na amazonu pod tracking information tko ti dostavlja paket, meni vecinom dostavlja DHL, al ovisi o predmetu, nekad gls, nekad HP.

Netočno. Mora pisati tko šalje, ne tko dostavlja. Informacija o dostavljaču je nažalost, proizvoljna. Kod nekih piše, kod nekih ne.

Čak i sa tracking brojem nećeš garantirano imati podatak o lokalnom kuriru. U slučaju DHL-a evidentno hoćeš jer je isti poslužitelj od slanja do primanja.

JozoBozo121 čet 14.3.2019 13:08

Frend gleda na Amazon.de Huawei MateBook 13 laptop pa me zanima kako funkcionira garancija za elektroniku preko Amazona? Treba li se to kad se pokvari slati nazad u Njemačku ili kako? Da li se u tom slučaju kontaktira Amazon ili se treba kontaktirati Huawei?

Djozaa uto 9.4.2019 22:51

Pozz ljudi, sta se dogadja s amazon,  ili je to samo meni, naime, dobrih 90% stvari sta sam htio kupit kaze da ne dostavlja u hr, na amazon.de i co.uk, americki salje sa 60plus postarine. Cak i stvari sta ljudi linkaju ovdje pod popusti i akcije, npr onaj kindle, izmedju ostalog.

Old Iggy uto 21.5.2019 18:30
bruno03 kaže...

Je li amazon.uk dostavlja u hrvatsku. Kupio bih tablet

Gotovo svaki Amazon nešto dostavlja u RH, no nijedan ne dostavlja sve.

Pogledaj za konkretan model, ako si logiran sa postavkama države prikazat će ti se dostavlja li se ili ne.

sosta pon 10.6.2019 08:52
EZY-E kaže...

Sa kojeg amazona je najbolje naručivati knjige?

Sa .com je knjiga 190kn a sa co.uk 312kn dfq?

 Cijene koje si naveo su sa poštarinama?

Neke koje sam kupio na .com došle su iz europe (iako je to davno bilo), ako je tolika razlika u cijeni možda se isplati riskirati, pogotovo ako postoji na stanju na eu amazonu.

zalman1 pon 10.6.2019 09:13
EZY-E kaže...

Sa kojeg amazona je najbolje naručivati knjige?

Sa .com je knjiga 190kn a sa co.uk 312kn dfq?

 Amazon prodaje milijun knjiga, ti si sad uzeo za primjer jednu knjigu, to ništa ne znači.

Kupovao sam hrpu knjiga, cijene su više manje jednake na svim amazonima, uspoređuj sam prije kupovine tako da odeš na zadnji korak prije kupovine.

pbandov pet 14.6.2019 22:24
kbenzema kaže...
Njemačkog, ako postoji opcija dostave k nama. Znao sam tako ulovit stvarno jeftino neke knjige, većinom kao nove. Iz US je prevelika poštarina. Jučer nađem knjigu za 6$, a poštarina 24$.

 thriftbooks.com

 

Ako mi amazon nije dosta, ovaj sajt je dost dobar za povoljne knjige.