Internet

Amazon - pitanja i odgovori

pbandov pon 26.7.2010 19:45

evo ljudi, inače problemi naručivanja s amazona ako nije riječ o knjigama, no dobra vijest je ta da amazonci već imaju na umu nas i da će razmatrati da povečaju mogućnosti dostave za HR.

Bio sam u kontaktu, nezna se kad će to biti riješeno, no možemo se barem nadati pošto ipak sagledavaju to.Smijeh

blackalbum pon 26.7.2010 23:14

ja redovito naručujem cd-e preko amazon uk još me nisu zahebali,pošiljka ti stiže u roku od 7 dana,a u hr možeš uvesti do 300 kn bez carine i poreza,i da cd-i su tri puta jeftiniji ako oduzmeš poštarinu,a s poštarinom su upola jeftiniji nego kod nas

pbandov uto 27.7.2010 00:15
blackalbum kaže...

ja redovito naručujem cd-e preko amazon uk još me nisu zahebali,pošiljka ti stiže u roku od 7 dana,a u hr možeš uvesti do 300 kn bez carine i poreza,i da cd-i su tri puta jeftiniji ako oduzmeš poštarinu,a s poštarinom su upola jeftiniji nego kod nas

činjenica, hrvatsko gospodarstvo će propast kada svi počnu preko neta kupovat, naravno, sami si krivi, zašto platiti više ?

E da, inače i ja sa UK-a, već sam nekolko dvd-a naručio, no za neke stvari zeza, a neke nema, pa moram malo com malo uk vrtiti.

hehe, neće mene država po đepu lupati.

pbandov uto 27.7.2010 11:03
tnakir kaže...

Ja si gledam kupit kindle al preskup je. Vise se isplati kupi iPad neg njega :(

ne znam, mislim da ti je bolje uzet iPad, jer kindle ti je samo za knjige i sadržaj od amazona koji 90% moraš kupovati.Jedino svoje možeš ako je u PDF-u.A još crn ekran.....

tnakir pon 9.8.2010 16:53
Igor kaže...
tnakir kaže...

Ja si gledam kupit kindle al preskup je. Vise se isplati kupi iPad neg njega :(

Ne kužim te. Kindle je 140$, a ipad je 623$. Kak se onda više isplati uzimat ipad?

Neznam gdje sam vidio iPad za 2000 kn. Iako mislim da je probem dugo citati sa normalnog ekrana. tu je kindle u velikoj prednosti.

Igor pon 9.8.2010 17:36
tnakir kaže...
Igor kaže...
tnakir kaže...

Ja si gledam kupit kindle al preskup je. Vise se isplati kupi iPad neg njega :(

Ne kužim te. Kindle je 140$, a ipad je 623$. Kak se onda više isplati uzimat ipad?

Neznam gdje sam vidio iPad za 2000 kn. Iako mislim da je probem dugo citati sa normalnog ekrana. tu je kindle u velikoj prednosti.

Aha neznam, to sam ja govorio za cijenu na amazonu. U pravu si. Ako ti je do čitanja onda je definitivno kindle bolji zbog ekrana.

tnakir pon 9.8.2010 17:42
Igor kaže...
tnakir kaže...
Igor kaže...
tnakir kaže...

Ja si gledam kupit kindle al preskup je. Vise se isplati kupi iPad neg njega :(

Ne kužim te. Kindle je 140$, a ipad je 623$. Kak se onda više isplati uzimat ipad?

Neznam gdje sam vidio iPad za 2000 kn. Iako mislim da je probem dugo citati sa normalnog ekrana. tu je kindle u velikoj prednosti.

Aha neznam, to sam ja govorio za cijenu na amazonu. U pravu si. Ako ti je do čitanja onda je definitivno kindle bolji zbog ekrana.

Ma da... za web i gluposti imam laptop. $140 narucivo u nas sa shippingom? Gdje?

Danny_HR pon 9.8.2010 19:53
Igor kaže...

Mislim si naručit The Histories of Middle-earth, volumes 1-5. Jel je bolje naručit s britanskog ili s američkog amazona?

Potpuno ti je svejedno.

Možda bolje sa britanskog budući da će ti vjerojatno prije stići.

 

Igor pon 9.8.2010 20:33
Danny_HR kaže...
Igor kaže...

Mislim si naručit The Histories of Middle-earth, volumes 1-5. Jel je bolje naručit s britanskog ili s američkog amazona?

Potpuno ti je svejedno.

Možda bolje sa britanskog budući da će ti vjerojatno prije stići.

 

Znam ali mislim da je na .com malo jeftinije

nedIm pon 9.8.2010 21:11
Igor kaže...
nedIm kaže...

Izvolte!

Kindle 3 wifi 139$ + 21$ poštarina!

 

Sad samo čekam da stara otvori račun za kupovinu pa udaram pre-order :)

Moraš znati da će ti naši na to još zaračunati PDV.

Pošto još uvijek nemam račun s visom, možeš li proći proces pre-ordera Kindlea i kožne futrole (34$) do potvrde

plaćanja ukupne cijene sa carinama, porezima i poštarinama (Amazonov FAQ kaže da će svi troškovi biti zaračunati

odmah prilikom poručivanja proizvoda) za BiH?

 

Unaprijed hvala (ako si me shvatio :))!

Igor pon 9.8.2010 22:05
nedIm kaže...
Igor kaže...
nedIm kaže...

Izvolte!

Kindle 3 wifi 139$ + 21$ poštarina!

 

Sad samo čekam da stara otvori račun za kupovinu pa udaram pre-order :)

Moraš znati da će ti naši na to još zaračunati PDV.

Pošto još uvijek nemam račun s visom, možeš li proći proces pre-ordera Kindlea i kožne futrole (34$) do potvrde

plaćanja ukupne cijene sa carinama, porezima i poštarinama (Amazonov FAQ kaže da će svi troškovi biti zaračunati

odmah prilikom poručivanja proizvoda) za BiH?

 

Unaprijed hvala (ako si me shvatio :))!

Neznam kako je za BiH (vjerojatno isto), ali za Hrvatsku ne zaračunavaju carinu i porez. Iznos koji ti oni uzmu sa Vise je samo proizvod i poštarina. Porez se plaća naknadno. Inače za elektronsku oprema nema carine, samo porez. Budući da ti uzimaš i futrolu neznam kako ćeš proći.

 

Evo, adresu sam izmislio, ali bitno da je BiH:

 

http://i630.photobucket.com/albums/uu30/igpokos/narudbaamazon.png

Igor uto 10.8.2010 12:49
nedIm kaže...

Igore, hvala puno! Samo mi nije jasno otkud 225$ proizvoda? Da nisi možda stavio 189$ kindle?

Izgleda da ću ipak poručiti bez futrole...

 

Hvala još jednom :)

A može biti da sam stavio krivi kindle, ali nije bitno.

Igor uto 10.8.2010 18:27
nedIm kaže...

Sad sam zvao carinsku upravu i ako kindle ocarine, zabiberit će mi oko 40 € :(

Znači kindle+shipping+carina+PDV=kindle+futrola+shipping+cca. 10$

Pa IT oprema se ne carini kolko ja znam. Kindle je IT oprema ne?

pbandov čet 12.8.2010 21:08
nedIm kaže...

Izvolte!

Kindle 3 wifi 139$ + 21$ poštarina!

 

Sad samo čekam da stara otvori račun za kupovinu pa udaram pre-order :)

naravno bio bi red objasniti razliku između kindle WiFi-a i klasičnog 3G kindla.Ovaj je jeftiniji ali ti treba wlan mreža da prebaciš zadržaj, naravno, sve je to ovisno, gdje se nalaziš i dali ti je potrebno 3G ili češ sve kupovine knjiga obavljati  preko računala kao i sam prijenos podataka.Ja bih savjetovao prije sa 3G.Neznam, negdje si na moru gdje nema ni I od interneta a ono, hočeš neku novu knjigu ili novine ili šta već......

Igor čet 12.8.2010 21:32
pbandov kaže...
nedIm kaže...

Izvolte!

Kindle 3 wifi 139$ + 21$ poštarina!

 

Sad samo čekam da stara otvori račun za kupovinu pa udaram pre-order :)

naravno bio bi red objasniti razliku između kindle WiFi-a i klasičnog 3G kindla.Ovaj je jeftiniji ali ti treba wlan mreža da prebaciš zadržaj, naravno, sve je to ovisno, gdje se nalaziš i dali ti je potrebno 3G ili češ sve kupovine knjiga obavljati  preko računala kao i sam prijenos podataka.Ja bih savjetovao prije sa 3G.Neznam, negdje si na moru gdje nema ni I od interneta a ono, hočeš neku novu knjigu ili novine ili šta već......

Kupiš si prije nego odeš na more tri knjige i to ti je dosta na moru. Po meni je bezveze kupovati ovaj s 3G, ali to je samo moje mišljenje. U najgorem slučaju uvijek možeš negdje uloviti nezaštićeni WiFI.