Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

Widowmaker čet 21.5.2020 22:03
Avensac kaže...

Ako mi piše "Awaiting delivery - Your order will be closed in: 12 days 17 hours 6 minutes", jel to znači da dispute moram otvoriti unutar tih 12 dana, a poslije toga više ništa ne mogu napraviti?

 Ovo je meni nedavno došlo na mail i tražio sam i dobio refund dva dana nakon closed ordera.

 

Just a quick email that your order xxxxxxxxxxxxxxx is about to finish because the On Time Delivery date will soon be expired.
We hope you're happy with your purchase. If you want to return the item(s) or apply for a refund, you still have 15 days after order finished to do so.

kbenzema pet 22.5.2020 17:24

Eto danas mi sjedne refund za paket koji je naručen 4.3. i vidim prije par sati zaprimljeno u ZG

 

Ak je sve u redu, platim kinezu, samo me zanima jel neko plaćao naknadno? Ovima s ebaya se lako prebaci na paypal, a kak ovi koji koriste alipay?

Posmatrač pet 22.5.2020 17:30
kbenzema kaže...

Eto danas mi sjedne refund za paket koji je naručen 4.3. i vidim prije par sati zaprimljeno u ZG

 

Ak je sve u redu, platim kinezu, samo me zanima jel neko plaćao naknadno? Ovima s ebaya se lako prebaci na paypal, a kak ovi koji koriste alipay?

 Dogovoris sa covjekom da kuois isti takav artikal i ne otvaras dispute. ON ti nikad ne posalje i rijeseno....

Alfredo nr.2 pet 22.5.2020 19:45

Meni od 29.2.2020. nije stigao paket iz Kine, a ni paketi iz Amerike ne stižu. Navodno zbog korone je sve stalo, ali ipak tri mjeseca + je puno. Svi paketi su manje vrijednosti od 22eura tako da ne podliježu carinjenju. 

CyberDemonVZ ned 24.5.2020 12:54
ChillyBoy kaže...

Jel uspostavljena veza sa Kinom ili šta? Vidim i na drugim forumima da ljudi naručuju sa AliEx

 Ne znam što želiš pitati.

Stalno se naručuje, paketu idu, ali užasno sporo. Problem je u većini slučajeva kod nas.

 

Uglavnom pogledaj bilo koju poruku u ovoj temi i imati ćeš odgovore.

perkoxcar pon 25.5.2020 21:32

Ja sam sad malo analizao i zakljucujem da mi je doslo samo ono poslano preko Aliexpress Standard shipping ili China Post registered air mail.

 

Yanwen-om apsolutno nista, da li je nekome stiglo od yanwena ista ?

rtstorm pon 25.5.2020 21:59

Meni Cainiao posta pise accepted by last mile carrier, a ovo sve sto vam pise AliExpress Standard shipping moze biti bilo koja kompanija,

npr meni stoji RB946294xxxxSG to je Singapore Post, vidi se po zadnja dva slova.

imam i neke koje zavrsavaju sa NL to je valjda Nederland post

alen4430 pon 25.5.2020 22:27
perkoxcar kaže...

Ja sam sad malo analizao i zakljucujem da mi je doslo samo ono poslano preko Aliexpress Standard shipping ili China Post registered air mail.

 

Yanwen-om apsolutno nista, da li je nekome stiglo od yanwena ista ?

 I meni je identičan slučaj, Yanwen sve stoji, BPost također stoji.. China registered 2/8 došla.. 

nanek ned 31.5.2020 20:20

Meni je dosla vecina paketa koji su naručeni između 15.3 i 1.4.

Paketići bez trackinga su uredno stigli preko Uzbekistana u roku od mjesec dana, a paketi iz 3. mjeseca koji su poslani putem China Post registered Air mail nikako ne stižu.

 

Primjerice:

 

 

 

Zanimljivost je da su mi svi paketi sa trackingom iz tog razdoblja 2x imali status insert item into bag, a niti jedan da stigne u HR.

 

Vjerujem da bi trebalo kroz mjesec dana 

 

Kill Frenzy ned 31.5.2020 20:53

U čemu je stvar sa tolikim kašnjenje sa aliexpresa?

Meni ce sad skoro mjesec dana kako sam narucio 5 paketa i neki su poslai a neki jos ni nisu. Jako jako lose i necu vise nista narucivat.Dzabe cijene kad paket dobijes za godinu dana karikiram.

 

Nesto preko ebaya i isti iz kine mi je znalo doc u roku 7 dana