Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

kiki_b ned 14.7.2019 09:34
EZY-E kaže...

 Ok, kolko sam skužio ovo je sa Hong Kong Goldwaya: https://www.aliexpress.com/item/32996091131.html?storeId=311331&spm=2114.12010612.8148356.3.f77745a9ONmw8U

Znači ako odaberem dostavu preko DHL-a neće mi nabiti ni carinu ni pdv?

Ili postoji i neki drugi Goldway?

To je taj Goldway

Tako je neće.

Prelistaj malo temu "kineski mobiteli" iskustva drugih...

Primjerice:

http://m.bug.hr/forum/post/openito-o-mobitelima/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/5925764

 

A možeš i sa prodavačem prije narudžbe potvrditi :)

 

Tony1999 sri 24.7.2019 10:17

Bok

je li uzimao tko procesor s aliexpressa? Slazem frendu neki komp, vidim da ryzen se dosta jeftino prodaje, pa me zanima je li tko uzimao i kako je prosao s carinom? Inace su procesori mala pakiranja pa zaobidu carinu....

ivo454 pet 2.8.2019 08:06

Koliko traje dispute na aliju, dobio sam dvije ponude, jednu uz vraćanje naručenog, a drugu uz zadržavanje? Ja sam prihvatio nižu ponudu uz zadržavanje. Prodavatelj je prihvatio višu ponudu, uz vraćanje naručenog i ponudio "new proposal". Trebam li ja i dalje odgovorati na novu ponudu, ako sam već prihvatio jednu od ponuda? Meni stoji  "Buyer accepted AliExpress' proposal"

Evo da zaključim, sv je dobro prošlo, vratili su mi ono koliko sam ja tražio. Prodavatelj neki dosadnjaković, stalno te probaj ovo, probaj ono i tako deset poruka, dok ja nisam shvatio da me zavlači, Aliexpress sud, riješio u moju korist u roku sedam dana.

kiki_b pon 12.8.2019 15:43
2fast4u kaže...
https://s.click.aliexpress.com/e/cVKHBmW8

Ako naručim s navedenog linka uz opciju slanja DHL.om, hoću li imati ikakvih dodatnih troškova (PDV, carina)?

Hvala!

 

marinac88 kaže...

 YES! Ja sam za tipkovnicu koju sam platio cca 500kn (DHL), platio troškove carine i PDV na istu(gotovo 50% iznosa tipkuse). Uz prethodno slanje EORI broja. Izbjegavat: UPS, DHL i ostale..

Poanta je od koga se naručuje. Na Aliju, Goldway i Mi Store, ako se odabere DHL shipping, nema troškova PDVa i carinskog postupka. Jer šalju prvo u Europu na prepakiranje.
A link vodi na Goldway, znači ne bi trebalo biti.


Tko je naručivao od njih može ti potvrditi, a uvijek možeš kontaktirati prodavača.

mbaksa pon 12.8.2019 16:00
CyberDemonVZ kaže...
Zrinjski kaže...

 

Pozd prvi put narucujem preko alija i izbacuje mi ovu poruku. Sredstava imam dovoljno, sve sam tocno upisao. Sta je?

https://imgur.com/a/aeE5eUu


EDIT: kartica je erste visa electron debit card...

 Moraš se čuti s bankom.

Možda imaš kakva ograničenja ili zabrane na kartici.

Vjerojatno ima kakav free broj.

Yes. Il nek proba s Maestrom.

 

A ako ne riješi problem, neka si proba otvoriti Revolut (virtualnu) debitnu Mastercard karticu. 

CyberDemonVZ pon 12.8.2019 16:04
2fast4u kaže...
https://s.click.aliexpress.com/e/cVKHBmW8

Ako naručim s navedenog linka uz opciju slanja DHL.om, hoću li imati ikakvih dodatnih troškova (PDV, carina)?

Hvala!

 Ovo je Goldway.

UPRAVO mi je na putu mobitel naručen od njih s DHL-om, danas ujutro je prepakiran u Engleskoj i stiže bez PDVa

 

Zabune nastaju jer ljudi napišu "naučio sam s DHLom, i nije bilo carine"

A zapravo treba pisati "naučio sam s Goldwaya s DHLom, i nije bilo carine".

Već sam vidio dosta ljudi na forumu koji su povjerovali gornjoj rečenici i imali troškove po 400-500 kuna!!

mbaksa uto 13.8.2019 15:48
Zrinjski kaže...

Vrlo banalan razlog, nazvao sam banku i dobio odgovor "Gospodine pa mogli ste prije aktivirati karticu." 😂😂😂

Klasični user error!  Nikad ne vjeruj korisniku što ti priča, uvijek imaj na umu da možda je napravio neku totalno rudimentarnu grešku.  (ihushev postulat)

 

zzz pet 16.8.2019 17:04
vrinho kaže...

Ideš u banku da ju aktiviraju ili prek internet bankarstva s nekoliko klikova.

 Evo danas naučio da se kartica može aktivirati i na bankomatu.

Banka mi pokušala uvaliti internet bankarstvo,koje mi i nije baš potrbno,,sa obrazlożenjem da više neču moči kupovati.

Naravno to je bilo krivo,i pokušaj uvaljivanje besplatne usluge,koja gošta 15 kuna.

Jedino je novo da sada kupnju moram potvrditi sms porukom,dodatna zaštita.

kbenzema čet 22.8.2019 06:31

Jel još nekom ne dolaze mailovi kad je narudžba poslana ili samo meni? To mi se počelo dešavati zadnjih dana. Provjerio sam na aliu, na accountu mi je složeno da stižu svi mailovi, ali zadnjih dana mi ne dolaze

zzz čet 22.8.2019 10:54
kbenzema kaže...

Jel još nekom ne dolaze mailovi kad je narudžba poslana ili samo meni? To mi se počelo dešavati zadnjih dana. Provjerio sam na aliu, na accountu mi je složeno da stižu svi mailovi, ali zadnjih dana mi ne dolaze

 Meni radi.

Jakovp čet 22.8.2019 12:29
Gam3r kaže...
NoOne1 kaže...

Ekipa, jel se može na aliju kupit nešto na firmu, tj. da se izbije pdv?

 

Koliko znam ne jer ne rade R1 račune... Možda netko može potvrditi tko je probao?

 Probao sam, i može se. Samo moraš zatražiti sellera poseban račun na firmu, i to priložiš onim koji ti carine i kažeš im da ti naplate sve troškove i PDV na firmu.

mzopg čet 22.8.2019 16:47
NoOne1 kaže...

Ekipa, jel se može na aliju kupit nešto na firmu, tj. da se izbije pdv?

Može, ali nemaš što izbijati PDV 

Plaćaš cijenu koja je na Aliu, tražiš od Kineza račun na tvrtku i iznos koji si platio (ovo je najveći dio posla) i bitno ti je da paket zaustave na carini, onda će te carina kontaktirati, ispuniš obrazac na firmu, dobiješ račun za PDV i troškove špedicije i uplatiš. Taj račun ti služi za odbitak PDV-a.

mzopg čet 22.8.2019 16:48
Gam3r kaže...
NoOne1 kaže...

Ekipa, jel se može na aliju kupit nešto na firmu, tj. da se izbije pdv?

 

Koliko znam ne jer ne rade R1 račune... Možda netko može potvrditi tko je probao?

 R1, R2 su naše izmišljotine koje stranci uglavnom nemaju. :)

CyberDemonVZ pet 23.8.2019 22:13
2fast4u kaže...
Ima li ALI nekih (kolektivnih) popusta uskoro? Planiram uzeti mobitel pa bi svako smanjenje cijene dobro doslo.. ili možda preko kupona?

 Za 3 dana počinju nekakvi popusti na dosta proizvoda. Vidio sam od 2 do 15-tak dolara.