Internet

Aliexpress - pitanja i odgovori

Neuk sri 19.6.2019 09:33

U mene nije neka bezveze stvar bez praćenja. Mobitel je u pitanju i skoro mjesec dana ne radi tracking broj, a po svemu sudeci je jos uvijek u maticnoj zemlji. Odabrano sam Aliexpress Standard Shipping...

djigibao pet 21.6.2019 09:08

Trebala bi mi mala pomoc vezana za slanje dokumentacije carini.

Kupljeno na Aliju, vrijednost oko 50$....prvi put sam kupio pa nisam upucen.

 

Dobio sam postu da ima moram dostaviti:

  • dokaz o vrijednosti robe, npr. racun, potvrdu o placanju, internestsku narudđbu i ispis on-line kupnje s mogucnoscu tocne identifikacije robe

 

Pa ako bi mi netko mogao tocno napisati (moze neka slika ili link gdje se to opsiju) sta im trebam poslati bio bih jako zahvalan.

Posmatrač pet 21.6.2019 09:23

Posaljes screenshoot narudzbe, narudbu u pdfu i izvod iz banke ili drugi dokument u kojem se vidi iznos uplate. Ne znam sta prolazi u HR ali generalno to je to....

U narudzbi se vidi broj narudzbe koji je i na koverti ili paketu i iznos koji se provjerava na izvodu iz banke...

 

bezimeni sub 22.6.2019 07:47
XXX-Man kaže...

Da, PDV i još mislim oko 50kn troškovi

 

Trebao si naručiti svako posebno pa bi najvjerojatnije prošlo bez dodatih troškova..

 Sta ih oni nebi trebali tretirat svakog zasebno? Sta da narucis nekih 50 stvari svaka vrijedna 1 dolar? Pa neces valjda na to platit carinu? Ako je tako to je po meni cista prevara i kradja od strane carine.

Posmatrač sub 22.6.2019 12:14
bezimeni kaže...
XXX-Man kaže...

Da, PDV i još mislim oko 50kn troškovi

 

Trebao si naručiti svako posebno pa bi najvjerojatnije prošlo bez dodatih troškova..

 Sta ih oni nebi trebali tretirat svakog zasebno? Sta da narucis nekih 50 stvari svaka vrijedna 1 dolar? Pa neces valjda na to platit carinu? Ako je tako to je po meni cista prevara i kradja od strane carine.

 Neces naravno ali ce ti traziti dokaze o vrijednosti

XXX-Man sub 22.6.2019 16:06
bezimeni kaže...

 Sta ih oni nebi trebali tretirat svakog zasebno? Sta da narucis nekih 50 stvari svaka vrijedna 1 dolar? Pa neces valjda na to platit carinu? Ako je tako to je po meni cista prevara i kradja od strane carine.

Ne.

 

Carini se pošiljka (paket) u punoj vrijednosti sa uključenom poštarinom.

 

Ako naručiš 50 stvari po dolar u jednom paketu to je onda pošiljka vrijednosti 50 dolara i carini se prama tome.

Ako naručiš 50 stvari po dolar i trgovac ti pošalje svaku posebno, to su onda pošiljke vrijednosti dolar i ne carine se, ALI uzastopne pošiljke sa istom ili slčičnom stvari koje dolaze u kratkom roku se mogu u tom slučaju smatrati komercijalnim te se ipak cariniti.

 

Nema tu apsolutno nikakve prevare, definirano je da se radi o vrijednosti pošiljke u zakonu i to je to, nije taj zakon samo kod nas i uvijek se radi o vrijednosti pošiljke, ne o vrijednosti predmeta u pošiljci.

Posmatrač kaže...

 Neces naravno ali ce ti traziti dokaze o vrijednosti

 Ako je u jednom paketu onda hoće.

Posmatrač sub 22.6.2019 16:33
XXX-Man kaže...
...

 Neces naravno ali ce ti traziti dokaze o vrijednosti

 Ako je u jednom paketu onda hoće.

 To sam i ja htio reci.... Ljudi brkaju placanje carine i carinskog pregleda tj troskova pregleda u toku kojeg traze dokaze o vrijednosti robe....

djigibao pet 28.6.2019 22:40
djigibao kaže...
Poslao sam im tu sliku i onda sam tu stranicu (view details) spremio kao pdf (ctrl+p) i to sam im poslao pa ćemo vidit sta će rec.
Valjda će bit ok.

Mogu očekivati pdv+carina 100%?

 

Evo za info ako nekog interesira.

Stigao danas paket doma i platio sam sve skupa cca 145kn.

Dobio sam papir od carine na kojem pise da je naplacen PDV u iznosu od 85kn.

Postar mi je izdao neki racun u iznosu od 57kn, nisam siguran da li su to neki putni troskovi od carine do mene ili sta (?) - ako moze netko pojasniti bilo bi super.

 

Evo slike racuna od carine:

 

 

djigibao sub 29.6.2019 11:44

Imam problem s tom dobivenom naruđbom. 

Narucio sam taj mini amp sa napajanjem + extra napajanje, a dobio sam amp bez napajanja i to extra napajanje ne radi. 

 

Interesira ms da li da otvaram Dispute (i sta to radi) ili da prvo kontaktiram prodavaca pa da to probamo rijesiti preko chata/maila? 

XXX-Man sub 29.6.2019 12:32

Imaš link da vidim kaj si uopće naručio? Možda i meni treba :)

 

Pošalji mu poruku pa vidi, ako se ne dogovorite imaš vremena za dispute.

 

Jesi već kliknuo da si zaprimio predmet? Ako nisi, nemoj.

djigibao sub 29.6.2019 13:05

Ima gore moj post sa slikom narudjbe.
Nisam još kliknuo da sam dobio naruceno jer ne stima.
Poslao jucer poruku (preko chata, ne znam kako ide za mail) prodavacu ali se nije jos javio.

Radi se o Nobsound trgovini.

kiki_b sub 29.6.2019 21:31
djigibao kaže...

Moze ukratko samo što je je dispute tj sto se desava s robom/trgovcem kad se to pokrene?

Da li automatski dobiva negativne poene ili sta.?

 

Kad otvoriš dispute, biraš kako želiš pristupiti, samo povrat novca ili vračanje proizvoda i povrat novca.
Prilažeš dokaze koje imaš (slike/videe). Nakon toga čekaš reakciju prodavača. Ako se ne dogovorite, Aliexspress se priključuje i presuđuje slučaj.

 

Kad potvrdiš da si primio proizvod od tog dana imaš rok još 15 dana da otvoriš dispute.

 

Bilo bi odlično ako si snimao otvaranje paketa, jer tada imaš siguran dokaz da nisi dobio sve što si naručio.

 

Pričekaj što će ti prodavač odgovoriti, ako bude zavlačio i izmotavao se otvaraj dispute.

Ja sam nedavno imao sličan slučaj, poslao mi je krivi proizvod, no prodavač je bio korektan i odmah poslao ponovno.

mbaksa sub 29.6.2019 23:57
pamark kaže...

Jel još neko prije plaćao s Maestrom na AliExpressu. Od prvog - drugog mjeseca ove godine mi više ne prolaze transakcije preko Maestro kartice ????

Ja od prvog dana, znači sad već godinama, plaćam Maestrom Zagrebačke banke.

 

Jesi probao kupiti i platiti preko AliExpressove aplikacije za mobitel, da isključiš računalo kao potencijalni uzrok?

 

Imaš dovoljno novca na tekućem, nisi "na knap"? Kartica ti nije istekla? Jesi kontaktirao svoju banku i pitao ih isto pitanje?

pamark ned 30.6.2019 00:25

Sve sam isprobao osim nazvati banku(podravska banka), haha. Zovem ih u pon. Kartica je valjana, plaćam s njom po hrvatskim web shopovima...

I ja sam plaćao godinama, no u drugom mjesecu mi je stalo, neki dan sam htio nešto uzeti pa me to spriječilo opet.

lola25 pon 1.7.2019 10:55

Narucih preko ali-a jedan proizvod koji je u medjuvremenu promjenio cijenu. Ja sam ga platio po staroj cijeni sa free šipingom i sad mi seller trazi da doplatim 2$ da mi to pošalje.... Imam li pravo da se tužim ali-u zbog toga? Pa nisam mu ja kriv šta je stavio tu cijenu + free šiping.

Posmatrač pon 1.7.2019 12:36
lola25 kaže...

Narucih preko ali-a jedan proizvod koji je u medjuvremenu promjenio cijenu. Ja sam ga platio po staroj cijeni sa free šipingom i sad mi seller trazi da doplatim 2$ da mi to pošalje.... Imam li pravo da se tužim ali-u zbog toga? Pa nisam mu ja kriv šta je stavio tu cijenu + free šiping.

 

vrinho kaže...

Ako im je uplaćeno po cijeni koja je bila izvješena nemaju kaj oni sad tražiti doplate. Nemoj dati da im prođe to. 

 onog momenta kada prodje uplata kraj price je.... Mora ti poslati ili izvrsiti refund.... 

bloodborne pon 1.7.2019 13:31

 Samo cu reci da imaju najgoru korisnicku podrsku sa kojom sam ikad imao posla. Uglavnom neam pojma sta se desilo, pare skinulo nesto nije uspjelo druga kupovina je. Probao sam opet platiti jednu te istu stvar nije htjelo u drugu ruku bogu hvala. Stoji da platim iako sam vec 2x "platio".

lola25 pon 1.7.2019 16:27
Posmatrač kaže...
lola25 kaže...

Narucih preko ali-a jedan proizvod koji je u medjuvremenu promjenio cijenu. Ja sam ga platio po staroj cijeni sa free šipingom i sad mi seller trazi da doplatim 2$ da mi to pošalje.... Imam li pravo da se tužim ali-u zbog toga? Pa nisam mu ja kriv šta je stavio tu cijenu + free šiping.

 

vrinho kaže...

Ako im je uplaćeno po cijeni koja je bila izvješena nemaju kaj oni sad tražiti doplate. Nemoj dati da im prođe to. 

 onog momenta kada prodje uplata kraj price je.... Mora ti poslati ili izvrsiti refund.... 

 Tnx

Ma necu refund. Hocu da mi posalje. Kontaktirana je podrska od ali-a. Trebali bi ga oni natjerati da posalje.