hanteed ned 8.12.2019 18:33
pqweasdyxc kaže...

Isključi TAA. On daje tak "mekani" osjećaj koji meni osobno odgovara.

 Ha vidit cu, kako cu sa ovim questovima gjde šta koji, jesu ovi zute ikonice na mapi main questovi, i ima li neko savjet preporuku nešto za prelazak pošto su neki ili prešli ili daleko dogurali:)

btw što mi minuse pukoše na sliku, nadam se da je od ljubomore

Bitanga ned 8.12.2019 18:35
hanteed kaže...
pqweasdyxc kaže...

Isključi TAA. On daje tak "mekani" osjećaj koji meni osobno odgovara.

 Ha vidit cu, kako cu sa ovim questovima gjde šta koji, jesu ovi zute ikonice na mapi main questovi, i ima li neko savjet preporuku nešto za prelazak pošto su neki ili prešli ili daleko dogurali:)

btw što mi minuse pukoše na sliku, nadam se da je od ljubomore

 

To je zbog razbacanih kablova i šarafića po podu!

BeLLicus ned 8.12.2019 18:35
ursusc355 kaže...

opet sam igrao sat vremena i jednostavno odustajem od igre...valjda najdosadnija i najsporija igra ikad... nemam ja živaca za ovo...

 Odi lupaj TD ljudima po forumu to ti najbolje ide. 

hanteed ned 8.12.2019 18:45
Bitanga kaže...
hanteed kaže...
pqweasdyxc kaže...

Isključi TAA. On daje tak "mekani" osjećaj koji meni osobno odgovara.

 Ha vidit cu, kako cu sa ovim questovima gjde šta koji, jesu ovi zute ikonice na mapi main questovi, i ima li neko savjet preporuku nešto za prelazak pošto su neki ili prešli ili daleko dogurali:)

btw što mi minuse pukoše na sliku, nadam se da je od ljubomore

 

To je zbog razbacanih kablova i šarafića po podu!

 to cu komplet sobu pocistit kad mi dodju tri venta za kcuiste a i dok uhvatim slobodandan, imam jedan dan posla u sobi :)

hummer0 ned 8.12.2019 20:27
ursusc355 kaže...

opet sam igrao sat vremena i jednostavno odustajem od igre...valjda najdosadnija i najsporija igra ikad... nemam ja živaca za ovo...

 ursusc355

Sram te bilo ljudi kupuju grafičke od 10000 Kn za ovu igru,a ti tako.

Razočarao si me ko čovjek i ko komunista.

Ali moram priznat da je pred kraj i meni bila dosadna.

Filox čet 12.12.2019 03:01

Malo sam istestirao igru detaljnije. Detalje sam stavio na 2 koraka ispod Ultra (auto preset), 1080p, igram na TV. FPS je oko 50-55, CPU je na oko 40-60% na svih 8 threadova, a grafika je na 99% non stop. Temp grafike je 53. Troši 9.7GB RAMa na Vulkanu, a oko 8,5GB na DX12. 

 

DX12 je jako čudan. Prvi put kad sam isprobao ga su se srušili Windowsi, a prije toga je CPU skočio na 100%, sve jezgre. Drugi put se pokrenulo normalno, ali puno sporije i kod loadanja igre CPU je skakao do 100%. Na Vulkanu je uredno na oko 40% i igra se učita puno brže. FPS je otprilike isti na Vulkanu i na DX12, ali na DX12 CPU nešto više radi, od 50-70%. Grafika je na 98-99% na DX12.

 

Igru ipak zahtjeva internet za pokretanje, ali ako nestane inetrneta tokom igre, ne izbaci. Ako ugasim igru, a interneta i dalje nema, onda se sruše windowsi, ako sam dobro primjetio. 2 puta mi se to dogodilo nakon što se ugasi igra i treba se onaj Rockstar loader učitat, sruše se winsowsi ako nema interneta. Sutra ću ovo detaljnije provjerit, sad je kasno.

 

Osim ova 3 BSODa, igra satima i satima (i danima) radi bez problema, bez rušenja i bez trzanja. Cijelo vrijeme igram na Vulkanu, DX12 sam samo isprobavao.

 

GPU Clock je radio boost do 2010MHz, memorija je bila na 7000MHz (14000MHz).

CPU je na 4.4 GHz boost, default.

1BIT sub 14.12.2019 17:37

Jel se isplati kupit igru sad na steam-u za cca 360Kn?
Il će možda biti još jeftinije oko Božića?
 
EDIT:
BTW:
Koliko je igra ovisna o cpu?
Razmišljam dal ću moć furat sve na high, do sada sam sve igre igrao na max, mada reza mi je 1050p, nije full hd monitor
Za grafu se ne brinem, već dal će mi fx 8350 bit bottleneck?

(kupio sam ga ove godine na akciji za cca 580Kn, još je godinu i pol pod garancijom ak se ne varam)

antimadridista sub 14.12.2019 19:07
Del_Boy97 kaže...

outlaw pass je neisplativ, kakve pizdarije dijele u tom njihovom battle passu to nisu istine

 Zavisi iz kojeg kuta gledanja. Nekome tko već ima preko 35 golda je isplativ. Jer vratiš natrag preko 35 golda kroz outlaw pass. A dobiješ još brdo stvari. Nisam gledao kakav je novi outlaw pass ali prvi je bio ok. Par lijepih outfita, cash, puno stvari za kamp, hrana za tebe i konja, municija itd.

 

Ako si na 0 golda onda se definitivno ne isplati trošiti sate i sate da si priuštiš outlaw pass. Ako imaš preko 35 golda onda je no brainer.

Del_Boy97 sub 14.12.2019 23:11
antimadridista kaže...
Del_Boy97 kaže...

outlaw pass je neisplativ, kakve pizdarije dijele u tom njihovom battle passu to nisu istine

 Zavisi iz kojeg kuta gledanja. Nekome tko već ima preko 35 golda je isplativ. Jer vratiš natrag preko 35 golda kroz outlaw pass. A dobiješ još brdo stvari. Nisam gledao kakav je novi outlaw pass ali prvi je bio ok. Par lijepih outfita, cash, puno stvari za kamp, hrana za tebe i konja, municija itd.

 

Ako si na 0 golda onda se definitivno ne isplati trošiti sate i sate da si priuštiš outlaw pass. Ako imaš preko 35 golda onda je no brainer.

 sad je outlaw pass 40 golda i isto ih mozes vratit kroz leveliranje ali se meni osobno zbilja ne da igrat toliko da bi dosao do 50og levela gdje napokon daju neke malo bolje stvari.

 

Najvise dobijas tih nekih tokena za popust, keša slabo a ove hrane za mene konja i municije imam i previše. Skinova za puške koliko sam vidio uopće ni nema. 

 

Po meni bolje uzet moonshiner licencu za 25 jer onda dobiješ property, par misija i pravljenja rakije na slican nacin kao kod tradera.

Filox pon 16.12.2019 08:30

Još par detalja koje sam primjetio ovaj vikend. Izgleda da igra ne zahtjeva internet konekciju od ovog Moonshiners update-a. Isto tako sam primjetio da od novog update-a ima nekih bugova po igri. Fencer u Emerald Ranchu nema one kutije ispred sebe, pa mu svijetlo lebdi u zraku, a na par mjesta sam primjetio nekakva pucanja textura. Bez obzira na to, sve je i dalje stabilno i dobro radi.

Filox pon 16.12.2019 08:35
1BIT kaže...

Jel se isplati kupit igru sad na steam-u za cca 360Kn?
Il će možda biti još jeftinije oko Božića?
 
EDIT:
BTW:
Koliko je igra ovisna o cpu?
Razmišljam dal ću moć furat sve na high, do sada sam sve igre igrao na max, mada reza mi je 1050p, nije full hd monitor
Za grafu se ne brinem, već dal će mi fx 8350 bit bottleneck?

(kupio sam ga ove godine na akciji za cca 580Kn, još je godinu i pol pod garancijom ak se ne varam)

 

Prvo preporučam ti da koristiš Vulkan, a ne DX12, jer je meni kod testova DX12 radio probleme i puno više se koristio CPU. Na Vulkanu mi je CPU bio oko 50% iskorišten na svih 8 threadova, pa bi po tome trebao taj tvoj bit dovoljan (8 jezgri, 4.2GHz...)

1BIT pon 16.12.2019 20:36
Filox kaže...

 

Prvo preporučam ti da koristiš Vulkan, a ne DX12, jer je meni kod testova DX12 radio probleme i puno više se koristio CPU. Na Vulkanu mi je CPU bio oko 50% iskorišten na svih 8 threadova, pa bi po tome trebao taj tvoj bit dovoljan (8 jezgri, 4.2GHz...)

 Hvala
Čitao sam po netu usporedbe, svaka svoju priču priča, jednima je dx12 bolji, drugima vulkan, al najkorisnija su mi ovako iskustva od korisnika

hanteed uto 17.12.2019 19:22

U chapteru 2 sam već mi se svidja igra štelim se pomalo, stavio sam mix high ultre a da na benchmarku drzi average 60fpsa a kako je dobar okoliš i grafika puknut ce me da stavim max settings osim msaa jer ono govno prepolovi fps, samo da se divim grafici, nema šta prelijepo je ali trazi grafu igra šta jest jest. Questovi su na fazon gta a davno sam prešao gta 5, a svidja mi se takav oblik questova. Koliko sam do sad vidio svaki main je izgleda razlicit(nije repetitivan) ako su to napravili do kraja igre svaka im cast. Btw jeste li vi probali sa max settingsima isplati li se maxati pa da stavim 30fps lock kad su mogli konzolaši mogu i ja tako prec igru

Filox sri 18.12.2019 07:55
hanteed kaže...

U chapteru 2 sam već mi se svidja igra štelim se pomalo, stavio sam mix high ultre a da na benchmarku drzi average 60fpsa a kako je dobar okoliš i grafika puknut ce me da stavim max settings osim msaa jer ono govno prepolovi fps, samo da se divim grafici, nema šta prelijepo je ali trazi grafu igra šta jest jest. Questovi su na fazon gta a davno sam prešao gta 5, a svidja mi se takav oblik questova. Koliko sam do sad vidio svaki main je izgleda razlicit(nije repetitivan) ako su to napravili do kraja igre svaka im cast. Btw jeste li vi probali sa max settingsima isplati li se maxati pa da stavim 30fps lock kad su mogli konzolaši mogu i ja tako prec igru

 

A evo ja sam na skoro Ultra. Na 2 koraka sam ispod max settings, imam oko 55 FPSa i igra izgleda kao dokumentarac, pogotovo ujutro u zoru, kad sunce krene kroz krošnje, a oko mene rosa i izmaglica. Bolesno dobri detalji. Od sredine do max postavki mi nije bila prevelika razlika u FPSima, ako ne mijenjam rezoluciju, pa samo podiži sve. Nije ovo COD pa da nam treba 200 FPSa...

hanteed sri 18.12.2019 07:58
Filox kaže...
hanteed kaže...

U chapteru 2 sam već mi se svidja igra štelim se pomalo, stavio sam mix high ultre a da na benchmarku drzi average 60fpsa a kako je dobar okoliš i grafika puknut ce me da stavim max settings osim msaa jer ono govno prepolovi fps, samo da se divim grafici, nema šta prelijepo je ali trazi grafu igra šta jest jest. Questovi su na fazon gta a davno sam prešao gta 5, a svidja mi se takav oblik questova. Koliko sam do sad vidio svaki main je izgleda razlicit(nije repetitivan) ako su to napravili do kraja igre svaka im cast. Btw jeste li vi probali sa max settingsima isplati li se maxati pa da stavim 30fps lock kad su mogli konzolaši mogu i ja tako prec igru

 

A evo ja sam na skoro Ultra. Na 2 koraka sam ispod max settings, imam oko 55 FPSa i igra izgleda kao dokumentarac, pogotovo ujutro u zoru, kad sunce krene kroz krošnje, a oko mene rosa i izmaglica. Bolesno dobri detalji. Od sredine do max postavki mi nije bila prevelika razlika u FPSima, ako ne mijenjam rezoluciju, pa samo podiži sve. Nije ovo COD pa da nam treba 200 FPSa...

 to je to, ma stavit cu ali ja na ultra imam 52 fpsa i to sa malim clockom

D3lBoy sri 18.12.2019 10:58

Ja na telki na 4k, 30-40fpsa (ugl. oko 35), vecina low/medium, teksture ultra, i volumetric detalji na max. I sa 2 metra udaljenosti igra izgleda savršeno. Skuzio sam da najbolju kvalitetu donose Texture na max (obavezno, vec na high je sugavo), sjene min. medium/high, tree quality high, fur high, water reflection high i volumetric detalji po volji, ja osobno njih obozavam pa ih povisim

Za neku tako sporu igru gdje puno šećem, istražujem itd. cu rađe žrtvovat framerate, pa uzivat u 4k na 125cm, nego na monitoru ganjat 75fpsa. (Shooteri, vožnje i slicno su druga prica)

 

U slici sam jos eksperimentirao sa detaljima i vide se uzasne teksture na zemlji lijevo, a na high su bile. Pa sam vratio na ultra

Hexfire pet 20.12.2019 13:34
Ag008 kaže...

Kupio za 18$ na Epicu, skida mi se igra

 

 S nekim dodatnim kuponom ili postoji neka caka? Vidim da je 38 eura, što niti nije tako loše, ali za 18 bih vjerojatno i uzeo.

 

EDIT: Zanemari. Vidim da si u temi s popustima na hardver objasnio postupak. 

Ag008 pet 20.12.2019 16:30

UPUTE $17.99 RD2

Skinite

https://www.cyberghostvpn.com/

Kreirajte račun (samo email/password), dobijete 24h trial.

Odaberete Georgia. 

Ako vam ovdje piše https://tools.keycdn.com/geo

Nizozemska, znači da neće raditi, probajte drugi server ili državu. (Armenia, Azerbaijan, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Moldova, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan.)

Kada vam se poklapa IP location i odabrani server, prijavite se na

https://www.epicgames.com/store/en-US/product/red-dead-redemption-2/home

 

OBVEZNO se mora odabrati u postavkama accounta regija kao i server kojeg ste gore podesili, te se mora platiti kreditnom karticom (bez opcije spremanja za sljedeće plaćanje) jer preko Paypala će vidjeti vašu stvarnu adresu plaćanja i odbiti će vam kupovinu.

Prilikom plaćanja nebitna je adresa ulice ali stavite glavni grad države/servera kojeg ste odabrali jer ako stavite "Radnička 1, Zagreb" postoji mogućnost da vam odbije plaćanje.

 

Uspješno ste platili, dobivate mail. Ugasite VPN i preuzmite Epic games na računalo.

kameni_zg sub 21.12.2019 12:49

Dal netko ima problem da mu rockstar social club ne broji "hours played"?

 

Znam da sam bio odigrao prve 2-3 misije u chapteru 2, i imao sam cca 13h played, al sad kad sam pri kraju chaptera 2, pise mi "0 minutes". Pitam cisto zato jer bi volio znati jednom kad zavrsim igru koliko sati mi je trebalo, itd.

 

 

Del_Boy97 sub 21.12.2019 13:50
kameni_zg kaže...

Dal netko ima problem da mu rockstar social club ne broji "hours played"?

 

Znam da sam bio odigrao prve 2-3 misije u chapteru 2, i imao sam cca 13h played, al sad kad sam pri kraju chaptera 2, pise mi "0 minutes". Pitam cisto zato jer bi volio znati jednom kad zavrsim igru koliko sati mi je trebalo, itd.

 

 

 meni je sve okej mada me malo sram (klik)