jovial pet 8.11.2019 12:56

sta se tice biosa/AEGES-a na ryzenima.

 

ja imam b450 k4 od AsRocka, ta ploca ima zadni update na AEGES-a 1.003.aab ili abb i nema update na 1.004 AEGESU. nikako mi launcher nije radio

na kraju sam downgradao AEGESU sa 1.003 na 1002 proradilo i bez ovog zadnjeg patcha od R*

 

Dakle ne rade oni ryzeni koji su na bilo kojoj 1003 varijanti AEGES-e. ako imate update za bios na 1004 instalirajte to i radi garant.

Mene je zbunjivalo sto sam mislio da radi samo na visoj verziji, a onda sam probao sa downgradeom i od tad nemam problema ni sa optimizacijom ni sa crashevima.

 

nadam se da je nekome pomoglo.

Horned Reaer pet 8.11.2019 13:00

pa mora se igra namjerno ne optimizirati da se kupuju nove grafičke kartice ! Dakle prodavanje magle isto kao prodavanje magle sa RTX vs non RTX ! Sve isto izgleda samo je novčanik tanji u slučaju RTX!

igra na Playstation 4 u 1080P postiže 30 FPS

Playstation 4 ima grafički čip koji je na razini Nvidia GTX 750Ti ili AMD RX480, uglavnom tu negdje

graficke su na njuskalu oko 500 kn

 

 

 

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/playstation-4-gpu.c2085

antimadridista pet 8.11.2019 13:10
Horned Reaer kaže...

pa mora se igra namjerno ne optimizirati da se kupuju nove grafičke kartice ! Dakle prodavanje magle isto kao prodavanje magle sa RTX vs non RTX ! Sve isto izgleda samo je novčanik tanji u slučaju RTX!

igra na Playstation 4 u 1080P postiže 30 FPS

Playstation 4 ima grafički čip koji je na razini Nvidia GTX 750Ti ili AMD RX480, uglavnom tu negdje

graficke su na njuskalu oko 500 kn

 

 

 

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/playstation-4-gpu.c2085

 Koliko puta sam ovdje na forumu gledao ovakve usporedbe koje nemaju smisla. Igra je od starta rađena posebno za tu konzolu, za taj jedan hardver. Naravno da će biti ispeglana i raditi dobro. Dok se na PC-u moraš prilagoditi stotinama grafičkih kartica i procesora i naravno da tu nastaje problem sa optimizacijom kad se porta igra. Pogotovo kad je u pitanju igra koja izgleda ovako dobro. Nije nikakva zavjera u pitanju.

JozoBozo121 pet 8.11.2019 13:22
antimadridista kaže...   

 Koliko puta sam ovdje na forumu gledao ovakve usporedbe koje nemaju smisla. Igra je od starta rađena posebno za tu konzolu, za taj jedan hardver. Naravno da će biti ispeglana i raditi dobro. Dok se na PC-u moraš prilagoditi stotinama grafičkih kartica i procesora i naravno da tu nastaje problem sa optimizacijom kad se porta igra. Pogotovo kad je u pitanju igra koja izgleda ovako dobro. Nije nikakva zavjera u pitanju.

 Da igra izgleda odlično, izgleda, ali da izgleda super-duper posebno bolje od ostalih, nikako.

 

Vrijeme kad su developeri morali igru posbeno prilagođavati i optimizirati za svaki GPU posebno je prošlo krajem devedesetih kad se pojavio DirectX. DX12 ili Vulkan su tu da se igra može vrtiti na bilo kojem hardveru jer su oni tu da budu između GPU i igre. Problem je očigledno što Rockstar nije uložio ni približno dovoljno truda u PC verziju da makne jednostavne stvari poput nekompatibilnosti sa AV, BIOS-om i sličnim, a da su igru optimizirali da radi optimalno s DX12 ili Vulkanom se može zaboraviti i to se vidi po performansama i problemima. Ne znam kad sam zadnji put čuo da je ijedna igra imala problem s BIOS-om pa se vrlo lako može zaključiti koliko su optimizirali igru za PC. Nula, jedna velika nula. 

antimadridista pet 8.11.2019 13:29
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže...   

 Koliko puta sam ovdje na forumu gledao ovakve usporedbe koje nemaju smisla. Igra je od starta rađena posebno za tu konzolu, za taj jedan hardver. Naravno da će biti ispeglana i raditi dobro. Dok se na PC-u moraš prilagoditi stotinama grafičkih kartica i procesora i naravno da tu nastaje problem sa optimizacijom kad se porta igra. Pogotovo kad je u pitanju igra koja izgleda ovako dobro. Nije nikakva zavjera u pitanju.

 Da igra izgleda odlično, izgleda, ali da izgleda super-duper posebno bolje od ostalih, nikako.

 

Vrijeme kad su developeri morali igru posbeno prilagođavati i optimizirati za svaki GPU posebno je prošlo krajem devedesetih kad se pojavio DirectX. DX12 ili Vulkan su tu da se igra može vrtiti na bilo kojem hardveru jer su oni tu da budu između GPU i igre. Problem je očigledno što Rockstar nije uložio ni približno dovoljno truda u PC verziju da makne jednostavne stvari poput nekompatibilnosti sa AV, BIOS-om i sličnim, a da su igru optimizirali da radi optimalno s DX12 ili Vulkanom se može zaboraviti i to se vidi po performansama i problemima. Ne znam kad sam zadnji put čuo da je ijedna igra imala problem s BIOS-om pa se vrlo lako može zaključiti koliko su optimizirali igru za PC. Nula, jedna velika nula. 

 Ne opravdavam ovo sa BIOS-om niti tvrdim da je port savršen i ne može biti bolji. Samo mi nema smisla kad ljudi uspoređuju snagu konzole i PC-a na papiru i prema tome određuju kako bi trebala raditi igra. To su dvije različite stvari. Igra se u startu radi za konzole i prilagođava se konzolama. Dok se na PC samo porta. Normalno da ne može biti ista učinkovitost.

Skullscar1989 pet 8.11.2019 13:32
BeLLicus kaže...
Skullscar1989 kaže...

Pričate o asrock ab350? Moja je ab350m-hdv, isto nisam morao raditi update biosa

 Koji procesor imaš?

 ryzen 3 1200. ali za par dana ryzen 5 2600x što bi u kombinaciji s novom rx570 (sad je gtx 1050ti 4gb) trebalo pomoći i to podosta.

Prvi dan nisam mogao uopće pokrenuti igru. drugi dan je radilo kad sam maknuo i opet stavio drivere za grafičku no morao sam gasiti antivirusni te sam imao užasna smrzavanja igre. igram, sve se smrzne na točno 5 sekunda pa nastavi ok dalje. nekad po par minuta sve dobro a nekad već nakon nekoliko sekunda opet smrzavanje. to sam riješio tako da sam na task manageru igri ugasio 1 cpu core. apsurdno ali radilo je.

idući dan igra opet radi bez gašenja core sa povremenim smrzavanjem na 5 sekunda. ajmo reći jednom svakih 20 minuta dok igram ali u cinematics se događa 2-5 puta ovisno o njihovoj dužini.

 

BeLLicus pet 8.11.2019 13:38
Skullscar1989 kaže...
BeLLicus kaže...
Skullscar1989 kaže...

Pričate o asrock ab350? Moja je ab350m-hdv, isto nisam morao raditi update biosa

 Koji procesor imaš?

 ryzen 3 1200. ali za par dana ryzen 5 2600x što bi u kombinaciji s novom rx570 (sad je gtx 1050ti 4gb) trebalo pomoći i to podosta.

Prvi dan nisam mogao uopće pokrenuti igru. drugi dan je radilo kad sam maknuo i opet stavio drivere za grafičku no morao sam gasiti antivirusni te sam imao užasna smrzavanja igre. igram, sve se smrzne na točno 5 sekunda pa nastavi ok dalje. nekad po par minuta sve dobro a nekad već nakon nekoliko sekunda opet smrzavanje. to sam riješio tako da sam na task manageru igri ugasio 1 cpu core. apsurdno ali radilo je.

idući dan igra opet radi bez gašenja core sa povremenim smrzavanjem na 5 sekunda. ajmo reći jednom svakih 20 minuta dok igram ali u cinematics se događa 2-5 puta ovisno o njihovoj dužini.

 

 Upravo zato i nisi morao raditi update biosa jer do problema dolazi sa novim ryzenima 3 generacije i starijim pločama b350/b450. No problem je otklonjen i na b450 sa novim biosom, dok mi sa b350 još kuburimo. 

TheDarkSide pet 8.11.2019 13:39

Ja neznam sta su oni radili godinu dana, ako su odtad portali PC verziju, ili jos gore ako su PC verziju radili usporedno sa konzolama, znaci od pocetka developmenta. GTA5 PC je puno bolje prosao na launchu, jer ocito je to GTA pa treba si truda dat, al ako imas jos jednu veliku franšizu kao RDR zasto onda i nju ne ispleglat? Ocito da cemo moc igru igrat na Ultra u 60+ FPS-a za generaciju dvije GPU-a...Taman kad vidis da su nakon one katastrofe od GTA4 PC naucili sa GTA5 PC opet se lagano vracaju situaciji od GTA4 PC..doduse GTA4 PC je samo takva katastrofa da se ta igra dan danas nemoze vrtit kako spada.

JozoBozo121 pet 8.11.2019 13:39
antimadridista kaže...

 Ne opravdavam ovo sa BIOS-om niti tvrdim da je port savršen i ne može biti bolji. Samo mi nema smisla kad ljudi uspoređuju snagu konzole i PC-a na papiru i prema tome određuju kako bi trebala raditi igra. To su dvije različite stvari. Igra se u startu radi za konzole i prilagođava se konzolama. Dok se na PC samo porta. Normalno da ne može biti ista učinkovitost.

 Precjenjuješ efekt konzole, pogledaj samo neku igru koja je napravljena kako Bog zapovijeda za sve platforme. Witcher 3 recimo. Digital foundy je imao analizu i ekvivalent PS4 postavkama je bio medium na PC otprilike, a jedna R7 260x koja ima 1.9TFLOPS-a, mrvicu jače od PS4 je mogla vrtit Witchera na 1080p, high-ultra na stabilnih 30, pa čak i do 40, bez dropova na 20 kakvi su se događali na PS4.

Skullscar1989 pet 8.11.2019 13:43

gta 4 je užas, pokušao sam ga igrati sa ovim računalom i fps je nekad dropao na 20 bez ikakvih razloga. dok gta 5 vrtim na 1080p sa više manje svime na high-ultra. i igra leti da je milina. sad su ujebali s rdr2 pa bi zato gta 6 trebao biti dobar 

antimadridista pet 8.11.2019 13:43
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže...

 Ne opravdavam ovo sa BIOS-om niti tvrdim da je port savršen i ne može biti bolji. Samo mi nema smisla kad ljudi uspoređuju snagu konzole i PC-a na papiru i prema tome određuju kako bi trebala raditi igra. To su dvije različite stvari. Igra se u startu radi za konzole i prilagođava se konzolama. Dok se na PC samo porta. Normalno da ne može biti ista učinkovitost.

 Precjenjuješ efekt konzole, pogledaj samo neku igru koja je napravljena kako Bog zapovijeda za sve platforme. Witcher 3 recimo. Digital foundy je imao analizu i ekvivalent PS4 postavkama je bio medium na PC otprilike, a jedna R7 260x koja ima 1.9TFLOPS-a, mrvicu jače od PS4 je mogla vrtit Witchera na 1080p, high-ultra na stabilnih 30, pa čak i do 40, bez dropova na 20 kakvi su se događali na PS4.

 Malo proguglaj i vidjet ćeš da je Witcher 3 od starta rađen za PC. I zato je hardver iskorišten u potpunosti. Red Dead je samo portan na PC kao i 99% igara danas.

BeLLicus pet 8.11.2019 13:57
antimadridista kaže...
JozoBozo121 kaže...
antimadridista kaže...

 Ne opravdavam ovo sa BIOS-om niti tvrdim da je port savršen i ne može biti bolji. Samo mi nema smisla kad ljudi uspoređuju snagu konzole i PC-a na papiru i prema tome određuju kako bi trebala raditi igra. To su dvije različite stvari. Igra se u startu radi za konzole i prilagođava se konzolama. Dok se na PC samo porta. Normalno da ne može biti ista učinkovitost.

 Precjenjuješ efekt konzole, pogledaj samo neku igru koja je napravljena kako Bog zapovijeda za sve platforme. Witcher 3 recimo. Digital foundy je imao analizu i ekvivalent PS4 postavkama je bio medium na PC otprilike, a jedna R7 260x koja ima 1.9TFLOPS-a, mrvicu jače od PS4 je mogla vrtit Witchera na 1080p, high-ultra na stabilnih 30, pa čak i do 40, bez dropova na 20 kakvi su se događali na PS4.

 Malo proguglaj i vidjet ćeš da je Witcher 3 od starta rađen za PC. I zato je hardver iskorišten u potpunosti. Red Dead je samo portan na PC kao i 99% igara danas.

 Da upravo tako, nikad nisam vidio da igra tako lijepo iskorištava GPU kao witcher, dok CPU gotovo da ne dira. Znači vjerovatno možemo očekivati da Cyberpunk neće biti samo hebeni port nego punokrva PC igra.

JozoBozo121 pet 8.11.2019 14:02
antimadridista kaže...

 Malo proguglaj i vidjet ćeš da je Witcher 3 od starta rađen za PC. I zato je hardver iskorišten u potpunosti. Red Dead je samo portan na PC kao i 99% igara danas.

The Divison 2 - R7 260X 1080p medium - 30fps, Battlefield V - R7 260X 1080p medium-high 30-40fps, Rise of the Tomb Raider - R7 260X 1080p medium-high 30fps. Sve su to više manje ekvivalenti PS4 postavkama i performansama. E, sad jel ćeš reć da su i te igre napravljene za PC ili će sad argument biti nešto drugo jer je to sad već puno igara za tih 1% koje se rade za PC.

 

 

antimadridista pet 8.11.2019 14:19

Nabrojao si većinom linearne igre iz kojih je lakše izvući dobre performanse. Ali dobro, nek si ti u pravu. Ne razumijem gdje si ti to iz mojih postova shvatio da niti jedna PC igra ne radi kako spada.

 

Da je Witcher od starta rađen samo za konzole i kasnije portan na PC, i tamo bi bile lošije performanse. Ne znam što ti tu nije jasno. Kad je igra posebno rađena za neku platformu, radit će bolje nego port. Čista logika.

myself pet 8.11.2019 17:14

 

Dakle, igra izasla. Proradilo sve iz "prvog pokusaja" bez ikakvih poteskoca. 3 dana i sve je ok. Danas pokrenem igru, udjem u meni, kliknem "story mode" i nakon malo ucitavanja...crash! Pokusam ponovo, isti rezultat. Rebootam i pokusam ponovo, opet isti rezultat. Pokusam safe mode, opet isto. WTF?! Nista dirao, mjenjao, prckao po opcijama....pa da nebi covjek pucao po tom Rockstar-u  . Jel imao ko slicnih pizdarija?

 

 

TheDarkSide pet 8.11.2019 17:40
myself kaže...

 

Dakle, igra izasla. Proradilo sve iz "prvog pokusaja" bez ikakvih poteskoca. 3 dana i sve je ok. Danas pokrenem igru, udjem u meni, kliknem "story mode" i nakon malo ucitavanja...crash! Pokusam ponovo, isti rezultat. Rebootam i pokusam ponovo, opet isti rezultat. Pokusam safe mode, opet isto. WTF?! Nista dirao, mjenjao, prckao po opcijama....pa da nebi covjek pucao po tom Rockstar-u  . Jel imao ko slicnih pizdarija?

 

 

 Obrisi local profile sa Rockstar launchera I ili promjeni sa DX12 na Vulkan, i ili ugasi AV.

doktor1 pet 8.11.2019 20:27

Meni neide u glavu zašto bi ova igra TREBALA raditi sa RTX 2080 @4k na 60FPS!?

 

Mislim WTF?

Ne postoji, NE POSTOJI, ljepša igra i sa toliko mnogih sitnih detalja na PC platformi!

 

To šta tipovi koji nisu igrali igru na MAX sa 50+ FPSa pričaju da je zapelo u "2016" godini je tragikomično!

 

Neka mi netko da open world igru sa OVAKVIM draw distance-om...???

___________________

 

Ne opravdavam rušenja i raznba sranja šta neki imaju!!

Ali pizdit da je ovo zapelo i nije impresivno... Je sranje!

 

Neka mi osoba koja kaže da ovo nije impresivna prezentacija pokaže nešto bolje!!

Ali osoba koja razumije i prepoznaje u igri šta je to ambient occlusion, teselacija, temporal AA, volumetric fog itd....

Jack Sparrow pet 8.11.2019 21:31
doktor1 kaže...

Meni neide u glavu zašto bi ova igra TREBALA raditi sa RTX 2080 @4k na 60FPS!?

 

Mislim WTF?

Ne postoji, NE POSTOJI, ljepša igra i sa toliko mnogih sitnih detalja na PC platformi!

 

To šta tipovi koji nisu igrali igru na MAX sa 50+ FPSa pričaju da je zapelo u "2016" godini je tragikomično!

 

Neka mi netko da open world igru sa OVAKVIM draw distance-om...???

___________________

 

Ne opravdavam rušenja i raznba sranja šta neki imaju!!

Ali pizdit da je ovo zapelo i nije impresivno... Je sranje!

 

Neka mi osoba koja kaže da ovo nije impresivna prezentacija pokaže nešto bolje!!

Ali osoba koja razumije i prepoznaje u igri šta je to ambient occlusion, teselacija, temporal AA, volumetric fog itd....

 Ljudi su očekivao da će im s jednom od najboljih grafički raditi po onome što je već zadnjih par godina standard a to je 60 frameova, jer ako ne radi ni na tome, što bolje mogu kupiti? Ni na TI ne radi na 60 frameova, dakle koja je sljedeća opcija?

Došlo je doba kad 100+ FPS-a postaje standard lagano. A kamo li jedva 60.

 

I da postoje igre koje su ljepše i k tome rade bolje. Prva koja pada na pamet je Odyssey, koja ima ovakav Draw distance i jako puno detalja. Recimo samo par slika koje sam slikao.

https://i.imgur.com/Dq29gXu.jpg

https://i.imgur.com/O3nKVjq.jpg

https://i.imgur.com/Zs1Fzyq.jpg

https://i.imgur.com/nWtPmoX.jpg

https://i.imgur.com/fWRQhGn.jpg

https://i.imgur.com/wiDH26X.jpg

Da ne govorim o Battlefieldu, Battlefrontu i ostalim frostbite igrama koji i rade, i izgledaju najbolje.

doktor1 pet 8.11.2019 21:47

Imam i Origins i Odisey i nisu ljepše od RDR2!!

Ni pod razno!

Ne kužiš draw distance kvalitetu čim mi ljepiš te Odiseja slike!!

Još jednom pogledaj ovu sliku i onda te iz Odiseje!!

 

Odličan mi je bio Origins, Odiseju još nisam prošo, grafički su predivne, ali svijet i prezentacija RDR2 je toliko detaljniji i razrađeniji da mi nitko nemože reći da nije!!

 

Origins

Odyssey

RDR2

 

_______________

 

"Došlo je doba kad 100+ FPS-a postaje standard lagano. A kamo li jedva 60."

 

Molim te, daj! Nemoj!

Šta ti 100+ treba u story driven single player igri!?

Za koji kurac? 

 

100+ nije standard!! Nikakv standard!

 

Joj, daj...

Jack Sparrow pet 8.11.2019 22:03
doktor1 kaže...

Imam i Origins i Odisey i nisu ljepše od RDR2!!

Ni pod razno!

Ne kužiš draw distance kvalitetu čim mi ljepiš te Odiseja slike!!

Još jednom pogledaj ovu sliku i onda te iz Odiseje!!

 

Odličan mi je bio Origins, Odiseju još nisam prošo, grafički su predivne, ali svijet i prezentacija RDR2 je toliko detaljniji i razrađeniji da mi nitko nemože reći da nije!!

 

Origins

Odyssey

RDR2

 

_______________

 

"Došlo je doba kad 100+ FPS-a postaje standard lagano. A kamo li jedva 60."

 

Molim te, daj! Nemoj!

Šta ti 100+ treba u story driven single player igri!?

Za koji kurac? 

 

100+ nije standard!! Nikakv standard!

 

Joj, daj...

 nije još ali lagano to postaje tako. Pisalo si negdje da sve više developera cilja na to.

 

Imam i prošao sam oba ACi to 100%, te sad imam RDR2. Po meni Odyssey izgleda bolje od ovoga, šumetine su baš guste, a gradovi detaljniji te veći. Sveukupno mapa je jedna od ogromnijih u igrama opčenito, a očitava dokle ti pogled seže. Oba naslova od DICEa izgledaju puno bolje kad gledamo detalje, teksture i sama kompleksnos igre, te naravno 64 igrača na serveru recimo koja dodatno opterete to sve. I dalje sve te igra rade bolje, Battlefield 5 i Battlefront zapravoe rade na duplo bolje jer bez beda se dobiva oko 120 frameova, a na i3 bez beda 60. 

 

A i da je tako, onda se nebi ostali gaming portali raspisali kako RDR ima nekakve probleme s optimizacijom.

 

Osim toga u system req su naveli da je za ultra na 1080p dovoljan Ryzen 1500x i 1060. A s tim settingom ljudi dobivaju 26 framea.

pqweasdyxc pet 8.11.2019 22:18

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

Jack Sparrow pet 8.11.2019 22:37
pqweasdyxc kaže...

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

 2080 je negdje 3. po redu grafička po jačini, koja košta skoro duplo od cijelog PS4, naravno da očekuju igrati barem na 60 frameova. Doslovno je grafička rađena da imaš neki 60 frameova na 4k.

 

Problem je u tome što ne samo 2080, nego ni najbolja 2080ti ne može izabaciti 60 na 4k nego manje. Na faking 1080p, i9 i 2080ti koja košta 9000kuna ti je avg fps 60.

A i zar nije malo čudno da na nekim djelovima igra i9 iskorištava 10%, a grafičku 99%. Odmah vidiš da nešto nije baš ok

_itsmoriarty pet 8.11.2019 22:51
Jack Sparrow kaže...
pqweasdyxc kaže...

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

 2080 je negdje 3. po redu grafička po jačini, koja košta skoro duplo od cijelog PS4, naravno da očekuju igrati barem na 60 frameova. Doslovno je grafička rađena da imaš neki 60 frameova na 4k.

 

Problem je u tome što ne samo 2080, nego ni najbolja 2080ti ne može izabaciti 60 na 4k nego manje. Na faking 1080p, i9 i 2080ti koja košta 9000kuna ti je avg fps 60.

A i zar nije malo čudno da na nekim djelovima igra i9 iskorištava 10%, a grafičku 99%. Odmah vidiš da nešto nije baš ok

 meni na 2k 85-90 fps 

Jack Sparrow pet 8.11.2019 22:52
_itsmoriarty kaže...
Jack Sparrow kaže...
pqweasdyxc kaže...

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

 2080 je negdje 3. po redu grafička po jačini, koja košta skoro duplo od cijelog PS4, naravno da očekuju igrati barem na 60 frameova. Doslovno je grafička rađena da imaš neki 60 frameova na 4k.

 

Problem je u tome što ne samo 2080, nego ni najbolja 2080ti ne može izabaciti 60 na 4k nego manje. Na faking 1080p, i9 i 2080ti koja košta 9000kuna ti je avg fps 60.

A i zar nije malo čudno da na nekim djelovima igra i9 iskorištava 10%, a grafičku 99%. Odmah vidiš da nešto nije baš ok

 meni na 2k 85-90 fps 

 na baš sve ultra?

_itsmoriarty pet 8.11.2019 22:54
Jack Sparrow kaže...
_itsmoriarty kaže...
Jack Sparrow kaže...
pqweasdyxc kaže...

RDR 2 je grafičko čudo. Istina je da ima problema s optimizacijom i da bi se to moglo vrtiti bolje, ali ipak ne treba očekivati 240 fps na Ultra s gtx 2080 na 8K. Vi PC-jaši bi htjeli i prekrasnu grafiku i da vam se vrti na bezbroj fps-a. 

 2080 je negdje 3. po redu grafička po jačini, koja košta skoro duplo od cijelog PS4, naravno da očekuju igrati barem na 60 frameova. Doslovno je grafička rađena da imaš neki 60 frameova na 4k.

 

Problem je u tome što ne samo 2080, nego ni najbolja 2080ti ne može izabaciti 60 na 4k nego manje. Na faking 1080p, i9 i 2080ti koja košta 9000kuna ti je avg fps 60.

A i zar nije malo čudno da na nekim djelovima igra i9 iskorištava 10%, a grafičku 99%. Odmah vidiš da nešto nije baš ok

 meni na 2k 85-90 fps 

 na baš sve ultra?

 mix very high i ultra