Igre - općenito

Preporuka igara za vaše računalo

acmilan2 sub 25.11.2017 12:09

Pozdrav!

U potrazi sam za nekim igricama, po mogucnosti da se mogu igrati online (kao npr. CoD2, WoT, LoL i sl.), ali i igre kao FIFA, PES, Need for Speed, GRID ili neke strateske kao Age of Empires, Stronghold takodjer dolaze u obzir, ja ne znam sto mogu pokrenuti na svojem laptopu, a sto ne.

 

Imam laptop Lenovo ThinkPad T420 koji i nije bas (zapravo nije nikako) jak na grafici te vas zato molim za pomoc. Na stranici systemrequirementslab sam napravio detekciju mojih komponenti i ovo je lista:

 

Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz
Video Card: Intel(R) HD Graphics 3000
RAM: 8.0 GB
Operating System: Microsoft Windows 10 (build 15063), 64-bit
Ako treba jos neke informacije, samo pisite. Moze u privatne poruke, moze i ovdje. Zahvaljujem!
Maki2 sub 25.11.2017 15:51

Prema Lenovo specifikacijama, taj Thinkpad T420 ima, uz intel HD 3000, NVIDIA NVS 4200M grafičku.

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-NVS-4200M.47343.0.html

Prema rezultatima game benchmarksa na ovoj stranici, rekao bih da ciljas na igre koje su izasle do 2011.

Ne znam sto bih ti tocno preporucio pa cu samo reci da pogledas serijale koji ti zanimaju, npr. Need for Speed i onda odaberes neku od igara prije 2011 godine kao primjerice NFS Hot Pursuit (2010).

Taj bi ti zapravo i preporucio. :)

Markić7 sri 3.1.2018 17:11

Što bi moglo zamjeniti Urban Terorr fps igru ??? 

 

Kad gledam youtube preporuke fps-a onda su mi igre previše, nije to to, nisu jednostavne i grafika je čudnija od urban terror. 

 

Na urban teroru mi se svidjeli Deathrun serveri kojih više nema već neko vrijeme. Navodno su razvijatelji pokvarili igru toliko da stare mape sa igrama nisu podržavajuće i s vremenom su se deatrun serveri prestali razvijati. 

 

da opišem o čemu se u deathrun radi za neznalice, pa to vam je uglavnom natjecanje u kaskaderskim vještinama u kojim možete poginuti. U urban terroru  su postojale dvije ekipe "Plavi i Crveni" 

To su dvije odvojene prostorije. Crveni se moraju kretati kroz razne prostorije, preskakati razne zamke, zamislite to kao da prolaze kroz prostorije kao u filmu "Cube" i to rade sve dok ne dođe do cilja, na Cilju dobivaju oružje  koja su im ponuđena i prelaze u prostoriju di su plavi i pucaju po njima. A što rade plavi, pa oni gledaju preko stakla crvene kako prelaze kroz zamke i pritiskaju gumbiće da aktiviraju neku zamku ili nešto sa čime otežaju crvenoj ekipi tj crvena ekipa pogine i kreće ispočetka. Nije nemoguće proči, samo treba naučiti kroz greške otkrivajući kako preskoćiti neku zamku. Tu ima svega, preskakanja da ne padnete dolje u provaliju, ili da se penjate itd.

 

Vidio samna youtube  da COD modern warfare prvi ( ima deathrun), Jesu li aktivni još serveri ??? Možda da kupim licencu da bi mogao igrati tu igru online  ?? Ili da mi preporučite neku drugu igru ? 

Ajdin_Vex sub 3.3.2018 13:34
Markić7 kaže...

Što bi moglo zamjeniti Urban Terorr fps igru ??? 

 

Kad gledam youtube preporuke fps-a onda su mi igre previše, nije to to, nisu jednostavne i grafika je čudnija od urban terror. 

 

Na urban teroru mi se svidjeli Deathrun serveri kojih više nema već neko vrijeme. Navodno su razvijatelji pokvarili igru toliko da stare mape sa igrama nisu podržavajuće i s vremenom su se deatrun serveri prestali razvijati. 

 

da opišem o čemu se u deathrun radi za neznalice, pa to vam je uglavnom natjecanje u kaskaderskim vještinama u kojim možete poginuti. U urban terroru  su postojale dvije ekipe "Plavi i Crveni" 

To su dvije odvojene prostorije. Crveni se moraju kretati kroz razne prostorije, preskakati razne zamke, zamislite to kao da prolaze kroz prostorije kao u filmu "Cube" i to rade sve dok ne dođe do cilja, na Cilju dobivaju oružje  koja su im ponuđena i prelaze u prostoriju di su plavi i pucaju po njima. A što rade plavi, pa oni gledaju preko stakla crvene kako prelaze kroz zamke i pritiskaju gumbiće da aktiviraju neku zamku ili nešto sa čime otežaju crvenoj ekipi tj crvena ekipa pogine i kreće ispočetka. Nije nemoguće proči, samo treba naučiti kroz greške otkrivajući kako preskoćiti neku zamku. Tu ima svega, preskakanja da ne padnete dolje u provaliju, ili da se penjate itd.

 

Vidio samna youtube  da COD modern warfare prvi ( ima deathrun), Jesu li aktivni još serveri ??? Možda da kupim licencu da bi mogao igrati tu igru online  ?? Ili da mi preporučite neku drugu igru ? 

 E care ja nisam fan takvih igara ali u zadnje vrijeme mi drugovi igraju Zulu ja mislim da imas raznih mini igara u toj igri,probaj

Govorim: NISAM FAN I NERAZUMIJEM SE BAS NAJBOLJE ALI ETO POGLEDAJ

SeethLoover pon 28.5.2018 23:54

R7 260X i G3258.

Može preporuke survival singleplayer igre za moj PC?

One fore avion se sruši u snijeg/pusti otok/nešto, i onda moraš preživljavati.

Vidio sam 2 igre na tu foru, ali jedna je bila davno na streamu, nisam vidio ime, i drugi je netko igrao danas multiplayer.

Hvala uglavnom.

Cryogenic uto 29.5.2018 00:18
SeethLoover kaže...

R7 260X i G3258.

Može preporuke survival singleplayer igre za moj PC?

One fore avion se sruši u snijeg/pusti otok/nešto, i onda moraš preživljavati.

Vidio sam 2 igre na tu foru, ali jedna je bila davno na streamu, nisam vidio ime, i drugi je netko igrao danas multiplayer.

Hvala uglavnom.

 Raft i Subnautica.

SeethLoover uto 29.5.2018 00:39

Tražio sam nešto kao The Forest.

I druga igra je nešto gdje se avion sruši u polarni kraj, spavaš u olupini aviona ili špilji, zima je, vukovi i medvjedi. Da se barem sjetim naziva igre. Ako netko zna - slobodno bubne.

 

Edit:

Po mogućnosti bi zaobišao horor, više čisti survival me zanima.

GridLocK pet 15.6.2018 21:10
SeethLoover kaže...
nikola_st kaže...

The Long dark mozda?

 

Mislim da je, izgleda tako igra. Hvala. :D

 

Ima još kakvih igri na taj kalup?

Tak nekak na taj kalup ti je KONA. Osobno dost dobra indie igrica, ubiti pogledaj gameplay pa sam prosudi.

macgyver pet 21.12.2018 14:11

Laptop je:

i7 6820HQ @2.70 GHz

16GB RAM

Nvidia Quadro M2000M

SSD

 

Hocu li mocu na njemu igrati Assassins Creed Origins, Far Cry 5 i Just Cause 4? Pod igrati ne mislim pokrenuti nego vrtiti na minimum 30ak FPSa i medium kvaliteti ili tako nesto?

ficosime sub 22.12.2018 02:47

Kakva je situacija s No Man's Sky, vrijedi li nakon silnih updejta?

Tražim nešto slično, open space, istrazivanje, da nije linearna radnja i da nije prebise monotono - posebno me privlače "Space exploration" igre, nemam nikakvog isjustva s takvim igrama od ranije pa sam otvoren za sve

predator198 ned 30.12.2018 15:19

Laptop je:

i7 6820HQ @2.70 GHz

16GB RAM

Nvidia Quadro M2000M

SSD

 

Hocu li mocu na njemu igrati Assassins Creed Origins, Far Cry 5 i Just Cause 4? Pod igrati ne mislim pokrenuti nego vrtiti na minimum 30ak FPSa i medium kvaliteti ili tako nesto?

 

 

Pokusaj na stranici: Can i run it.



Jarvan uto 28.1.2020 10:59

Može preporuka nekih igara za sekundarnu konfu (htpc).

i5 2400, 8gb RAM, XFX Ghost 7750 1 GB.

 

Bilo kaj dolazi u obzir, htio bih izbjeći nepotrebna skidanja (gubljenje vremena) na naslove koje neće moć pokrenut kaj radi slabe konfiguracije, kaj radi nekompatibilnosti sa Win10 (zato mi benchmark kartice nikaj ne govori previše pa mi treba preporuka).

 

Bilo bi idealno da je igrivo sa xbox 360 kontrolerom pošto je spojeno na TV.

 

Zadovoljan sam sa 720 p, 30 FPS -a, igram sa 5 metara udaljenosti pa više je overkill ionako.

MGloc uto 28.1.2020 11:13

Fifa , far cry 3/4 , hitman absolution , tomb raider 2013 , metro 2033, splinter cell blacklist , max payne 3,darksieders 1/2,sleeping dogs,gta V , AC:black flag

Gledaj si igre iz 2012/2013 max 2014,

 

Ajdin_Vex sub 15.2.2020 09:36

Trazim neke solidne igre za ovo racunalo.

Processor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz
Video Card: AMD Radeon HD 6450 
Dediceted Video Memory 1024 MB
Total Avalible Grapich Memory 2750 MB
RAM: 3.87 GB
Operating System: Windows 7
Nije nešta al pokretalo je od sada Far Cry 3,CALL OF DUTY MODERN WARFARE 3,MAFIA 2(sa lagom),PES 17
Trazim nesto za ubit dosadu ako moze kakva tycoon igra igrao sam zoo tycoon zabavna je.
Pezer uto 31.3.2020 02:14

Pozdrav, trebaju mi preporuke igara..
Nisam nikad bio neki "gejmer", jedino sto sam igrao stalno su FM, PES,FIFA,NBA i ostale sportske igre, te uz to se znao odigrati neki naslov tipa Call of Juarez, GTA serijal, Max Payne,Mafia.. :D

 

Zadnjih 3-4 godine se preslo na PS4, tako da sam totalno van svega sa PCom, a konzolu sam prodao prije ovih problema sa corona virusom i sad sam osudjen na gejmanje na starom laptopu :D

 

specs:

 

i5-4200m(2,5GHz)

Nvidia GeForce 750m 2gb

8gb RAM

 

Upravo sam presao FAr Cry 3, i mislio sam se prebaciti na GTA4(jedini koji nisam presao), ali nazalost imam problema sa WIn10 i pokretanjem pa sam odustao. Uglavnom sad trazim nesto za ubiti vrijeme..

 

Tako da napisite sto vam god pada napamet sto mislite da je zanimljivo i da se moze pokrenuti na ovoj konfi..

Hvala

Ajdin_Vex pon 6.4.2020 19:48

Nije to loš laptop,imaš raznih igrica,zavisi šta voliš

Ako volis neke strategije,mada sumnjam imaš ovu novu TABS igru igra je odlicna za ubiti vrijeme.

Preporucio bih ti i Assassins Creed serijal,pošto vidim da voliš OpenWorld igre.

Nije ti ni loše potrošiti par sati na Stranded Deep i TheForest igru.

Euro Truck 2 sa ProModom koji ukljucuje Srbiju,Bosnu,Hrvatsku takodzer.

I naravno onaj legendarni koji sam i ja poceo igrati u zadnje vrijeme "Minecraft" na serverima neces zazaliti vrijeme ako si takav tip igraca.