Igre - općenito

Ne možete se sjetiti naziva igre?

prorok čet 10.10.2019 15:16
prorok kaže...

Puzzle platformer gdje je cilj sve plave blokove (kocke) pretvorit u zelene tako da hodaš preko njih. Glavni lik je neki ko supermen (mislim). Bilo je na enter cd-u ranih 2000. bih rekao, ali nisam siguran.

 

Mislim da ima 'man' u imenu, kao neko superhero ime.

 Našao. Gliderman

 

 

Meelee čet 28.11.2019 13:09

Poyy svima!

Ovo je prvi put da koristim nekakvi forum za bilo sto... Mislim da se iz vog moze vidjet kolko sam ocajan da nadem ovu freakin' igricu :D

Nisam 100% siguran dal sam je nasao na Enter CDu ili BUGovom..

Igra je bila arkadna, a glavni je lik bio nekakav agent, sjecam se da je imao malo veci nos ako se ne varam.. Gameplay dosta slican super mariju, al ipak malo drugaciji.

Kontam si da si za Health morao shupljati neke jabuke, bili su i nekakvi sivi/smeđi vukovi koje si morao izbjegavat.

bile su i zgrade u koje se moglo uci da se skupe dodatni bodovi,a neki leveli su imali cak i snijeg..

Napravio sam grubu skicu u Paintu pa ako ista bude pomoglo... 

Gugl ne pomaze vec godinama 

 

Hexfire čet 28.11.2019 16:49
Meelee kaže...

Poyy svima!

Ovo je prvi put da koristim nekakvi forum za bilo sto... Mislim da se iz vog moze vidjet kolko sam ocajan da nadem ovu freakin' igricu :D

Nisam 100% siguran dal sam je nasao na Enter CDu ili BUGovom..

Igra je bila arkadna, a glavni je lik bio nekakav agent, sjecam se da je imao malo veci nos ako se ne varam.. Gameplay dosta slican super mariju, al ipak malo drugaciji.

Kontam si da si za Health morao shupljati neke jabuke, bili su i nekakvi sivi/smeđi vukovi koje si morao izbjegavat.

bile su i zgrade u koje se moglo uci da se skupe dodatni bodovi,a neki leveli su imali cak i snijeg..

Napravio sam grubu skicu u Paintu pa ako ista bude pomoglo... 

Gugl ne pomaze vec godinama 

 

 Ovo možda?

 

https://www.youtube.com/watch?v=j0u6_1vTIkY

Miljenko_smoje čet 28.11.2019 17:20

Pozdrav, ista priča kao i kod kolege u poruci iznad.

Naime, radi se o trkaćem naslovu čija je demo verzija osvanula u Bugovu CD-u (davno je bilo). Dostupan je bio Mini Cooper i staza po snijegu, reli neki ako me pamćenje služi. Čini mi se da se radilo o CD-u zelene boje sa žutim koncentričnim kružnicama.

Nema baš puno informacija, ali igra je bila zanimljiva pa moguće da se nekome i naziv urezao u pamćenje kad meni već nije.

dora1950 pon 2.12.2019 14:21

Ljudi ja se ne mogu sjetiti kako se zvala Sonicova igrica koja je bila na Enter CD-u ne znam tocno koje godine vjv negdje oko 2005,2006 meni treba bas ta igrica a nema sanse da se sjetim kako se tocno zvala a kad sam trazila na int ima milion Sonicovih igrica nebi je nikad uspila nac

Lovac pon 2.12.2019 15:12
dora1950 kaže...

Ljudi ja se ne mogu sjetiti kako se zvala Sonicova igrica koja je bila na Enter CD-u ne znam tocno koje godine vjv negdje oko 2005,2006 meni treba bas ta igrica a nema sanse da se sjetim kako se tocno zvala a kad sam trazila na int ima milion Sonicovih igrica nebi je nikad uspila nac

 Tih godina na PC je došao samo Sonic Heroes (2004) i Sonic Generations tamo oko 2010.

Stane256 pon 16.12.2019 13:51

pozz, već me duže muci da ne mogu naci igrau koju sam igrao pred vise od 10 god na pc-u.. Znaci bila su kao dva tima (jedan tim su bili andeli a drugi vragovi), bila je neka mapa i svaki tim je imao kao svoju tvrdavu u kojoj je bila neka kocka koju je protivnicki tim morao ukrasti i odnjeti u svoju tvrdavu kako bi dobio bod, a moglo se ubiti protivnika tako da su se uzimale kocke raznih oblika sa mape i gadati ih, znaci mogle su se rusiti te tvrdave kako bi se uzele te kocke i kako bi ih se gadalo. stara igra ali pre zabavna a ne znam kako se zove. PLS HELPP!!!

Stane256 sri 18.12.2019 13:20
Miljenko_smoje kaže...

Angels vs Devils?

To je jedina dualistička koju znam, mada teško da ti je takav zicer promakao.

 nije to ta..

pozadina je bila bijela ja mislim i jedino su blokovi tj te kocke za bacati bile u boji i igrači

PiterPanj2111 pon 10.2.2020 00:55

Pozdrav svima , 

Trazim ratnu igru nesto tipa ww2 samo nisam siguran dali je bila fps ili tps.

A u igri imate 3 ili 4 (nisam siguran) karaktera i moze se mjenjati s kojim kad upravljate

jos se sjecam da je prvi lvl bio nesto da se moralo preko mosta proci

Ako tko zna naziv igre neka mi pomogne plsss trazim vec skoro 2 godine i nis nisam nasel do sad.

Jos sjecam se da je cd-u bila vatra a cd je bio crne boje

 

Edit - Igra je bila na Enteru

PiterPanj2111 pon 10.2.2020 01:07

Sad sam prelistao sve strane na ovom forumu i na zadnjim stranama sam pronasao 

Igra je Hidden & Dangerous 1 

Imam jos par igara koje trazim dok nadem vremena budem napisal ak tko zna o kojoj se igri radi pa da pomogne 

PREEEEEEESRTAN SAM SAD XD

PiterPanj2111 pon 10.2.2020 14:22

Pozdrav jos jedamput ,

Trazim igru koja je bila na enteru i bila je platformer ne sjecam se puno detalja osim da je lik kao neka kapljica ili nes slicno 

i zvala se Glade ili nesto slicno ako tko ima kakvih informacija nek pomogne 

Thnx

PiterPanj2111 pon 10.2.2020 14:38
PiterPanj2111 kaže...

Pozdrav jos jedamput ,

Trazim igru koja je bila na enteru i bila je platformer ne sjecam se puno detalja osim da je lik kao neka kapljica ili nes slicno 

i zvala se Glade ili nesto slicno ako tko ima kakvih informacija nek pomogne 

Thnx

 Glace.

PiterPanj2111 pon 10.2.2020 15:00

Jos jedna igra ali ovo imam skroz malo memorije o njoj jedino sto se sjecam da na pocetku lvla se mora pomaknut kamen da se ude u neku pecinu ili nes

ne sjecam se vise detalja jer sam imao 5 godina i igrali smo je u vrticu i nismo mogli proci taj kamen jer nitko nije znal engleski a mislim da pocinje na S ako ne varam ako tko zna nek pomogne PLS

ZoFar pet 14.2.2020 20:46

- Igrao sam je na Windows XP ako se ne varam. Izdana je vjerojatno oko 2005.-2012. . Ne znam tko je napravio igricu. Igrao sam je oko 2010.

- Igra je u 3D i igra se iz trećeg lica.

- Igra je realistična žanra.

- U igri se radilo da si bio smetlar i skupljao si smeće ljudima po dvorištu. Naganjali su te psi i kosilice, i čini mi se da je netko bacao kamenje na tebe. Kada si stavio smeće u kamion onda je kamion išao do sljedeće kuće a ti si ga pratio.

- Kada si stavio smeće u kamion iz jedne kuće, kamion se pomaknuo do druge kuće i skupljao si smeće od te kuće.

- Bila je 3D igra, svijetle boje, susjedstvo, kamion, čovjek (lik) je imao smetlarsku kapu.

 

Hvala unaprijed, igru već tražim 2. godine, tako da se nadam da netko zna!

zlaya987 pet 28.2.2020 12:54

Bok ljudi, tražim igru o kojoj se nedavno pisalo na Bugu (prošle godine). Mislim da igra nije još ni izašla ili je izašla nedavno ili je u Alphi. Ovo je čega se sjećam iz članka:

 

- kombinacija FPS i Rougelike i RPG gdje bježiš od nekoga ili nečega. Ili si rob pa pokušavaš pobjeći iz neke vrste zatvora koji je u stvari cijela galaksija

- igra se zbiva u svemiru gdje tvoj player leti između pointova (slično kao u FTL-u) i neki pointovi su svemirske postaje koje su random generirane i random pune loota, neprijatelja itd.

- kada se sleti na svemirsku postaju onda se igra prebaci u FPS i onda se koljete s neprijateljima, istražujete postaju, imate interakciju s NPC-evima, rješavate zagonetke itd.

- skupljate tako pare i za njih kupujete nadogradnje

- kada vam player umre igra ne završava nego dobijete novog playera sa različitim stats-ovima, ali vam nadogradnje, loot i pare ostaju

 

Evo, ako se tko sjeća neka se javi, meni se igra činila predobrom, barem koncept, ali se sada ne mogu sjetiti naziva igre niti mogu naći članak na Bugu.

Hvala puno.

Jaximas uto 3.3.2020 19:02

Pozdrav svima!

Već duže vremena pokušavam sjetiti se jedne igre koju sam davnih dana igrao. Problem je u tome što se jako malo detalja sjećam, a ono što se sjećam nisam više siguran da se dobro sjećam. Razlog zašto pitam ovdje je što se sjećam da je igra bila samo demo koji sam na nekom Bugovom CDu ili DVDu našao.

Period je negdje između 2005 i 2010 čini mi se, al nisam siguran sto posto. Prema onom što se sjećam, igra je bila PC RPG sa izometričnom perspektivom. Glavni lik je bio nekakav ratnik, igra je imala nekakav oblik party sistema. Mislim da nije bilo turn based. Ostalo mi je u glavi da je setting bio antička grčka ili Aleksandar Makedonski, ali nisam do sada uspio naći nijednu igru koja bi se poklapala s ovim kriterijima. Od svega što sam do sada našao, TitanQuest izgleda jako slično, ali nije ono što tražim. Ovo što sam igrao je imalo neke likove i malo više priče. Sve u svemu bio je to tipičan RPG vjerojatno, sjećam se equippanja oružja i štitova, ništa nije bilo nešto revolucionarno, ali taj neki grčki feeling mi je jako ostao u sjećanju. Prije sam bio uvjeren da je igra bila o mladom Aleksandru Velikom, i njegovim prijateljima, pa on dobije misiju od kralja. Sad više nisam siguran, jer takvu igru bi sigurno bilo lako naći.

Eto, ako nekom nešto od ovoga ima smisla, cijenio bih svaku pomoć.

Cryogenic uto 3.3.2020 21:40
Jaximas kaže...

Pozdrav svima!

Već duže vremena pokušavam sjetiti se jedne igre koju sam davnih dana igrao. Problem je u tome što se jako malo detalja sjećam, a ono što se sjećam nisam više siguran da se dobro sjećam. Razlog zašto pitam ovdje je što se sjećam da je igra bila samo demo koji sam na nekom Bugovom CDu ili DVDu našao.

Period je negdje između 2005 i 2010 čini mi se, al nisam siguran sto posto. Prema onom što se sjećam, igra je bila PC RPG sa izometričnom perspektivom. Glavni lik je bio nekakav ratnik, igra je imala nekakav oblik party sistema. Mislim da nije bilo turn based. Ostalo mi je u glavi da je setting bio antička grčka ili Aleksandar Makedonski, ali nisam do sada uspio naći nijednu igru koja bi se poklapala s ovim kriterijima. Od svega što sam do sada našao, TitanQuest izgleda jako slično, ali nije ono što tražim. Ovo što sam igrao je imalo neke likove i malo više priče. Sve u svemu bio je to tipičan RPG vjerojatno, sjećam se equippanja oružja i štitova, ništa nije bilo nešto revolucionarno, ali taj neki grčki feeling mi je jako ostao u sjećanju. Prije sam bio uvjeren da je igra bila o mladom Aleksandru Velikom, i njegovim prijateljima, pa on dobije misiju od kralja. Sad više nisam siguran, jer takvu igru bi sigurno bilo lako naći.

Eto, ako nekom nešto od ovoga ima smisla, cijenio bih svaku pomoć.

 https://alternativeto.net/software/titan-quest/

Čitatelj čet 5.3.2020 23:21

Jel se sjeca netko igre, nisam ju posjedovao, ali gledao sam demo na TV-u jos 90ih,

u principu je par alienskih frakcija, od kojih se mogu kupovati i prodavati resursi,

kad se s njima trguje, u kvadraticu je glava rase i mogu se birati dijalozi,

a alieni govore cudnim dijalektima engleskog, njemackog i mozda ruskog?

 

To je sve sto se sjecam, al znam da je to prilicno stara igra, pa ako je netko igrao ili posjedovao,

sjetit ce se, ja pokusavam godinama naletiti na takvo nesto i ne mogu naci nikako.