Igre - općenito

KONZOLE ili PC za igranje???

Luka123 sri 4.9.2019 08:02

To je tvoj izbor. Svatko ima nešto što preferira.

Jedan će reći xbox, drugi PS4 ili čekaj ps5... ma radije PC..

Tvoj novac tvoj izbor, najjeftinije ti je Xbox one, poslije toga PS4, a PC je ulaganje novaca također zauzima više mjesta etc.

Tako da na kraju nema pravilnog ilimtočnig odgovora fanovi jednog će ti reći "uzmi PS4 ja ga imam" etc.

 

Iskreno imao sam u prošlosti Xbox one, ps2,3 i na kraju sam fan PC-a, radi "ekipe".

 

Tako da preporučam uzmi što ti prijatelji imaju, da možeš multiplayer s ekipom, a non multiplayer titlovi se odigraju jedanput i idu na prodaju.

 

Toliko od mene. :)

toxic sri 4.9.2019 08:33

Ima tu i par podpitanja.

Imaš li trenutno pc? Ako imaš možda ti je dovoljan upgrejd samo neka graficke tipa rx 570 i vozi na lijepim postavkama a za ostalo si uzmes konzolu...

 

Npr ja imam ps4 pro, pc i nintendo switch...

 

PC mi je daleko najkorištenija platforma a ps4 pro i nintendo switch igram u valovima, ovisi koji naslov me privuce...

Ono što sam primjetio kod sebe da zapravo na PC-u igram i ne baš tako zahtjevne igre a s druge strane volim imat okey HW kako bih isprobao novije naslove (evo upravo skidam Gears 5)

 

 

kada izadu novi naslovi na pcu su dosta jeftiniji u startu to zna ici do 10-15 eura jeftinije nego na konzolama.

Na pcu imas xbox game pass za par eura mjesecno, origin acess , uplay itd.. pa ne moras trajno kupovat igre i trosit npr 50 eura za igru, uzmes account na 30 dana odigras 2-3 naslova i odes na drugi i tako si dugorocno zapravo napravio dobar deal.

 

PS4 pak s druge strane uz mjesecnu pretplatu daje 2-3 okey naslova ali i budu igre na brutalnim snizenjima i tu ti mogu skinut samo tako pare jer zaista imaju super ponude.

Nintendo Switch nema skoro pa nikad nikakve super akcije, zalomi im se ali rijetko.  Doduse meni je uz pc Switch konzola koja ima nesto drugacije i svoje + portabilna je.

 

Na kraju ako gledas bluray filmove i bitna ti je i multimedia onda je xbox one x all in one...

Gogy7 sub 11.1.2020 19:23

Vidi ovako ja sam graficku platio 2000 kn Rx 470 msi gaming. Sad ju nemogu prodati ni za 700kn. A Ps pro koji sam platio 3000kn te iste godine sad mogu prodati za 2000-2500 kn. Kompjuter ces morati stalno nadogradivati a konzolu kupis i miran si 5 godina. Komponente jako brzo stare. Pa ti vidi.

Milka30 sub 11.1.2020 20:06
Gogy7 kaže...
Vidi ovako ja sam graficku platio 2000 kn Rx 470 msi gaming. Sad ju nemogu prodati ni za 700kn. A Ps pro koji sam platio 3000kn te iste godine sad mogu prodati za 2000-2500 kn. Kompjuter ces morati stalno nadogradivati a konzolu kupis i miran si 5 godina. Komponente jako brzo stare. Pa ti vidi.

Paaaa i ne bas!

Recimo pod "moj PC" imas moju konfiguraciju,koja je stara preko 4 godine i ruku na srce,sada ju ne mogu prodati ni za 800 KN!

Mislim da ne postoji igra koju ona ne moze pokrenuti,naravno uz realne postavke!

Trenutno igram Star Wars Jedi Fallen Order na medium postavkama i igra izgleda baš ljepo!

Dakle,ako ne patis za tim fps-om,dovoljna ti je i ovakva konfiguracija koja je znatno jeftinija od bolokoje konzole!

Jednini problem PC-a je taj sto postoje odlicne igre koje se mogu igrati samo na konzoli...ali jbg to vrijedi i obratno!

 

Tako da ne,PC ne treba stalno nadograđivati,ako nisi "fps freak"!

MGloc sub 11.1.2020 20:33

Dobar pc koji ce potrajat kao konzola ne mozes sastavit ispod 5000kn , tako da ako si ogranicen budzetom od 3000kn ustedi si muke i kupi ps4, svi govore kako je ps4 super ali je neusporediv sa pc-om..Imao sam ps2 ekskluzive su super sto se tice konzole (the warriors coop, socom ,god of war.....)Pubg i nije najbolje iskustvo na ps4 lagg,fps,aim su samo neki od problema koje san primjetio.Zavuc se u lezecu poziciju i igrat je nenadjebivo u usporedbi gtbljenja ns stolici.A opet da bi igrao online moras imat pretplatu dok si zbrojis ps4+pretplata dodes ne toliko daleko od stroja sa gtx1660 i ryzen5 koji tjerajz sve bez frke.Ako ti nije problem da ti se skupi ekipa za couch coop je super pes/fifa tournament nabacit , pa se izivljavat na prijateljima dok vas sestra/cura/zena ne izbaci van zbog vike i galame.

macgyver sri 8.4.2020 13:57

Ne zelim zapoceti nekakvu raspravu PC vs konzole, imam jedno pitanje cisto iz znatizelje... Zasto na PS i Xboxu ne mozes igrati sa tastaturom i misem? Meni je osobno glavni razlog zasto necu nikad kupiti konzolu njihov kontroler, jednostavno mi ne pase i ne mislim se privikavati na njega. A vjerojatno ja nisam jedini.

Pa me zanima zasto Sony i Microsoft ne omoguce da se igra s cim zelis, sumnjam da bi bilo jako komplicirano za implementaciju. Ok, znam da postoje neki workaroundi, ali kolko sam cuo to ne radi najbolje.

 

 

andi.cro sri 8.4.2020 23:29
macgyver kaže...

Ne zelim zapoceti nekakvu raspravu PC vs konzole, imam jedno pitanje cisto iz znatizelje... Zasto na PS i Xboxu ne mozes igrati sa tastaturom i misem? Meni je osobno glavni razlog zasto necu nikad kupiti konzolu njihov kontroler, jednostavno mi ne pase i ne mislim se privikavati na njega. A vjerojatno ja nisam jedini.

Pa me zanima zasto Sony i Microsoft ne omoguce da se igra s cim zelis, sumnjam da bi bilo jako komplicirano za implementaciju. Ok, znam da postoje neki workaroundi, ali kolko sam cuo to ne radi najbolje.

 

 

 Sve ima svoje prednosti i nedostatke pa kako kome više odgovara...  

daniel2809 čet 9.4.2020 17:53
macgyver kaže...

Ne zelim zapoceti nekakvu raspravu PC vs konzole, imam jedno pitanje cisto iz znatizelje... Zasto na PS i Xboxu ne mozes igrati sa tastaturom i misem? Meni je osobno glavni razlog zasto necu nikad kupiti konzolu njihov kontroler, jednostavno mi ne pase i ne mislim se privikavati na njega. A vjerojatno ja nisam jedini.

Pa me zanima zasto Sony i Microsoft ne omoguce da se igra s cim zelis, sumnjam da bi bilo jako komplicirano za implementaciju. Ok, znam da postoje neki workaroundi, ali kolko sam cuo to ne radi najbolje.

 

 

 Jesi siguran da se ne može? Ja igram na kompu novi cod i u multiplayeru stoji oznaka na kojoj platformi igra koji igrač. Nekima iz PS stoji kontroler, a nekima miš, pa pretpostavljam da su spojili miš?

Hexfire čet 9.4.2020 18:32

Koliko sam skužio ovaj novi COD se može igrati s mišem i tipkovnicom. Nisam isprobavao, ali pretpostavljam da ovisi od igre do igre da li je podržano. Cross play bi trebao full zaživjeti na novoj generaciji konzola pa je za očekivati da bude više takvih igara.

Doduše, vjerojatno će prvenstveno multiplayer igre podržavati.