Igre - općenito

Čemu tolika mržnja prema Epic Game Storeu?

Cansee sub 22.6.2019 11:41

Ovo mi nije nikako jasno, kad god se za neku igru objavi da će biti na epic game storeu odma po internetu napadi na njih, ljudi pozivaju na bojkot, igrici padne rejting, zašto je to tako?? po čemu su oni gori od drugih aplikacija??

 

evo ja imam steam, uplay, battle.net, origin, gog, a sad sam instalirao i epic games da bi dobio metro exodus što jeftinije. moja poanta je ako već imam 5 aplikacija za igre, zašto je problem šesta, i po čemu je ta šesta gora od origina ili uplaya?

formula1live sub 22.6.2019 22:05

1. zato jer kupuje developere da stave igru na njihov servis

2. zato jer igre koje su skupile novce preko kickstartera i reklamirale su da će biti na steamu, sada od jedanput su epic ekskluzive. Uz to ne vračaju svi developeri novac zbog toga. 

3. dodatak na 2., neki ljudi žele imati sve na jednom clientu, aka. steam

4. epic launcher je godinama iza steamovog (što je malo čudno s obzirom da imaju novca za razvoj)

5. cijene su iste kao i na steamu unatoč manjem postotku koji uzimaju od developera

6. epicov launcher se čudno ponaša, neki ga uspoređuju s spywareom s obzirom koliko podataka skuplja na računalu, drugi ga brane da je to zbog anticheat softwarea. Epic se nije u potpunosti izjasnio oko toga

 

Znaš kako je, koliko ljudi toliko čudi. 

Command Prompt sub 29.6.2019 10:23

Imam oko 3500 igara na Steamu i pozdravljam svaku konkurenciju koja će malo trgnuti Steam. Totalno su se uspavali i ovaj summer sale nije ni do koljena starim saleovima od prije 3-4-5 god.

Mržnju mogu jedino opravdati fanboyismom koji se javlja u svim granama industrije (vidi PS-Xbox). 

Što se tiće ekskluziva sve je to kapitalizam i svi se bore za profit, od proizvođača igara do storeova. Moram priznati da je ovaj Epic sale koji je bio nedavno bio interesantniji od Steam summer salea. Donedavne PS3 ekskluzive po prvi put na PCu...da je Steam ostao bez konkurencije mozda ih i ne bi ni dobili, zato pozdravljam svaku konkurenciju.

warhammer sub 29.6.2019 11:50

Koristim Steam,GOG,Origin,cak Bethesdin bullshit od aplikacije radi besplatnog Morowinda ,software koji je bez korisnih dodataka isti kao epic-ov .

 

EGS uopce ne mrzim ,samo nemam razloga ,ne jos, da koristim njegove usluge,nista mi nije interesantno sto se  moze samo kupiti / dobiti samo kod njih ! Ako se nesto pojavi nece mi uopce biti problem !

 

Ekskluziva nije konkurencija ,to je monopol i los je za kupca kao kranjeg korisnika neke usluge,da smanje cijene za kupce  to bi bila konkurentnost i natjecanje  na slobodnom kapitalistickom trzistu.

 

Ako se odlucim kupiti nesto prvo trazim na steam-u  razlog je odlican i funkcionalan cloud save .Ako je starija igra moj izbor je GOG radi emulatora koji omogucava da stari klasici budu igrivi na novijim windowsima, ako poprave probleme sa cloudom GOG ce mi biti prvi izbor ! Otrigin koristim samo radi trilogije Mass Efecta !

 

Čitatelj pon 1.7.2019 10:28

Koristim GOG, Steam, Epic, XBox/Live, imam i EA Original, al na njemu vise nista ne igram (prije Battlefield, NFS i Simse).

 

Cekam GOGv2.0 koji ce integrirati sve korisnike iz svih Storea, nebitno jel PC ili konzola, dakle MS Live,

Sony Acc i ostali, sa svima cemo moci direktno komunicirati preko GOG-a.

 

Kupujem u 99% slucaja na GOG-u, na Steamu samo stvari koje GOG nema,

a Epic koristim za Free igre koje poklone svako malo. Neke predjem,

neke isprobam, simpaticno je - makar Store nema kosaricu, pa kad je rasprodaja,

morao bi kupovati jednu po jednu igru, svaki put autorizirati karticu, a to mi se nebi nikako dalo.