Haker_x pet 8.6.2018 14:35

U mene je samo go hard or go home. Ovaj restart mi je bio pravo dobar, nadmašio sam sve ostale zajedno, imao sam 4 goldena sa x777 clicking power i to 2 puta u kombinaciji sa drugim, jednom sa x7 cpsa a drugi put sa 1800% cps-a. Brojevi rasli kao ludi hahaha.
Edit: Sada sam za manje od pola sata napravio veći CPS nego u prošlom "krugu" za skoro 14 sati. Jest da imam manje kupljenih građevina, ali lahko se to stigne.

Haker_x ned 10.6.2018 11:02

Načekao sam se dok sam uspio kupiti 200 prizmi, ali nisam htio restart dok ih ne budem imao 200.

Sad svaki sljedeći restart idem da duplam legacy jer mislim da je drugačije neću ni za sto godina zakucati. Sad tri trenutna kitten upgradea koštaju 837.9 octiliona, 837.9 noniliona i 837.9 deciliona. Možda su to i tri najskuplja upgradea u igri. Još preko 100 upgradea nisam uspio kupiti, a achievmenti tek na 60%. Baš ima dosta dosta da se igra da bi se zakucalo. Dobro su je nadogradili u odnosu na prvu verziju.

Edit: za 20ak minuta utrostručio prethodni cps kojeg sam postigao za 37 sati

Haker_x uto 12.6.2018 23:23

U mene računar radi 24/7, osim kada je nevrijeme, tada gasim sve.

Svaki dan po nekoliko sati igram i klikčem čekajući golden cookie, to je sve tako od kako sam krenuo da igram prije 16 dana. Znao sam imati toliko sreće da u 10 minuta dobijem x7 proizvodnje plus x777 clicking power, dva puta u 10 minuta sastavio ova dva golden cookiea. To mi je uštedilo dosta vremena.

Cijeli dan se patim sa kursorima, imao sam jedan x777 clicking power i kamaru ovih po x7, ali nije dovoljno, još dva cursora mi trebaju pa da napokon restartujem. Dobijam 1 legacy po sekundi bez ikakvog boosta, na x7 dođe 7 legacya u sekundi, plus što malo naklikčem.

Kad trošim cookie na bilo šta prvo dobro izračunam šta će mi dati najviše CPS-a, ako nešto daje i 5-10% više od drugog uzimam to. Uzimam u obzir omjer uloženo-dobijeno.

Evo upravo dobih još jedan x777 clicking power, ali sam, nije u kombinaciji sa x7.

Haker_x sri 13.6.2018 09:51

Napokon 500 cursora. Sada mogu reset.

Evo prvi upgrade(nije baš upgrade, al et) koji ćeš kupiti, prvi košta samo 100, staviš onaj za duplo trajanje golden cookiea ili kitten(više achievmenta=više cps-a), drugi košta 2000. Bitno je samo "probiti led", kasnije ide dosta dosta brže. Za šta mi je u početku trebalo preko 8 dana sad to imam 10 sekundi nakon restarta.

Haker_x sri 20.6.2018 17:34

Samo idlam danima, dobijam više od 3 legacya u sekundi bez klikanja, plus što naleti pokoji sob pa mi dadne preko 110 octiliona i preko 300 legacya. Jedva dođem do 250 Chancemakera, a treba ih 450 za achievment. Ići ću do minimalno 5 miliona legacya prije nego ponovo resetujem. Sve moguće što sam uspio da nađem da dignem cps to sam i kupio/aktivirao da bi što prije nabio +5 miliona legacya. Dokle si ti kolega stigao ?

Haker_x sub 30.6.2018 09:31

Kada sam vidio heavenly upgrade od 100 miliona mislio sam da je to najskuplji upgrade u igri, a kasnije na wiki sam vidio da ih ima puno skupljih. Baš su unaprijedili ovu igricu da je ni za pola godine neću uspjeti zakucati.

goodye pon 2.7.2018 12:18

Slabo, nesto nemam vremena, ostavim i ono samo radi. Ma ne zuri mi se, vidio sam da ima ona acivment za godinu dana igranja, to mi je cilj, a ako to ispunim mislim da cu za to vrijeme i ostale popuniti.

btw imam dodatak cookieMonster, skripta koja ti govori sta je najprofitabilnije upgradeati, pa eto, meni je pomoglo na pocetku, sada je vec svejedno.

Haker_x sri 11.7.2018 10:27

Danima sam sakupljao cookie za ovaj upgrade jer sam znao da će dosta pomoći, kitten upgradei uvijek najviše dignu cps, ali nisam očekivao ovoliko, mislio sam da će dignut +80-90% a ono dodalo oko 200% hahaha(sa 502.5 octilliona na 1.599 noniliona)

Samo sam na idle, golden switch mi daje dupli cps u zamjenu da nikako ne izbacuje golden cookie. Također imam dupli cps od cookie dragona.

Na 297 achievmenata sam od 378, imam još dosta da bi zakucao...

Ja sam uvijek sam sebi računao a nekad i malo varao kada baš ne mogu da izračunam i skontam koliko će mi šta dati cps-a, uradim save, kliknem taj upgrade, onda vratim load na vrijeme prije nego sam kliknuo taj upgrade i kliknem nešto drugo da vidim šta će mi dati više cps-a hahaha

Haker_x sri 1.8.2018 09:58

Stigla nova verzija. Dodali upgrade na 350 komada na sve osim cursora, to mi je baš pomoglo, odkad se patim da dostignem achievment sve po 350 komada i da otključam novi upgrade koji daje čini mi se +10% cps-a, fali mi još 8 Chancemaker-a da to dostignem pa da uradim ascend da vidim i nove heavenly upgradee koje su ubacili.
Ubacili su 23 upgradea, sa 387 na 410.

Haker_x sri 8.8.2018 09:36

Nije valjda da još nisi restartovao ?
Ja sakupljam za ovaj kitten koji će vjerovatno utrostručit proizvodnju pa će bi uveliko lakše da dostignem sve po 400 achievment pa ću onda restartovat i naravno stavit ga da je aktivan od početka :D
U mene je golden switch uključen. Isključim ga ponekad kad znam da ću biti nekoliko sati za računarom, imam i onaj sound koji oglasi kada je golden cookie na ekranu tako da ih sve pokupim.

Haker_x sri 8.8.2018 19:41

Aha. Ja sam do sada na 400 u ovom restartu, nisam odavno restartovao i neću dok ne kupim ovaj kitten koji hoću da kupim.

 

Edit: hahahaha, prodao sam sve i na kraju imao dovoljno da kupim kitten i restartovao sam :D

Haker_x sub 6.10.2018 16:05

Uz pomoć googlea saznao gdje su tri upgradea jer je pisalo 68/71 iako sam sve kupio. Cilj je bio imati prestige level koji završaje na 777777 da bi se otključao treći upgrade. Nisu nešto pomogli, ali nek imam sve kupljeno.

Haker_x pon 27.5.2019 18:53

Dostignuta i godina dana igranja hahaha
Završeno preko 90%, ali ima tu još dosta, posebno heavenly upgradea koji su tri po 333 billiona heavenly chipsa, za to mi treba još sigurno dvije godine da ih sve imam, za prvu godinu nisam još uspio ni da sakupim za jedan, procjenjujem da mi ovim tempom treba između mjesec i dva da bi dostigao dovoljno heavenly chipsa da kupim taj jedan upgrade.

Haker_x pon 24.6.2019 12:12

R.I.P. Cookie Clicker, već dva dana neće da ga otvori ni preko jednog pretraživača. Prvo je bio dugi loading da bi na kraju skroz prestalo raditi jučer ujutro... Valjda poprave.
Stare verzije rade http://orteil.dashnet.org/cookieclicker/v10466/ kao i beta http://orteil.dashnet.org/cookieclicker/beta/ ali ne odgovara save na njih.

 

Edit: Obrisao cookie i cache pa je proradilo, ne znam šta mu bi odjednom pa da je prestalo raditi na svim browserima...

Haker_x uto 10.9.2019 01:13

Kaže još skoro 280 quattuordecillion-a za 10 Chancemaker-a od 490 do 500
Za 68 dana od restarta ukupno proizveo malo više od pola te cifre, što znači da mi treba još preko 100 dana da bi zaradio dovoljno za tih 10 Chancemaker-a.
Preko 400 quattuordecillion-a za 500 Chancemaker-a, a kamo li šta tek treba za 500 Fractal Engine-a. Bit će ponovo restartovati da se malo podigne CPS pa možda do kraja godine budem imao 500 Chancemaker-a, htio sam da stignem do 500 da dobijem achievement pa da restartujem ali nema šanse, još previše treba.
Baš su je napravili nemogućom za osvajanje svih achievement-a