Igre za konzole i za prijenosne konzole

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

dax-lax pet 29.12.2017 14:31
hanteed kaže...

pa jel se moglo do sada preći preko nečeg drugog, ili su ti shrineovi ostali netaknuti, vec sam jedan preskocio jer je trazilo motion kontrole

 Neki su se mogli limitiranim kontrolama miša a ostali su zahtjevali ds3, ds4 gamepad ili tako nešto. Ovo s mobom je super za svakog ko je odustao od igre radi toga. 

hanteed sub 30.12.2017 10:29
dax-lax kaže...
hanteed kaže...

pa jel se moglo do sada preći preko nečeg drugog, ili su ti shrineovi ostali netaknuti, vec sam jedan preskocio jer je trazilo motion kontrole

 Neki su se mogli limitiranim kontrolama miša a ostali su zahtjevali ds3, ds4 gamepad ili tako nešto. Ovo s mobom je super za svakog ko je odustao od igre radi toga. 

 Ja sam jučer sa mišom prešao jedan shrine, imam ds4 ali kako je usbom spojen nemogu motion kontrole imati, tako da cu ia ja na mobu prelaziti.

Dax znaš li može li se vidjeti koliko sati si do sad igrao igru(cisto kad predjem da znam), za koliko si je ti prešao?

 

 

 

Btw nije bilo pametno ici na towere kod onog vulkana jedan cuvaju avioni, drugi one hobotnice, jednom sam na hinoxa naišao

dax-lax sub 30.12.2017 11:22

Kupi si za ds4 bilo koji usb bt dongle ako hoćeš ugodniju igru. Rade i oni jadni od 20-50kn. 

 

Nisam istraživao postoji li kakav game counter tak da ti ne mogu na to odgovoriti a za ovo drugo... nisam još završio zadnji dlc, tj. jesam sve osim final bossa jer mi se srušio cemu taman dok je bio na 10% do uništenja. 

Glavni dio igre sa master sword dlc-om sam igrao od 2.11. pa skoro do 15.12.  Hebiga, ide to i puno prije ali radim sve. Kuham, lunjam za korok seedovim, skupljam oružja, ancient partse, konje. Igra ima jako puno raznog sadržaja a svaki od njih ti donosi bonuse. Treba vremena dok se svi shrineovi pronađu i riješe. Dok sam imao manje raspoloživih srca, uvijek je bio problem uletavat u žešće borbe jer bi brzo izginuo. Nekad radi lošeg tajminga, nekad zbog niskog frameratea pa su neke reakcije kasnile. Kad si nakrcan do zuba, shvatiš da svaki fajt možeš proći bez da ijedno srce izgubiš jer svi neprijatelji imaju unaprijed određene kretnje tako da ih možeš izbjeći ako imaš dobar tajming. Najteži dio igre su mi bili ovi master sword questovi. Umirao sam milijun puta i to u najlakšem questu. 

dax-lax sub 30.12.2017 11:45
hanteed kaže...

kuhanje cu vcrs nauciti, vidicu kako kuhati, imam hrane dosta, ne znam za što služe ancinent partsi? i ima li selo osim kukuriro vilagea da ima prodavnicu sa armorom?

 Hranu kombiniraj. možeš si i prosurfat malo da vidiš od čega imaš veće koristi. voće, povrće i tako to ti ide za jelo a monster partsi i neka od onih buba, guštera itd za eliksire. Ancient partsi ti još ne trebaju za sad ali trebat će ti kasnije. skupljaj ih i ne bacaj jer kad otvoriš ancient labove, moći ćeš od njih izraditi bolesna oružja, armore, štitove, strelice itd. Nemoj zapostavit ni side questove jer i oni ti donose puno dobrih dodataka. Sela i gradića imaš nekoliko, nije samo kakariko.

izgubljeni sub 30.12.2017 17:46
hanteed kaže...
      Ja sam jučer sa mišom prešao jedan shrine, imam ds4 ali kako je usbom spojen nemogu motion kontrole imati, tako da cu ia ja na mobu prelaziti.

Dax znaš li može li se vidjeti koliko sati si do sad igrao igru(cisto kad predjem da znam), za koliko si je ti prešao?

 

 

 

Btw nije bilo pametno ici na towere kod onog vulkana jedan cuvaju avioni, drugi one hobotnice, jednom sam na hinoxa naišao

 

Nije ti potreban mob. https://www.youtube.com/watch?v=2hMF245bXww

dax-lax sub 30.12.2017 21:09
izgubljeni kaže...
hanteed kaže...
      Ja sam jučer sa mišom prešao jedan shrine, imam ds4 ali kako je usbom spojen nemogu motion kontrole imati, tako da cu ia ja na mobu prelaziti.

Dax znaš li može li se vidjeti koliko sati si do sad igrao igru(cisto kad predjem da znam), za koliko si je ti prešao?

 

 

 

Btw nije bilo pametno ici na towere kod onog vulkana jedan cuvaju avioni, drugi one hobotnice, jednom sam na hinoxa naišao

 

Nije ti potreban mob. https://www.youtube.com/watch?v=2hMF245bXww

 Ali mu je potreban bluetooth na kojeg spoji ds4. nejde ako je spojen preko usb-a

izgubljeni sub 30.12.2017 22:12

Ne znam zašto ali meni radi preko usb-a bez problema. Danas sam prošao jedan shrine gdje ti treba motion control bez ikakvih problema. Ako njemu ne radi znači da mu ili nešto nije instalirano ili dobro podešeno.

esko pon 1.1.2018 20:47
dax-lax kaže...
Jel netko od vas isprobao novi cemu? Ja jesam i izgleda da trebam po moderniji hw u trgovinu. Razlika single i tripple core recompile mi je 5-10%. Cpu je na 4ghz.
E da, sretna vam nova

 Jesam ja isprobao i nisam odusevljen bas kao ni ti. Testirao sam oko vatre u Kakariko village i tu nema apsolutno nikakve razlike izmedju single, dual i triple core recompilera... mada sam primijetio da fps ide visocije na nekim mjestima nego prije. Ja bih trebao osjetiti znatnu razliku kada prebacim na dual core cecompiler, ali krompir - razlike nema. I ja drzim na 4Ghz. Vjerovatno da nam je hw zastario a vrijeme za kupovinu novog nikad nije bilo gore, i ja sam o tome razmisljao, da kupis samo maticnu, 7700k, gtx 1070 i 16gb ddr4 treba 1200€ (bar se ja ne bih zadovoljio nicim slabijim). Kad bolje razmilsim i 20 fps je dobro :). Sretna Nova takodje.

dax-lax sri 3.1.2018 10:11

Ima veze i cpu i grafa. Očito je da emulator treba cpu s extra visokim ipc-om i grafu za koju je cemu optimiziran. I amd i nvidia imaju open gl podršku na kojoj radi cemu ali s nvidijom radi puno bolje. Kad bi uletila podrška za vulkan kao na switchu neke igre, uredno bi to radilo i sa slabijim hw-om. Za sad je još optimizacija loša i rijetko koja igra mi radi normalno. Pokrenuo wind waker i to jednostavno na mojoj konfi radi puno gore nego botw iako je lakša igra grafički a i za cpu.

esko sri 3.1.2018 10:24
Čitatelj kaže...

Ipak je to samo WiiU emulator. Kad netko napravi Switch emulator, taj ce vjerovatno moci koristiti sve blagodati modernog hardwarea.

 Razlike u botw izmedju wiiu i switcha su vrlo minorne. Kud ces bolju blagodat of 4k na 60 fps? 

Čitatelj sri 3.1.2018 10:35

Ma ne kazem radi grafike, nego sam Switch podrzava softwareski noviji hardware, te ga maksimalno koristi,

dok WiiU je zapeo tamo gdje je. Vjerujem da bi sa Switch-emulatorom sve radilo na 60FPS-a bez frke.

esko sri 3.1.2018 10:57

Pa mislim da nisi u pravu. Posto je switch napredniji hardverski,  samim tim bi bilo teze danasnjem pc hardveru da ga emulira. Mislim da bi se emulirao switch da pc treba postati jos superiorniji a do tad ce optimizovat zeldu na cemu tako da sumnjam da ce iko i pokusati emulirati zeldu botw na switch emulatoru. 

hanteed sri 3.1.2018 11:39
esko kaže...

Pa mislim da nisi u pravu. Posto je switch napredniji hardverski,  samim tim bi bilo teze danasnjem pc hardveru da ga emulira. Mislim da bi se emulirao switch da pc treba postati jos superiorniji a do tad ce optimizovat zeldu na cemu tako da sumnjam da ce iko i pokusati emulirati zeldu botw na switch emulatoru. 

 kako je išlo sa ps emulatorima, dvojku prije nekoliko godina nije mogao svako igrati, a evo sad i ps3 emulator

hanteed čet 4.1.2018 11:16

Mislim da nemogu ići na lynela onog brončanog(ima i srebrni i još jači) jer ima 3 srca i mač od 50 damagea mu skroz malo uzima. Mislio sam da je hinox jači jer je veći ali brzo sam smlatio debelog. Moram pohvaliti onaj zvuk kad ide blood moon, ono ne znam da je negdje iza mene samo pocrveni a onda horror zvuk, maestralno. On se pojavljuje svako 6 sati igranja koliko sam skontao, a i nema neke razlike uopce ne otezava i ne ojacava protivnike kolko sam ja osjetio

dax-lax čet 4.1.2018 13:04
hanteed kaže...

Mislim da nemogu ići na lynela onog brončanog(ima i srebrni i još jači) jer ima 3 srca i mač od 50 damagea mu skroz malo uzima. Mislio sam da je hinox jači jer je veći ali brzo sam smlatio debelog. Moram pohvaliti onaj zvuk kad ide blood moon, ono ne znam da je negdje iza mene samo pocrveni a onda horror zvuk, maestralno. On se pojavljuje svako 6 sati igranja koliko sam skontao, a i nema neke razlike uopce ne otezava i ne ojacava protivnike kolko sam ja osjetio

 Lyonel je najgori protivnik u igri i količina srca ti ne znači puno ako nemaš ispravnu taktiku. Što teži, više nagrada ostavi iza sebe a ja ga nadobudno mislio ancient arrowom sredit da imam za pokupit njegovu ostavštinu ali zajeban je taj nintendo. Ancient strelica ga ubije iz prve ali onda ne ostaje ništa iza njega. Ne gine klasična borba s njim pa ko će dulje.

dax-lax uto 9.1.2018 10:24

Jučer si zadam za cilj da riješim igru 100%. Imam još 10-20 side questova za riješit a piše da mi je igra tek na 45% posto. Na kraju na netu nađem da se side questovi uopće ne broje. Svaki devine beast nosi 0.08%  dok Koroci nose 72% igre. Što reći.

Čitatelj pon 15.1.2018 11:03

GameCube je svojedobno bio najjaca konzola, pa se nije proslavio.

Mali DVD umjesto velikog, nisu se mogli zbog toga gledati filmovi, mu je nastetilo.

 

Evo ja imam PS3 i nemam ni jednu igru na njemu, osim Sing Stara za babu i njene prijateljice.

Meni sluzi kao BluRay player,  tad je bio najpovoljnija opcija za BluRay.

 

 

hanteed pon 15.1.2018 18:22

ne mogu doći do leviathana u pustinji da ga uslikam za side quest, kada prodjem gerudo bude pješčana oluja i mapa se izgubi bude kao kada na televiziji nema programa plavo bjelo vrti i nemogu se vratiti na zad teleportom nego pješke, napomena da nisam još došao da main questa gdje moraš uć u gerudo

hanteed uto 16.1.2018 10:36
dax-lax kaže...
Ubi me ako se sjećam točno ali mislim da imaš statue gerudo žena s mačem svakih cca 100m. Kreću ti odmah iza shrinea na ulazu u gerudo i kreći se u smjeru u kojem pokazuje mač.

 Poslije ću taj quest radit, hvala

 

 

Samo me zanima kada ste radili main questove jeste li ih odradili malo po malo ili se prvo nadogradili (srcima,oruzjem) pa vecinu tj. zadnjih nekoliko odjednom završili

Ja kad sam skinuo igru odradio prvo 4 main questa i stao pa radio side i shrine questove, towere.

Mislim da neću još igrat main dok ne sakupim barem 10ak srca, dok skuham dosta napitaka i ne nakupim koroka, onda cu se posvetit mainu i završit igru.

Već mjesec dana igram igru a tek sam nabildao stamina wheel i imam 4 srca, najviše sam lutao, jer dosta side nisu pravocrtni već da lutaš, npr 10 cricketa