spoonman039 pet 12.7.2019 19:27
mommmistake kaže...

 

RDR2 je dobra igra s dobrim gameplayom, dovoljno duga da se naigraš jedno vrijeme. Na kraju kada prođeš ispadne jedna od onih igara oko koje je bio hype prevelik i na kraju samo osrednja igra koju spašava dobra dinamika i grafika, dovoljno dug gameplay i solidna priča.

 

Ali i dalje tvrdim, HZD, TLOU, Detroit, GOW itd. su koplje bolje igre od jednog RDR2.

Hype je bio velik jer je Rockstarova igra, ali smatram da je nepravedno prebrzo pao. Velik razlog tome je slabo odrađen online, a to je vrlo važno za igrače koji nakon storyja žele održat igru svježom. Drugi razlog neslušanje fanova. Single player su updateima učinili lošijim nego je bio na dan izlaska, ali to je manji, ne toliko primjetan problem.

ovdje si naveo dobru dinamiku, grafiku, gameplay i priču i onda nazvao igru prosječnom, pa me zanima koji to elementi nedostaju single player igri da bi se smatrala odličnom? 

 

Činjenica je da gameri ne vole baš western teme u igrama jer su story-based i zato puno bolje funkcioniraju u filmovima, romanima, stripovima itd. tko god je igrao bilo koju drugu western igru sigurno je imao sličan osjećaj, i zato se uglavnom sudi na na osnovu ostalih faktora (gameplay, grafika itd).
Prosječan gamer mlađi od 20 god. će reći da mu je igra dosadna, jednostavno iz razloga što nema toliko iznenađenja i akcije, svaku borbu možeš riješit kvalitetnim zaklonom i povremenim bržim refleksima. ovdje je važnija atmosfera i "život u nekom drugom vremenu i prostoru" i kome je to leglo igra mu je super.

Meni je osobno najbolja Rockstarova igra, jednostavno iz razloga što ima najdužu, a istovremeno odličnu priču. San Andreas je imao sličnu dužinu, ali po mom mišljenju ni približno dobru priču. S druge strane, the Lost and Damned je (opet po mom mišljenju) imao možda malo i bolju priču, ali drastično kraću. također, cijela vibra mi je super pogođena, zapravo bolje nego u popularnim western filmovima i trebam naglasiti vrhunske protagoniste, kao i sporedne likove.

ono što igri (barem za početak) fali je pc verzija, jednostavno zbog mogućnosti mijenjanja kontrola (za one koji se nisu naviknuli) i modova (bilo bi zanimljivo npr. voziti neki od prvih modela auta ili letjet balonom izvan one misije, ubaciti više oružja, konja, odjeće, možda neke survival elemente). nakon toga slijedi kvalitetna online inačica na razini GTA online ili alternativa poput FiveM i SAMP

XXX pet 12.7.2019 19:35

Online je totalno nebitan u ovakvoj igri, ja ga nisam ni pokrenuo...dobro nisam imao ni pretplatu:D

 

Igra je ispunila i najmanje očekivanje a bilo ih je hrpa i bila su ogromna. Ako vam se ovo nije igralo, ili ako ovo niste sa guštom odigrali onda si

nađite neki drugi hobi :D

mommmistake pet 12.7.2019 20:59
spoonman039 kaže...
mommmistake kaže...

 

RDR2 je dobra igra s dobrim gameplayom, dovoljno duga da se naigraš jedno vrijeme. Na kraju kada prođeš ispadne jedna od onih igara oko koje je bio hype prevelik i na kraju samo osrednja igra koju spašava dobra dinamika i grafika, dovoljno dug gameplay i solidna priča.

 

Ali i dalje tvrdim, HZD, TLOU, Detroit, GOW itd. su koplje bolje igre od jednog RDR2.

Hype je bio velik jer je Rockstarova igra, ali smatram da je nepravedno prebrzo pao. Velik razlog tome je slabo odrađen online, a to je vrlo važno za igrače koji nakon storyja žele održat igru svježom. Drugi razlog neslušanje fanova. Single player su updateima učinili lošijim nego je bio na dan izlaska, ali to je manji, ne toliko primjetan problem.

ovdje si naveo dobru dinamiku, grafiku, gameplay i priču i onda nazvao igru prosječnom, pa me zanima koji to elementi nedostaju single player igri da bi se smatrala odličnom? 

 

Činjenica je da gameri ne vole baš western teme u igrama jer su story-based i zato puno bolje funkcioniraju u filmovima, romanima, stripovima itd. tko god je igrao bilo koju drugu western igru sigurno je imao sličan osjećaj, i zato se uglavnom sudi na na osnovu ostalih faktora (gameplay, grafika itd).
Prosječan gamer mlađi od 20 god. će reći da mu je igra dosadna, jednostavno iz razloga što nema toliko iznenađenja i akcije, svaku borbu možeš riješit kvalitetnim zaklonom i povremenim bržim refleksima. ovdje je važnija atmosfera i "život u nekom drugom vremenu i prostoru" i kome je to leglo igra mu je super.

Meni je osobno najbolja Rockstarova igra, jednostavno iz razloga što ima najdužu, a istovremeno odličnu priču. San Andreas je imao sličnu dužinu, ali po mom mišljenju ni približno dobru priču. S druge strane, the Lost and Damned je (opet po mom mišljenju) imao možda malo i bolju priču, ali drastično kraću. također, cijela vibra mi je super pogođena, zapravo bolje nego u popularnim western filmovima i trebam naglasiti vrhunske protagoniste, kao i sporedne likove.

ono što igri (barem za početak) fali je pc verzija, jednostavno zbog mogućnosti mijenjanja kontrola (za one koji se nisu naviknuli) i modova (bilo bi zanimljivo npr. voziti neki od prvih modela auta ili letjet balonom izvan one misije, ubaciti više oružja, konja, odjeće, možda neke survival elemente). nakon toga slijedi kvalitetna online inačica na razini GTA online ili alternativa poput FiveM i SAMP

Eto, rekao bi kao neki spacijalitet koji je daleko poznat a kada ga probaš, nešto mu fali.

Tako je bilo i s RDR-om. 

Kada se desi ona velika promjena u 5. chapteru, dalje mi je iskreno bilo glupo igrati. Odigrao sam 2 puta igru, da se razumijemo, u nedostatku nečeg drugog, no i dalje ne mogu reći da mi je među najboljim igrama na PS4, a odigrao sam sve što vrijedi odigrati.

 

 

Cansee pon 15.7.2019 13:15

 

jebiga o ukusima se ne raspravlja, netko jednostavno ne voli takve igre, vesterne i to

 

meni osobno je ta igra ispunjenje dječačkog sna, otkad sam gledao kauboje i indijance i johna waynea i clint eastwooda, scena kad u crnom "dusteru" povlačiš revolver prije protivnika, ma nešto predobro, baš sam uživao

 

ono gdje bi po meni takva igra ispunila baš ono puni potencijal je kad ne bi bila prequel. šta to znači - kad ne bi imala zacrtan kraj kakav je imala kada je počela, i kada bi Arthur preživio i nadalje kada bi postojao nekakav end game content gdje imaš dosta ozbiljnih revolveraša sa kojima se možeš boriti. evo najbolji primjer mi je Assassins creed odysey, gdje ima hrpa mercenarya. znači kad bi bilo u takvom obliku prikazani revolveraši, bounty hunteri i ostali ološ Divljeg Zapada to bi mi bilo baš bomba. meni se baš nije više dalo igrati nakon što je Arthur umro, mislim igrao sam da bi završio i bilo mi je super scena ali mi je Arthur glavni

 

 

Dado_ZG78 sri 17.7.2019 14:06

Ja mislim uzeti i PC verziju kad dođe (vjerojatno na godinu uz verziju za nove konzole kako je bilo i sa GTA 5..).

Na PS4Pro sam odigrao do pola priču i nešto malo MP, ali na PCu ga mislim detaljno istražiti jednog dana ;) 

spoonman039 sri 17.7.2019 21:34
Dado_ZG78 kaže...

Ja mislim uzeti i PC verziju kad dođe (vjerojatno na godinu uz verziju za nove konzole kako je bilo i sa GTA 5..).

Na PS4Pro sam odigrao do pola priču i nešto malo MP, ali na PCu ga mislim detaljno istražiti jednog dana ;) 

GTA V je jedna od najprodavanijih igara ikad, što RDR2 svakako nije. također, izašao je na kraju te generacije konzola, pa čekanje nije bilo predugo.

teško će nova generacija konzola izaći 2020. (možda krajem godine). čak i ako izađe tada, Rockstaru će proći barem pola godine da izbaci remaster (ne vjerujem da već ne pripremaju port ako ga misle radit, ista stvar vrijedi za pc verziju).
kad uzmemo u obzir backwards compatibility koji je gotovo siguran s obzirom u kojem smjeru se razvija arhitektura konzola (a i računala) teško mi je vjerovat da će remaster zaživjet. prije će to biti update koji provjerava koju verziju konzola imate i onda eventualno vrti u većoj rezoluciji i više fpsa, nešto slično kao RDR1 na xbox one preko njihovog backwards compatibilityja.


tako da kad uzmemo u obzir ove dvije stavke, pc verzija negdje sredinom 2021. nema smisla. to zvuči kao Bully pc port koji je izašao 2 godine kasnije - u vrijeme kad smo već imali GTA IV na pc-u.

koliko je ljudi kupilo Bully za pc?

znam da je RDR veći serijal i da su zagrizli ozbiljno s ovim nastavkom, ali hype pada i 2021. će već imati najavu nove igre (bio to GTA VI, Bully 2 ili nešto treće).

objavit će release date max 2 mjeseca unaprijed, a to znači da je su i rujan/listopad mogući. naravno, realnije je Božićno vrijeme, pa sve tamo do idućeg ljeta, ali konkurencija koja stiže im ne ide u prilog, tako da im je pametnije izbacit ranije i do tada dovest online na solidnu razinu.

sve poslije ljeta 2020. je "pokušaj oživljavanja Arthurovog konja u zadnjoj misiji"

picajzla0707 čet 18.7.2019 10:39
Cansee kaže...

meni osobno je ta igra ispunjenje dječačkog sna, otkad sam gledao kauboje i indijance i johna waynea i clint eastwooda, scena kad u crnom "dusteru" povlačiš revolver prije protivnika...

 što misliš kako je tek meni, kojem je stari glumio u takvim filmovima 

Cansee čet 18.7.2019 10:41
picajzla0707 kaže...
Cansee kaže...

meni osobno je ta igra ispunjenje dječačkog sna, otkad sam gledao kauboje i indijance i johna waynea i clint eastwooda, scena kad u crnom "dusteru" povlačiš revolver prije protivnika...

 što misliš kako je tek meni, kojem je stari glumio u takvim filmovima 

 

nemoj zezat?? predobro 

picajzla0707 čet 18.7.2019 10:46
Cansee kaže...

 

nemoj zezat?? predobro 

 da, 7-8 godina je bio u ekipi kaskadera jadran filma, snimao od winnetoua do starorimskh filmova talijanske produkcije

meni je gledat njegove fotke iz tog vremena bila dječačka zabava, pogotovo jer on baš nije bio pričljiv

XXX čet 18.7.2019 10:51
picajzla0707 kaže...
Cansee kaže...

meni osobno je ta igra ispunjenje dječačkog sna, otkad sam gledao kauboje i indijance i johna waynea i clint eastwooda, scena kad u crnom "dusteru" povlačiš revolver prije protivnika...

 što misliš kako je tek meni, kojem je stari glumio u takvim filmovima 

 Kaj je to švapski Winnetou? 

 

Inače mene je RDR2 u nekim trenucima najviše podsjeti na fenomenalni

 

https://www.youtube.com/watch?v=7_uvEuNwUj4

 

 

NickChase ned 28.7.2019 00:16

100% igre riješeno. Moram priznati da jurnjava za svim potrebnim stvarima dodatno produbi sav taj svijet, tek onda vidiš koliko toga ima u jednoj igri. Igra je jednostavno masterpiece, niti jedna druga igra nije išla ovoliko duboko sa 3D svijetom. Iako su me neke stvari naživcirale ipak sam uživao u procesu do 100%. Jel ima jjoš netko da je u klubu Best in the West?

Cansee ned 28.7.2019 11:16
NickChase kaže...

100% igre riješeno. Moram priznati da jurnjava za svim potrebnim stvarima dodatno produbi sav taj svijet, tek onda vidiš koliko toga ima u jednoj igri. Igra je jednostavno masterpiece, niti jedna druga igra nije išla ovoliko duboko sa 3D svijetom. Iako su me neke stvari naživcirale ipak sam uživao u procesu do 100%. Jel ima jjoš netko da je u klubu Best in the West?

 ja nisam. volio bih, ali nisam imao dovoljno vremena baš za to

NickChase ned 28.7.2019 12:02
Cansee kaže...
NickChase kaže...

100% igre riješeno. Moram priznati da jurnjava za svim potrebnim stvarima dodatno produbi sav taj svijet, tek onda vidiš koliko toga ima u jednoj igri. Igra je jednostavno masterpiece, niti jedna druga igra nije išla ovoliko duboko sa 3D svijetom. Iako su me neke stvari naživcirale ipak sam uživao u procesu do 100%. Jel ima jjoš netko da je u klubu Best in the West?

 ja nisam. volio bih, ali nisam imao dovoljno vremena baš za to

 Da treba dosta vremena, ali i sreće. Ja sam igrao par dana po sat dva, pa nisam igrao par tjedana i tako malo po malo uspio sam ostvariti sve potrebne zadatke. U trećem mjesecu sam ostvario one zadatke da vidiš i uloviš sve životinje, onda znaš koliko sam malo po malo igrao.

Moram priznati da je i bolje kad igraš malo po malo nego da uzmeš tjedan dana pa samo to igraš, jednostavno previše se naživciraš. 

Moj savjet je ako ikad budeš igrao da dobro proučiš šta ti sve treba pa kad budeš u potrazi za životinjama koje se random spawnaju da njih loviš i tražiš dok ganjaš ostale zadatke. Jer ići na određenu životinju zna biti frustrirajuće jer nikad ne znaš kad će se spawnati, isto vrijedi za biljke. Tako ćeš uštedjeti dosta vremena ako se istovremeno fokusiraš na više zadataka nego samo na jedan. Dok pecaš ribu u močvari odmah tamo ubereš cvjetove i životinje koje će ti trebati i tako si ustediš na vremenu.

 

Mislio sam da će mi najgore biti uhvatiti legendarne ribe, ali skužio sam taktiku da zabaciš jako udicu i tada se riba spawna, to vidiš sa onim Hunter eye. I onda samo zabaciš malo ispred sebe i izvučeš ju doslovno u deset sekundi, nekad čak nisam ni morao vući udicu već samo podignem i onda čim je zagrizla izađe van. Ima tih trikova sva sreća pa sam ovaj skužio jer vidim da je dečki na YT dosta dugo bore sa ribom. Ja sam svoje sve doslovno ulovio za dva sata sa trčanjem kroz svijet.

spoonman039 pon 29.7.2019 01:14
picajzla0707 kaže...
Nema mi ništa gore nego to grindanje, glupa sakupljačina predmeta samo da se može reći - eto, igra ima hrpu sadržaja


ovdje se moram složiti. nijednu Rockstarovu igru nisam prešao 100% zbog ovoga. sama činjenica da mi to piše u izborniku mi ništa ne znači, a uglavnom se ne dobije nekakav predmet koji bi me motivirao. eventualno skinem save file (na pc-u). a ovakav video ipak pogledam na youtubeu ;)

 

bitno mi je da pređem sve glavne misije i većinu sporednih (ili sve). ali to je to, dalje radije sam istražujem i stvaram vlastitu priču, bavim se modanjem kad mi dosadi itd.

RDR2 možda i pređem 100% jednog dana (ako ga dobijemo na pc), jednostavno zato što volim lov životinja, craftanje i slično, ali opet vjerojatno će se naći nešto šta će me odgovorit od toga :D

NickChase pon 29.7.2019 15:15

A čuj cilj je uhvatiiti svaku životinju/Biljku i slično. Ovo je Open world igra i ne traži te da svakog konja dovedeš do maksimuma, ne traži te da iz svakog oružja opališ 10 000 metaka, ne traži da kupiš svako sedlo, te ne znam ni ja šta. Logično je da će te tražiti da vidiš sve te životinje koje se nalaze u igri, malo da istražiš svijet, nije to nikakav grinding. Grinding bi bilo da moraš vidjeti svaku životinju pet puta, da moraš još poslije priče provesti pedeset sati da ti stamina dođe do maksimuma, da moraš tražiti još hrpu oružja i slično. Sve mogućnosti lika ionako dođu do maksimuma do kraja igre, a ovih dodatnih 20% dobiješ sa stvarima koje su ionako potrebne za tih 100%. Nit moraš naći sve životinje nit moraš izvoditi neke egzibicije koje nemaju smisla. Na putu do 100% Ima puno zanimljivih Easter eggsa što je Rockstarov zaštitni znak a i dodatan sadržaj da se produbi priča. To su dodatne misije koje moraš ili ne moraš preći. Svako ima svoje, netko će prijeći pet puta priču dok nekome to nije zanimljivo.

 

Ionako tvrditi da RDR2 nema sadržaja je suludo, to je najdetaljnija igra do sada, sa svijetom koji nalikuje ovom stvarnom koliko god je to moguće. To se dokazuje samo kroz priču a ako želiš dodatnih zanimacija imaš te zadatke koje moraš ili ne moraš. Zato je trofej za 100% zahtjevan inače ne bi bilo 100%.

cesnjovka pon 29.7.2019 15:31

Ja sam osto na 31% nikako mi se neda nastavat 

Ali budem....ma samo da završim glavnu story a ove sporedne stvari nama šanse da sve pozavršavam.

Predugo bi to meni oduzelo vremena tako da ću bit zadovoljan da završim samo glavni dio.

picajzla0707 pon 29.7.2019 15:36
NickChase kaže...

Grinding bi bilo da moraš vidjeti svaku životinju pet puta...

 sasvim je svejedno dal je jednorog s crvenim, plavim ili zelenim i šargopirgastim rogom i stotinu drugih varijacija na temu - sve je to glupo i ponavljajuće grindanje

 

i ne kažem da igra nema sadržaja, nego mrzim kad igre koje imaju sadržaja moraju nakrcavati još i takvim sranjima

primjer je još jedna izuzetno kvalitetna igra - witcher 3, gdje ima mali milijun faking upitnika, od kojih je dobar dio glupo grindanje - pa čemu to, kad i ovako ima više nego dovoljno sadržaja

 

ok da ima na svakom koraku neka sitnica za naći i da svijet nije prazan i pun samo "zanimljivih" stvari, ALI i to veliko ALI, onda skini jebene upitnike koji te tjeraju na grindanje i makni jebeni postotak riješenosti koji te tjera na grindanje - jer ok je naletit na tako nešto i usput skupit, a užasno je kad te tako podmuklo tjeraju na grindanje

 

EDIT:

da ne bi bilo kako takvih igara nije postojalo - sjetimo se morowinda koji te nije vodio za ručicu cijelo vrijeme i kod kojeg si također mogao grindat "sitni sadržaj", ali te nigdje i nitko nije na to tjerao podmuklim postotcima rješenosti i upitnicima

 

i nemoj misliti da je to slučajno - nije, to je ista filozofija manipulacije masama kao i ona užasna istraživanja o vrsti glazbe, položaju polica, namjernom razdvajanju artikala na jeftine dolje i skuplje u razini očiju te preprekama u obliku paleta po trgovačkim centrima - sve da bi te što duže i na umjetan način zadržali unutra i uzeli ti više love

 

odnosno, ako čuješ od nekog da igra traje 30 sati - nećeš dati 60 dolara, ako čuješ da se možeš zabaviti i 100+ sati, onda ti i 80 dolara nije puno

XXX pon 29.7.2019 16:23
picajzla0707 kaže...
Nema mi ništa gore nego to grindanje, glupa sakupljačina predmeta samo da se može reći - eto, igra ima hrpu sadržaja

 Glavna poriča je pedesetak sati dugačka bez grindanja, samo je epilog dugačak kao neke kompletne igre. Ne treba se ništa grindati da bio se kvalitetno naigralo.

XXX pon 29.7.2019 18:23

Ne pamtim da sam samo jahao...uz jahanje su išli dijalozi među likovima i bilu su zanimljivi, svako malo zasjeda ili kreneš nekaj uloviti usput, riješti poneku sporednu misiju kad si već u blizini i tako...

 

Uglavnom ljudi nikada zadovoljni, da su napravili malu mapu išli bi prigovori da je mala, da su uveli fast travel ljudima bi promaknulo pola igre. Kvragu to je kaubojac, očekujem da će biti jahanja, hodanja i super krajolika.

NickChase uto 30.7.2019 15:14

Ne bih baš rekao da je RDR2 napravio trik gdje igra traje 20 sati a jahanje ostalih 30, majstore 12 sati traje samo filmovi za uvod u misiju, pa si ti misli. Ostalih 35 sati igraš misije i malo nešto jašeš. Pa neće te igra odmah baciti u misiju, niti jašeš duže od 3 minute. Sve je to dio doživljaja Open world ifre, dolaziš na mjesto događaja kao u stvarnom životu dok se događaji odvijaju.

Na kraju Rockstar je u ovu igru uložio 7 godina i stotine milijune eura, naravno da će igra koštati koliko košta. 

 

Imaš fast travel koji kupiš bez problema kad dođeš u drugi kamp, samo što to ljudima promiče pa stalno nešto oko fast travel. 

Hexfire uto 30.7.2019 18:06
NickChase kaže...

 

 

Imaš fast travel koji kupiš bez problema kad dođeš u drugi kamp, samo što to ljudima promiče pa stalno nešto oko fast travel. 

Zna se što je fast travel, a što nije. Ovo u RDR2 nije.