Tkozna sub 23.3.2019 16:02

Mene jedino nervira lag prisutan u gradovima, pogotovo kad si na konju. Ista stvar je bila u GTA5 na velikim raskrzjima. Radije bi da spuste razinu detalja na tim lokacijama i da FPS bude stabilan.

dzelo ned 24.3.2019 12:21

Lag u gradovima je rijesen poslije drugog ili treceg update, neposredno nakon izlaska igre. Ne znam kakva je sad situacija, nisam igru igrao od sredine februara. Govoroim o Playstation verziji. 

 

 

LeftY_CRO ned 24.3.2019 18:52
Tkozna kaže...

Mene jedino nervira lag prisutan u gradovima, pogotovo kad si na konju. Ista stvar je bila u GTA5 na velikim raskrzjima. Radije bi da spuste razinu detalja na tim lokacijama i da FPS bude stabilan.

 

meni se to desavalo sa gtav na xbox one s, rijesio sam to da sam iskopcao konzolu iz struje, pricekao i nakon toga je sve ok bilo

spoonman039 ned 24.3.2019 21:14

sa v1.02 verzijom su degradirali ambient occlusion na svim verzijama igre, pa sjene nisu više toliko izražene i slika izgleda malo 'isprano'. smatram da to nisu trebali napravit na ps4 pro i xbox one x, jer te konzole dobro podnose igru, nego samo na lošijim varijantama konzola. također, u Valentine-u je bilo još malo lagova po noći zbog javne rasvjete, pa su je u v1.03 pogasili..

još su neke stvari uništili, npr. rast i izgled brade, pa rukavice koje dobijete u epilogu (ako vam je to bitno).

 

ako imate dobru mašinu i ne igra vam se online, preporučujem da se vratite na v1.00 i ne spajate na internet za vrijeme igranja kako biste onemogućili update.

Cansee pon 25.3.2019 22:12
dzelo kaže...

Jedna mala, nebitna zanimljivost: Hrvatski reperi koristili dijalog iz igre izmedju u uvodu od pjesme. Mislim da ce ova igra da ima veliki utjecaj na cijelu enterteinment industriju. A u Hollywoodu vec pipremaju vise Werstern filmova, nije bilo prosle godine ovako i jos prije. Mislim, igra kao da je pokrenula taj neki val Western tematike. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yr9f4hdV3Ow

 e ovo lajkam

Minneyar pon 8.4.2019 22:25

Jel jos nekom igra izgleda ODVRATNO mutno? Meni je prakticki neigrivo - pretpostavljam da se radi o uzasnom FXAA antialiasingu. Jel jos netko to primjetio i ima li kakav fix? :S ovako mi je doslovno neigrivo, morat cu cekati da dode na PC... (koristim PS4Pro i 4k HDR TV)

Gogy7 pon 8.4.2019 22:33

To je zbog AO ambijent occlution . Cini igru mutnijom da bi se smanjili grafički resursi. Konzola nema dovoljno snage da prikaze toliko detalja. To primjetim i kod RE2.
Meni je to odvratno. Ima ga i u Sekiru. Skoro u svakoj igri ga primjetim.

Glavas_ZG pon 8.4.2019 22:43
Cansee kaže...
dzelo kaže...

Jedna mala, nebitna zanimljivost: Hrvatski reperi koristili dijalog iz igre izmedju u uvodu od pjesme. Mislim da ce ova igra da ima veliki utjecaj na cijelu enterteinment industriju. A u Hollywoodu vec pipremaju vise Werstern filmova, nije bilo prosle godine ovako i jos prije. Mislim, igra kao da je pokrenula taj neki val Western tematike. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=yr9f4hdV3Ow

 e ovo lajkam

 dobar rap / hop, vuku na tram11 kad su rokali, prije nego je targeta shit uzeo, 

 

 ...

Minneyar uto 9.4.2019 08:24
Gogy7 kaže...
To je zbog AO ambijent occlution . Cini igru mutnijom da bi se smanjili grafički resursi. Konzola nema dovoljno snage da prikaze toliko detalja. To primjetim i kod RE2.
Meni je to odvratno. Ima ga i u Sekiru. Skoro u svakoj igri ga primjetim.

 Mislim da nije to. To je koliko kuzim da se zamuti ono sto nije u fokusu - to isto ne volim ali ajd, prezivim. Ovo je mislim do FXAA, jednostavno je SVE cijelo vrijeme jako mutno, uzas.

XXX uto 9.4.2019 09:25

U RE 2 je definitivno do FXAA, kada se isključi "napredni" filtar igra više nije mutna, pričam o PC verziji. Sa uključenim filtrom je užas. Brijem da je ista stvar sa RDR2...ali sobzirom da na konzoli nemaš nikavih opcija brzo sam to zanemario i guštao u igri.

Drugo ti ne preostaje 

Minneyar uto 9.4.2019 09:53

Kazu da je bolje ako stavis u postavkama PS4Pro na 1080p output... al glupo mi je igrati na FHD a imam 4k TV. A zamucenje mi pak previse smeta. Mislim da cekam PC verziju ili fix, srecom imam sta drugo igrat dotle.

Purger155 uto 14.5.2019 21:54

Stigao novi update:

 

https://support.rockstargames.com/articles/360022898254/RDR2-Title-Update-1-09-Notes-PS4-Xbox-One?_ga=2.263306058.719082566.1557863388-242814167.1557863388

 

Između ostalog donosi:

  • A new HDR Calibration menu has been added. Players can now switch between the existing ‘Cinematic HDR’ and new ‘Game HDR’ styles, and a new option has been added to allow manual adjustment of Peak Brightness values for different displays

 

Moram probati pa javim...

 

Minneyar sri 15.5.2019 10:01
spoonman039 kaže...

popravili su AO i to je jedino bitno šta se tiče single playera.

a online je konačno krenuo, LeMat revolver je super

 Jel to znaci da vise nije mutna slika na PS4Pro? Nemrem sam probat jer sam nabacio uninstall jer je bilo neigrivo kolko je bilo mutno.

spoonman039 sri 15.5.2019 17:24
Minneyar kaže...
spoonman039 kaže...

popravili su AO i to je jedino bitno šta se tiče single playera.

a online je konačno krenuo, LeMat revolver je super

 Jel to znaci da vise nije mutna slika na PS4Pro? Nemrem sam probat jer sam nabacio uninstall jer je bilo neigrivo kolko je bilo mutno.

ambient occlusion utječe na svjetlo i sjenu i nema veze s rezolucijom i anti-aliasingom


nažalost ne znam je li tu ima promjena, jer na oba tv-a na koja sam igrao (ps4 pro također) slika je uvijek bila kristalna, čak bi prije rekao zrnata nego mutna.

uveli su i još jednu HDR postavku, pa ne vjerujem da može biti lošije nego je bilo. bude već neko isprobao (ko je imao problema) pa ćemo čut komentare.

DeniZg čet 23.5.2019 10:18
Minneyar kaže...
spoonman039 kaže...

popravili su AO i to je jedino bitno šta se tiče single playera.

a online je konačno krenuo, LeMat revolver je super

 Jel to znaci da vise nije mutna slika na PS4Pro? Nemrem sam probat jer sam nabacio uninstall jer je bilo neigrivo kolko je bilo mutno.

 Checkerboard rendering nije promijenjen, dakle vjerojatno je mutno kao i prije.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rs3WFXtqmcc

 

Summary:
- The game have a new option for HDR
- HDR style: cinematic and HDR style: Game
- John noted the 'HDR game' have a good brightness, at least better than the original
- If you select HDR style game you unlock a new option called 'Peak Brightness'
- You can make your custom callibration settings
- HDR cinematic looks the same as the standart RDR2 HDR before the patch
- Sugestion: "Setting up Red Dead 2's game mode for optimal HDR output is a relatively painless task - the calibration screen has you adjusting peak brightness until the Rockstar logo disappears. You may wish to push this a little further to accommodate for the 10 per cent drop in luminance in-game. Meanwhile, the paper white setting is essentially equivalent to the brightness of a piece of paper - in practise, think of this as the ideal level for the HUD to settle at. "
- Checking if the game indeed have some kind of downgrade
- First is ambient occlusion
- For make the comparison both games used for checking ambient occlusion need to have the same exactly daytime and almost impossible to get
- Ambient occlusion looks indeed better than the zero patch
- 1.08 vs 1.09 and show the last patch have improve some areas of the game
- 1.09 is actually using a new AO effect with improve graphics side
- Unfortunately checkerboard rendering was not fixed. Looks the same on every patch version

Deno2975 sub 22.6.2019 14:08

Odigral sam miljon igrica na ps4 kako sam reke dol chapetr 6 ok ostalo sranje, MGS 5 je bomba uz slabiju grafiku al bolju radnju da ne pričam o grafici uncharted theif end ili o god of war, zajebali su radnju nazalost, beyond two soula to je radnja od početka do kraja, razočaran sam kaj sam toliko perja dal za RDR 2

Paolo Maldini sub 22.6.2019 22:26
Deno2975 kaže...

Odigral sam miljon igrica na ps4 kako sam reke dol chapetr 6 ok ostalo sranje, MGS 5 je bomba uz slabiju grafiku al bolju radnju da ne pričam o grafici uncharted theif end ili o god of war, zajebali su radnju nazalost, beyond two soula to je radnja od početka do kraja, razočaran sam kaj sam toliko perja dal za RDR 2

 A jesi ga skupusio

Odigrao Horizon Zero Dawn bez DLCa (čekam popust). Jako dobro, main quest dobar, borbe sa robotima odlične, s ljudima i ne baš. Odigrao je u 10 dana, a s obzirom da radim to znači da sma je aktivno igrao kad god sam uhvatio vremena. Preporuka. Sada se skida Last of Us Remaster, odigrao PS3 verziju tako da znam šta me čeka.

mommmistake pet 12.7.2019 14:49
Deno2975 kaže...

Odigral sam miljon igrica na ps4 kako sam reke dol chapetr 6 ok ostalo sranje, MGS 5 je bomba uz slabiju grafiku al bolju radnju da ne pričam o grafici uncharted theif end ili o god of war, zajebali su radnju nazalost, beyond two soula to je radnja od početka do kraja, razočaran sam kaj sam toliko perja dal za RDR 2

 

 

Super gramatika, nema šta.

 

RDR2 je dobra igra s dobrim gameplayom, dovoljno duga da se naigraš jedno vrijeme. Na kraju kada prođeš ispadne jedna od onih igara oko koje je bio hype prevelik i na kraju samo osrednja igra koju spašava dobra dinamika i grafika, dovoljno dug gameplay i solidna priča.

 

Ali i dalje tvrdim, HZD, TLOU, Detroit, GOW itd. su koplje bolje igre od jednog RDR2.

Dodinho pet 12.7.2019 14:56
mommmistake kaže...

 

 

Super gramatika, nema šta.

 

RDR2 je dobra igra s dobrim gameplayom, dovoljno duga da se naigraš jedno vrijeme. Na kraju kada prođeš ispadne jedna od onih igara oko koje je bio hype prevelik i na kraju samo osrednja igra koju spašava dobra dinamika i grafika, dovoljno dug gameplay i solidna priča.

 

Da su barem sve igre osrednje ko RDR2 kako ti tvrdiš...