shrikehyp pon 14.5.2018 11:47

Ma mislim da niko koga proizvođač ne sponzorira ne vozi s tim pizdarijama u privatnosti svog doma, svaki volan manje više ima nekakvo rješenje za bolji grip. Jebiga, ako imaš sponzora, moraš nosit sve to da svi ljudi vide kako si ti kul i kako curice bacaju donje rublje na tebe jer imaš rukavice, inače ne bi.

Volan nemam.

Santana pon 14.5.2018 12:02

Bilo bi dobro kad bi na svakoj daily utrci imali ovak prave suce da dijele penalty :D

 

Kolko sam skuzio AI penalty je bio sam za cjepanje staze, za kontakte su ga iskljucili i stavili da suci odlucuju o tome.

shrikehyp uto 22.5.2018 07:52

Jučer sam skužio da su se mudraci domislili novom načinu kako cheatat igru (možda nije nov, meni je nov).

Uglavnom, Brands Hatch Gr.3, dobro se vozi, jaka soba, svi brzi, sve ide kako treba, stižem nekog Porschea ispred sebe i pomalo ga hvatam, 2-3 desetinke svaki krug i skužim da svaki put u sredini zavoja mu rade sva 4 žmigavca, mislim si, želi me čovjek upozorit da kočim dovoljno, da ga ne lupim, sve OK. Onda kužim da to radi baš svaki teški zavoj i mislim si "pa dobro ajde skužio sam te", da bi mi sinulo kad sam došao već skroz blizu njega i ganjam ga kroz zavoje. Baja ode u ESC i auto-drive na sredini zavoja jer se prekoči, a igra ga ispravi, čim izlazi van zavoja, izađe iz auto-drive i opali po gasu.

Naravno, posljedica takvog ponašanja je da igra uspori auto puno brže i jače nego što bi mi to učinili, a obzirom da sam očekivao da će zavoj proći većom brzinom, naravno da sam ga pogodio usred zavoja, gdje više ni ne mogu kočiti. I naravno da sam popušio 10 sekundi penalty-a. I naravno da sam rage-quitao. Ma jebem im mater i igri kad je moguće tako nešto radit.

Santana sri 30.5.2018 10:32

Novi BOP update 

https://www.gran-turismo.com/us/gtsport/news/00_1846123.html

Gr.1 Class

・Dodge SRT Tomahawk Vision Gran Turismo (Gr.1) [Power Ratio : 85% > 87%]
・Jaguar XJR-9 '88 [Power Ratio : 88%]
・McLaren Ultimate Vision Gran Turismo (Gr.1) [Power Ratio : 90% > 87%]
・Mercedes-Benz Sauber Mercedes C9 '89 [Power Ratio : 86%]
・Nissan R92CP '92 [Power Ratio : 87%]
・Peugeot L750R HYbrid Vision Gran Turismo, 2017 [Power Ratio : 96% > 88%]

Gr.3 Class

・Audi R8 LMS (Audi Sport Team WRT) '15 [Power Ratio : 91% > 92%]
・Honda NSX Gr.3 [Power Ratio : 96% > 97%]
・Mazda Atenza Gr.3 [Power Ratio : 104% > 105%]
・Mercedes-AMG GT3 (AMG-Team HTP-Motorsport) '16 [Power Ratio : 92% > 91%]
・Peugeot RCZ Gr.3 [Power Ratio : 105% > 106%]
・Porsche 911 RSR (991) '17 [Power Ratio : 104% > 103%]
・Toyota FT-1 Vision Gran Turismo (Gr.3) [Power Ratio : 101% > 100%]

Gr.4 Class

・Audi TT Cup '16 [Power Ratio : 101% > 102%]
・Lexus RC F Gr.4 [Power Ratio : 100% > 99%]
・Porsche Cayman GT4 Clubsport '16 [Power Ratio : 93% > 94%]
・Renault Sport Mégane Trophy '11 [Power Ratio : 87%] [Weight Reduction Ratio : 111%]
・Toyota 86 Gr.4 [Power Ratio : 99% > 98%]

 

 

I informacije o 1.19 patchu


https://www.gran-turismo.com/us/gtsport/news/00_1185015.html


Santana uto 10.7.2018 12:10

Pokusaj dizanja teme 

https://www.gran-turismo.com/us/gtsport/news/00_3035755.html

 

Changes

 ・ Players with Driver Rating (DR) 'A' or higher will no longer be judged under stricter collision criteria, but will be judged under the same criteria as for players with DR ratings lower than 'A';
 ・ Light contacts between cars will no longer result in penalties; 
 ・ The amount of seconds issued for a Time Penalty will be lowered.

 

 

Krajem mjeseca dolazi i nova staza u igru (jedino se zna da je u Francuskoj za sada)

 

 

 

Ja sam imao pauzu od igre (ili opcenito od igranja) pa sad polako krecem ponovo. 

 

 

Maddog_HR uto 10.7.2018 12:51

...ja sam se dosta ohladio od GTSa.

 

Bez obzira sto je Sport mode uistinu dobar i zanimljiv, meni osobno uzasno fali offline mode u kojem moras dosta grindati i odvesti hrpu utrku da bi kupio aute koje zelis. I to mi je uvijek dalo motivaciju za voziti jos vise. Ovako imam 90% auta u igri (nemam ove od 20M i nemam sve concepte) i jednostavno nemam motivaciju za voziti. Bacim jednu, dvije utrke ako mi se da i onda danima nista....

Santana uto 24.7.2018 11:22

Uz novu stazu(?) koju sam spomenuo dolazi i novih 7 automobila 

Najzanimljiviji su Mazda 787B i Mercedes F1 2017,  Hamiltonov bolid. 

Naravno nije potvrđeno nego su vidljive samo klasicne siluete no ljudi su poprilicno sigurni da je to to. 

Vidjet cemo u ponedjeljak.

Vandit pon 8.4.2019 13:48

Jel' igra još netko od ovdje domaćih GT?

 

Nakon dužeg premišljanja jer nikada nisam bio istinski ljubitelj Gran Turismo serijala prije par mjeseci sam kupio GT i od tada se ne odvajam. Ne igram nijednu drugu igru već svaki trenutak koristim za GT. Najviše igram Daily races i već dugo nisam osjetio takav adrenalin rush, pogotovo kada si u vodstvu. Zadnja online igra na koju sam se tako navukao je bio Modern Warfare. 

 

Offline, tj. karijeru maltene ni ne igram. AI je grozan te mi je to predosadno za igrati; eventualno ako želim isprobati neki auto ili mi treba novaca za novi auto. 

AFARON uto 9.4.2019 10:34
Vandit kaže...

Tebe sam vidio par puta na stazi. :D

 

Uglavnom, što se tiče Cro ekipe; dobro stoji. Kad god naletim na nekoga iz Hr uglavnom se nalazi pri vrhu poretka. 

 To je sve nasumičnost, jer postoji matchmaking sustav...uvijek ćeš dobijati ljude približno svoje jačine, znači šansa je da će ti poradak uvijek biti random, tj jednako ćeš imati prvih mjesta kao i zadnjih. Ovo ne vrijedi samo za najjačih par u svijetu.. P.S. takođe ne vrijedi kada tek počinješ jer ćeš većinom pobjeđivati dok ne dođeš do svog realnog ranka...

AFARON sri 10.4.2019 22:01
Grga1984 kaže...

Nema tu puno razlike u vjemenima, možda par stotinki dobiva volan. Sve je samo vježba.

Englez se kvalificirao na WT event sa kontrolerom.

 

Kada bi bilo samo par stotinki u pitanju, onda bi distribucija igrača u top100 bila približno 50/50 volan/kontroler. Ali nije, nego je većina sa volanom. No, ako ne težiš prvom mjestu u svijetu, možeš se i sa kontrolerom fino utrkivati. Možda će ti samo rank biti nesto niži nego što bi bio s volanom, ali to je nebitno ako nisi baš u samom svjetskom vrhu.

AFARON pet 12.4.2019 13:46
Grga1984 kaže...

Top 100 vozači voze na volanu jer je gušt i daje neku malu prednosti i konzistentnost.

Ali da je vrijeme po krugu brže za pola sec na min nije ni blizu.

 

Nije pola sekunde, ali nije ni par stotinki, koje su 25 PUTA manje od tih pola sekunde. Kada bih morao lupiti, rekao bih da je razlika između volana i kontrolera u prosjeku oko 0.5-2 desetinke..

shrikehyp uto 30.4.2019 13:55

Prednost volana u odnosu na gamepad nije u čistoj brzini ili sposobnosti odvesti hot lap. Kod utrka u kojima nema potrošnje guma i goriva, gamepad može konkurirati volanu skoro u potpunosti; razlika u preciznosti inputa jest mala u korist volana i pedala, ali mala i tko je naučio dobro voziti na gamepadu, konkurirat će dobro igračima s volanima.

Najveća razlika u korist volana je u utrkama u kojima postoji potrošnja guma i goriva. Evo pogledajte video: https://www.youtube.com/watch?v=fO9pUw8eAYY

Pošto su Daily Races C i sve FIA utrke uvijek s potrošnjom guma i goriva, nakon prvih dva tri kruga igrač s gamepadom puno više potroši gume od igrača s volanom i razlika u brzinama njegovih krugova postaje sve veća (krugovi postaju sve sporiji), dok igrač s volanom i pedalama (zbog blažeg i preciznijeg inputa) može sve krugove jednog stinta (na istim gumama) odvesti u približno jednakim vremenima, s puno manjom razlikom najsporijeg kruga u odnosu na najbrži.

Naravno, i na gamepadu se može naučiti kako voziti brzo, a istovremeno štediti gume, ali ne u tolikoj mjeri koliko je to moguće s volanom i pedalama.

Tu su razlike u vremenima.

Reći da vozač s volanom može odvesti pola sekunde ili sekundu brži krug od vozača s gamepadom važi, ali samo u ovim uvjetima.

Zato puno ljudi voli Daily Races A i B, gdje potrošnje guma i goriva u pravilu nema i tu stvarno zna biti igrača s gamepad-ima koji se utrkivaju s najboljima.

Frki1988 sri 6.11.2019 10:29

Pozdrav ljudi,

evo i ja sam u svojoj 32oj godini upao na karavan GT utrka :). 

Malo je ispocetka bilo klimavo, iako sam uglavnom cijeli zivot imao neki volan za ps ili pc, vozikao tu i tamo...ali proklizavanja u ogradu i pijesak su bila cesta pojava kad sam poceo igrati.

Igram na obicnom PS4 a volan je Logitech g29 (svakako bih volio cuti vase misljenje o kompatibilnosti volana za ovu igru).

Kao sto rekoh, ispocetka je malo bilo klimavo dok nisam pohvatao sve folove, ali cim sam se malo uštelio počeo sam uzivati. 

Za sad još uvijek imam ukljucen Brake indikator, ali veceras kad dodjem s posla planiram konačno i to isključiti. 

 

Uglavnom zelio bih vas sve pozdraviti i pozeljeti vam što više fer i čistih utrka... mada ima malo žara i adrenalina u onoj ljutnji kad te neki retard izbaci iz utrke u zadnjem krugu. 

 

PS: grafika je zbilja vrh, suprugu sam jedva ubijedio da je igra a ne stvaran snimak dok sam gledao replay :)

 

SimeKZ sri 6.11.2019 16:22

Koja je picka materina ovima u polyphoniu? Jesu li oni zdravi ljudi? 

Srusi me lik iz S u D SR jer se u zadnjoj sikani na Spau zakuca meni u guzicu, ode van staze i ja dobijem 5s penalty. Jel oni vide kaj se dogada? Kaos. 

Chaky čet 7.11.2019 08:59
SimeKZ kaže...

Koja je picka materina ovima u polyphoniu? Jesu li oni zdravi ljudi? 

Srusi me lik iz S u D SR jer se u zadnjoj sikani na Spau zakuca meni u guzicu, ode van staze i ja dobijem 5s penalty. Jel oni vide kaj se dogada? Kaos. 

Pa jel mozes kako video uploadati njima i jebati im mater?