Igraće konzole

PS3 - Pitanja i odgovori

Armor sri 21.4.2010 12:17

Ovdje vjerojatno ima poprilično vlasnika PS3 konzole koji znaju mnogo o njemu, a o još više toga se pitaju...

Tema je zamišljena da se tu postaju sva pitanja i nedoumice oko mogućnosti PS3-a.

 

Za početak, imam TV karticu.

Moglu li i kako prek nje uzimati skrinse ili snimati video (ovo drugo znam da ide)?

Maximus čet 22.4.2010 20:05

Evo jedno pitanje, zanima me vase misljenje... recimo da imam PS3, a nemam LCD ili plazma TV. Kolko je pametno uzet 23 ili 24'' monitor za 1500 kn koji bi sluzio samo za igranje na PS3 jer je to jefitinija varijanta od kupnje TV-a?

Armor pet 23.4.2010 08:39

Imam dva pitanja:

 

1) PSN Bonovi - dal se mogu koristiti kod "nas" (jer imamo naravno strane accounte)?

 

2) PC i PS3 šeranje podataka - imam ih spojene na jedan router i svijetli mi dodatna LAN lampica - dal mogu prebacivati možda muziku, slike i filmove?

Armor uto 4.5.2010 21:57

Ovo drugo pitanje sam danas riješil (nisam ni pokušaval prije).

Sad imam jedan veliki problem:

 

PITANJE:

 

Naime, svi pa i najmanji filmići koje hoću staviti na PS3 "imaju", tj. on pokazuje da imaju 94GB! WTF!

Jel zna netko kak to riješiti, ovo je vrlo depresivno (xd), jer namjeraval sam ubaciti par HD komada (filmova jel) pa da vidim kod susjeda na Bravii kak to izgleda

 

Mauro uto 4.5.2010 21:59
Armor kaže...

Imam dva pitanja:

 

1) PSN Bonovi - dal se mogu koristiti kod "nas" (jer imamo naravno strane accounte)?

 

2) PC i PS3 šeranje podataka - imam ih spojene na jedan router i svijetli mi dodatna LAN lampica - dal mogu prebacivati možda muziku, slike i filmove?

1) Da

 

2) Da, downloadaj i instaliraj PS3 Media Server

Armor uto 4.5.2010 22:00
Mauro kaže...
Armor kaže...

Imam dva pitanja:

 

1) PSN Bonovi - dal se mogu koristiti kod "nas" (jer imamo naravno strane accounte)?

 

2) PC i PS3 šeranje podataka - imam ih spojene na jedan router i svijetli mi dodatna LAN lampica - dal mogu prebacivati možda muziku, slike i filmove?

1) Da

 

2) Da, downloadaj i instaliraj PS3 Media Server

Hvala al čitaj moje drugo pitanje :)

Media Server je proradil danas.

Mauro uto 4.5.2010 22:23

Kako mislis staviti na PS3?

Sa PS3 Media Serverom streamas na PS3. U menu PS3 ides pod pictures/music/video i tamo ces vidjeti svoj PC kao media server.

Odaberes ga i onda gledas/slusas sadrzaj koji je na PC-u. Nisam pokusavao nesto prebaciti sa PC-a na PS3, pa ne znam.

nisam niti imao potrebu jer PC ima veci hard, pa neka on cuva datoteke Osmijeh

Armor sri 5.5.2010 08:58

Gledal sam malo po stranim forumima i došel do zaključka da je tih 94gb preventiva od kopiranja na hard plejke.

Ja sam inače skopiral na ovaj gore način već pjesama i slika...

I da, (moj) PC i njegovih 80gb teško se može mjeriti s 250 koje ima PS3 - htel sam ga malo i za hard imati :D

 

Ali postoji način kak skopirati film na disk:

 

http://www.ehow.com/how_4516806_transfer-movies-playstation-3.html

 

I sad, sljedeće pitanje, koje me možda i najviše od svih interesira:

 

PITANJE:

 

Dal je moguće uzimati screenshoteve i videe i na koji način?

Znam da je neka caka s TV karticom - koju ja i imam

Glupo je kaj PS3, koji ima hard, to ne može na neki jednostavni način.

 

nailer čet 6.5.2010 12:20

Odlicna tema.

Imam i ja par pitanja.

1.Kupit cu si karticu za psn bodove u italiji, ali na njihovom psn-u nema the secret of monkey island SE. Na kojem europskom psn-u( na kojem se placa eurima) ima ta igra?

dali ce mi biti igrica na engleskom ako ju naprimjer uzmem sa njemackog psn-a?

2.Imam account sa americkim psn-om i imam account sa talijanskim.

dali mi se isplati raditi od UK-a account i Japanski account?

hrvatskafarkasevec ned 9.5.2010 23:36
R4zOR229 kaže...

ovak imam namjeru u nekih mjesec i pol max 2 kupit ps3 i zanima me koji se najmanje kvari jel kolko vidim po ostalim forumima nemaju oni nis puno veci rok trajanja od xboxa

ah najvise se kvare 60 gb i 40 koji se vise ne prodaju i sony je vidio gresku u tome i potpuno promjenio maticnu  na 80 gb verziji 

a sad neznam rok trajanja al nisam cuo jos ni na gameplay-u niti na crops3 forumu da je netko dobio ylod sa njom 

al najbolje ti je otic tam pa pitat

 

http://forum.gameplay.hr/showthread.php?t=67973

 

al najbolje ti je slim uzet i gotvo

nailer uto 11.5.2010 20:46
Armor kaže...

Gledal sam malo po stranim forumima i došel do zaključka da je tih 94gb preventiva od kopiranja na hard plejke.

Ja sam inače skopiral na ovaj gore način već pjesama i slika...

I da, (moj) PC i njegovih 80gb teško se može mjeriti s 250 koje ima PS3 - htel sam ga malo i za hard imati :D

 

Ali postoji način kak skopirati film na disk:

 

http://www.ehow.com/how_4516806_transfer-movies-playstation-3.html

 

I sad, sljedeće pitanje, koje me možda i najviše od svih interesira:

 

PITANJE:

 

Dal je moguće uzimati screenshoteve i videe i na koji način?

Znam da je neka caka s TV karticom - koju ja i imam

Glupo je kaj PS3, koji ima hard, to ne može na neki jednostavni način.

 

moguce je uzimati screenshote.

splji si na tv karticu i onda ides printscreen ili nes slicno ili naprimjer uz pomoc hypercama.

Armor sub 15.5.2010 08:48
nailer kaže...
Armor kaže...

 

PITANJE:

 

Dal je moguće uzimati screenshoteve i videe i na koji način?

Znam da je neka caka s TV karticom - koju ja i imam

Glupo je kaj PS3, koji ima hard, to ne može na neki jednostavni način.

 

moguce je uzimati screenshote.

splji si na tv karticu i onda ides printscreen ili nes slicno ili naprimjer uz pomoc hypercama.

Imam slobodni samo žuti kabel - taj i je za video.

Ali probal sam već na taj način s printscreen i nije upalilo.

Znam i ja da je moguće, a ovdje tražim na koji način :)

 

R4zOR229 pet 21.5.2010 20:33

http://www.ehow.com/how_5015867_screenshots-xbox.html

 

ili

 

You basically have two options

1.) ATI All - in - Wonder Radeon 8500/9000/9700/9800

This card does everything - dolby digital 5.1 , tv tuner , video in , remote control and a full featured directx 9.0 videocard

http://mirror.ati.com/products/pc/aiw9700pro/index.html

2.) ATI TV Wonder Ve/PRO

Basically you add a pci card to one of your slots inside your computer .

http://mirror.ati.com/products/pc/tvwonderve/index.html

The pro edition should be out in the next few weeks with dobly audio , and slough of other great features. I would wait for the tv wonder pro personally.

 

daj i tu vidi ak imas problem s bojom slike sam

 

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=123263.0

R4zOR229 uto 25.5.2010 21:45

Jel bi bio problem nekom ko je u ruci drzo gamepad od xboxa 360 usporedit s dualshockom 3(mislim da one ide sa slimom?)znaci zanima me sama masnivnost i čvrstoca gamepada jel mi je do x360 fakat super kaj se tog tice dobra plastika itd,a dualshock 2 mi je nekak raden od losije plastike i nije me bas odusevio kaj se tog tice

Armor uto 25.5.2010 21:51
R4zOR229 kaže...

Jel bi bio problem nekom ko je u ruci drzo gamepad od xboxa 360 usporedit s dualshockom 3(mislim da one ide sa slimom?)znaci zanima me sama masnivnost i čvrstoca gamepada jel mi je do x360 fakat super kaj se tog tice dobra plastika itd,a dualshock 2 mi je nekak raden od losije plastike i nije me bas odusevio kaj se tog tice

Ja imam C. Rumblepad 2 za PC i taj DualShock 3.

Mislim da bi to bila dobra usporedba

 

No DS3 je mislim lakši od X360 gamepada.

To bi bolja usporedba bila sa Chillstreamom